Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.91 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progres Yükseleni Anlamak
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Progres Yükseleni Anlamak
ariess Yazılan:teşekkur ederım Yıldırım, ozamn benım astro com'a gore 11 derece bogada progress gunesım 11 yıldır bogada,19 yıl sonra ıkızler olucak . dogrumu?

kusura bakma buaralar algılamam gerıledı gülücük)

yukselen de pekı nasıl oluyor ? 13 derece terazı gorunuyor? ve ay burcumuzda?

evet aries , progres güneşin Boğada yani yaklaşık 11 yıldır daha sakin olmayı öğreniyor olmalısın gülücük
ve evet 19 yıl sonra progres güneşin ikizler burcuna geçecek ( 9.evde )

progres yükseleni kafadan hesaplamak zor bu sebeple astro.com'u öneririrm.
kabaca progres güneşten bir kaç derece daha az ilerlemiş oluyor örneğin sende progres güneşin 24 derece ilerlemiş , progres yükselenin 20 derece kadar ilerlemiş.

progres Ay ise kabaca 1 ayda 1 derece ilerliyor yani daha hızlı bir potansiyel..
ve senin progres ay 2 sene daha terazi burcunda kalacak , kendini daha paylaşımcı , sakin , romantik ve ilişki-ortaklık ihtiyacında hissedebilirsin.

08-25-2009 04:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Late-goodbye Dışarıda
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Progres Yükseleni Anlamak
Şuanda progres yükselenin hangi konumda olduğunu nasıl anlıyoruz.Anlayan arkadaşlar bakabilirler mi?
Yükselen teraziyiz yükselen akep mi olacak?

''Kaliteli Parfümler,Küçük şişelerde bulunur.''
Doğum Haritası

Doğum Haritası
11-05-2009 12:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

bnde anlamadım hala terazıde gorünüyo progres guneşim ve asc /:

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
11-05-2009 01:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Progres Yükseleni Anlamak
KoçAslanı Yazılan:
teraazziii Yazılan:bnde anlamadım hala terazıde gorünüyo progres guneşim ve asc /:

progress te normale göre çok çok yavaş değişir mesela normal natalda 2 günde burç değiştiren "ay" progresste yaklaşık 1.5-2 senede burç değiştirir yani her sene farklı bir kişilik yansıtacağız demek oluyor bu gülücük Ama asc, ay kadar hızlı değişmiyor sanırım benim hala 17 senedir aslandaymış şuan son derecesinde başağa geçecek.Ayrıca progress ay´ımda teraziye geçecek seneye buda yeni ilişkiler falan filan bunlara tekamül ediyor gülücük) .

hmm astrozoomda progreste benımde ay akrep gorunuyo ama astrozoom'un ki yanlış cıkıyo dıye okudum bı konudaa...cözemedım bu olayı benn.

Progress ayın bencede teraziye geçsin artık senınn gülücük)))

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
11-05-2009 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

benımde progres harıtamda gunsımle jupıterım kavuusmda 1 evde .yorum allabılırmıyım arkadslr .kılo alma durumu olabılırmı.........8 evımdede ay uranus sans noktası kavusmda .........

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
11-05-2009 09:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yakamoz Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 19

bir türlü çözemedim progres yükselenin natal gezegenlere yaptığı açıları nasıl çıkardığınızı birileri yardımcı olabilir mi ? doğum saatimi şu andaki progres yükselenimin derecelerini tutturana kadar ileri alarak doğum tarihimi girdim belki böyle oluyodur diye bir de ne göreyim progres yükselenin natal yükselene yaptığı açı var haydiii dön tekrar başa sürprizzz

08-27-2010 04:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-27-2010 04:07 AM)akayes Yazılan:  bir türlü çözemedim progres yükselenin natal gezegenlere yaptığı açıları nasıl çıkardığınızı birileri yardımcı olabilir mi ? doğum saatimi şu andaki progres yükselenimin derecelerini tutturana kadar ileri alarak doğum tarihimi girdim belki böyle oluyodur diye bir de ne göreyim progres yükselenin natal yükselene yaptığı açı var haydiii dön tekrar başa sürprizzz

Bir progresyonun , natal gezegenlerle yaptığı açıları astro.com sitesinde çıkarmanın kolay yolu yok sanırım.
Ben kendi adıma manuel hesaplamalar yapıyorum.

Örneğin bir progresyon ( progres güneş yada progres Ay vb. ) 10 derece Terazide olsun.
Eğer natal haritada 10 derece terazide , oğlakta , yengeçte , koçta , kovada , ikizlerde gezegen bulunuyorsa , o progresyon o gezegenle dinamik bir açı yapıyordur diyebiliriz.

09-19-2010 05:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lan...1284996051

Progres haritama göre yükselenimin degismesine ne kadar süre var yıl hesabı mı yapıyoruz.
09-19-2010 06:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
truva34 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

doğduğnuzda ac kaç derecedeydi ve şimdi progressde nereye gelmiş ise aradaki farkı yaşınıza bölün ortalama birşey çıkar herhalde.Kenddim çin baktım senede 1,5. civarı çıkıyor

http://imageshack.us/photo/my-images/834/hatra.jpg/
09-20-2010 03:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Yükselen yengeç 5' 34" olarak başlamış şu an 28' civarında o zaman 9 ayda bir bir derece gidiyor.
09-20-2010 07:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir