Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.02 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

5. Ev
Yazar Mesaj
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

RE: 5. Ev
5.evim teraziyle başlıyor, akrebin tamamını kapsıyor ve yayla bitiyor. Şöyle kendime bi bakiyorum da akrep gibi sahiplenme faslına geçmeden önce terazi gibi mesafeli, "coh da tın" modunda, sizli- bizli hanedan mensubu gibi davranabiliyorum. Sahiplenince, sevince akrepleşiyorum :D Yay gibi de bir kalemde silebiliyorum :D demek ki hepsi de etkiliyor beni gülücük Evlilik tercimi de en çok kapsayan burç yani akrep etkiliyor sanırım gülücük Her ne kadar yay burcu biriyle nişanlı olsam da yükseleni akrep. 7.ev yöneticim 5.evde, akrepte.
03-04-2015 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Cvp: 5. Ev
(02-25-2017 10:42 AM)MİNKİ Yazılan:  Merhabalar bir sorum olacak. Benim haritamda Kuzey Ay düğümü ile Juno kavuşum halinde. Ve Junom 5.evde balık burcunda bunun anlamı nedir acaba? Teşekkürler gülücük

Juno kuzey düğüm kavuşum halinde ve 5.evde ise kişi flört durumunu eğlenceye çevirerek evlenmek zorundadır. Mantık yerine aşk evliliği yapacak, gerekirse partneriyle riskli durumlara kendini atma kabiliyetini geliştirmesini öğrenecektir
Bu yerleşim yaratıcı bir eş göstergesi de olabilir. Sanatsal bir işi olabilir eşinizin, olmasa bile merak duyar.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
02-25-2017 12:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MİNKİ Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

(02-25-2017 12:03 PM)Ahmeedd Yazılan:  
(02-25-2017 10:42 AM)MİNKİ Yazılan:  Merhabalar bir sorum olacak. Benim haritamda Kuzey Ay düğümü ile Juno kavuşum halinde. Ve Junom 5.evde balık burcunda bunun anlamı nedir acaba? Teşekkürler gülücük

Juno kuzey düğüm kavuşum halinde ve 5.evde ise kişi flört durumunu eğlenceye çevirerek evlenmek zorundadır. Mantık yerine aşk evliliği yapacak, gerekirse partneriyle riskli durumlara kendini atma kabiliyetini geliştirmesini öğrenecektir
Bu yerleşim yaratıcı bir eş göstergesi de olabilir. Sanatsal bir işi olabilir eşinizin, olmasa bile merak duyar.

Çok teşekkürler. İsteğim bu yöndeydi zaten. neden böyle hissettiğimi anladım şimdi.
02-27-2017 08:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

(02-27-2017 08:41 PM)MİNKİ Yazılan:  
(02-25-2017 12:03 PM)Ahmeedd Yazılan:  

Çok teşekkürler. İsteğim bu yöndeydi zaten. neden böyle hissettiğimi anladım şimdi.

Rica ederim ne demek gülücük

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
02-27-2017 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

Beşinci evdeki gezegenler;

Güneş;
Yaratıcılığa ve yüksek özgüvene işaret eder. Romantiksinizdir, kolayca aşık olursunuz. İlgi odağı olmak sizi yeniler.
Ay;
Hayalperestliğe ve çocuklarla kurduğunuz sıkı bağlara işaret eder. Romantik bir kişiliğiniz vardır, değişken olabilirsiniz. Sanat dalları, el işleri ve yemek yapmak yaratıcı yeteneklerinizi dışa vurabileceğiniz alanlar.
Merkür;
Yaratıcı bir düşünür ve pratiğe dökebileceğiniz ilginç fikirlerle dolu bir insan olduğunuzu gösterir. Eğlenceli ve komiksiniz. Gelişmiş bir drama anlayışıniz var. Yazma ve iletişimle ilgili yetenekleriniz olabilir.
Venüs;
Uslanmaz bir romantik olduğunuzu gösterir. Kolayca şımarabiliyorsunuz ve hayranınız çok. Sanat, drama ya da müzik yaratıcı enerjiniz için ideal kanallar.
Mars;
Hareketli bir aşk hayatınız olduğunu ve romantik ilişkilerinizde ve yaratıcı yönünüzü harekete geçiren alanlarda girişimci biri olduğunuzu gösterir. Enerjinizin büyük bir kısmını romantizm ve yaratıcılıkla ilgili alanlarda harcarsınız. Özgüveni tam dinamik birisiniz.
Jüpiter;
Romantik hevesleri, gelişmeyi ve iyi şansı sembolize eder. Destek almakta, oldukça iyisiniz, sanat alanında girişimleriniz olabilir. İyi bir öğretmen olmanız muhtemel.
Satürn;
Yaratıcı yeteneklerinizi kontrollü kişiliğiniz ve disipline daha da etkili hale getirebileceğinizi gösterir. İçinizdeki tutkuyu ciddiye alıyor ve insanların yaratıcı yönünüze saygı duymalarını sağlıyabiliyorsunuz. Romantik açıdan kendinizden yaşça büyük insanlara ilgi duymanız olası.
Uranüs;
Kolayca aşık olabileceğinizi ortaya koyar ama kendinizi bir ilişkiye adamak kesinlikle size göre değildir. Yenilikçisiniz ve yaratıcılıkla ilgili alanlarda hemen harekete geçer, çabuk heyecanlanırsınız.
Neptün;
İdealist bir çizgisi olan son derece romantik bir kişiliği temsil eder. Sanat, sinemacılık veya oyunculukla ilgili yetenekleriniz olabilir.
Plüton;
Tutkulu bir doğayı ve güçlü bir çekiciliği temsil eder. İnanılmaz derecede çarpıcısınız ve ilişkilerinizde baskın taraf olmayı tercih edersiniz. Oldukça yetenekli ve yaratıcı olabilirsiniz.
Şiron;
Yaratıcılığın ve sanatın iyileştirici özelliklerine duyulan merakı temsil eder. Boş zamanlarınız ve deşarj olmanızı sağlayacak aktiviteler sizin için önemli. Aşkı şifa kaynağı olarak görüyorsunuz. Kendinizi romantik ilişkilerinize ve yaratıcılığınızı ifade ettiğiniz işlere adarsınız.

Beşinci evdeki her gezegen romantizmi vurgular. Çünkü çekiciliğin ve cazibenin bütün kuvvetleri en güçlü etkilerini bu evde gösterir. Sizi ne etkiliyor ve söz konusu etkilere nasıl tepki veriyorsunuz? Bu soruların cevaplarını beşinci evinizde bulabilirsiniz.

Lisa TENZİN.

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
05-06-2018 09:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
Moderatörler
lt=

Astrolojide 5.Ev

Astrolojide evlerin birer anlamı vardır. Ama evlerin anlamı sadece kaç numarada yer aldıklarıyla sınırlı da kalmaz. Bazı evlerden sonra kaçıncı ev olduklarıyla alakalı detaylar da yüklenirler.

Örneğin 5.ev keyifli, neşeli, eğlenceli, heyecanlı konuların evidir.
5.ev 10.evden sonraki 8. ev olması sebebiyle de sorumlulukların bittiği yerdedir.
Sorumluluklarımızı (10.ev) tamamladıktan sonra (8.ev) eğlenebiliriz.

Bu manada 5.ev kişinin sorumluluklarını tamamlamasına dair bilgiler de içerir.

Vedik astrolojide avaşta ismi verilen ve 'hal ve gidişat' manasına gelen bir konsept vardır. Lajjita avaştası 'zorlayan/sıkıştıran haller' anlamına gelir ve 5.evi ilgilendirir. Ben buna 'kurtlu olma hali' de diyorum kendimce gülücük

Bu arada bunun vedik bir yorum olması Batı haritasında çalışmadığı anlamına gelmez. Vedik haritadaki 5. ev ile Batı haritasında 5. ev, burç ifadeleri değişse de aynı noktalardadır.

5. evinde Güneş, Mars, Satürn, Kuzey Ay Düğümü (Rahu) veya Güney Ay Düğümü (Ketu) ile kavuşan gezegenlerinin bulunması kişinin sorumluluklarını yerine getirmesine dair sıkıntılar verebilir. Bu sıkıntılar laçkalık şeklinde de gerçekleşebileceği gibi uyumsuzluk, çabuk yorulma, kısmetsizlik, işten çabuk sıkılma gibi de ortaya çıkabilir.

5. evde tek başına duran bir Güneş veya Mars veya Satürn veya Düğümleri bu sınıfa dahil değildir. Bu evdeki uzak gezegenler (Uranüs, Neptün ve Plüton) de göktaşları da bu kategoride değerlendirilemez.

Ama 5. evinizde örneğin Güneş ve Mars varsa evet, sorumluluklarınızı tam anlamıyla yerine getirmekte, sorumluluklarınızı istikrarlı biçimlerde yerine getirmeye dair çeşitli zorluklarınız olabilir.

5.evinizde Güneş ve Merkür, veya Satürn ve Venüs, veya Mars ve Merkür, veya Kuzey Ay Düğümü ve Venüs veya ....çeşitli ikili, üçlü, beşli kombinlerle devam edebileceğimiz şekilde Güneş, Mars, Satürn, Rahu veya Ketu ile buluşan gezegen kavuşumları varsa bu da sorumluluk bilincini veya kariyer istikrarını zorlayabilir.

Bu kişiler genellikle çok keyifli ve eğlenceli insanlardır ama sıklıkla iş değiştirmek isteyebilirler. Bir yerde uzun süre aynı işi yapmak onlara zul gelebilir.

Türkiye'nin de doğum haritasının 5. evinde Merkür, Satürn, Güneş, Venüs ve Jüpiter var.

Güneş ve Satürn lajjita yaratan gezegenler. Her ikisinin birden varlığı da tespitimize yetse de yanlarına gelmiş diğer gezegenleri de (Merkür, Venüs, Jüpiter) istikrar manasında bozan bir yapıya sahipler. 'İçinde yaşamasan aslında çok da eğlenceli bir ülke' diye şakalı gerçeğimiz de hal ve gidişatı açıklamakta olabilir.

Not 1: Bu yazıdan sonra kendi haritanızda bu etkilerin olup olmadığına dair sorularınıza cevap verebilecek vaktim olmayabilir. Bu yerleşimin sizde olup olmadığını siz daha iyi bilirsiniz. Şimdiye dek sık iş değiştirmiş, yaptığınız işlerden çabuk bunalmış, rutin işlerden kaçınan ve sık sık mola verme ihtiyacı duyan bir insansanız ve 5. evinizde de bunun işaretlerinin olabileceğinden kuşkulanıyorsanız muhtemelen sizde de vardır.

Not 2: Bu bir tespittir. İyi veya kötü değildir. Herkes uzun süre aynı işi, aynı sorumluluğu, aynı düzende, rutinde devam ettirmek durumunda da değildir. Öyle olsaydı günümüzde yazarlar, çizerler, sanatçılar, proje bazlı işler yapan kimseler olmazdı. Bu yerleşime sahip kişilerin işinin içeriği sıklıkla değiştiğinde başarılı ve zengin olanları da çokça vardır. Böyle bir yerleşime sahipseniz fakat memur düzeninde, rutin işlerde çalışıyorsanız bu durum size 'kötü' gelebilir.

Not 3: Tek bir astrolojik etkiden büyük çıkarımlar yapmamalısınız. Doğum haritası tek tek bir şeyler ifade etse de bütünde farklı bir manaya gelebilir.

yesimarpat@gmail.com
07-05-2018 11:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Bu evdeki Satürn beni çok zorluyor ve çok sınıyor. Kendimi bildim bileli 5. ev temalarında iki yakam bir araya gelemiyor, mutlu olamıyorum. Neptün’den de kare yiyor zaten.

Ayrıca çocuk evi de olduğu için, eğer evlenecek ve çocuk sahibi olacak isem otuzlu yaşlarda olmasını istiyorum. Ancak o zaman hazır olabilirim sanırım.

Keşke benim de 5. evimde güzel açılı bir gezegen olsaydı -ya da boş bir ev olarak kalsaydı :D

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
03-28-2021 03:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
Moderatörler
lt=

(03-28-2021 03:55 PM)say24 Yazılan:  Bu evdeki Satürn beni çok zorluyor ve çok sınıyor. Kendimi bildim bileli 5. ev temalarında iki yakam bir araya gelemiyor, mutlu olamıyorum. Neptün’den de kare yiyor zaten.

Ayrıca çocuk evi de olduğu için, eğer evlenecek ve çocuk sahibi olacak isem otuzlu yaşlarda olmasını istiyorum. Ancak o zaman hazır olabilirim sanırım.

Keşke benim de 5. evimde güzel açılı bir gezegen olsaydı -ya da boş bir ev olarak kalsaydı :D

Ben helenistik / klasik astroloji ile yorum yapıyorum.
5. evin koç burcu yöneticisi mars yengeçte 8. evde. Mars aynı zamanda 12. ev yöneticisi.
Eğlenceye sana göre fazla vakit ayırınca / aşık olunca bilinçdışı olarak tepki veriyorsun Sabote etmeye başlıyorsun. Balıktaki güney ay düğümün insanlığa ve tanrıya daha değerleri şeyler yapmak varken nasıl eğlenirsin şeklinde teki veriyor. İlk imajın eğlenceli güler yüzlü neşeli. Fakat tüm bunlar insanlara verdiğin değerden dolayı pozitif görünme çabası. Aklında ölüm ve sonrası var bu nedenle ne kadar iyilik yaparsam ne kadar insanı şifalandırırsam o kadar iyi düşüncesi var. İyilik ve şifalandırma hem bu dünya hem ötesi için doğru olan bu ve bu düşüncede eğlenme ve aşk yok. Rahibe mantığı gibi düşünülebilir. Ayın Koçta ve 5. evde olması senin kuzey düğüm başak için destekleyici. Kendine güvenen atılgan bir duygu tutumun ile toplumda yer edip çalışkanlığın ile iyi bir kariyere sahip olmak.
Satürn 6. evde olması ( dediğim gibi ben klasik astroloji ile bakıyorum) ve kuzey ay düğümün başakta ve 10. evde olması senin hem sağlığına daha önem vermeni hem de daha fazla sorumluluk alacağın işte çalışmanı vurguluyor. Ay Mars karesi ve 10. ev yöneticisi Merkürün Ay ile üçgen açısı annen ile olan ilişkinde iletişim hep var ama içinde öfke de var diyor Öfke gün yüzüne çıkmamış veya nadir çıkıyor olabilir. Annen senin kuzey ay düğümüne gitmen için yol gösterici baban ise senin çok iyi anlaştığın fakat seni güney ay düğümüne çeken biri. 5.ev konularında yaşadığın sıkıntılar için çalışmalar yapabilirsin. Çocukların ön planda olduğu dizi/filmler ile daha cesur sahnelere sahip olan dizi/filmleri izlemek gibi. Pandemi sonrası tiyatroya gitmek de uygun. 6. ev için ise evcil havyan sahibi olmak veya sokak hayvanlarına daha çok destek olmak gibi. 10. ev için yöneticisinden dolayı yüksek lisans olabilir. Kendini sosyal gruplara yön verme ihtiyacında hissedip mesleğini buna göre şekillendirebilirsin.

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
03-28-2021 06:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Evet bahsettiğiniz konularda bilinçdışı davrandığım oluyor ama bunun sabote edici olduğunu düşünmüyorum da daha çok kişiye ve yerine göre davranıyorum. Güvenimi kazanmak gerçekten zordur.

Onun haricinde kalp kırmaktan ve ah almaktan çok çekinen birisiyim. Aslında ölüm ve ölüm sonrasını düşündüğümden değil de, karma’ya inandığım için iyi-kötü ne yaparsam bana o yaptığım şeyin geri döneceğini düşünüyorum. Ego ve kibirden, çıkar ilişkileri kurmaktan her zaman kaçınan biri oldum. Öyle insanlardan da uzak duruyorum. Yalan yok bazen kendim hakkımda karamsarlığa kapılabiliyorum insanlarla konuşurken ama genel olarak dışardan ne kadar soğuk ve ciddi görünsem de samimi, içten ve masum olduğumu, onları gerçekten mutlu ettiğimi dile getiriyorlar. Sanırım buna şifalandırma diyebiliriz

Eğlence/aşk konularına biraz ciddi ve geleneksel yaklaşıyorum. Yine samimiyetim hissediliyor tabi ama hep bir mesafe de var. Yüzeysel, gelip geçici şeyler yaşamayı sevmediğim için; derinliğe ve güven’e önem veriyorum. Bu arada ben Ay burcumun Koç olduğunu bir türlü benimseyemedim daha doğrusu Koç burcu gibi hissedemiyorum. Balık veya Boğa olsa daha çok uyar hatta o derece :D

Anne konusunda çok doğru bir yere değindiniz. Normalde güzel anlaşıyoruz ve iş/kariyer konularına çok önem veren birisi. Babamdan daha çok annem yol gösterenim diyebilirim. İkisi de hayatımın her alanında bana destek vermişlerdir ama annemin eğitim/iş konularındaki manevi desteği daha fazla. Annemin Marsiyen olduğunu hissediyorum tepkileri ve davranışları tam bir Koç diyebilirim. Ve evet gerilimler yaşanabiliyor çoğunlukla kendi sözü geçsin ister. Doğum günü net değil sadece ay-yıl olarak Oğlak burcu olduğunu biliyorum.

Lise’deyken stajımı okulda yaptım çocuklarla beraber zaman geçirdim ve bana göre bir bölüm olmadığı için üniversite’de bölümümü değiştirdim. Hayvanları ise çok seviyorum, beş yaşında bir kedimiz var gülücük

Anne/baba konusunda öyle bir anlattınız ki beni tanıyormuşsunuz gibi hissettim :D
Tam bir nokta atışıydı...

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
03-28-2021 09:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir