Değerlendir:
  • 21 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AKREBİN HAYAT AMACI
Yazar Mesaj
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 68

Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI
nedense akreplerin ismi çıkmış yaa acımasız diye kimse madalyonun diğer yüzünü görmüyor ya da görmek istemiyorhımm akreplerin dışındaki kabuğunun altında neler yatıyor kimse anlayamıyor. fakat adı çıkmış bir kere acımasız diye yapacak bişey yok. ayrıca şöyle de bir durum var akrepler evet belki acımasızdır doğru ancak onu bu yola sevkedenlere neden bişey denmez. mesela ben de gün oluyor parasız oluyorum bu herkesin başına gelecek bişeydir fakat ben neden hırsızlık yapmıyorum işte biz akrepler doğru acımasısız elin oğlu gelir hırsızlık yaparsa yetimin hakkını yerse o adama öyle fanteziler uygularım ki aanasından emdiği süte pişman ederim işte sonra acımasız derler kardeşim yapmasın nabayım. ben niye yapmıyorum? bu sadece bir örnekti bunun gibi bir çok örnek var. akreplerin huyuda şöyledir KAŞINANI KAŞICAKSIN... bunda elden bişey gelmez hem ustamız böye yaratmıştır... ayrıca akreplerin olmazsa olmazları vardır yani hayat felsefeleri vardır kendilerince YA TAM YA HİÇ.... bunu da kimse unutmasın lüfenask

ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ TABİ RECEP'TE DEĞİŞTİ verygood
09-07-2009 08:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: AKREBİN HAYAT AMACI
işte akreplerin en büyük yanlışı da burada başlıyor zaten. ceza veren merci muhakkak kendileri olmak istiyorlar. oysa hayatın dengesi ve akışı içinde, yanlışlıklar yapanlar zaten gereken ceza ve ödüllere kavuşuyorlar. akrepler bu noktada bence Tanrı'nın işine haddinden fazla burunlarını sokuyorlar..
örneğin bana göre sokakta bir çocuğu döven bir adamı bunu yapmaktan men etmek, çocuğu adamın elinden kurtarmak ölçülü bir davranıştır.
adama herşeyin başının sevgi oldugunu söylersiniz, o da zaten yaradılışı gereği bunu düşünür. sevgi her kapıyı açan bir anahtardır.
ama kalkıp, adamın üzerinde fanteziler uygulayarak ceza mercii olmak bana göre ölçüsüz bir davranıştır. çünkü yaydığınız bütün iyi ve kötü enerjileri size geri döndüren ilahi bir adalet mekanizması zaten var. hayatı biraz gözlemleyerek de bunu görebiliriz.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-07-2009 08:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: AKREBİN HAYAT AMACI
Serena Yazılan:işte akreplerin en büyük yanlışı da burada başlıyor zaten. ceza veren merci muhakkak kendileri olmak istiyorlar. oysa hayatın dengesi ve akışı içinde, yanlışlıklar yapanlar zaten gereken ceza ve ödüllere kavuşuyorlar. akrepler bu noktada bence Tanrı'nın işine haddinden fazla burunlarını sokuyorlar..
örneğin bana göre sokakta bir çocuğu döven bir adamı bunu yapmaktan men etmek, çocuğu adamın elinden kurtarmak ölçülü bir davranıştır.
adama herşeyin başının sevgi oldugunu söylersiniz, o da zaten yaradılışı gereği bunu düşünür. sevgi her kapıyı açan bir anahtardır.
ama kalkıp, adamın üzerinde fanteziler uygulayarak ceza mercii olmak bana göre ölçüsüz bir davranıştır. çünkü yaydığınız bütün iyi ve kötü enerjileri size geri döndüren ilahi bir adalet mekanizması zaten var. hayatı biraz gözlemleyerek de bunu görebiliriz.

biraz tozpembe bakmışsınız hatta polyannaca dediğinizin gerçeklik payı ne kadar?Sevgiyi anlatacaksınız ve anlayacak, kusura bakmayın bir kahkaha atmaktan kendimi alamıyorum.Sandığınız gibi eğlendiğimden değil ama bunun gerçeklikten uzaklığından.Hayat malesefki dediğiniz gibi degil benden yaşca büyüksünüz zaten benden çok şey görmüşsünüzdür,sizde bunu gayet iyi biliyorsunuzdur.Ceza verme yetkisi kişilerde değildir katılıyorum,fakat bir ceza mekanizması olmalıdır.Yoksa bugün yaşadığımız kadar rahat yaşayamayız.Hayatın yaşandığı ve kontrolün sağlandığı arka sokaklar karanlık ve işte pluto tam orada.
09-07-2009 08:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Miss Merkury Yazılan:
Serena Yazılan:işte akreplerin en büyük yanlışı da burada başlıyor zaten. ceza veren merci muhakkak kendileri olmak istiyorlar. oysa hayatın dengesi ve akışı içinde, yanlışlıklar yapanlar zaten gereken ceza ve ödüllere kavuşuyorlar. akrepler bu noktada bence Tanrı'nın işine haddinden fazla burunlarını sokuyorlar..

biraz tozpembe bakmışsınız hatta polyannaca dediğinizin gerçeklik payı ne kadar?Sevgiyi anlatacaksınız ve anlayacak, kusura bakmayın bir kahkaha atmaktan kendimi alamıyorum.Sandığınız gibi eğlendiğimden değil ama bunun gerçeklikten uzaklığından.Hayat malesefki dediğiniz gibi degil benden yaşca büyüksünüz zaten benden çok şey görmüşsünüzdür,sizde bunu gayet iyi biliyorsunuzdur.Ceza verme yetkisi kişilerde değildir katılıyorum,fakat bir ceza mekanizması olmalıdır.Yoksa bugün yaşadığımız kadar rahat yaşayamayız.Hayatın yaşandığı ve kontrolün sağlandığı arka sokaklar karanlık ve işte pluto tam orada.

o halde gidip adamı polise de teslim edebilirsiniz. kafa göz dalmalı mıyız insanlara ?
ne kadarıyla başa çıkabiliriz ?
üstelik egolardan arınmış bir sevgi dilini kullanmayı denerseniz, herkeste ve her konuda işe yaradığını görürsünüz. ben aksiyle karşılaşmadım.
eğer her negatif davranış sahibine kafa göz dalarak, beş beteri misillemeler yaparak kendi devletimizin cezalarını verseydik Mevlana, Buddha , Mahavira gibi dini önderler, sevgi liderleri asla olmazdı bana kalırsa miss merkury.. gülücük

09-07-2009 09:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

bu cevap bana geldi o halde cevap hakkı bana doğdu sayın çok iyi niyetli serena hanım... demek en büyük yanlışı burda yapıyor akrepler? biz ceza veren merci olmak meraklısı değiliz ilk önce bunu söyleyim. demişsin ki "oysa hayatın dengesi ve akışı içinde, yanlışlıklar yapanlar zaten gereken ceza ve ödüllere kavuşuyorlar." bence hiç de öyle olmuyor. günümüzde de bunu örnekleriyle görüyoruz. insanları sömüren, ayısı veya dayısı var diye içerde bile yatmayan cumhurbaşkanı yeğenlerini de ben çok iyi bilirim, trafik kazasında çocuk öldüren şimdiki başbakanında çocuğunu bilirim hani nerde kaldı ceza kim verdi bunların cezalarını soruyorum? şuan dışarda geziyolar ve senden benden rahatlar... buna ne diceksin merak ediyorum? senin evladını başbakanın çocuğu ezse ve öldürse ve şuan dışarda cirit oynasa sen ne yapardın acaba bu duruma çok merak ediyorum ? bak serena hanım balıkları severim gerçekten çok iyi niyetlisiniz yaradılışınız gereği ama şunu unutmayın tabiatın kanunu sizin dediğiniz gibi yürümüyor buna emin olun. bu çark bir şekilde döner bunda siz olmasanızda... ayrıca tabiat boşluğuda kabul etmiyor... siz boşluk oluşturursanız gelir böyle insanlar paşa paşa hayat yaşar. cumhurbaşkanın yeğeni gider türkiye nin bankasını hortumlar paşa olur, fakat 9 yaşında gariban evladı baklava çaldı diye bilmem kaç yıl hapis yatar hani nerde kaldı iyi niyet buna da iyi niyet göstereceksiniz? işte demek ki her şey sizin istediğiniz gibi yürümüyor, malesef... işte bende bu durumda demek istedim akrebi anlamıyosunuz diye akrep buna karşı çıkar bunların cezalandırılmasını ister eğer bunu devlet baba babalığını yapmazsa gelir akrep yapar bu kadar basittir yani... demiştim ya kaşınanı kaşıcaksın acımayacaksın diye bu yüzden demek istedim... inşallah anltabilmişimdir. kaldı ki bunlar sadece güzel örnek olsun diye vermiş olduğum 2 tane örnek ama eğer istersen sana binlerce örnekte veririm...
*gelelim diğer yazına "akrepler bu noktada bence Tanrı'nın işine haddinden fazla burunlarını sokuyorlar.." farkındaysan tek tek cümlelerine göre gidiyorum... burda beni şimdi gerçekten sinirlendirdin. bence bunu yazmadan önce iyi düşünüp yazsaydın daha iyi olurdu. ağzından çıkanı kulağın duysun bence gelipte akrepleri resmen tanrıya ortak koşturdun ve tanrının işlerine burnumuzu soktun... ben biraz önce dediğim gibi kavga gürültü meraklısı değilim herkese hak edeni vereceksin sadece bunu diyorum ve akreplerde bunu anlatmaya çalışıyor fakat dedim yaa sert görünüşlerinden dolayı adeta faşist gibi gösteriliyor... sen şimdi akrepleri faşistlikle de suçlarsın tanrının işlerine bile burnumuzu soktuğuna görehımm
*"örneğin bana göre sokakta bir çocuğu döven bir adamı bunu yapmaktan men etmek, çocuğu adamın elinden kurtarmak ölçülü bir davranıştır.
adama herşeyin başının sevgi oldugunu söylersiniz, o da zaten yaradılışı gereği bunu düşünür. sevgi her kapıyı açan bir anahtardır." bak çoğru dedin evet haksızsın demiyorum farkındaysan ancak biraz önce de dedim yaa kardeşim herkes balık değil ve balık gibi düşünmüyor ki malesef.. bende kavgaya karşıyım ve herşeyin hukuka göre yargılanmasından yanayım yani yargısız infaza karşıyım... mesela o küçük çocuğu dövmektense ona hatasını güzel bir dille anlatmakta fayda var. boşuna atalar dememiş tatlı dil yılanı deliğinden bile çıkarır diye.. ama işte anlatmak istediğim nokta burası lütfen beni anla ve anlamanı umuyorum, iyi dinle, şuan günümüze bakalım hemen örnekle ; bak 30 yıldır savaş var ülkemizde bir iç savaş. pkk denen terör örgütü sürekli karışıklık yaratıyor. millet vekilleri şimdi çıkmış resmen biziz diyolar . dtp ığdır milletvekili var bilmiyorum konuşmasını duydun mu ama kadın resmen siirti aldık, hakkariyi aldık, diyarbakırı aldık buralar kürdistan memleketi diyor. güzel kardeşim gel bunlara laf anlatmaya çalış. allah aşkına soruyorum bunlar laftan anlıyolarmı? dediğin doğru tatlı dille yapılması lazım ama bunlar 30 yıldır tatlı dilden de anlamadılar ve hala anlamamakta ısrar ediyolar. bak sana şunu söyleyim. yasin süresinin türkçe mealine bakarsan orda bile geçer , ayetleri tükçe mealini aynen yazıyorum
7.andolsun ki ekseriyetiniz üzerinde hakkın hükmü vardır. bundan dolayı onlar iman etmezler.
8.biz bunların boyunlarına, çenelerine kadar boyunduruk vurduk , bu yüzden dikbaşlılardır
9. biz onların önlerine arkalarına sedler koyduk. gözlerini bağladık. artık onlar göremezler.
10. onları uyarsan da uyarmasanda iman etmezler.
11. SEN YANLIZ ZİKRE UYANLARI VE RAHMANDAN HAŞYET DUYANLARI GAYBLARI İLE UYARABİLİRSİN. onları bağışla ve sonsuz ecir ile müjdele. kaynak: ahmet hulusi....
yazdığım ayetleri dikkatle okursan allah teala bile SEN YANLIZ ZİKRE UYANLARI VE RAHMANDAN HAŞYET DUYANLARI GAYBLARI İLE UYARABİLİRSİN diyor demek istediğimi inşallah anlatabilmişimdir...
bak demek ki herşey sizin istediğiniz gibi yürümüyormuş...

bir zamanlar pkk dan önce ermeni asala terör örgütü vardı. bizim bir çok insanımızı öldürdü. şöyle düşün bu adamlarda insaf denen bişey kalmamış senin tatlı dilinden mi anlar gözleri kanla boyanmış. sonra ne oldu devlet adına çıktı senin o kızdığın kendilerini allah ın işlerine burunlarını sokan dediğin kişiler , vatanseverler bunlarla mücadeleye başladı hemde devlet destekli fakat devlet adı ile yapılmadı. sonuçta ama onlarda şunu iyi biliyordu , bunların akıllanacağı yok adamlar öldürmek için uğraşıyor. ve sonunda burnunu işlere sokan tipler geldi asala örgtünü çökertti. demek neymiş herkese anlayacağı dilden konuşmak lazımmış eğer karşı taraf anlamıyorsa. ayrıca yine dinimizden örnek verecem, NEFSİMÜDAFAA diye bişey vardır. dinimize göre ilk şart uyarmaktır. fakat baktın ki anlamıyorlar seni öldürmeye geldiler kendini müdafa etmek en doğal hakkındır. bak dinimize göre insan öldürmek suçtur ama kendini müdafa için öldürmenin bile suçu yoktur. işte benim anlatmak istediğim buydu. yoksa al eline silahı öldür falan değil... mesela asala örgütünü çökerten bu kişiler şimdi soruyorum allah ın işine burnunu sokmuş mu oluyor??? sana şu sözümü söyleyim ayrıca, herşeyi allah tan ve devletten beklemeyeceksin.... allah teala sana nasıl ki yattığın yerden ekmek vermiyosa karşılığında emek istiyosa, nasıl ki devlet sana yattığın yerden maaşını vermiyosa bu devran böyle döner...
* yani akrepler sandığın gibi abarttığın gibi de kötü kişiler değildir. akrepler ve koçlar sadece bu işi yapan ve yapabilecek kişilerdir. kaldı ki peygamberimiz bile yeri ve zamanı gelince , bedir, hendek , uhud vs savaşları yapmış kişidir. sonuçta mekkeyi fethetmiştir. burda sus pus kalıp kendilerini , ve müslümanları hala hep ezmesinimi bekleseydi tatlı dil tatlı dil bir yere kadar yani... ben sadece bunu anlatmak istedim bilmiyorum anlatabildim mi?

NOT: sanırım biraz uzun oldu kusuruma bakmayınutandım utandım

09-08-2009 04:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

Sagittarius Yazılan:Allahın işine burunlarını sokuyolar'ı olayları akışına bırakamıyolar gibi anlıyorum ki bence çok doğru gülücük Ay Akrebiyim ve bende bişeyleri oluruna bırakamam..herşeyin isteğim doğrultusunda gitmesini isterim..biliyorum çok bencilce ve hiçte hoş değil..umarım bi gün değişirim..Gladio abicim sen Akrepten çok Koçsun gülücük

iyi güzel de sen sanırım yukarıda yazdıklarımın tümünü okumadın ben orda gerekeni fazlası ile anlattım. olayları akışına bırakmakta güzel bişey değildir ki orada örneklerde verdim. olayları akışına bırakmak demek bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın demekle aynı şeydir. tabi ki istediğimiz doğrultuda gün gelcek gitmesini isteyecez örneğin ülkemizin bu halinden kim memnun? memnun değilsek demek ki yanlış bişeyler gidiyor ve yapılması gerekn bişey var. işte sizin gibi dersek olayları akışına bırakalım o halde herkes kendi çorbasını karıştırmaya devam edecek. alan razı satan razı... ben razı değilim kardeşim ben eğer elimden gelen bişey varsa elimden geleni yapmak istiyorum hemde fazlasıyla. şuan ülkemizde her gün şehit veriyoruz ben bundan razı olamam ben olayları böyle akışına bırakamam :( aslında beni anlıyorsunuz fakat belki özellikle bu konuda sert çıkabilirim ancak mustafa kemal atatürk ün sözü var, söz konusu vatansa gerisi teferruattır....

09-08-2009 06:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

NOT: arkadaşlar umarım kalp kırıcı olmamışımdır. söz konusu böyle açılınca vatan millet sakarya ben de birden şahlanıyorum utandım umarım beni anlarsınız yoksa kimseyi üzmek veya kalbini kırmam istemem hele ki bu mubarek aylarda... serena ve amine biraz sert gibi olmuş olabilirim ama alışın bu koç+akrebinize utandım yazdığım yazıları ve verdiğim örnekleri memleketimde görünce böyle birden tuhaflaşıyorum:( hakkınızı helal edin...ask

09-08-2009 07:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

RE: AKREBİN HAYAT AMACI
insanları toplayalım... bakalım kendisine zarar verilen yüz kişiden kaç tanesi '' ceza vermeli, yaptığını ödetmeli !!! '' diyor,
kaç tanesi '' çevirmeli, dönüştürmeli, eğitmeli, sevgi vermeli '' diyor ?

ikinci seçenek daha zor ve zahmetli oldugu için, daha fazla sabır, olgunluk ve aşkınlık gerektirdiği için uygulanması neredeyse imkansız. kaldı ki benim için de kolay değil. yaralı kolu sabırla, sevgiyle iyileştirmektense baltayla kesivermek nedense bizlere daha kolay geliyor.

üstelik bu sözlerim devlet konularıyla ilgili değildi. ben sadece kişisel hayatlarımız ve ilişkilerimizden örneklemeler verdim. konu nasıl terör örgütlerine, devlet konularına geldi anlayamadım. o, bambaşka bir başlık altında incelenmesi gerekn bir konudur. kişinin kendi tepkileri, kendi zayıflıkları ise bambaşka bir konudur.
burada da konumuz, '' akrebin hayat amacı, zayıflıkları '' idi. devletin hayat amacı ve zayıflıkları değil.

ben kanun mercii olmamalı demedim. yasalar olmamalı demedim. ama emin olun, herkesin bilinç seviyesi yüksek olsa idi, ne yasalara, ne devlete, ne de paraya ihtiyaç olurdu. zaten herkes birbirini sever ve birbirinin hakkını gözetirdi. bilinç seviyeleri aralarında uçurumlar oldugu için, bunları dengeleyecek dünyevi sistemlere, devlet organlarına elbette ki ihtiyaç var. ben ihtiyaç yok demedim.
ben şahsi hayatlarımızdan örnek verdim. devlet yönetimi ile ilgili en küçük bir söz söylemedim ve bunu nasıl devlete, kürt sorununa vs. bağladınız anlayamadım. tanrının işine burnunu sokuyorlar demek, '' hayatlarını akışına bırakmıyorlar '' ın değişik bir cümleyle ifade edilmesiydi, o kadar.

09-08-2009 11:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Serenaya (evrensel tarafım hangı acılarım ve gezegenlerımden kaynaklanıyor bılmıyorum ama ) ve gladio'ya ( gunes koc ay akrep ) olarak ayrı ayrı katılıyorum . Buarada bır koc akrebıyle , ıkızler balıgının hayata bakıs ve yasayıs farklılıklarını gosterdıklerı ıcınde ayrı ayrı teşekkur edıyorum ciçekcanımsın Eğer çeşitler olmasaydı dunyada yasamamızın anlamı kalmazdı zaten , benceverygood Umarım herkes kendı farkındalıklarını guzel bır şekılde gerceklestırır ve bu amansız savaslar, buaradaki gibi tatlı çekişmelere döner ve daha yaşanır bır dunya halıne gelırız...

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
09-08-2009 01:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

ariess Yazılan:Serenaya (evrensel tarafım hangı acılarım ve gezegenlerımden kaynaklanıyor bılmıyorum ama ) ve gladio'ya ( gunes koc ay akrep ) olarak ayrı ayrı katılıyorum . Buarada bır koc akrebıyle , ıkızler balıgının hayata bakıs ve yasayıs farklılıklarını gosterdıklerı ıcınde ayrı ayrı teşekkur edıyorum ciçekcanımsın Eğer çeşitler olmasaydı dunyada yasamamızın anlamı kalmazdı zaten , benceverygood Umarım herkes kendı farkındalıklarını guzel bır şekılde gerceklestırır ve bu amansız savaslar, buaradaki gibi tatlı çekişmelere döner ve daha yaşanır bır dunya halıne gelırız...
elbette ariess, farklılıklar mutlaka olacak ki herkes birbirinden yeni bir şeyler öğrensin gülücük
herkes birbirine benzese, dünya çok sıkıcı bir yer olurdu. Tanrı herkesi ayrı mükemmellikte ve çeşit çeşit yaratmış. muhteşem bir renk skalası sunmuş. ve bence de bu renklilik çok güzel..

09-08-2009 02:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akrebin başdönmesi body snatcher 3 5,462 12-12-2011 07:39 PM
Son Mesaj: lacrimosa
  AKREBİN ÖZÜ,ÖĞRENECEKLERİ ve uyumları ve uyumsuzlukları nev_bahar 5 7,415 11-25-2011 02:59 PM
Son Mesaj: katmer

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir