Değerlendir:
  • 28 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jüpiter Burçlarda
Yazar Mesaj
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Jüpiter Burçlarda
(06-19-2010 07:22 PM)Yıldırım Yazılan:  
(06-18-2010 08:01 PM)aeon Yazılan:  jupiter , yükselen burcu , yöneticisini (kişisel gezegen ise ) veya 1.evi etkilemedikten sonra , fiziğiniz üzerinde etkili olacağına ihtimal vermiyorum.

satürn ve jupiter , kişisel olarak tanımlansa da , aslında tam uymuyor.
kollektif de değiller.
kişisel olmayan veya kollektif olmayan tanımlamasını daha doğru buluyorum.

Güneş ve Ay burcunun da Jüpiterle yapacağı bağlantılarda ( ve hatta Venüs-Jüpiter bağlantılarında ) kilo alma eğilimi ve fiziksel genişleme eğilimi olabiliyor.

----

Jüpiter ve Satürn ikilisini ne bireysel ne de kollektif olarak göremeyiz evet.
Ben şahsen bu ikiliyi TOPLUMSAL Gezegenler olarak görüyorum.
Bireysel gezegenler bizim ve etrafımızdaki insanların dünyalarını ifade ediyor.
Kollektif Gezegenler genel olarak dünya üzerinde büyük kitleleri ( insanlığı ) ilgilendiriyor.
Jüpiter ve Satürn ise bu ikisi arasındaki toplumsal konumumuz üzerinde çok etkili olduğunu düşünüyorum hatta Kariyer Analizlerinde Jüpiter ve Satürn konumlarına özellikle dikkate alınmalı bence ( Kariyer => toplumsal konumumuzla ilgili bir kavram )

haritalarmızın bire bir aynı olduğu bir arkadaşım var sadece onun ayı akrep bnmki yay ve bnmki jüpiterle 144 lük açı yapmış ben farklı olarak ondan daha uzun ve sportif bir vucuda sahibim genetik özellklere bakarsakta annemin boyu 1.60 babamın 1.78 ben etkilediğini düşünüyorum kadınlarda ay erkeklere güneş fiziksel yapıya etki ediyor olabilir (diğer senecekleri düşünmeden sadece bilgiler üzerine konuştum yoksa harita bir bütündür gülücük )
06-19-2010 08:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(06-20-2010 02:30 PM)Sniper Yazılan:  verygood bence de Ay burcu da etkiliyo..diğer türlü duble Yay olan ben neden kısayım =)

ben, ay burcunun fiziksel özelliklerden çok ,duruşumuzu ve mimiklerimizi etkilediğini düşünüyorum.
içeridekinin dışarı yansıması....

mesela ben , ay aslanı olduğumdan , koltukta bile oturuşum hükmeder tarzda , mağrur ve sanki tahta oturmuş gibidir.zaman zaman , bu durumdan dolayı , alay konusu olmuşluğum da vardır.:D
06-20-2010 03:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-21-2010 12:29 PM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşalr, jüpiterim 5. evde ve ikizlerde.. jüpiter ikilzerde zararlıdır deniliyor.. ne tür bi zarar bu ? yardımlarınızı bekliyorum.. çiçek

İkizler burcuna has özellikleri düşünün ve Jüpiterin bu özellikler konusunda şans-genişleme-kolaylıklar verebileceğini düşünün.
Jüpiter İkizler için => çok meraklı , iletişim konularında şanslı ve yetenekli vb. genel yorumlar yapabiliriz.

09-21-2010 02:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

jüpiter ikizlerde düşüktür çünkü, jüpiter genişlemek ve ileri felsefelerle ilintilidir. jüpiter yöneticisi yayda güçlüdür. çünkü yay, genişlemeye dönük, olaylara yukarıdan bakabilen bir burçtur. yay, hayatı geniş bir perspektiften değerlendirerek özümser.
oysa ikizler, irili ufaklı yerel bilgilerle ve bilginin parçalarıyla ilintilidir.
geniş felsefelere yönelik jüpiter, bu nedenle ikizler burcunda kendini rahat ifade edemez. işlevi değişir. bu yüzden düşük kabul edilir.

mars koç burcunda güçlüdür. temsil ettigi kendini savunma, hayatta kalmaya dönük tüm ifadeleri koç burcunun çatısı altında bulur.
terazi ise durumları dengelemeye, ortayı bulmaya, biraz nabza göre şerbet vermeye dönük oldugu için marsın ifadesi diplomatik bir ifadeye bürünür. mars, savaş gezegenidir. terazi savaşamaz, ortayı bulur. diplomasi yapar.
bu nedenle de klasik astrolojide mars terazi burcunda düşük kabul edilir verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-21-2010 06:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:elbet birgün anlayacağım.. ama anlayana kadar da rahatsız olacağım.. marsımda terazide, oda zararlı konumda...

şöyle düşünmekte yarar var.marsın fonksiyonları nedir ?
etken olmak , savaşmak , cüretkarlık , hareket , fethetmek , kısacası durağan değil , hareketli ; nazik değil , kaba ve uzlaşmaz bir enerji.
bu mars fonksiyonları , astroloji mantığı içerisinde en iyi koç burcuyla ifade buluyor.
bu yüzden, mars, koç burcunda asil.
oysa , karşıt burç terazi ,uyum, diplomasi ve nezaket odaklı hareket eden bir burç.
doğal olarak mars gezegenin fonksiyonları iyi ifade bulamıyor.
bir diplomatın meydan savaşına çıkması gibi gibi , mars terazi de bulunduğu ortamla yapısal ve işlevsel uyumsuzluk yaşayacaktır.

aynı şekilde tersinden düşünmekte de yarar var .venüs niçin koç burcunda zararlı ?
diplomat koltuğuna oturan bir ortaçağ savaşçısı gülücük
tabiki koltuğunun ona yüklediği , uyum nezaket, finans odaklı kounlara kabiliyeti yok.
edilgenlik ve naiflik isteyen bir alanda , etken atak bir enerji uyum sağlayamıyor.
züccaciye dükkanındaki bir fil gibi gülücük

jupitere gelelim.
jupiteri ve yay burcunu düşünmekte yarar var.
bir defa felsefe ve inançları temsil eden bir gezegen.bunlar derin ve subjektif konulardır.bunlarla uzun süre sorualar sorulduktan sonra belli cevaplara ulaşılır.bazı noktalarda mantıktan uzaklşaılır.

bir de karşıt burç ikizleri düşünlelim.şüphesiz yay burcuyla birlikte merak konusunu temsil ediyor.
oysa ikixlerin maymum iştahlı merakı , jupiter ve yaya uyum sağlayamaz.

aynı şekilde yay arazisine düşen merkür de düşük kabul eilir.zira merkür bilgiyi alır ve iletir ; objektiftir ve bilgiye bir değer yargısı katmaz.oysa felsefeyle ilişkili yay bilgide mana arar ve subjektif davranabilir.
önemli olan o gezegenin fonksiyonları tam karşlıladığı burca düşmesi.
mesela sezgizel bir merkür balığı değişik bir potansiyeldir.ancak , merkür balıkta da düşer.çünkü , merkürün sezgisel olmak gibi bir görevi yoktur.
görevler ve işlevlere en uygun burçta asildir.
09-21-2010 06:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(09-21-2010 06:52 PM)aeon Yazılan:  
Alıntı:elbet birgün anlayacağım.. ama anlayana kadar da rahatsız olacağım.. marsımda terazide, oda zararlı konumda...

züccaciye dükkanındaki bir fil gibi gülücük

nasıl güzel bir benzetmedir makara

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-21-2010 07:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
trend Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

[Resim: 000.jpg]
01-02-2011 02:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
trend Çevrimdışı
Kıdemli Üye