Değerlendir:
  • 73 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pluto Evlerde İrdeleyelim
Yazar Mesaj
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Pluto Evlerde İrdeleyelim
pluto 8. evde.sıradan insanların gerçek kişilikleriyle ilgili hiç bi fikrim olmazkengülücük güçlü kişiliklerin yada liderlerin gerçek yüzlerini görebilirim, niyetlerini anlayabilirim.sezgilerimin güçlü olmadığını düşünürüm.kendimle alakalı şeylerde yanılırım genelde.tersi çıkar ama..gümdemde hiç olmayan bi konu hakkında fikrimi biriyle paylaşsam bi süre sonra bi lider yada aydın tvde benim söylediklerimin aynısını söylergülücük orhan pamuğa ödül verileceğini söylemiştim, ödül verildi ama dediğim gibi bu güçlü kimseler olmalı.herhangi bi konu hakkında araştırma yapmak istesem kaynaklar önüme serilir ilginç tesadüfler yaşarım.okuduğum bi kitap hakkında bi eleştiri yapsam yada aklımdan ne geçersegülücük eleştirmenler benden sonra aynı şeyleri söylemeye başlar:)merkür pluto kavuşumugülücük etkilenme dicem ama ...ben bu kişilerin düşüncelerinimi etkiliyorum dicek kadar eminim bundangülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
12-23-2010 10:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-24-2010 12:17 AM)lajâ Yazılan:  para ile işim olmaz..hele başkasının parasını hiç sahiplenemem.. hakkım olandan bile vazgeçebilirm bu tür muhabbetlere girmeyip..

Placidusa göre de güneş ve merkürün 2.evde akrepte olmalı ama sen ' 2.evle işim olmaz ' diyorsun.

Bence bu durumu Toprak elementi eksikliğinle açıklayabiliriz.

O zaman şunu söyleyebilirmiyiz ; toprak elementi eksik olunca 2.ev vurgusu pek bir anlam ifade etmiyor olabilirmi ;)

12-24-2010 01:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

genel olarak toprak elementi eksik insanlarda , stabilite , huzur , maddiyat ve bir işi sürdürme konularında çok eksiklik oluyor.
12-24-2010 01:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(12-24-2010 01:03 PM)aeon Yazılan:  genel olarak toprak elementi eksik insanlarda , stabilite , huzur , maddiyat ve bir işi sürdürme konularında çok eksiklik oluyor.

İşte ben:D Serkan sen bu klasik astro işleri ile ilgileniyorsun.. Şimdi bana söyle bakalım, yaz yani.. En yüksek puan alan gezegenim satürn..
Ama melankoli ve engel dışında bir şey yok verdiği.. Bu en yüksek puanı alan gezegenin kaymağını yemek gerekmiyor mu? Gerçi bu satürn olunca kaymağı ekşimik gibi oluyor:D
12-24-2010 01:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

:D

vallahi çok çömezim , yazdıklarım yanlış , eksik olabilir veya seni tatmin etmeyebilir.baştan söyleyim gülücük

benim kafamda da sorduğum bir soru ,
satürnün iyi konumda olmasından maksat , jupiterdeki gibi bir cıvıl cıvıllık değil .yine kısıtlama var.ancak , iyi konumda olursa ,insan kısıtlamaları aşabiliyor ve gerçekleştirme strasi başarıyla sonuçlanabiliyor.kişi sağlamlık , yapılanma , bir işi yapmadan önce tedbirli olmak gibi özellikleri kazanıyor.olumlu satürnde kazanımlar zamanla adeta kemikleşiyor.fonksiyonlar zamanla oturuyor.

satürn kötü konumda olursa , gerçekleştirme stresi başarız sonuçlanıyor.satürnün tek işlevi kısıtlamak ve geçiktirmek olarak kalıyor.
yani bir nevi nefs törpüleyici olarak kalıyor.
tabi iyi konumdayken de bunları yapıyor olsa da , sonuç başarı ve gerçekleştirme oluyor.tabi olumlu ifadesinde kişinin edindiği sabır, metanet ve tedbirlillik gibi özellikler , olumsuz ifade de kullanamıyor ;çabaları bir hiçle sonuçlanmış bir insan gibi , kırgınlık taşıyor.
zaten olumlu ifadesindeki otoriteden onay almak , çabuk demoralize olmak ve kendine güvenini kaybedebilirmek ifadeleri olumsuz satürnde daha şiddetli açığpa çıkıyor.

ben satürnün iyi ve kötü konumda olmasından bu sonuçları çıkarttım.iyi konumda olması yapısını iyi yapmıyor ve birşeyleri kolay yoldan vermiyor..zaten kuru -soğuk ve hayat alan bir tarzı var; malefik.
12-24-2010 01:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(12-24-2010 01:21 PM)aeon Yazılan:  :D

vallahi çok çömezim , yazdıklarım yanlış , eksik olabilir veya seni tatmin etmeyebilir.baştan söyleyim gülücük

benim kafamda da sorduğum bir soru ,
satürnün iyi konumda olmasından maksat , jupiterdeki gibi bir cıvıl cıvıllık değil .yine kısıtlama var.ancak , iyi konumda olursa ,insan kısıtlamaları aşabiliyor ve gerçekleştirme strasi başarıyla sonuçlanabiliyor.kişi sağlamlık , yapılanma , bir işi yapmadan önce tedbirli olmak gibi özellikleri kazanıyor.olumlu satürnde kazanımlar zamanla adeta kemikleşiyor.fonksiyonlar zamanla oturuyor.

satürn kötü konumda olursa , gerçekleştirme stresi başarız sonuçlanıyor.satürnün tek işlevi kısıtlamak ve geçiktirmek olarak kalıyor.
yani bir nevi nefs törpüleyici olarak kalıyor.
tabi iyi konumdayken de bunları yapıyor olsa da , sonuç başarı ve gerçekleştirme oluyor.tabi olumlu ifadesinde kişinin edindiği sabır, metanet ve tedbirlillik gibi özellikler , olumsuz ifade de kullanamıyor ;çabaları bir hiçle sonuçlanmış bir insan gibi , kırgınlık taşıyor.
zaten olumlu ifadesindeki otoriteden onay almak , çabuk demoralize olmak ve kendine güvenini kaybedebilirmek ifadeleri olumsuz satürnde daha şiddetli açığpa çıkıyor.

ben satürnün iyi ve kötü konumda olmasından bu sonuçları çıkarttım.iyi konumda olması yapısını iyi yapmıyor ve birşeyleri kolay yoldan vermiyor..zaten kuru -soğuk ve hayat alan bir tarzı var; malefik.

Satürnden başka ne beklenir kigülücük Mantıklı yazmışsın ama sinir bozucu..
Bedavaya köfte yok yani.. Ama bende bi işi sonuna kadar götürecek döt olamayabiliyor zaten.. Merküryen yönüm bir şeyin üstüne fazla eğilince hapiste gibi hissedip bunalım geçirtiyor. Hemen başka yöne kayıyorum.. Uzun vadeli çaba, sabır,disiplin vs.. Yani hayatın sıkıcı yönleri.. Iyy..
12-24-2010 01:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

pluto 8. evde kriz zamanlarında soğukkanlılık ve kriz anlarında başarı doğru.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
12-28-2010 02:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Cvp: Pluto Evlerde İrdeleyelim
(02-21-2010 02:41 PM)Yıldırım Yazılan:  
(02-21-2010 11:51 AM)Daily Yazılan:  ev sistemlerinin netliğine inancımı yitirdikten sonra evlerde ki gezegenleri sorgulamaya başladım. plutom 6. evde, bazı ev sistemlerinde ise 7. evde. araştırdıkça içine düştüğüm ikilem daha da artıyor sanki gülücük 6. eve de 7. eve de uyuyor okuduklarım kısım kısım da olsa.. ve yine kısım kısım hiç uymuyor.. peki, bir püf noktası, ayırıcı, belirleyici bir şey geliyor mu aklınıza, nasıl çıkabilirim bu ikilemden?

bu konuda özel mesajdan da sorular gelmiş , ortak bir cevap vereyim.

şunu önereyim ;

ev sistemlerini aynı anda deneme yaparsanız evet karışıklık yaşamanız doğaldır.

ben Placidusu uzun zaman kullandım , sonra equal ev sistemini yeterince uzun zaman kullandım , bir süredir whole sign ev sistemini kullanıyorum.

bence sizlerde üçü bir arada yapmayınız gülücük

bir tanesini seçiniz ve SANKİ O EV SİSTEMİ DOĞRUYMUŞ GİBİ bir yaklaşım seçip tüm haritaları o ev sistemiyle değerlendiriniz.

sonra örneğin 2 hafta sonra diğer ev sistemini seçiniz yine sanki yeni seçmiş olduğunuz ev sistemi doğruymuş gibi 2 hafta kadar üzerinde çalışınız.

sadece Doğum Haritanızı değil , Transitleri takip ederekte bu gözlemlemeyi yapabilirsiniz.
sizi en çok tatmin eden ev sistemini kullanabilirsiniz..

ben kendi adıma şu dönemde whole sign ev sisteminden memnunum.

yıldırım, yukarda söylediğin sözü nasıl uygulayabilirz haritamıza?

transitleri takip ederken, şu gezegen şu evime girdi, ya da şu egzegen şu ev yöneticimle açı yaptı gi bi mi?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-28-2010 12:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

plüto yayda ve 4. evde aile ile dini, felsefi fikir ve görüş farklılıkları olabileceğinemi işaret eder

u_u
01-15-2011 04:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zsevimLee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

hem plutonun 10. evde akrapte bulunması hem de ayın 10 evde akrepte bulunması bir pluton vurgusunun mu işaretidir? sonuçta 10. ev plutonun evi değil mi? ayrıca sanırım venüsümle plutom arasında bir açı var fakat bu sert bir açı mı onu anlamadım?
ilişkilerimin şu ana kadar pek iç açıcı olmamasının sebebi bu mudur?

[Resim: astro2gw38zsevimleehw58.th.gif]
01-26-2011 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Plüto => Şüphe => Paranoya astrosohbet 36 53,345 05-09-2018 01:08 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Plüto Burçlarda Angel 36 59,822 04-25-2018 04:06 AM
Son Mesaj: cancimini
  Plüto ve Ayıklama astrosohbet 29 41,764 10-03-2017 03:14 PM
Son Mesaj: capri