Değerlendir:
  • 40 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

9. Ev
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

9. Ev
Maneviyat, yüksek eğitim ve uzun yolculuklar evidir. Felsefe, mistik kavramlar, tahsil, öğrenimler, uzak ülkeler, uzun iç ve dış seyahatler, özgürlük, eser meydana getirme, yazı yazma, maddi ve manevi şans, talih, tecrübe, eğitmenlik, yüksek öğrenim türü ve süresi gibi konularda etkilidir.

Soyut fikirler, felsefi düşünceler, yaşamın sırlarına dönük arayışlar, hayata gerçek bakış açısını ve hayatın anlamını algılayış şeklini ifade eder. Hukuk işleri, kanunlar, toplum kuralları, anlayış kapasitesi, bilgiyi kullanabilme, öğrenme ve öğretmeyi temsil eder.

Vücut kısımlarından karaciğer, kalçalar, mide, dizden yukarı kısım ve kas gücü bu burcun etkisindediR. Yıldız haritasında 9. evin sahibi YAY Burcudur. Dokuzuncu evin yöneticisi Jüpiter gezegenidir.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
07-17-2007 12:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

9. Ev
Yüksek öğretim, yabancı ülkelere yolculuk, etik ve yasal ilkeler, bu evin parçasıdır.

Felsefe, esaslı şeylerin hakkında tartışmaları beğenmeyi ifade edebilir,. Yüksek öğretimin kalbi, çeşitli teorileri düşünmesi için yetenektir.

Etik ve yasal ilkeler, basitçe kişinin, neyi düşündüğü olabilir. Uzun seyahatler, dünyada seyahatler olabilir, veya (Derine çalış) akılda, ve hem de büyük değişikliklere başvurabilir. Özgürlük, bağımsızlık ve adalet, bu ev tarafından akla getirilen önemli görüşlerdir. Lisanlar, yabancılar ve başarı, bu evle ilgilidir. Sözcük "Yabancılar", uzakta ve hem de insanlara farklı arka planlar ve inançlarla yerel insanlara başvurur.9. ev, erkek kardeşler ve baldızlara da başvurur.

Çeviri

Sizde 9. ev ile ilgili bilgilerinizi paylaşırmısınızgülücük

MEVLANA
[i]
07-18-2007 05:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

9. Ev
Geleneksel İsmi: Uzun Deniz Yolculukları Evi

İlişkili Burç: Yay

İlişkili Gezegen: Jüpiter

Sınıflandırması: Ateş, son, eril

Karşıtı : 3. ev

Yönü: Güneybatı-Güney

Anahtar Kelimeler: Uzun yolculuklar, yabancı ülkeler, uzak kültürler, farklı ufuklar, yüksek öğrenim, üniversite, öğretim üyeleri, ihtisaslaşma, taraf tutma, ahlak, görgü kuralları, gelenek ve görenekler, yargı, yasalar, avukatlar, felsefe, bilgelik, bilge kişilerin rehberliği, inançlar, din, dini kurumlar, kehanet, turizm, rehberlik, ithalat-ihracat, yayıncılık, kırsal alan, çiftlikler.

8. evin sonuna geldiğimizde, zor zamanlarda ayakta kalmayı başarmış, arınıp yenilenmiş olarak, kendimizi daha fazla tanımış, hayat hakkında daha fazla bilgeleşmiş hissederiz. Artık hayatı bir açılımlar süreci olarak algılamaya başlarız. Çünkü varoluşumuzun anlamı ve amacı hakkında daha kapsamlı düşünmemizi talep eden yeterince deneyimimimiz olmuştur.

Şimdi, sıra o ana kadar olan bitene daha geniş pespektiften bakmamızı sağlayacak olan 9.evdedir. Burada, hayatı yöneten evrensel yasaları ve altta yatan kalıpları kavramaya çalışacak, doğruların peşine düşeceğiz. Çünkü bir amacımız olduğunda zorluklarla daha kolay başa çıkabiliriz. Ayrıca, karşılaştığımız zorluklar, varoluşun yasalarına uygun yaşamamaktan kaynaklanıyorsa, o zaman, bize rehber olacak bilgileri keşfederek ve onlara uygun hareket ederek acı ilacı içmek zorunda kalmayabiliriz.

9.ev, 'daha yüksek zihin' olarak adlandırılan, soyut düşünme ve içten bilme süreciyle bağlantılıdır. Yöneticisi Jüpiter, psişenin sembol oluşturma kapasitesine, belli bir olaya veya duruma anlam atfetme eğilimine işaret eder. 3.evde veriler toplanır. 9.evde ise, bu verilere göre çıkarsamalar yapılır. Sentezci ve bütüncüldür. Bir kaç satırlık açıklamalarla bütünü görebilir. İmgelerle düşünür, kalıpları farkeder. 3. ve 6. evler analitik sol beyinle ilişkilendirilirken, 9. ve 12. evler sağ beynin aktiviteleriyle bağlantılıdır. Marilyn Ferguson'un ifade ettiği gibi, "Sol beyin anlık enstantaneleri görürken, sağ beyin filmi izler".

Kolektif bir seviyede kodlanmış düşünce yapıları 9.evde tanımlanır. Bunlar yalnızca dini, felsefi ve eğitim sistemleri ile değil, yasal sistemler ve hukukun esası ile de ilgilidir. 7.ev davaların açıldığı birincil mahkemeleri (bidayet mahkemelerini) temsil ederken, 9.ev, yargıtay, anayasa mahkemesi gibi daha üst mahkemeleri temsil eder.

9.ev yaşananların bir anlamı olduğuna inanır. Bu evdeki Jüpiter veya Venüs meydana gelen her şeyin, son tahlilde olumlu ve kişinin avantajına olduğu duygusunu verebilir. Sanki işbaşında olan iyicil daha yüksek bir zeka bizim gelişimimize rehberlik ediyor gibidir. Satürn veya Oğlak, herhangi bir olayda anlam algılamakta güçlük çeker veya anlamı olumsuz bir ışık altında yorumlar. Fransız varoluşçu yazar ve filozof Albert Camus'nün 9.evinde, Satürn İkizler burcundaydı. Camus, olayların insanların o olaylara atfettiklerinden daha yüksek ve mutlak bir anlamı olmadığına inanıyordu.

9.evdeki burçlar ve gezegenler, dini ve felsefi konulara yaklaşım tarzımız, Tanrı imgemiz hakkında bilgi verir. Merkür ve İkizler Tanrı'yı entelektüel olarak kavramaya yönelirken, Neptün ve Balık merhametli ve bağışlayan bir Tanrı imgesine sahiptir. Onu kalben kucaklayıp kendini teslim etme eğilimindedir. Mars, Venüs'ün tersine, dini konulara dogmatik ve fanatik biçimde yaklaşır. Satürn ve Oğlak'ın Tanrısı katı, cezalandırıcı, eleştirel veya paternalistiktir. Her ne pahasına olursa olsun itaat edilmelidir.

9. ev hayatımızı yönlendirmek için belirlediğimiz prensipleri, kurallar sistemini temsil eder. Kendi doğrumuzun peşine düşeriz. Bazen kendi doğrumuzun yegane doğru olduğuna inanır, bu doğruyu diğerlerine de dayatmaya çalışırız. Önyargılı oluruz. Bazen inanıp savunduklarımızı biz uygulayamayız, bazen inandıklarımız yaşadığımız gerçeklikle çakışır. Tüm bu deneyimlerin sonunda kendi yaşam felsefemizi oluştururuz. Diğer insanların inançlarına hoşgörü geliştiririz.

9.ev günlük düzeydeki düşünce ve inanç sistemlerimizin dışındaki bir ufka açıldığımızda kazandığımız perspektifi de tanımlar. Bu bağlamda uzun yolculuklarla ilişkilendirilmiştir. Uzun yolculuklar farklı ülkelere ve kültürlere yapılabileceği gibi, simgesel anlamda, iç dünyamızda da yapılabilir. Bu yolculuklar bizim hayata bakışımızı genişletir. Hayatın bizim dışımızdaki diğer sayısız yüzünü görür, kendi yaşantımızla karşılaştırırız. Bazı yaşam biçimleri ve kültürler diğerlerine göre bize daha yakın gelse de, farklılıkları algılayıp hayatı daha geniş bir perspektiften değerlendirmemize olanak sağlar. Dünyanın yörüngesinde dolaşan ilk Amerikalı olan John Glenn'in Neptün ve Jüpiter'i 9.evdeydi.

9.evdeki yerleşimler yolculuklarımızda karşılaştığımız arketipsel prensiplere de işaret eder, çekildiğimiz kültürlerin özelliklerini açıklar. Satürn, güçlükler ve gecikmeler, daha çok pratik bir hedefe yönelik olarak seyahat veya çalışma ya da araştırma amacıyla seyahate anlamına gelebilir. Henry Kissinger'ın 9.evini Oğlak burcu kesiyordu ve Satürn diplomasi burcu olan Terazi'deydi. Pluto veya Akrep yabancı ülkelerdeki deneyimlerle büyük dönüşümlere işaret edebilir ya da haritasında Pluto veya Akrep'in güçlü konumda olduğu ülkelere çekilebiliriz. Uranüs uzun yolculuklar, din ve felsefe konularında yenilikçi fikirlere delalet edebilir. Kuzey kutbuna uçan ilk insan olan Amiral Richard Byrd' ın Uranüs'ü 9.evdeydi.

Güçlü yerleşimler, olağandışı bir sezgi ve öngörü düzeyine de işaret eder. 9.ev, atmosferdeki eğilimleri ve titreşimleri hızla algılayarak bir durumun özüne uyumlanır. Gelecekteki keşifleri öngören Jules Verne, 9.evinde Uranüs ile doğmuştu.

Bu ev aynı zamanda yüksek öğrenimi temsil eder. Üniversitede seçilecek alanı ve yaşanacak deneyimleri buradaki yerleşimler gösterir. Neptün sanat veya müzik alanında eğitim görmeye veya üniversitede seçilen alan konusunda karmaşa ya da hayal kırıklığı yaşamaya işaret edebilir. Üniversite yıllarında hayalden uyandırılma anlamına da gelebilir. Uranüs, geleneksel yüksek öğrenim sistemine başkaldırıyı, alışılmadık veya yıldızı yeni parlamakta olan bir alana yönelmeyi ya da çok genç yaşta iyi bir okula kabul edilmeyi gösterebilir.

Geleneksel olarak, 10.evdeki gezegenler, kariyerde başarıyla ilişkilendirilmekle beraber, psikolog ve istatistikçi olan Gauquelin çiftinin yaptığı bir bilimsel araştırma, 9. evdeki gezegenlerle bu gezegenlerin ilişkili olduğu hayat alanlarında başarı elde etme arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koymuştur.

Geleceğe ve keşfedilmesi gerekene baktığımız bu evde, umutla ve yeni vaadlerle dolu bir gelecek görebilir veya köşeyi dönünce karşımıza çıkacak olan bir olumsuzluğu sezebiliriz. Her iki durumda da, arkasına saklandığımızı fark ettiğimiz her düşünce veya görüşü gönüllü olarak bırakmalı, cesaretle yola devam etmeli ve öğrenilmesi gerekeni öğrenip daha fazla bilgelik kazanmayı esas almalıyız.

Başarılı Uygulamaları: İçsel ve dışsal yolculuklar yaparak ufkunu genişletmek, kendi yaşam felsefesini oluşturmak, yüksek hedeflerin peşine düşmek, mantığı aşmak ve yeni kavrayışlar geliştirmek, yaşamın gelişen bir anlamı ve amacı olduğu duygusunu hissetmek, fırsatları yerinde kullanmayı öğrenmek.

Başarısız Uygulamaları: Deneyimin sıradanlaşması ve sıkıntı, dogmacılık, dargörüşlü ve prensipsiz davranışlar, nihilizm, fildişi kulesinde yaşamak, her türlü düzeni yadsıyan birey üzerinde hiç bir baskı tanımayan görüş.

Yorumda Dikkat Edilmesi Gerekenler:

9.evi kesen burç
9.evin içindeki gezegenler, bunların açıları
8.evin son 5 derecesindeki gezegenler
9.evin yöneticisinin burç ve ev konumu
9.evin yöneticisinin açıları

Kaynaklar:

Banzhaff & Haebler. Astrolojinin Anahtar Sözcükleri. İlhan, İstanbul 1999.
Forrest, Steven. İçinizdeki Gökyüzü. İlhan, İstanbul 1997.
Houlding, Deborah. The Houses: Temples of the Sky.Midheaven Books, 1999.
İlhan, Barış. Astroloji Dersleri. İlhan, İstanbul 2004.
Lilly, William. An Introduction To Astrology. Zadkiel, London 1962.
Sasportas, Howard. The Twelve Houses. Thorsons, London 1999.

MEVLANA
[i]
01-22-2008 02:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 9. Ev
esraa Yazılan:benim haritamsa satürn basak ve 9.evimde ve aslan burcuda kaymıs 9.evime bir yerde okumustum satürn yolculuğu kısıtlar diye ama ben tam tersi cok yurtdışı yolculukları yaptım bu kelalaka gibi bişey oldu yanı bana satürn etki etmedimi??

selam esra ; astrolojiyle yeni yeni ilgilendiğini görebiliyoruz. şu nacizane tavsiyede bulunabilirim ki asrolojiyle ilgili okuduğun kaynaklarda ki tek bir kelimeye ya da tek bir bilgiye göre kendini yada çevrendekileri değerlendirme derim..

mesela 9.ev sadece yurt dışı yolculuklarını değil , eğitimi ve inanç sistemlerini de yönetir.
ya da mesela satürn sadece bir konuda kısıtlamalar getirmez aynı zamanda o konuyla ilgili çalışmalar ve sorumluluklar verir. bunun sonucunda -iyi çalışırsak- uzun vadede kısıtlama yerine başarılar bizi bekliyor olacaktır.

astroloji birazcık kompleks bir ilgi alanı ama üzerinde çalışarak daha net yorumlar yapabileceğimiz keyifli bir ilgi alanı aynı zamanda ;)

05-04-2008 02:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lou_salome Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 1

9. EV

Güneşin mutlu olduğu 9. ev yükselen burçla üçgen açı içindedir. düşen bir ev olmakla birlikte pozitif niteliklere sahiptir. her zaman bir kral ve büyük bir güç olarak adlandırılan güneş yüzünden bu ev, tanrının evidir. bu ev onu anlamayı açıklayan kehanetler, anlayışlar ve ruhsal öğelerle ilişkilidir. güneş ışığıyla aydınlatır ve gerçekleri gösterir. mezopotamya kültüründe güneş tanrısı şamaş'ın adı 'gerçeği açığa çıkaran' anlamındadır.

dinsel öğelerin dışında bu ev, 3. evin karşısında yer alarak akademik eğitimi, üniversiteleri, öğrenmek ve kendini geliştirmek için çıkılan yolculukları, deneyimlere açık olmayı ve kendimizi daha yüksek bir benlikte birleştirme arayışını anlatır.

ilginç bir gösterge 9. evin 10. evin on ikinci evi olmasıdır. 12. ev gizli olan şeylerle ilişkilidir. bu bakımdan din adamları ve ruhsal liderler kralin gizli düşmanları ve etkinlikleri yüzünden onlar için tehdit olaşturabilir. julius Firmicus Maternhus'a göre bu ev dini yolculukları anlatır. el-biruni yıldızlardan kehanet okumayı ve felsefeyi 9. evin altına koyar.

özellikleri: bu ev düşen, maskulen ve gündüze ait bir evdir. güneş'in bu evde keyif bulması evin düşüklüğünün getirdiği olumsuzluğu azaltır.

karşı geldiği konular: uzun denizaşırı yolculuklar, yabancı ülkeler, yabancılar, hacılar, bilgimizi geliştirmek için bilinmeye açıldığımız yer, akademik eğitim, felsefe, inançlar, tanrı inancı, bilgelik, rüyalar, vizyonlar, mistisizm, kehanet, astroloji, rehberlik, danışmanlık ve adalet, hukukçular, ilahiyat.
05-30-2008 05:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

9. Evimde herhangi bir gezegen yok. Sadece Oğlak burcu ile konumlanmış durumda, böylece bu koordinasyondaki etkili gezegen Satürn sayılabilir sanırım.

Satürn'üm ise 8. Evde ve geri harekette.

* Bu mantıktan yola çıkarsak; ne gibi sonuçlar elde edebiliriz? Mesela, -bir alternatif olarak - 9. evde hiçbir gezegenin bulunmayışı, yurt dışı ( uzun yolculukların ) yokluğu ile ilişkilendirilebilir mi?

08-23-2008 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

artemis ilk olarak gözüme çarpan yüksek öğrenimle ilgili merkür vurgusu.9.evin merkürün yönetici asaletine sahip olduğu ikizler ve yönetici merkürde ; yine yönetici ve yücelme asaletine sahip olduğu başakta.Bu ilk olarak iletişimle ,teknoloji ,yazarlık-yazma ve eğiticilikle ilgili yüksek öğrenimi akla getirmekte.Yine aslında kendisi de bir öğretmen olan chiron 9. eve yerleşmiş durumda.Bence özellikle başka insanlara eğitebileceğin , iyileştirebileceğin ve yardımda bulunabileceğin mesleklerle ilgili bir eğitim uygun olabilir.Ve zaman zaman chironun bulunduğu ver kişilerin yara aldığı yerleri gösterir.Chironun iyileşme felesefesi başkalarını iyileştirirken iyileşmektir(yaklaşık olarak)Aslında merkürün zodyak yerleşimi oldukça güzel.Yönetici , yücelme ve term asletine sahip.Ve yerleşim olarak köşe evler kadar güçlü olmasada iyicil bir ev olan 11.(şans evi olarak bilinir) evde.Bu yüksek öğrenimle ilgili destek alacağını(özellikle bayanlar olabilir) göstermekte.Ayrıca yüksek öğrenim konusunda oldukça idealist bir yaklaşımın olduğunu düşünüyorum.

Merkürünün en belirgin açısı mars ile yaptığı birleşme gibi duruyor.Aslında daha çok şöyle düşünüyorum.Mars bu birleşmeden karlı çıkıyor.Bir gezegenin bulunduğu burcun(başak) yöneticisiyle(merkür) böyle bir açı yapması onu güçlendirir.Bu durumda şuna bakabilirsin.Marsın yöneticisi olduğu(koç ve akrep) burçları kesen evler merkür desteğini alıyor olabilir.(iletişim ,zeka yolları ve tabi başak yönleriyle birlikte)

Sadece şöyle birşey var.Ben gezegenlerin bulunduğu burç hangi evi kesiyorsa o eve de çekim duyduğunu düşünürüm.Aslında biraz tüm burç ev sistemini de -placidus yanında incelemekle ilgili.Bu durumda merkürün aslında biraz 12. ev temalarıyla ilgili olabilir.Fakat çok kuvvetli bir etki olduğunu düşünmüyorum ev çizgisine fazla yakın değil(doğum saatin kesinse)Bu durumda eğitimle ilgili kayıplar kaybetmeler,hayal kırıklıkları söz konusu olabilir.Ya da şöyle birşey bir eğitim görüyorsan orada kendini tutsak gibi-hapishanede gibi hissedebilirsin.Ama dediğim gibi 11. ev etkisinin daha geçerli olduğunu düşünmekteyim.
09-01-2008 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: 9. Ev
kaylayss Yazılan:benim 9.evimde aslan ve yengeçte konumluyo ve9 evimde ki aslanda ay bulunuyo merkürüm balıkta ayımsa aslanda bu negibi yüksek ögrenimde etkiler yaratırhımm:(

kaylayss 9. evinde Ay ve Aslan burcu bulunmakta;
Uzaklara gitmeyi içgüdüsel olarak arzu duyabilirsin. Teknolojiyi seversin ve ticari bağlantılarla uğraşabilirsin çünkü Ay 9. evde. Yarımsever biri olduğun için derneklerde görev almak isteyebilirsin. İyibir eğitmende olabilirsin. Aslandan güçlü bir kişilik verir. Merkürden gelen 120lik hoş açı hafızanın çok kuvvetli olduğunu açıklıyor. 9. ev her konuda tavrımızı bakış açımızıda anlamlandıran evdir.Ay_Satürn kare açısı; çok hırslı olmana rağmen eğitim gibi alanlarda inişli çıkışlı duygular yaşayıp kendini kötü hissetmene sebep olabilir. Ay_Plüto 60lık açısıda; sorunlara çözüm üretme yeteneğinin fazla olduğunu gösteriyor.

MEVLANA
[i]
10-20-2008 12:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Beyhan Yazılan:kaylayss 9. evinde Ay ve Aslan burcu bulunmakta;
Uzaklara gitmeyi içgüdüsel olarak arzu duyabilirsin. Teknolojiyi seversin ve ticari bağlantılarla uğraşabilirsin çünkü Ay 9. evde. Yarımsever biri olduğun için derneklerde görev almak isteyebilirsin. İyibir eğitmende olabilirsin. Aslandan güçlü bir kişilik verir. Merkürden gelen 120lik hoş açı hafızanın çok kuvvetli olduğunu açıklıyor. 9. ev her konuda tavrımızı bakış açımızıda anlamlandıran evdir.Ay_Satürn kare açısı; çok hırslı olmana rağmen eğitim gibi alanlarda inişli çıkışlı duygular yaşayıp kendini kötü hissetmene sebep olabilir. Ay_Plüto 60lık açısıda; sorunlara çözüm üretme yeteneğinin fazla olduğunu gösteriyor.

Şekerpare_Şeker Kız Candy çok tskler açıklama için suan ögretmenlik için egitim (anasınıfı) alıyorum ama o uzaklara gitme istegi pesimi bırakmıyo(Lisede Üniversitede dısarıda olmadı küçük aksilikler yüzünden çok üzüldüm:( ) uzaklarda çalışmak için girişimlerim var bakalım belki bikaç ay içinde sizinle başka bir sehrin günesiyle slm larım hepinizi buradan dua edin bana olurmu?=ask

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
10-20-2008 12:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

9. Ev

Doğal Burcu : Yay

Yönetici Gezegen : Jüpiter, Neptün

Şifre : Öğrenim

Dokuzuncu ev birlikte düşünme ile ilgili olduğundan, toplu düşünce sistemleri, felsefe, din, dinsel kuruluşlar, hukuk ve yasal sistemler ve yüksek eğitim gibi konuları etkiler. Öğrenim ve yayıncılık, ruhsal ve felsefe konularının diğer kuşaklara iletiminde rol oynar. Ahlak duygularını, insancıl özelliklerini nasıl kullanacağını gösterir. Kişinin ruhsal öğrenimini ve uzun yolculuklarını etkiler.

Dokuzuncu evi tanımlayan sözcükler; öğrenim, yolculuklar, uzak serüvenler, uzak ülkeler ve uzak insanlardır.

Dokuzuncu evin anahtar sözcüğü; Dünya görüşünüz. Dünya görüşünüzü farklı kültürlerden insanlarla paylaşırsınız, ya da dünya görüşünüz bu kültürlerden izler taşıyabilir. Yüksek öğrenim, spiritüel deneyimler ve inançlar, yabancı kültürler ve yabancı ülkelere geziler de bu evde bulunur. Yayın dünyası de bu eve dahildir.

İlmin ve dinin evidir. Büyük seyahatlerde yani hayatındaki önemli iş seyahatleri ile alakalıdır. Ruhsal gelişme alanındaki kapasitesini, çekimini ve dini eğitiminin doğal yapısını gösterir.

---------------------------------------------------------------------------

9. Ev ve Psikolojik Yaklaşımları

9. ev dini, felsefeyi, inançları, soyutlama düzeyi yüksek aklı, yüksek öğrenimi temsil eder. Rutin, günlük, pratik aklı temsil eden 3. evin karşıtıdır. 3. evde akıl otomatik olarak çalışır, fazla bilincinde olmadan düşünür, hareket ederiz. 9. evdeki soyutlama düzeyi yüksek olan akılda ise düşünceler daha bilinçlidir. Üzerinde bilinçli olarak düşünülmüş, inanılan, savunulan fikirler, felsefeler söz konusudur. Yaşam, tanrı, inançlar sorgulanmakta, hak, hukuk, doğru aranmaktadır. Bu sorgulama esnasında kişi yabancı kültürlere, felsefelere, ülkelere karşı merak içindedir. Bunları inceleyerek bilincini ve ufkunu genişletmek arzusundadır. Bu nedenle 3. evdeki kısa seyahatler karşıtı yabancı diyarlara yolculuklar 9. ev kapsamındadır. Bu evin aldığı etkiler dindar, fanatik veya geniş fikirli olup olmadığımızı, adalet anlayışımızı, hoşgörü düzeyimizi gösterir. Üniversiteler burada temsil edilir. Ayrıca yayıncılık, ithalat, ihracat bu evin konuları arasındadır.

9. evin doğal burcu Yay, doğal yönetici planeti Jüpiter'dir.

ANAHTAR KELİMELER: Din, inanç, felsefe, hukuk, kanunlar, doğru ve yanlışı ayırma kapasitesi, üniversiteler, yayıncılık, uzun ve uzak ülkelere yolculuklar, yabancı ülkeler, kültürler, ithalat, ihracat, uluslararası olan her şey...

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 06:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir