Değerlendir:
  • 40 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

9. Ev
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: RE: 9. Ev
Late-goodbye Yazılan:Benimde Mars'ım 9.evde ikizlerde 60 dercelik jüpiterle açı var.

9. evdeki Mars düşünce ve inançlarda sadakat ve cesaret verir. Eleştirmeyi seven biri olabilirsin. İkizilerin etkisiyle kararlarında hızlı, ve beceriklisin Late-goodbye. Aynı anda birçok işin üstesinden gelebilirsin, Hedeflerinde uzun vadeli düşünürsün. Jüpiterden gelen 60lık açı yapman gereken işlerin üstesinden gelmende sana destek verecektir. ASC İLE olan 120lik açı yapacaın işlerde, eğitiminde, başarılı olmanda destek veren bir açı.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
01-08-2009 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

KoçAslanı Yazılan:benim 9. evim koç ve üzerinde güneş ve merkür var gülücük
etkileri nelerdir.?

Yabancı kültürlere merak olabilir haritanın bütününe bakılarak yabancı bir ülkede doğmuş olabileceğiniz konusunda tahmin yürütülebilir.

9.evi yay burcu ve jüpiter yönetir inançlar,eğitim,felsefe bu evin konuları içerisindedir.Kimlik yani güneşin ışığının bu evde parlamasıysa kişinin hayatında eğitim,felsefe filozofik düsünce tarzları,yabancılar,yurtdışı farklı kültürler adalet dürüstlük gibi kavramlar önem taşıyabilir.Kişi dini inançlarına bağlı olabilir.Ayrıca koç enerjisiyle -ki yaydada vardır- inançlar fikirler fanatiklik boyutuna ulaşabilir.

Merkür aslında yay burcunun karşıtı olan ikizleri yönetir ama bence bu evde kısa seyahatleri belki yine koç enerjisi fanatiklik verir demiştik bu konularda sivri dillilikte olabilir.Yabancı dillere merak ve dil öğrenmede yetenek olabilir.

Tabi açılar merkürün yanık olup olmaması marsın konumu tüm bunlar önemli unutmayın genel yorumlar bunlargülücük
08-22-2009 04:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

KoçAslanı Yazılan:merkürüm yanık, marsım kovada gülücük

yanık merkür astrolojik olarak hep kötü kabul edilmiş çoğu yerde saflık açısı gibi birşeyler yazıyor ama bence pratiklik veriyor.Biraz gevezelik verebiliyor iletişim merakı bilgisayara merak.9.evde oluşu yine 9.ev konularında kendini gösterir.

Kovadaki mars güçlüdür bilime ve spritüel konulara merak olabilir.7.evde oluşu bunu partnerler vasıtasıyla deneyimleyeceğimizi gösterebilir.

Merak ettim yurtdışıyla bir bağlantınız varmı?
08-22-2009 04:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

KoçAslanı Yazılan:merkür güneşe 3 dereceden daha yakınsa yanıktır..

örnek olarak benimkini söyliyim;

güneşim 7 ve merkürüm 5 derece koçta..

aralarında 2 derece var..

Sevgili Koçaslanı sanırım yanlış anlamışsınız.Arkadaşın belirttiği olgu yanan yol denilen bir olgu yani 15 derece terazi ve 15 derece akrep arasında kalan alan sanırım klasik astrolojide 'yanan yol' diye tanımlanıyor.Yani bu derecelere düşen gezegenlerin enerjisiyle ilgili kötü bir durum söz konusu sanırım, ayrıntılı bilgiye sahip değilim ve Yıldırım'ın da söylediği gibi önemli olduğunu düşünmüyorumgülücük
08-23-2009 10:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
coolhandsome
Kayıtsız

RE: 9. Ev
Yanan Yol: 15° Terazi ile 15° Akrep arasındaki alanı tanımlamak için kullanılan terimdir. Özellikle Ay’a zarar veren zayıflatıcı bir alan olduğu düşünülür. Meşa’allah ve El-Biruni de dahil olmak üzere bazı astrologlara göre Yanan Yol Terazi’nin 19 derecesi ile Akrep’in 3 derecesi arasındadır. Çünkü bu iki burç (Terazi ve Akrep), Güneş ve Ay’la uyum içerisinde değildir; buna karşın bu iki burç, kötücül planetler olan Satürn ve Mars bu burçlarda önemli yöneticiliklere sahiptir ve Güneş 19° Terazi’de, Ay 3° Akrep’te düşer.

Alıntı
08-24-2009 09:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Cvp: 9. Ev
"Yanık Yol" diye isimlendirmek doğru olan "Via Combusta" terimi Zodyak üzerinde 15 derece terazi ile 15 derece Akrep arasında kalan dilimi temsil eder. Bu bölüm içinde 23 dereceden 24 derece Terazi'ye kadar kısım ayrı tutulur.

Eski çağlarda Yanık yolun bulunduğu bölüm çeşitli zorlu sabit yıldızları barındırdığı için 12 burç içinde en tehlikeli kısım olarak kabul ediliyordu. Fakat yıldızlar burçlara nazaran artık aynı yerlerde olmadığından modern astrolojide pratikliği kalmamıştır. Bu arada 23-24 derece Terazi bölgesinin hariç tutulması, bu kısımda olumlu ve talih veren yıldızlardan Spica ve Arcturus'un bulunmakta olmalarıdır.

Sabit yıldızların genel astroloji içinde en fazla Horary alanında etkileri vardır ve eski uygulamalarda özellikle büyük değişimler ve olaylar için analizlerde kullanılmışlardır.

Astroloji'de Gökyüzü Zamanı
08-27-2009 12:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Bluescorpio Çevrimdışı
Üye
**
lt=

3. - 9. Ev aksı
3. ev ve 9. ev== BİLGİ AKSI

Bilgi edinme, bilgiyi alma, bilgi verme, öğrenme, öğretme

3. ev = Gündelik bilgi - Yüzeysel, ham bilgi - Günlük haberler - Medya

9. ev = Evrensel bilgi - Sofistike(gelişmiş) bilgi - Üniversite eğitimi yoluyla veya yabancı kültürleri yerinde görerek edinilen dünya bilgisi - Dünyayı ve evreni anlama çabası
05-16-2010 03:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(10-17-2010 01:59 AM)Rüzgar Yazılan:  Ben 9.evimle ilgili bir yorum istesem? ikizlerde ve şiron var.

9.ev yöneticisi olarak Merkürü görüyoruz.
9.ev konularında ( İnançlar , eğitim , hukuk , hayatın anlamı , geziler , yabancı dil ve yabancı kültürler ) araştırmak yapmak , konuşmak-yazmak gibi bir potansiyelden söz edebiliriz.

Şironun burada bulunması eğitim-öğrenim konularında yara almana işaret edebilir.

İnançlar konusunda mantıklı açıklamalar bekleyen biri olduğuna işaret edebilir.

10-17-2010 02:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(10-17-2010 08:42 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  şöyle sorsam, 9. evde hiç gezegen olmasa ama bu burcun doğal evi olan yay, kişinin yükseleni olsa

ve yayın yöneticisi olan jüpiter yükselende olsa.düğer gezegenlerle de kavuşum yapsa 9. evin verdiği nimetlerden yararlanabilir mi bu vatandaş?(din, maneviyat, yurt dışı yolculukları, eğitim...)

9.ev boşsa , kesen burcun yöneticisine bakabilirsin.
yani güneşe.

oğlakta olması , gecikmelere işaret edebilir diye düşünüyorum verygood
10-17-2010 10:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(10-17-2010 10:53 PM)eylülmavi Yazılan:  9. evim kalabalık.. sanırım bu bana yay özellikleri katıyor..

9. ev yay sahası oldugu için, bir anlamda evet, yay burcunun temsil ettigi konular hayatında bir adım öne çıkar. felsefi hazneni genişletmek, din ve maneviyat eksenli konular, uzak kültürler ve ya uzak kültürlerle ilgili bağlantılar, yurtdışı, hayatın felsefi alanlarıyla uğraşmak ve ufkunu, iç dünyanı genişletmeye çabalamak gibi.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-17-2010 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir