Değerlendir:
  • 52 Oy - 2.77 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Açıları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Venüs Açıları
Beatricé Yazılan:Aslında ben sende oluyor mu demek istemiştim =))) Onu da yazmışsın. Aşk anlayışının yanında mesela Venüs oğlak olarak ağırbaşlı, mantıklı, sadık olduğunu anladığın birine çekildin ve ilişki oldu. Sonra birdenbire Ay terazisi doymadı, daha güzelliğini gösteren, daha hareketli, sevimli, sanatsal birine ihtiyaç duyuyorsun, ne yaparsın =)) Ya da böyle oluyor mu sana?

evet aslında Ay - Venüs sürtüşmesi yaşayan erkeklere 2 eş alma hakkı tanınmalı dermişim gülücük

soru direkt bana geldiğine göre şöyle cevaplayım ;

hem Venüsüm ( Oğlak ) hemde Ay'ım ( Terazi ) PLÜTO ile güçlü bağlantılar yapmakta..

galiba bu sebeple '' kolay kolay ayakları yerden kesilmeyen ancak sevdimmi tam seven '' bir yaklaşıma sahibim.

yani herhalde beni Plütonyen bir hatun paklayacaktır ve sende bilirsin ki Plütonyen hatun varken başka sevimli ve sanatsal birilerini düşünmek bile mayınlı arazide yürümek olur gülücük)

05-20-2009 02:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

yansima7 Yazılan:benim venüsümde aslan ve 10.evde
türlü gezegenlerle ilginç açılar yapmış
bir çok 90 lık açısı var ben güzelliği mi kaybetmekten korkar oldum yahu gülücük
genel olarak etkilerinden bahsedebilirmisiniz ?
ayrıca 8.evim boş burdaki burç boğa yöneticisi venüs açılarına bakmakla 8.ev hakkında fikir edinebilir miyim doğru iz üzerinde miyim?

Şİmdilik 10. evdeki venüs-Aslan hakkında bir şeyler yazıyorum daha sonra venüs açıların için de yazacağım.

Evet 8.ev'in Boğa ve Boğa'nın yöneticisi Venüs olduğu için fikir edinilebilirverygood

Venüs 10.evde ve aslanda,dikkat çekmeyi sever,çevresi tarafından sevilebilir,sanata merak görülür,şöhretli ve ünlü olma isteği olabilir,ileri yaşlarda hayattında sorunlar olabilir.Sosyal yaşamda iddialı ve başarılı olabilir.Sosyal statüsü yüksek ve maddi durumu iyi olan kişilerle evlilik yapma isteği olabilir.Sıcak,sevecen olabilir.İyi sanatçı olabilirler sanatçılık yetenekleri vardır,ayrıca yaratıcı yetenekleri ve liderlik yetenkleri de vardır.Önemli günlerde sevdiklerine jest yapmak hoşlarına gidebilir.
07-02-2009 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Cvp: RE: Venüs Açıları
Yıldırım Yazılan:sizin venüs-neptün zıtlığınıza sert bakan eli sopalı bir satürnünüz var bu yüzden ayaklarınız kolay yerden kesilmez.
yani venüs-neptün ve satürn arasında T-Kare açı kalıbına sahipsiniz.

Merhaba, aynı görünüm bende de var.. Satürn, bu konumda ayakların yere basmasını sağlıyor doğru mu anlıyorum? Bu açıdan iyi bir şey. Ancak T-kare sert bir görünüm olduğundan özellikle bu görünüm hakkında yorumunuz nedir? Bir de fokalde Mars-Satürn birleşiminin olduğu (3. evde) bir ucunda Güneş-Venüs kavuşumu (12. evde) diğer ucunda ise Neptün (6. evde) olduğu bir T-kare ne anlama gelir?

Şu sıralar Jüpiter-Neptün-Şiron kavuşumu 12. evdeki Güneş-Venüs kavuşumuma üçgen açı yapıyor. Eli sopalı bir Satürn'ün etkisinden Venüs'ü biraz olsun kurtaran bu görünümü anlamışsınızdır.. Bu görünümle astrolojinin çalıştığını gösteren olaylar hayatıma girmekte.. Allah sonumu hayra erdirsin..
07-08-2009 04:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Valde_Amor Yazılan:
Yıldırım Yazılan:sizin venüs-neptün zıtlığınıza sert bakan eli sopalı bir satürnünüz var bu yüzden ayaklarınız kolay yerden kesilmez.
yani venüs-neptün ve satürn arasında T-Kare açı kalıbına sahipsiniz.

Merhaba, aynı görünüm bende de var.. Satürn, bu konumda ayakların yere basmasını sağlıyor doğru mu anlıyorum? Bu açıdan iyi bir şey. Ancak T-kare sert bir görünüm olduğundan özellikle bu görünüm hakkında yorumunuz nedir? Bir de fokalde Mars-Satürn birleşiminin olduğu (3. evde) bir ucunda Güneş-Venüs kavuşumu (12. evde) diğer ucunda ise Neptün (6. evde) olduğu bir T-kare ne anlama gelir?

Şu sıralar Jüpiter-Neptün-Şiron kavuşumu 12. evdeki Güneş-Venüs kavuşumuma üçgen açı yapıyor. Eli sopalı bir Satürn'ün etkisinden Venüs'ü biraz olsun kurtaran bu görünümü anlamışsınızdır.. Bu görünümle astrolojinin çalıştığını gösteren olaylar hayatıma girmekte.. Allah sonumu hayra erdirsin..

selam valde_amor ,

T-Kare görünümün söylediğin gibiyse , sadece bu kombinasyonu analiz ederek bile seninle ilgili oldukça isabetli değerlendirmeler yapabiliriz diye düşünüyorum.

Güneş-Venüs kavuşumun ASC'ye ne kadar yakın ?
eğer tam olarak 12.evdeyse ve satürn ile neptünden sert etkiler alıyorsa , özgüven problemleri , ilişkilerle alakalı ( yada parasal ) aksamalar , başarı adına attığın adımların sonucunu almakta gecikmeler olması muhtemel.

yinede haritanın bütününe bakmakta fayda var. doğum bilgilerini yada haritanı ekleyebilirsen müsait olduğum bir zamanda değerlendirmeye çalışırım ok
ayrıca astroloji eğitimi almaya başladığına dair bir mesajını okumuştum doğru hatırlıyorsam , tebrik ederim verygood

07-08-2009 04:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Valde_Amor Yazılan:Çok teşekkürler Yıldırım.

Bilgilerimi sana özelden gönderdim. ister burada ister özelden yorum yapman benim için farketmez. tekrar çok saol.

detaylı yorumları ilerleyen zamanlarda yaparız , şimdilik tipik bir ikizler erkeği olmadığın görülüyor çünkü ikizler potansiyelini 12.evinde saklıyor olmalısın.
satürn ile neptün etkilerininde frenleyici , içe dönük ve biraz karamsarlık-kendine güvensizlik özellikleri vermesi muhtemel. mesela yakışıklı olup olmadığına dair içsel takıntıların varmı merak ettim ;)

ASC üzerinde görünen Ay Yengeç sana ( dışarıya pek göstermesende ) müthiş bir hassaslık veriyor olmalı , sezgilerine güvenmelisin diyeyim şimdilik bu kadar ;)

07-08-2009 07:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

RE: Venüs Açıları
Evet, ikizlerden ziyade yükselen burcumun özelliklerini daha çok gösteriyorum. Sezgilerim çok kuvvetlidir, özellikle sevdiğim kişilere karşı. Sezgilerle alakalı mıdır bilmem ama sevdiklerim yanımda olmasa bile onlar sıkıntıda ise benim de içim sıkılır; çok defalar denemiş ve tanık olmuşumdur ki böyle durumlarda onları arayıp hal hatır sorduğumda doğrulamasını da alırım bu durumun.. tabii güzel hisleri de sezdiğim oluyor gülücük

Neyse gerisini sonra yazarım. çıkmam lazım..
07-09-2009 01:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nihal Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Beyhan Yazılan:Venüs-Neptün karşıtlığı:

Hayalperest davranışların hayal kırıklığına yol açabileceğini ifade ediyor. Arzulu aşklar yanlış yargılar bilinç bulanıklıkları, yanlış kararlar veya yanlış tedaviler bu dönemde her zamankinden fazla sıkıntı sağlayabilir. Bununla birlikte bu açı sanatsal yaratıcılığı destekleyecek ve farklı bir bakış açısı kazanımı sağlayacaktır.

Çok kısa bir bilgi oldu ama...gülücük

kısa ama öz olmuş şekerpare , bu tür bilgileri foruma aktarman çok iyi oluyor -ok

ben şunu eklemek istiyorum Beyhan'ın yazdıklarına paralel olarak ; venüs - neptün sert açılarının ALDATILMA olasılığı verdiği söylenir.

derin bir irdeleme yapacak olursak , bu etkilere sahip olan insanların ilişkilerini gerçekçi biçimde değerlendiremediklerini görebiliriz.
mesela karşı tarafı olduğundan farklı idealize edebilirler.
onun hatalarını görmekte pasif kalabilirler.
ve karşı taraf eğer çokta iyi niyetli biri değilse kehanet gerçekleşir ve ALDATILMA durumu ortaya çıkabilir.
ama sorunun kaynağı bence , venüs-neptün kişisinin önce KENDİNİ ALDATMASI , GERÇEĞİ GÖRMEYECEK ŞEKİLDE GERÇEKLERDEN KAÇMA EĞİLİMİDİR..

yani venüs-neptün sert açılarına sahip kişilere vereceğimiz nacizane tavsiye ; İLİŞKİLERİNİ DAHA GERÇEKÇİ VE SAĞLIKLI BİÇİMDE DEĞERLENDİRMELERİ şeklinde olacaktır.

Venüs-Neptün kare açısı var ABD li oyuncu Jane Fonda nın haritasında..

oyuncu, üç kez evlenip boşanmış ve sanıyorum son evliliğinden sonra bekarlığı seçmiş..venüs-neptün gerilimli açılarının, ilişkilerde çözülme-dağılmaya yolaçtığı gibi bir yorum doğru olabilir mi?

olasılıklardan biridir evet ,

ilişkiyi ve karşı tarafı idealize etme durumu ve bunun sonuçlarından biri hayalkırıklığı olabilir.

ancak kişinin haritasında TOPRAK elementi ve Satürn gibi ayakları yere sağlam basan etkiler varsa , ilişkilerde istikrar daha kolay sağlanabilecektir.

08-07-2009 12:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Venüs Açıları
Venüs aşkın kralicesi gözkýrpma

O Neptünden güçlümü ?

Satrün onu kontrol edebilirmi?

Venüsün önünde set çeker mi?

Sanmıyorum.....

Sevgiyi sadece Venüsle sınırlandıramıyorum.....

Venüsle ilintili en çok ilişki bazındaki sevgi dahi olsa.....

Sevgi ...Vedüd halden doğar......

Yani her şeye sevgi her şeye hoş görü ......

Bence ....

Sevgi konusunu ......

Venüs ,Jüpiter ve neptün yönetiyor olmalı ?

Yoksa salt sevgi bir işe yaramaz ki......

Beni yüceltmek sahip olmak için sevgi nasıl bir sevgidir...

Bu hükmetmektir ki buda satürün işi olsa gerek :(
08-07-2009 12:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

ariess Yazılan:Nihal çözülme derken neyı kastettıgını anlamadım utandım
İlişkilerimi idealıze ederek yasadıgımı dusunuyorum , evlı degılım bu durumda evet butun ılıskılerım ayrılıkla sonuclandı . Ama terk edıldım , aldatıldım gıbı sorunlar degil. Bi şekilde sonlandılar yada şöyle söyleyeyim ilerleyemediler. ( ve ilginç olan buyuk problemlerın oldugu ılıskıler degıl , hatta problemsız ayrılıklar .. )

bırde benım venusum retro onu eklemek lazım , 7.evde . retronun etkısının buyuk oldugunu dusunuyorum ..

çözülmenin tam tanımı, bir bütünde birliğin bozulması durumu, şeklindedir.

çözülen ilişkide bağlar birbirinden ayrılır, yani ortada ilişki kalmaz.Allahım bu kadar detaylı anlattığıma inanamıyorumaðla...

kaç yaşındasınız ariess ve kaç tane önemli sayılacak ilişkiniz oldu?

venüs-neptün karesi üzerinde çalışıyorum ve bu etki sizde cisimleşmiş görünüyor. jane fonda örneğinde olduğu gibi...jane fonda üç evlilik ve üç boşanma yaşamış biri olarak bu kare açıdan çok çekmiş gibi..somut olaylar üzerinden araştırmama katkıda bulunursanız sevinirimgülücük
08-07-2009 10:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

tabiiki elimden geldiğince yardımcı olurum Nihal.. 24 yaşındayım , haritam var buarada , istersen inceleyebilirsin hatta sevınırım incelersen , bende merak ettım sımdı bu acıyla cok ılgılenmemıstım .

onem verdıgım bıtek bu ılıskımdı dıye bılırım. çok ılıskı yasamadım zaten. ama sevgıye buyuk deger verırım .

ama dedıgım gıbı cnm bunlar sırf bu acının etkılerı mı bılmıyorum , cunku gunesım 7.evde venusumde burda ve retro merkurum de burda benım ıcın ıkılı ılıskıler hayatın en onemlı vurgusu . sımdı yazıyorum ama alakasız yazdıgımı dusunyorum pek anlamadımgülücük)

ama sunu soyleyebılırım , rutin ve duzenlı ılıskıler yasamadım. ve dedıgım gıbı sorunlardan kaynaklanmıyor. sebebı yok. kadersel oldugunu dusunuyorum ama nepun venus karesınden sanırım gülücük)

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
08-07-2009 10:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs - Jüpiter Açıları astrosohbet 58 76,928 06-15-2018 12:19 PM
Son Mesaj: shinigami
  Venüs - Pluton Arasındaki Zorlayıcı Açılar ve "Aşk" Derin 13 29,283 05-02-2018 06:06 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Venüs - Satürn Açıları astrosohbet 34 59,514 12-10-2017 03:53 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Venüs - Mars Açıları astrosohbet 45 67,896 06-21-2017 02:05 PM
Son Mesaj: mashameral
  Venüs - Plüto Açıları astrosohbet 59 93,983 04-28-2017 01:39 AM
Son Mesaj: say24
  Venüs - Neptün Açıları astrosohbet 48 70,054 03-05-2017 10:41 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Venüs - Uranüs Açıları astrosohbet 47 63,870 02-27-2017 12:59 AM
Son Mesaj: zeynepelif
  Venüs Uranüs Karesi Gerçekleşiyor Aşka Sahip Çıkabilir Misiniz? Angel 6 11,445 11-03-2010 01:47 PM
Son Mesaj: Serena

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir