Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
vivinin son yorumlarıma ilave olmamış , ben maviyle ilgili yorumlara başlamak istiyorum hemen.
3.evde merkür aslanı , 9.evde ki kova Ay-jüpiteri , 12.evde ki mars boğası arasında T Kare görüyoruz. bunları önce tek tek ele alalım isterseniz ;)

08-03-2007 01:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mavinin merkürü aslan burcunda 3.evde. kendini ifade etme konusunda özgüven sahibi biri. iletişim konusunda kendini ifade etmekten hoşlanır merkür aslanı. peki sert etkilere mâruz kaldıysa , aslanın gölgesiyla karşılaşabiliriz. küsmek , kendini geri çekmek vb.. tepkiler sözkonusu olabilir zor durumlarda.

08-03-2007 01:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

selam, yine gec kaldım , işlerden dolayı... ben viviye devam ediyorum....

ilk önce sunu belirtmek isterim... yorumlarınız cok guzel, özellikle yıldırımınkiler....

T- kareyi incelerken iki zıt acıda olan gezegenlerin T nin cıkıs noktasında duran gezegeni etkiledigini unutmayalım. yani vivi örneginde venus ve jupi nin zıt acısının anlamı vivini ay ını nasıl etkiliyor... çıkış noktası Ay dır... Ucurtmalarda da en uctaki uzak gezegen cıkış noktasıdır....yani olusan enerjinin acıga cıktıgı yer olarak da dusunebilirsiniz.... enerjinin hedefi de diyebilirsiniz...

venus ve jupiter zıtlığı vivinin haritasında bence sunu verir.

Kişi kendisini en iyi hissettigi yerde duygusal tatmine ihtiyacı vardır. Yuva, aile ve evlilik anlayısı dedigimiz 4. evde ise Jupiterden dolayı iyimser bir tarzı, felsefik dusunce tarzı, detayları ögrenme istegi, yaslı iyimser aile buyukleriyle buyudugunu anlatır bize ve onların ögretileri ile evlilik konusunda bir felsefesi olusmustur... ancak bu zıtlık ile kişi zorlanacaktır... bir yandan zirveye cıkmak icin sevgi duygusunu göstermesi lazım, obur yandan ailesi, yuvası için iyimser tarzını devam ettirmesi lazım... Kişi bu durumda secim yapmaya zorlanabilir.. zirve mi, aile, yuva mı..bu secim ve karar vermek kişiyi zorlar, çünkü zorlaması lazım.... bu ilk aklıma gelen... ikinci zor olay ise kişinin sevme duygusunun aile icinde, yuvasında dogurdugu problemlerdir... kişi zirvesini aile içinde yuvasında yapmaya zorlanabilir, aşırı sevgi yuzunden suistimale ugrayabilir, jupiterin aldıgı sert acılarda jupiterin görunmeyen öbur yüzü ortaya cıkabilir, yani olayları asırı buyutme, iyimser tarz yerine kötumser bir tarz sergileme, fazla derinleşerek, olayları içinde fazla buyuterek korku ve endiselerinin aklına gelmesi ve huzursuzluklar duyması....gibi.... Yuvasını sevmesi zorlanır, yuvasında, ailesine, aile fertlerine karsı sevgisini göstermekte zorlanabilir... cunku cok karsılık bekler, karsılık gelmeyince hayal kırıklıkları yasayabilir... ya da kişi çalışıyorsa, işinde jupiter yüzünden olayları fazla buyutup, pire icin yorgan yakma durumları yasayabilir, venus terazide adaletli olmayı sevdirir kişiye, ve gerek evinde, gerekse iş yerinde kişi bu durumunu yansıtır... Jupiter etkisiyle de aşırılıga kacar... öyle cok adil olur ki, bu bazı kişilerde gerilime sebeb olabilir, cunku herkesin adaletli olma anlayısından daha fazla bir anlayısı vardır....
Uzlaştırıcı yönu de cok agır basar ve kavga gurultuden hic hoslanmaz gerek evin icinde gerekse iş yerinde... ama zıt acıdan dolayı sık sık bunu deneyimler, sık sık kavgalara gerilimli ortamlara sahit olabilir... uzlastırmak için de bayagı bir gayret gösterir ve bundan da zorlanır... sıkılır....

Ayın etkisi bu ikiliye daha derindir ve daha zordur... Bilincaltı , yani ay ı 8. evde ve cok derinde....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-03-2007 01:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Yıldırım Yazılan:vivinin son yorumlarıma ilave olmamış , ben maviyle ilgili yorumlara başlamak istiyorum hemen.
3.evde merkür aslanı , 9.evde ki kova Ay-jüpiteri , 12.evde ki mars boğası arasında T Kare görüyoruz. bunları önce tek tek ele alalım isterseniz ;)

Merkür, tanrıların habercisi!İletişim, konuşma,öğrendiğini karşı tarafa iletme.Aslanda merkür, ilgi odağı bir konuşmacı.Konuşurken, kelimeler havalarda uçar.Coşkulu ve şaşalı bir konuşma biçimi verir.Karşı taraftan onay aldığında iyice kaptırır.O artık sahnedeki sunucudur.gülücük Aslan merkürü 3.evde, iletişimi güçlü, kardeşlerle iletişimi kuvvetli, hatta baskın.Büyük ihtimallede kendine güvenen, emir veren vurgulu bir ses tonu.
08-03-2007 01:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SarıCimcime Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Mavinin T-Karesi için bende bir yorum yapmak isterim kendi açımdan.
Merkür 3. evde kendi evinde. Aslanda olması onu sabit düşüceli yapıyor ve eleştiriye kesinlikle açık değil. konuşması canlı ve aynı zamanda gururlu. Büyük ihtimalle ifadelerinde mimikleride ve el hareketlerinide çok kullanmaktadır. Saflıkta verir. İyi niyetli. Yakın çevresinde düşünce ve fikirlerinin takdir edilmesini bekler.
Ay ve jüpiterin 9. evde ve kovada yerleşmesi onun inançları konusunda idealist olduğunu gösteriyor. Ruhu özgürlük istiyor ve jüpiter kavuşumu burda ruhsal dengesizlikler veriyor abartarak.sürekli yeni şeyler deneyimleyerek kendini geliştirmeye ve ruhunu beslemeye ihtiyacı vardır. Özgürlüğüne düşkün olması onu 12. ev boğa mars sakin sessiz ve baskın olmayan bir eş arama ihtiyacına itiyor. 12. ev boğa ise muhtemelen Asc ikizler. İkizlerin yöneticisi 3. evde kendi evindedir. Kuvvetli. İkizler Asc karakteride aynı şekilde yenilikleri deneyimlemek ister. Hareketlidir.
Ay jüpiter kavuşumunun merküre karşıt açı yapması ve her ikiside sabit burçta bana göre ruhsal isteklerini ve ideallerini ifade etmede zorluklar yaratıyor ve 12. ev boğa marsı ise onu öfkesini içinde bastırdığını gösterir. muhtemelen anne ile bir çatışma fikir ayrılığı da olabilir. Jüpiter ay kavuşumu annenin onun ideallerine etki ettiğini de gösterebilir.
ben kendimce aklıma ilk gelenleri yazdım. Tabiiki yazdıklarımda yanlışım varsa düzeltilmesine sevinirimgülücük
08-03-2007 01:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Merkür, tanrıların habercisi!İletişim, konuşma,öğrendiğini karşı tarafa iletme.Aslanda merkür, ilgi odağı bir konuşmacı.Konuşurken, kelimeler havalarda uçar.Coşkulu ve şaşalı bir konuşma biçimi verir.Karşı taraftan onay aldığında iyice kaptırır.O artık sahnedeki sunucudur. Aslan merkürü 3.evde, iletişimi güçlü, kardeşlerle iletişimi kuvvetli, hatta baskın.Büyük ihtimallede kendine güvenen, emir veren vurgulu bir ses tonu
--------------------
nerdeee emir almaya yatkın kimseyi göremedim henüz etrafımda;)aslında emir cümlesi olmasın kırıcı ya da incitici olmasın sesim ya da tarzım diye de özen gösteririm, ses tonumda emir vurgusu yok bence ama neyi vurgulamak istiyosam ii vurgularımgülücük) bunu cümle kuruluşları ya da kelimelerle oynayarak yaparım da anlayanagülücük diğer yorumların doğru konuşurken sahneye yatkınım gülücük

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
08-03-2007 01:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Ay 8. evde ve yengecte olmasından dolayı kişiye medyumik özellikler verir... kişi çok kolay bilincaltına inebilir ve ordaki bilgileri şuuruna bilincine yukseltebilir... zaten dikkat ettiniz mi bilmiyorum, aslında kişinin 4. evini balık burcu kesiyor ve bu coook derinlik verir viviye...., bu da yetmiyormus gibi neptunu de aksın ustunde duruyor... bu sebeblerden dolayı derin bir kişiliği , hayat anlayışı olan vivi aslında mistik özellikleri olan birisidir...
yine 8. evde ayın olması ve yengecte olması kişinin yengecvari korkularını bildigini de gösteriyor, yani korunmasız kalma, guvensiz kalma, evini kaybetme korkuları bilincaltının derinliklerinde degil, yukarı katmanlarındadır ve işte Jupiter, venus zıtlıgı , sık sık bu yönde olayların olusmasını ve kişinin bundan rahatsızlık duymasını saglar... ve bu yuzden kişi coook tedbirli davranmak, bazı olayları görmezden gelmek durumunda kalabailir... mesela sevgisini kullananlar olabilir, ev, yuva anlayısındaki derinligi yuzunden detaylarda bogulabilir ve odak noktasından uzaklasabilir... venus ve jupiterin bu konumundan dolayı onlar herhangi bir transit sırasında etkilendiklerinde kişinin korkuları aklına gelip, korkularınla yuzlesecek olaylar yasayabilir... annesi ile problemler de yasar... annesi onun , partnerinin sahip oldukları ile ilgili her ne biliyorsa , yani vivinin bu konudaki anlayısının olusmasında cok buyuk etkisi vardır... vivi partnerinin neye sahip oldugunu cok iyi bilir, sezgileriyle bilir... Ölüm ve ötesini de bilir ve bunları da zaten deneyimlemiştir... gerek cocugunun dogumundan sonra, gerekse ablasıyla... bunlar tabii ki zor olaylardır ve haritasında bu T-karenin sonuıclarıdır, gercekleşmesidir...
neden aile dısından mesela bir arkadasının ölümü olmuyor da ablasının , yani ailesi yuvası içinden oluyor... Jupiterin konumundan dolayı bir cok sert etki elbette... ve o zamanın transitlerine de bakmak lazım ama... muhakkak bir transit yasamıstır....
bu t-kare soyle bir etki de yaratabilir kişinin bilincaltında.... kişi calışıyordur ve işinde cok köklü bir değişiklik olur, işi batar, ya da iş değiştirmek zorunda kalır ve bu da kolay bir değişim değildir, ve kişiyi bu sefer 10 nevinden zorlar, yani kişinin krokularıyla yuzleşmesini saglar, ay ını tetikler.... Yani, ayın fonksiyonu neyse bu haritada, onu gercekleştirecek bu T-Karenin iki ucu.... mesela iş yerinden birisine aşık olur, aşırı sever o kişiyi ve bu olay hemen bilincaltında bu konuyla ilgili korkularıyla yuzleşmesine neden olur ve zorlanır yine... veya evinde bir değişim yasaması icap eder, evlilik anlayısında bir değişim, evini tasımak durumunda kalır mesela, ya da evine uzun sureli bir misafir agırlamak durumunda kalır, özellikle partnerinin sahip oldugu bir yakını, ablası, kardesi anası filan gelip vivinin evinde , kurdugu düzen icinde uzun sure kalması icap eder ve vivi bundan hemen rahatsızlık duyabilir, cunku hemen yine bilincaltı harekete gecer, korkuları aklına gelir ve yine zorlanır.... bunun gibi evi ve iş yeriyle, zirvesiyle ya da kendisini "en iyi" nasıl hissedecegi ile ilgili olaylar onun ay ını, bilincaltını zorlar...
Ay ın 8. evde olması kişiye, köklü değişiklikleri kolay yapma potansiyeli de verir. Ama ay ın aldıgı sert acıdan dolayı kişi bu köklü değişikliği yapma arzusu içinde kıvranır, buyuk istek duyar icinden ama işte bu t-kare yuzunden gercekleştirmekte zorlanır.... mesela partnerinin sahip oldukları ile ilgili değişiklikler yapmak ister ama t-karesi zorlar onu cok... cok iyi niyetli olması ve asırı sevgi duyması zorluyor yani... ya da jupiter ve venusun öbur tarafları... olayları asırı buyutmesi, aşırı derinleşmeleri, ya da venuse ait, sevmeme duygusu, "ben hak edene veririm sevgimi" demeler...parayı asırı sevmeler... bunlar hep potansiyellerdir vivicim, umarım beni yanlış anlamazsın...yani illa da sen de gercekleşir diyemem....gülücük)
bir de su da önemlidir... venusun yanında pluto da var... pluto yu da hesaba katmak lazım bence...iş, kariyer veya zirve anlayısında kişi kolay ama zor...gülücük)) bir kökten değiştirme potansiyeline sahiptir... yani kişi aslında gelişen olaylar ile sahip oldugu " ben en iyi kendimi nasıl hissederim" anlayısında köklü değişiklik yapmayı bilir ama gercekleştirmekte bu t-kare yuzunden zorlanır, cunku yine bu sefer bu konuyla ilgili korkuları gundeme gelir ve vaz gecebilir bu degisimden..."yaaa simdi ne luzumu ver, milleti kıracagım bu yuzden, bos ver yaaa" düşüncesine sahip olur hemen.....

Bu konumdaki kişiye ne önerebiliriz.... Bir kere bence böyle bir haritada jupiteri gercekleştirmek lazımdır. Jupiterin iyi tarafını görmek ve calısmasını saglamak gerekir...orda fazla gercekleşemeyen ve kişinin icinde hapsolmus bir jupiter enerjisi var....

sonra devam edecegim....

08-03-2007 02:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
SarıCimcime Yazılan:Mavinin T-Karesi için bende bir yorum yapmak isterim kendi açımdan.
Merkür 3. evde kendi evinde. Aslanda olması onu sabit düşüceli yapıyor ve eleştiriye kesinlikle açık değil. konuşması canlı ve aynı zamanda gururlu. Büyük ihtimalle ifadelerinde mimikleride ve el hareketlerinide çok kullanmaktadır. Saflıkta verir. İyi niyetli. Yakın çevresinde düşünce ve fikirlerinin takdir edilmesini bekler.
Ay ve jüpiterin 9. evde ve kovada yerleşmesi onun inançları konusunda idealist olduğunu gösteriyor. Ruhu özgürlük istiyor ve jüpiter kavuşumu burda ruhsal dengesizlikler veriyor abartarak.sürekli yeni şeyler deneyimleyerek kendini geliştirmeye ve ruhunu beslemeye ihtiyacı vardır. Özgürlüğüne düşkün olması onu 12. ev boğa mars sakin sessiz ve baskın olmayan bir eş arama ihtiyacına itiyor. 12. ev boğa ise muhtemelen Asc ikizler. İkizlerin yöneticisi 3. evde kendi evindedir. Kuvvetli. İkizler Asc karakteride aynı şekilde yenilikleri deneyimlemek ister. Hareketlidir.
Ay jüpiter kavuşumunun merküre karşıt açı yapması ve her ikiside sabit burçta bana göre ruhsal isteklerini ve ideallerini ifade etmede zorluklar yaratıyor ve 12. ev boğa marsı ise onu öfkesini içinde bastırdığını gösterir. muhtemelen anne ile bir çatışma fikir ayrılığı da olabilir. Jüpiter ay kavuşumu annenin onun ideallerine etki ettiğini de gösterebilir.
ben kendimce aklıma ilk gelenleri yazdım. Tabiiki yazdıklarımda yanlışım varsa düzeltilmesine sevinirimgülücük
sarı cimcime tşk ederim çok yaklaşık yorumlar benim için
saflık demişsin orda koptumgülücük yıldırım bak ne diyogülücük) gerçekten saflığım hissedilir derecededir merkürümün konumuna göre bazen daha akıllı olmam lazım ama ii niyetim saflığa itiyor beni bunu da seviyorum . Özgür bir ruhum var bariyerlerim olsa da zaman zaman o kendi aleminde hep özgürdür, kısıtlanmayı da sevmiyorum beni kısıtlamak beni ben yapan şeylerden taviz demek benim için, ruhum hep açtır yeniye bilgiye bunu da seviyorum ascmin hareketliliği anlam kazanıyor bu açıma yönlendiriyorum. "ruhsal isteklerini ve ideallerini ifade etmede zorluklar yaratıyor "burası damardan oldu hem ifade edemiyom hem ideallerimi gerçekleştiremiyom sanırım ben idealist biri değilim:( jupiterin kovada yerleşiminin belki negatifliği budur. jupiter ay kavuşumu annenin onun ideallerine etki ettiğini gösterir yazmışsın çok doğru annem hayatımda baskın , bu yaşımda hala her yaptığımı illa bi eleştirir (güneş başak asc oğlak) bi ona yaranamadım dermişimgülücük okul zamanlarında hep birinciliklerim oldu bi notum 90 olsa düzeltirsin artık öbür dönem dicek kadar yani 100lerimi görmez bu da annemle ilişkim, ona göre de ben özel biriyim hiç hatam olmamalıymış öle açıklıyo ama ikna edici değil hep sen büyüksün, sen akıllısın, sen anlarsın , sen hoşgörülü ol, sen alttan al, sen olgun ol der olurum da ama ufacık bi hatamda bana yakışmıyodur ve ağırdır eleştirisi benim aile düşkünlüğüm var açılarımda belki böle olmasa çok da takmıcam onları memnun etmek çok önemli benim için bu yüzden bu açım yoruyor. bu kareler itiraf köşesine döndürdü forumu gülücük

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
08-03-2007 02:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

ben hala vivi icin yazıyorum , kusura bakmayın... işler yuzunden yine.....gülücük))

08-03-2007 02:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

mavinin 12.ev mars boğasıyla ilgili bir iki ilave yapayım. marsı pasif görüyoruz haritada yada bulunduğu araziden ve (uranusun deyimiyle) giydiği kostümden hoşnut değil.
T Karenin aktörü olarak değilde yalnız başına olsaydı mavinin marsı nasıl bir etki yapardı bunu yorumlamaya çalışayım ;
mars boğada sabırlıdır , sakindir , inatçıdır , güvenilirdir ancak bu güzel niteliklerin yanında dinamik değildir , ağırkanlıdır.
hareket alanı 12.ev olunca öfkenin içine atılması , pasif tepkiler vb. sözkonusu olabilir. şimdi buna T Karenin aktörü mars olarak baktığımızda özellikle AY için huzur kavramı ön plana çıkıyor , çıkmalı diye düşünüyorum.

08-03-2007 02:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir