Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.02 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

5. Ev
Yazar Mesaj
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: 5. Ev
5. evdeki akrebin durumunu yükselen burç ve aynın nerede olduğu da etkiler. Örneğin yükselen yengeç daha yaklaşılabilinir bir cinsellik arz eder. Ayı temsil eden gezegenin karakteri akrebin cinselliğini yaşamak istediği mekanı da betimleyebilir.

benim5. evim terazinin son derecelerinde başlıyor ve tamamen akreple devam ediyor.Pluto Akrepte ve bu evde.Dolayısıyla 5. evim akreptir diyebilir miyim?Ayrıca yükselenim yengeçYukarıdaki cümle 5. evin akrep olması yükselen yengeç olması durumunda daha muhafazakar yaşanacak cinselliğimi kastediyor?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
10-22-2010 04:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(10-22-2010 04:54 PM)panel Yazılan:  5. evdeki akrebin durumunu yükselen burç ve aynın nerede olduğu da etkiler. Örneğin yükselen yengeç daha yaklaşılabilinir bir cinsellik arz eder. Ayı temsil eden gezegenin karakteri akrebin cinselliğini yaşamak istediği mekanı da betimleyebilir.

ben bu tür bir yorumu anlayamıyorum. ayın temsil ettigi gezegenin 5. evi kesen akreple ne gibi bir bağlantısı olabilir..
ayın temsil ettigi gezegen cinsellik yaşanmak istenen yeri nasıl açıklayabilir ?

sizin eviniz teraziden başlıyorsa evi terazi kesiyor demektir. bu durumda venüsün yaptıgı açılara bakın. venüsün satürn bağlantıları bu konuda çeşitli muhafazakar ya da kuralcı yaklaşımları , atıyorum mars ya da jüpiter açıları daha çoşkulu yaklaşımları anlatabilir.

fakat 5. evinizde plüto olması 5. ev konulara plütonik vurgular yapacaktır. sevilen kişiyi sahiplenme, kriz yaratma, kontrolcülük, baskı, çocuklar ve ya ilişkiler yoluyla değişim dönüşüm süreçleri gibi..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-22-2010 05:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(11-05-2010 03:06 PM)Kıvılcım Yazılan:  5.evimi akrep kesiyor ama 5.evimde neptün var o da yay da o zaman 5.evimde yay mı etkili ? Bir yerde okumuştum...Eğer bir eve 2 burç düşüyorsa hangisinde yıldız var ise o güçlenir diye ? Sizce ?

Evet, yay olarak kabul edersin.
11-05-2010 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yeppe Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

ay burcunuzdan ititbaren saydığınızda, 5. evinizden geçen transitler aşk hayatınızı etkiler mi??

haritam
12-23-2010 12:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-23-2010 12:22 AM)yeppe Yazılan:  ay burcunuzdan ititbaren saydığınızda, 5. evinizden geçen transitler aşk hayatınızı etkiler mi??

Olabilir çünkü Ay burcunu 1.ev kabul ettiğinizde 5.evden geçen transitler Ay burcunuz ile aynı elementten geçiyor olacak ve 120 derecelik hoş bir açı yapıyor olacak.

12-23-2010 03:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(05-07-2010 12:55 AM)Félicé Yazılan:  Ay aeon bey çok naziksiniz:D
Öncelikle unuttuğum ama senin hatırlattığın bi çok 5. ev konusu güncellemesi için mersi;) 5. ev konularında kendi kendimi mi kısıtladım, kısıtlandım mı emin olmamakla beraber bi kısıtlanma, fazla tedbir ve kontrol olduğu doğru..
Çocuk konusunda krizler tanımlaması ile 5. evime en uygun ifade..Yani hava elemnti yoğunluğundan mı, asc ikizlerindenmi, ay aslanından mı bilemiyorum ama, hayattan keyif alabilme yetisine de sahibim..
Sanırım çocuklar konusu ve engellenmişliği bol aşk dürtülerim daha uygun..Çocuk fobisi var bende...tekrar hamile kalabilme düşüncesi bile ödümü koparıyor..Kendime adını bile buldum bu durumumun..Ruhsal kısırım ben:D

Cinsellikte aşırı sorumluluk ne demek tam anlamamakla beraber, her konuda fazlaca sorumluluk dürtümün olduğunu kabul edebilirimdil çýkarma

Sorumluluk duygusunun ağırlığından bıktım zaten, bi gün gamsız olacağım karar verdim;) Tekrardan çok mersi...

hiç şaşırmadım çocuk fobinize aynısı bende de var 5. evim terazinin son dereceleriyle başlıyor akreple devam ediyor saturnumde marsımda akrepte, pluton terazide... kesinlikle çocuklarla aram iyi değildir hiç tahammülüm yok anne olmaktanda son derece korkuyorum nasıl başa çıkarım diye e tabi yükselenimde ikizler ayımda yay hiç dişil bi özellik göremiom kendimde eheh ancak emin olduğum birşey var medikal astrolojide de ufak bir araştırma yapmıştım , saturnun 5. evde olması aynı zamanda venus ay sert açıları birtakım kadınsal hormonel problemler getiriyor .

aynı zamanda 5.evdeki saturn büyüme çağında bir takım sorunlar yaratabilir , içine kapanıklık , sürekli kendini sınırlamalar vb .. ancak eglencenin evindeki saturn okadar kötüde değildir aslında, bize ileriye dönük yaratıcı plan ve projelerimizde sabır verir , başarılı olmamızı sağlar. saturn hangi evde olursa olsun o konu hep önemli olmalıdır bu bağlamda aşk evindeki saturnümüz , ciddi ilişkiler seven (bazen gerçek aşk takıntılı) bir yapımız olduğunu gösterebilir

Pluton a gelirske plutonun 5. evde olması ya hep ya hiçtir aşkta , öyle sosyal arkadaşlık filan anlamaz dinlemez gülücük oyun moyun anlamaz herşeyi ciddiye alır , aynı zamanda ilk çocuğun inatçı ve hassas bir yapıya sahip olabileceğini söyler ...ufak bir uyarı daha pluton aşk evinde obsesiflik gösterebilir aman dikkat yada partnerinizin sizi takıntı yapması olasıdır.
02-15-2011 01:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(11-05-2010 03:10 PM)Messa Yazılan:  
(11-05-2010 03:06 PM)Kıvılcım Yazılan:  5.evimi akrep kesiyor ama 5.evimde neptün var o da yay da o zaman 5.evimde yay mı etkili ? Bir yerde okumuştum...Eğer bir eve 2 burç düşüyorsa hangisinde yıldız var ise o güçlenir diye ? Sizce ?

Evet, yay olarak kabul edersin.

Ben de kolektif gezegenler değil de, kişisel gezegenler düşüyorsa yıldızın düştüğü burç güçlenir diye biliyorum...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
02-16-2011 09:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

5. evim yengec yöneticisi ay ise 11. evde hatta 12. de denebilir 29 derece oglakta oglak kova karısımı bir sey ..gezegen felan da yok

Yengec gibi duygusal sevdiklerini kollayan sosyal toplum insanı 11 ev ayrıca oğlak gibi sabit güvenikir aynı zamanda ic dünyama hitap edecek entel dantel hümanist kısıtlamayacak biri.. hımm

Pekala 5. evi kesen burc yay ise ve bu evde jüpiter ve neptün var ise ne olur gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-23-2011 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
penelope Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

(05-24-2011 06:32 AM)gezegenjupiter Yazılan:  
(02-26-2011 08:44 PM)penelope Yazılan:  5. evimin yöneticisi yay fakat venüs,satürn,uranüs,neptün hepsi 5. evde ve oğlakta okuduğum bilgilerde özellikle 5. evdeki yay ve uranüs ün oğlak burcuyla zıt anlamlar taşıdığını gördüm.. neptün de 5. evde yetenek ve haya gücü kazandırırken oğlak bunun tersine sebep oluyor. venüs desen 5. ev mükemmel yerleşim aşk açısından oğlak da tam tersi.. hangisi önemli acaba evler mi burç mu ne yorum yaparsınz? aðla...

ben nacizhane bir yorum yapayım;uranüs , venüs, neptün ve satürn 5. evde, biraz gelen giden yoğun gibi ask
5. ev satürnüne çok kötü şeyler yazıyorlar ama bende de aynı yerleşim var, öyle çok kötü değil. büyürken çıkardığı problemleri saymassak. diğerlerinden daha fazla özgüven için çabalamak gerekiyor.
senin güneşinin akrep, yükseleninin aslan ve 5. evini de oğlak olduğnundan 5. evndeki venüs-neptün ve uranüsün sayıyı arttırma durumu biraz kısılabilir. ya da sen bağlanmadan sırf sana uygun mu diye kişilerle görüşebilir sonra da uygun olmadığına karar verebilirsin. öyle sırf sevk olsun diye flört etmek gibi bir gayen olmaz pek. aşk ilişkilerinden ciddi bir bağlılık romantik bir aşk arayabilirsin.
zaten ayın da balık ve aşk arayan bir yapıda, yani öylesine zevke ve rastgele aşka düşükünlük olmaz bu ay balıklarda.

ben şahsen evlerden önce güneş-yükselen ve ay burcuna bakıyorum. mesela güneş koç, yükselen ikizler ve ayı koç birinin 5. evinde satürn olsa bile aşk hayatı güneş oğlak, yükselen başak ve ayı kova olan ve 5. evinde venüs -jupiter gibi genişletici etmenler olan birinden daha renkli olacaktır.

yorumunu yeni gördümaðla...

yorumun çok doğru olmuş.. teşekkür ederim çiçek

tam beni anlatmışsn flörtçü bi tip değilim.'öylesine' başlangıçlar yapmam.evet acaba diye görüşürüm bakarım ve genelde! uygun olmadığımıza karar veririmdil çýkarma.. bi ilişkiye başlamak için güçlü duygular hissetmek isterim..ciddi olsun isterim.. ve bu da dediğin gibi sayıda baya bi kısıtlama veriyor

06-23-2011 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

RE: Cvp: 5. Ev
(07-21-2007 10:57 PM)luci Yazılan:  
Yıldırım Yazılan:
lucifer Yazılan:5. evimde sadece neptün var ve yay burcundagülücük
burası en sevdiğim alan nedense
neptünü yay burcunu ve 5. evimi çok seviyorumgülücük

sende 5.ev konularında safsın desene gülücük)

şaka bir yana ; 5.ev aşkın ilk zamanlarındaki tutumlarımıza işaret ediyorsa eğer , luci sen oldukça romantik + iyimser ve neşeli girişler yapıyor olabilirsin bir ilişkiye.

evet kesinlikle haklısın yıldırım 5. ev konularında safımgülücük
neşeli girişler üzüntülü çıkışlargülücük
iyimser başlangıçlar kötü sonlargülücük
daima romantikgülücük

bnim de 7.evımde neptün var gülücük ben de safım biraz aşk konusunda, ilşkiler konusunda da safım.. ikizlerden eser yok yani..

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
07-07-2011 04:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir