Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Yazar Mesaj
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
venüs teraziyi açıkladık ,jüpiter koçu açıkladık şimdi sıra bunların birbirine kare yapması ne anlama gelecek ve transit jüpiter düzelmeye başlayınca nataldaki jüpitere 120 yapınca bu T kare nasıl canlanacak yorumlarınızı bekliyorum tüm forum halkı davetlidir..yükselenbaşak seni de bekliyorum canım işlerini bitir de ..
sealscim çok teşekkür ederim sana de bir pankart açayımteşekkürler..uranus de ıspanaklı börek istemiş ince olacakmış ni dimek efendim ..ince nasıl oluyor kaleminiz sürçtü herhalde.gülücük)
sonra sırada hades,sarıcimcime ve romantıcada kervana katıldı sırayla tamamlayalım .gülücük)
08-02-2007 07:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

uranus Yazılan:peki bunların birbirine zıt acı yapması nedemek oluyor... iki guzel konum birbiri ile zor acı yapmış ve bununla da yetinmemiş, ay ı ile de 90 dereceleri var... kişi bu sert acılarda nasıl zorlanır, hangi potansiyelleri uyanır, hangilerini uyandırmakta zorluk ceker, kişi için ne anlam tasır bunlar? o halde kişinin izlemesi gereken yol ne olmalıdır, astrolog hangi sıkıntısında ona nasıl yardım edebilir, astrologun neleri bilmesi gerekir daha bu haritada?...... sırayla gidelim isterseniz....
..gülücük)))
yani venüs zıt jüpitere
jüpiter 90 ay
venüs ay 90 uranusun sırasına göre kaldığımız yerden devam edelim..ben biraz düşüneyim ... venüs jüpitere zıt olursa ..venüsün 4. evdeki jüpitere zıtlığı yuvaya bir gergin hat çekebilir yada çekmiştir..venüsün gerilimleri aşırı hassaslık verir hassas olduğu konum 4. evdir yuvadır ilk gençlik yıllarının geçtiği yerdir .hüzünle hatırladığı hatıraları (yengeç 4. evin burcu)olabilir..jüpitere yükselenin yöneticisine karşıt yapması venüsün fırsatlarını azaltmış olabilir..jüpiterin venüse karşıtlığı jüpiterin aşırı iyimserliği ilişkilerde hayalkırıklığı oluşturma ihtimali verebilir..
4. evdeki jüpiter koç, 8. evdeki aydaki yengece kare yapmış..jüpiter aynı zamanda yükselenin yöneticisi ..çok zor bir yorum ..
08-03-2007 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: T Kare Açı Kalıbını İnceleyelim..
Şimdi arkadaşlarım hocalarım ya da sevgili asistanlargülücük ben anlamadımgülücük çok zaman da ayıramadım hata bende ama çabucak anlama ihtiyacı hasıl olur bendegülücük
T kare açı kalıbını
*SABİT burçlar arasındaysa irade gücü verir,kendi isteklerini elde etmede kararlılık verir, enerji yavaş yavaş depolanır ve güçlü bir şekilde harcanır;
*ÖNCÜ burçlarda ise, kişisel çalışmalarla ilgili konularda kriz yaşatır. ev, aile, evlilik, aşk gibi konularda sorunlar verir;
*DEĞİŞKEN burçlarda ise değişik durumlara kolay uyum sağlamayı, çok yönlülüğü fakat çabuk etkilenmeyi gösterir, değişebilme özelliği, huzursuzluk verir, insan ilişkilerinde denge sağlama ihtiyacı hissettirir diye öğrenmişim.
ay-kova(sabit)/ merkür-aslan(sabit)/ mars-boğa(sabit) T karesi var ben de tamam yukardaki bilgiye göre yorumlayalım ama sorum şu:
* 3 açı olduğu için yoruma başlama noktamız farkeder mi biri diğerine göre öncelikli oluyo mu? çünkü planetlerin bulunduğu evler ve yön. gezegenleri de yorumda ben bu T karenin içine düştüm çıkamadım dolandım sanki biri öncelikli gibi düşündüm belki yanlış tabi esas prensiplere tam hakim değilim belki de vardır bi yolu diye sorim dedim, vivicim bu bakış açısıyla senin T karenin içine girip seni bunalıma sokmamak için yorum yapmadım sana gülücük kendime atlamam ondan yani;)
** diğer bi T kare açım
K.Ay düğümü-oğlak(öncü)/ pluto-terazi(öncü)/satürn-yengeç(öncü)
k. ay düğümü T kare açısında önemli mi? değilse benim 2. bi T kare açım yok demektir no problem
fazla uzattım sanırım ama okul burası madem örtmenlerim buyrungülücüktşkler
ne demişler balık tutmayı öğretmek lazım balık vermektense;)

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
08-03-2007 01:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

senin sabit karelerin var maviş kitaptan sabit T kareyi geçiyorum barış ilhandan
sabir T kare :sahip olduğu şeyleri koruma dürtüsü çok güçlüdür.başkalarının sahip olduğu değerleri kabul etmek ve saygı duymak bu oluşumun kişiye vereceği karmik bir ders olabilir.kişinin hükmediciliği ve sabitleşmiş ihtiyaçları başkalarını bloke edici olabilir.bu kişde müthiş bir enerji birikimi vardır.amaçlarına yönelimini kaybetmeksizin hertürlü engele göğüs gererek yol alabilir.elle tutlan güvenilir ve kalıcı birşeyler üretmeye yönelecektir.hedefine yönelik sabit yaklaşımı kişiyi kimi zaman kural tanımaz hale getirecektir.genellikle fokal gezegen fonksiyonlarıyla kişiye beklemediği şeklde duygsal huzursuzluklar yaşatacaktır..bunun nedeni fazlasıyla sabitleşen enerjinin yolunu değişime açmaktır..bu değişimler genellikle kişinin değişime en çok direnç göstereceği alanda oluşur.bu alan genelde fokal gezegenin bulunduğu evdir..kişi bu alanda değişime uyum sağlamayı isteksizce kabullenmek zorunda kalacaktır.genel olarak hayat bu kişiye zor da olsa arzularından ayrılabilmeyi ve isteklerinde objektif olamayı öğretecektir.

gerilim filmi seyrediyordum kaçan fırsatlar limited diye hem korktum hem merak ettim hala devam ediyor içim sıkıldı filmden ..
evet maviş şimdi yıldırımın taktiğini uygulayayım söyle bize neler oldu korkma acımayacak.gülücük).yok yok şaka ..bu açılar sana sanırım birşeyler öğretmiştir..aslında çok güçlü kılıyor insanı..senin ay düğümüyle olan T karen ikincil derece önemli öyle yazdı uranus..
08-03-2007 01:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

forumun kalitesine bakar mısınız, online destekgülücük) teşekkürler senin karelerin üstüne benimkilere dalmışsın kübik bi oluşum,
acımıcak demişsin de acıdı be vivi öle bi yorum yapmışsın ki 12 den olmuş, gerçekten enerjimi kanalize edecek illa bi yol ama doğru ve gerekli bi yol bulmak çok önemli benim için, başkalarının değerlerine çok anlam yüklemiyorum bazen bu doğru ama saygı bazında kabullenirim yani saygıyı aşmamak adına belki kafamda çok da gerekli görmediğim doğrudur, kişinin hükmediciliği meselesine gelince bloke ediyorum bazen ikili ilişkilerimde karşımdakini doğru ama 7. evdeki neptünün yüzünden yani nasıl anlatim yok anlatamicam bulamadım cümleyigülücük sahip olduğum şeyleri ve kişileri koruma anlayışım hat safhadadır öleki bu korumacılığımla pat diye ortada kalınca da marsım boğadan akın etmiyo değil:)hayat arzularımdan ayrılabilmeyi öle bi anlattı ki unutmam mümkün değil, yıllar öncesine dönüyorum istediğim hiç bişey istediğim şekilde gelişmemiş hayat nasıl isterse öle olmuş , isteksizce de olsa kabullendim neyseki kabullenebiliyorum olan herşeyde bir hayır vardır diyo ay-jupiter kavuşumum ve bu T kareyi yumuşatıyo sanırım bak bi çıkış buldum kendime , eğer bişeyi istersem bende oluşan enerjiye hep hayret ederim uykusuzluk, yorgunluk vız gelir sonun kadar aynı şevkle götürürüm olayı ama artık değişiyorum T kare de başedemiyo benle sanırım canım istemedi mi elimdeki işi pat diye bırakıyorum , uykum geldiyse uyuyorum ve hep uykum geliyogülücük hiçbişeyi sonuna kadar yapasım yok ölesine, üstünkörü, alalade bakalım hangi transit tetiklicek bu açımı ve ben ne zaman eski mavi olacam kimbilir? belki de bölesi daha ii ne de olsa satürn geçti ve ihtiyacım olana yönlendirdi beni yoruldum... dinlenmem gerek belki de ...

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
08-03-2007 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

bu arada film berbattı levent üzümcünün iki korku filmini seyrettim kısa aralıklarla ilk seyrettiğimin yönetmeni beyzalı olan mustafa altıoklar --o da berbat--az önce biten berbat filmin adı kabuslar evi-kaçan fırsatlar limited ..kadere bak ..adamın gözleri elinde filmi bitirdiler sakın seyretmeyin ..
aynı şey ben de var enerji mi artık herneyse sonra sabaha uykusuzluktan maymun gibi olup ayılana kadar sağa sola bağırıyorum..
senin fokal ev dedikleri şey sanırım iki gezegene kare yapan 7. ev ..
neyse iyi geceler maviş iyi geceler forum halkı..gülücük)
08-03-2007 03:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: T Kare Açı Kalıbı - vivi için..
vivinin T Karesini kendi bilgimce toparlamaya çalışacağım ;

Ay ile venüs küçük kişisel gezegenler oldukları için bunlar jüpiteri pek etkilemeyecektir aslında. jüpiter , bu ikiliyi etkileyecektir daha çok.
nasıl etkileyecektir ? jüpiter geri harekette olduğu için ''kısmen'' etkileyecektir yani o abartılı jüpiter yan etkilerini vivinin astroloji mutfağında görmüyoruz ki bu iyi bence. peki mutfağımızda ki malzemeler yani potansiyelimiz sabitmidir ? hayır..
transitler ; mutfağımıza sürekli olumlu yada olumsuz katkılarda bulunmaktadır.
vivinin geri giden jüpiteri , bazı önemli transitler sebebiyle tetiklenecektir. işte bu zamanlarda T Kare tam anlamıyla aktif hale gelecektir. küçük bir araştırmadan sonra ekim 1992 tarihi civarında ( 16 - 17 yaşlarında ) ; hem transit uranüs , hem transit mars , hemde transit neptün vivinin jüpiterine sert baktıklarını ve T Karenin oldukça yoğun çalıştığı bir dönem olduğunu gördüm. eğer hatırladığın bişeyler varsa paylaşırmısın ablacım , bak gördün hiç acımıyor gülücük
benzer bir süreç 2015 yılında sözkonusu olabilir. tr. uranüs koç burcunda olacak ve vivinin jüpiterine dokunacak ve aynı anda tr.plüto oğlak burcundan vivinin jüpiterine sert bakacak. tetikçi marsın da sert transit yapacağı aylarda mart 2015 dikkat diyorum , hemen endişelenme ablacım sadece bi tür olumsuzluğa bilinci hazır etmekte fayda vardır.

* 10.ev toplumsal imaj olduğuna göre , uzaktan bakıldığında yada şöyle söyleyim vivinin hayatına , kimliğine , yaptıklarına kuşbakışı bakıldığında 10.ev venüs-plüto terazisini görürüz. nasıl bişi görürüz ?
dışarıya cazip gelen , kaliteli ve güçlü bir kişilik imajı olan , rahat bir tarzı olan , özgüven sahibi , sorunları az hoş bir bayan görürüz 10.ev venüs-plüto terazisi olarak..
oysa onunla kanki olup dertleşmeye başladığınızda size 8.ev AY'ını gösterecektir.
onun imrenilen sosyal imajının derinlerine indiğimzde çok duyarlı , ürkek , gizlenmiş çünkü kırılmaya müsait , sevdiklerini canı ciğeri bilen bir kız çocuğuyla karşılaşırsınız.
işte AY - VENÜS karesi budur. daha doğrusu ; venüs tarafıyla AY tarafının sürtüşmesi , uyumlu olamaması böyle bi şeydir.

08-03-2007 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: T Kare Açı Kalıbı - vivi için..
her ne kadar jüpiter geri gitsede , venüs - jüpiter açısı orb aralığı yakın yani Ay - jüpiter sert açısına göre daha kuvvetli..
venüs terazisi burada estetik olamakla birlikte çokta zayıf ve yüzeysel değil. çünkü yanında plüto var. derinleşmiş bir terazi venüsü..

* jüpiter , sert etkili bir transit tarafından tetiklendiğinde venüsü nasıl etkiler ?

-- abartılara sebep olabilir. aşırılıklara sebep olabilir. o dönemde kilo alma eğilimi söz konusu olabilir. bekar olsaydı çapkınlık eğilimi sözkonusu olabilirdi gülücük

* jüpiter , güzel etkili bir transit tarafından tetiklendiğinde venüsü nasıl etkiler ?

-- iyimserlikten kaynaklanan rehavete sebep olabilir , ilişkilerinde ve her türlü iletişiminde rahat hareket edebilir , espri kabiliyetinin yükseldiği görülebilir , harcamalara dikkat edilmesini önereceğim bir dönemdir.
mesela bu yıl ekim ayında tr. jüpiter vivinin jüpiterine 120 derece güzel bakacak. ablacım keyifli bir süreç olsa da fazla rahatlık ve iyimserlikten kaynaklanan küçük sorunlara dikkat etmeni öneririm. jüpiterin bu tür etkileri bazen içmeden sarhoş yapabiliyor ;)

* AY - Jüpiter karesi ; duygularda dağınıklık , değişkenlik söz konusu olacaktır. bazen bir ânı diğer ânına uymayabilir. şimdi buna 10.ev venüsünüde ilave edersek , ilişkilerinde ve çalışmalarında dikkat dağınıklığı , konsantrasyon güçlüğü gibi zorluklar söz konusu olabilir..

08-03-2007 03:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: T Kare Açı Kalıbı - vivi için yıldırımca çözümler :)
şimdi sözün özüne geliyorum ; astroloji ne işe yarar sorusunun cevabını arayalım..
madem T Kare açı kalıbı zor ve gerilimli etkiler verir , bununla yaşamak zorundamıyızdır ? yada bu gerilimi hafifletmenin bir yolu varmıdır ?
bence vardır.. ben insan iradesinin ve odaklanmış bir zihnin , mutfağımızdaki bozuk patateslere rağmen yada gökyüzünden üzerimize yağmur gibi yağan astrolojik etkilere rağmen arzu edilen şeylere ulaşabileceğini ve sorunlara çözümler bulabileceğini düşünüyorum..
arkadaşlarımızın böyle yorumlarını yaparken , kendimde kullandığım zihnin çalışma prensiplerinden , haritada ki soruna uygun gördüğüm çözüm yöntemlerini tavsiye etmeye çalışacağım.
bu önerilerim de Telkin yöntemi ağırlıkta olacaktır. arzu eden deneyebilir , önerilen telkin 1 hafta içinde sonuç vermezse iade edilebilir gülücük)

ben , gerilimli açı yapıp içsel sürtüşmeye sebep olan her iki yada üç gezegenide bilinçli bir çabayla beslememiz gerekir düşüncesindeyim. ablacım başlıyorum ;

AY Yengeçini beslemek için telkinler..

* Huzurluyum , güvendeyim , herşey yolunda. ihtiyacım olan şeylere sahibim , harika bir yumurcağın annesiyim , eşimi seviyorum saygı duyuyorum. tüm bunlar için minnettarım ve herşey çok daha güzel olacak..

Venüs Terazisini beslemek için telkinler..

* Gencim güzelim , itiraz edeni ezerim gülücük
* duygularımı ve düşüncelerimi kontrol edebiliyorum , dengeliyim , tutarlıyım ve bu niteliklerimi hem ilişkilerime hemde hedeflerime yansıtabiliyorum.
* zeki ve çekici biriyim. hayattan ne istediğimi biliyorum , insanlardan ne beklediğimi biliyorum , kendimi seviyorum , paylaşmayı seviyorum ve tüm bunlar için minnettârım.

afiyet olsun ablacım gülücük)

08-03-2007 04:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

SarıCimcime Yazılan:ben haritayı ekledim ama net seçilmiyor. o yüzden astrozoomdan çıkardım birde ama kopyalamayı beceremedim.
burada linkini veriyorum.
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=75&y=14

selamlar.. T Kareye sahip diğer arkadaşlarıda sırayla ve Hızla yorumlamaya çalışalım istiyorum. yorumcu arkadaşlar çok iyi gidiyor , yorumcu adaylarından da katılım bekliyorum .)

bu arada ; yorumunu yaptığımız arkadaşlar lütfen kritiklerinizi açıksözlülükle yapınız , varsa eksiklerimizi , yanlışlarımızı çekinmeden söyleyiniz ve vivi gibi fazla acımayacak şekilde gülücük kendinizden bahsetmekten çekinmeyiniz.
madem bu forumda emek veriyoruz , öğretici ve geliştirici bir yönümüzde olmalı , bu yüzden yorum alan arkadaşların kritikleri bizim için önemli
saygılar .)

08-03-2007 04:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir