Değerlendir:
  • 40 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

9. Ev
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 9. Ev
(12-08-2011 01:29 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(12-08-2011 01:12 AM)Yldrm Yazılan:  
(12-07-2011 11:43 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  altıncı hissin, pek de dünyevi olmayan olayların yaşanması; 9. evin ihtisas alanı mıdır?

Hayır SU elementi burçlarının ve SU elementi gezegen vurgularının ihtisas alanıdır -bence-

Yengeç , Akrep , Balık , Ay , Plüto , Neptün

peki yıldırım benim için halledilmesi gereken bir soru sorsam... yukarıda bahsettiğim mevzular, genler vasıtasıyla taşınır mı? Bir aileden bahsediyorum ben.. akrabaları da dahil ederek ama... nasıl olur da ailenin çoğu üyesinde böyle özellikler belirebilir?

ülkelerin horoskopu olur ya aile için de böyle bir durumdan bahsedebilir miyiz?

aile horoskopu olması durumundan bahsedebilirmiyiz ?

bence hayır çünkü ailenin hangi birey(ler)ini hangi kuşağı esas alacağız , cık olmaz.

Genetiğe gelince konuyla alakalı yetkin biri değilim yinede en mantıklı açıklama bu gibi görünüyor , mesela peygamberlik ünvanı bile genelde aynı genetiğe sahip kişiler arasından seçilmişti doğru hatırlıyorsam ( Hz.İbrahim ve oğullarının soyu gibi )

Astroloji bu tür aile bağlarını ve genetik kodları gösterir mi ?

Neden olmasın elbette gösteriyor olabilir ancak elimizde Ay , 4.ev , Güney Ay Düğümü gibi potansiyellerin bu konuyla bağlantılı olduğuna dair birkaç temel bilgi dışında pek detay yok malesef.

Aile bireylerinin Ay , 4.ev , Güney Ay Düğümü konumları incelenebilir özellikle ortak yönlere ( ortak açılar , ortak burç vurguları vb.) odaklanılabilinir.

Yinede belirtmeliyim konuya dair net veriler elimizde olmadığı için net sonuçları elde etmek ihtimali az.

Sadece bazı ihtimaller öne çıkarılabilinir diye düşünüyorum.

Örneğin ailede pek çok kişinin Ay-Neptün bağlantısı olması gibi

yada örneğin ailede SU elementinin sık sık ön plana çıkması gibi genel ortak yönler tespit edilebilir.

12-08-2011 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

teşekkür ederim yıldırım... hani toplu göçler oluyor ya... anadoluya göç edildiği zaman dedim belki o günün transitleriyle alakalı bir şeydir! ama bunu da tespit etmek oldukça zor görünüyor!!!

sanırım ya ortak vurgular, şaşırtacak kadar çok durumda olmalı ya da altıncı his, genetik olarak da aktarılıyor...

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-08-2011 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-18-2011 02:12 AM)seemik Yazılan:  merhabalar öncelikle.o kadar sıkıldım ki artık birilerinin aydınlatmasına ihtiyacım var ve bu yüzden burdayım.9.evimde ay,satürn ve uranüs var.üçü de yay burcunda.ayla satürn kavuşum.ayla uranüs kavuşum.satür uranüs kavuşum.işte bu manyak durum hayatımı çıkmaza çevirdi.üniversite hayatım eziyete dönüştü.ilk üniversitede bir yıl geçirdim.gayet başarılı biriydim önceden. ne olduğunu anlamadım.birden çalışmaz umursamaz biri oldum.her anlamda türlü zorluklar çektim.sonra hala devam ettiğim 2.okuluma girdim.ama çok geçmeden gene nefret etmeye başladım okldan ve çalışmaktan ortada hiç sebep yokken.okul uzadı ama kendimi yenemiyorum hala.çok mutsuzum.ne yapacağımı şaşırdım.okuduğum bölümde en iyi bölümlerden biri.bide ben burayı nerdeyse yata yata kazandım yani kapasitede iyi sayılır ama şu sebepsiz nefretimi artık bu yerleşimden başka bişeyle açıklayamıyorum.yorumlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar.düzelmez mi şu durum

Transit Satürn son zamanlarda Terazi burcu etkisi taşıyan kişileri epey zorluyor zaten.
Senin de Güneşin yakıtını kısıyor olmalı , canlılık enerjini bloke ediyor olmalı.

Güneşin titreşimleri kara bulutlarla önü kesilirken , Mars Koçun Uranyen titreşimleriyle uyarılıyor.

Sabırsızlık , sebatsızlık , beklenmedik eylem ve hareketlerin göstergesidir bu görünüm.

Ne yapılabilir ?

Uranyen Mars enerjisini kontrol etmen çok zor , bunun yerine kendi tercih edeceğin bir alana kanalize et derim.

Örneğin spor yapmak seçeneklerden biri olabilir , abartmamak kaydıyla çünkü abartmak ve aşırılık bu kez spor rahatsızlıklarını beraberinde getirebilir.

Mars enerjisini seni sıkmayacak bir alana kanalize ettiğinde , küçük adımlarla bu kez yeniden assıl hedefleine ( okul gibi ) odaklanabilirsin.

Belki daha çok yorulacaksın ama gerek Satürn gerek Uranüs transitleri yaşıyor olman bu yorgunluğu gerekli kılabilir.

12-08-2011 02:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-08-2011 02:51 AM)mars_419 Yazılan:  peki ben bi şey soracağım 9.evi boğa kesiyor yöneticisi venüs 10.evde güneşle kavuşmuş jüpiterden 60 almış.ayrıca 9.evde ay burcum var.ay ikizlerde.ay 60 merkür,ay 90 jüpiter,ay 120 satürn,ay 60 chiron.nasıl bi yorum getirilebilir?ikizler burcu 10.evi kesmiyor yani 9.evde "kapana kısılmış" vaziyette.yorumlarınızı merak ediyorum.gülücük

Doğum saatin net ise ve yükselen burcun terazi ise 9.evini ikizler kabul edebilirsin , kapana kısılmış olması benzeri yorumları kabul etmiyorum.

Ay burcun İkizler ve 9.evden Jüpiterle bağlantı kurunca senin hayatında Jüpiter ve 9.ev konuları vurgulanabilir.

Geniş bir merak duygusu gibi

Bazen abartılı tepkiler vermek gibi

Duygusal açıdan değişime adapte olabilme yeteneği gibi

İnanmaya , keşfetmeye , kendini geliştirmeye ihtiyaç duymak gibi

Akademik kariyer yapmak gibi

seçenekleri çoğaltabiliriz

12-08-2011 03:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
seemik Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

(12-08-2011 02:14 AM)Yldrm Yazılan:  
(10-18-2011 02:12 AM)seemik Yazılan:  merhabalar öncelikle.o kadar sıkıldım ki artık birilerinin aydınlatmasına ihtiyacım var ve bu yüzden burdayım.9.evimde ay,satürn ve uranüs var.üçü de yay burcunda.ayla satürn kavuşum.ayla uranüs kavuşum.satür uranüs kavuşum.işte bu manyak durum hayatımı çıkmaza çevirdi.üniversite hayatım eziyete dönüştü.ilk üniversitede bir yıl geçirdim.gayet başarılı biriydim önceden. ne olduğunu anlamadım.birden çalışmaz umursamaz biri oldum.her anlamda türlü zorluklar çektim.sonra hala devam ettiğim 2.okuluma girdim.ama çok geçmeden gene nefret etmeye başladım okldan ve çalışmaktan ortada hiç sebep yokken.okul uzadı ama kendimi yenemiyorum hala.çok mutsuzum.ne yapacağımı şaşırdım.okuduğum bölümde en iyi bölümlerden biri.bide ben burayı nerdeyse yata yata kazandım yani kapasitede iyi sayılır ama şu sebepsiz nefretimi artık bu yerleşimden başka bişeyle açıklayamıyorum.yorumlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar.düzelmez mi şu durum

Transit Satürn son zamanlarda Terazi burcu etkisi taşıyan kişileri epey zorluyor zaten.
Senin de Güneşin yakıtını kısıyor olmalı , canlılık enerjini bloke ediyor olmalı.

Güneşin titreşimleri kara bulutlarla önü kesilirken , Mars Koçun Uranyen titreşimleriyle uyarılıyor.

Sabırsızlık , sebatsızlık , beklenmedik eylem ve hareketlerin göstergesidir bu görünüm.

Ne yapılabilir ?

Uranyen Mars enerjisini kontrol etmen çok zor , bunun yerine kendi tercih edeceğin bir alana kanalize et derim.

Örneğin spor yapmak seçeneklerden biri olabilir , abartmamak kaydıyla çünkü abartmak ve aşırılık bu kez spor rahatsızlıklarını beraberinde getirebilir.

Mars enerjisini seni sıkmayacak bir alana kanalize ettiğinde , küçük adımlarla bu kez yeniden assıl hedefleine ( okul gibi ) odaklanabilirsin.

Belki daha çok yorulacaksın ama gerek Satürn gerek Uranüs transitleri yaşıyor olman bu yorgunluğu gerekli kılabilir.
çok yerinde tespitler.çok teşekkürler.enerjiyi kanalize etmeye çalışıcam.umarım faydasını kısa sürede görürümgülücük
12-08-2011 03:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mars_419 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(12-08-2011 03:16 AM)Yıldırım Yazılan:  
(12-08-2011 02:51 AM)mars_419 Yazılan:  peki ben bi şey soracağım 9.evi boğa kesiyor yöneticisi venüs 10.evde güneşle kavuşmuş jüpiterden 60 almış.ayrıca 9.evde ay burcum var.ay ikizlerde.ay 60 merkür,ay 90 jüpiter,ay 120 satürn,ay 60 chiron.nasıl bi yorum getirilebilir?ikizler burcu 10.evi kesmiyor yani 9.evde "kapana kısılmış" vaziyette.yorumlarınızı merak ediyorum.gülücük

Doğum saatin net ise ve yükselen burcun terazi ise 9.evini ikizler kabul edebilirsin , kapana kısılmış olması benzeri yorumları kabul etmiyorum.

Ay burcun İkizler ve 9.evden Jüpiterle bağlantı kurunca senin hayatında Jüpiter ve 9.ev konuları vurgulanabilir.

Geniş bir merak duygusu gibi

Bazen abartılı tepkiler vermek gibi

Duygusal açıdan değişime adapte olabilme yeteneği gibi

İnanmaya , keşfetmeye , kendini geliştirmeye ihtiyaç duymak gibi

Akademik kariyer yapmak gibi

seçenekleri çoğaltabiliriz

doğum saatim doğru yükselenim 0 derece terazi.dediklerin tamamen doğru yıldırım.:)allahtan güneş-venüs kavuşumu 10.evde oğlak etkisinde jüpiterin geniş,rahat,biraz da tembel anlayışını dengeliyor:)kovadaki satürn de bu konuda yardımcı oluyor epey:)ama güneş-venüs kavuşumu da jüpiterden kurtulamayıp 60 lık açı almış:Dşimdi bu durumda jüpiterin bulunduğu burç ve ev önem kazanıyor sanırım?jüpiter başakta.başak etkisi de vurgulanıyor diyebilir miyiz peki?üstelik jüpiter zararlı olduğu burç olan başakta ama 12.evde kendi evinde iyi konumda?hmm sanırım kafam karıştı...
12-08-2011 09:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mars_419 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(12-10-2011 01:17 AM)aphrodite Yazılan:  9. evimde akrep var. hiç gezegen yok..
bu yurt dışı seyahati olamaz anlamına mı geliyor?yoksa transitler mi önemlidir

gezegenin olmadığı ev konusunda hiçbir şey yaşamayacak olsaydın örneğin 5.evde gezegen yoksa" evlenemezsin ya da çocuğun olmayacak" gibi bir saçmalık çıkar ortaya.böyle bir şey yok.9.ev yöneticinin(akrep burcunun yönetici gezegeninin) hangi evde konumlandığına,hangi gezegenlerle açı yaptığına bakabilirsin bence.
12-10-2011 12:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aphrodite Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(12-10-2011 12:18 PM)mars_419 Yazılan:  
(12-10-2011 01:17 AM)aphrodite Yazılan:  9. evimde akrep var. hiç gezegen yok..
bu yurt dışı seyahati olamaz anlamına mı geliyor?yoksa transitler mi önemlidir

gezegenin olmadığı ev konusunda hiçbir şey yaşamayacak olsaydın örneğin 5.evde gezegen yoksa" evlenemezsin ya da çocuğun olmayacak" gibi bir saçmalık çıkar ortaya.böyle bir şey yok.9.ev yöneticinin(akrep burcunun yönetici gezegeninin) hangi evde konumlandığına,hangi gezegenlerle açı yaptığına bakabilirsin bence.

benim kuzenimin ve bir arkadaşımın 9. evlerinde satürn var ikiside yurdışına gitti belki gezegen olması o evi daha baskın hale getirir diye düşündüm
haritamda akrep burcunun yöneticisi pluto yine akrep burcunda mc ile kavuşum güneşle karşıt ayla 60 marsla kare satürnle 120 uranüs ve neptünle 60 derece açısı var. bu işle ilgili konularda yurtdışı seyahati yaşayabileceğim anlamına mı geliyor? ben çok istiyorum yabancı kültürleri tanımayı farklı dil ve ırktan insanların arasında olmayı o yüzden merak ediyorum:)
12-17-2011 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-07-2012 08:31 PM)By Ceykp Yazılan:  9. evin torunlar hakkında bilgi verdiğini yada torunlarımıza davranış şeklimizi gösterdiğini hatırlıyorum.

Hiç duydunuzmu ? yada doğruluğunu tartışalım (:

Mantığını ev türetmekten alıyor. 5.evi çocuğun olarak düşün, 5.evini çocuğunun 1.evi gibi ele alıyorsun veee senin 9.evin çocuğunun 5.evi yani çocuğunun çocuğu yani torunun oluyor, biraz karışık umarım anlatabildim.

02-07-2012 09:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-07-2012 09:47 PM)cemdoner Yazılan:  benim 9 .evde jüpiter başakta bu eğitimle alakalıı ne anlama gelir birde 9.evde güneş terazide

9.ev jupiter başak = akademik çalışmalar için uygun olabilir, yurt dışında çalışma olasılığı vardır, din felsefe hukuk kişisel gelişim gibi konuları didiklemek keyif verebilir

02-07-2012 10:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir