Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gezegenlerin Meslek Seçmede Katkıları
Yazar Mesaj
bluex Çevrimdışı
Süper Moderatör
**
lt=

Rep Puanı: 0

Gezegenlerin Meslek Seçmede Katkıları
“AY ” enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Ev ve annelikle ilgili konular, çocuklara dönük çeşitli çalışmalar, çocuk hikayeleri yazmak gibi, iç ve dış mekanlarda dekarasyon çalışmaları, sinema, tiyatro, fotoğraf, resim sanatları ile ilgili konularda yetenek verir. Ayrıca yazarlık ve politika da ün sahibi yapar.

“ MERKÜR ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Gazetecilik, muhabirlik, yazma ve konuşma ile ilgili konular, haberleşme alanında çeşitli çalışmalar, insan ilişkileri ve yenilik, hareket, zeka ve el mahareti isteyen işlerde yetenek verir...

“ VENÜS ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:
Sevgi, güzellik ve güzel sanatlar ile ilgili alanlarda, arabuluculuk, hak, adalet sağlama, ortaklık, beraberlik, evlilik gibi konularda yetenek verir.

“ GÜNEŞ ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Kendini gösterme, dikkat çekme, güç ve yetki sahibi olma, yaratıcı sanat, araştırma, politika, akıl ve saygınlık isteyen meslekler, yüksek rütbeli memur, askeri komutan, mimar, hâkim, aktör, artislikte yetenek verir...

“ MARS ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Enerji, cesaret, atılganlık isteyen işler, profosyenel spor dalları, yürüyüş ve koşular, mücadele, şiddet, önderlik, savaşma, yenilik ve fikir üreticiliğinde yetenek verir. Meslekte üstünlük verir ve kariyer yaptırır.

“ JÜPİTER ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Düzenlemek, temsil etmek, idarecilik, konuşma, reklam, basın yayın, mizah gücü, ticaret, rejisörlük, macera ve oyun imkanları verebilecek işler, din, felsefe, eğitim, seyahat olanağı olan konularda başarı verir. Artistlik yeteneği güçlendirir, gazetecilikte başarı verebilir.

“ SATÜRN ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Sabır, sebat, dikkat, düşünce, ciddiyet gerektiren işler, bilimsel çalışmalar, insanları çeşitli konularda yetiştirme ve eğitme, kendi başına çalışabilme, uygun eleştiri ve önerilerde bulunma yeteneği verir. Fizik, tıp, matematik alanlarında üstünlük verir.

“ ŞİRON ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Duygusal ve bedensel iyileştirme, şifa konuları, kendini geliştirme, eğitim, yetenek ve bilgi zenginliği, iman, inançla ilgili konularda çalışma, din görevi, tasavvufta eğitim, manevi önderlik gibi alanlarda yetenek verir.

“ URANÜS ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Bilim, teknik, araştırma, yüksek akıl gerektiren konular, elektronik alanı, bilgisayar, uzay, havacılık, insanlığa yarar sağlayacak buluşlar, felsefe, ileriyi görme, yol gösterme, akıl verme, devrim yapma gibi yetenekler verir...

“ NEPTÜN ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Hayal, yaratıcılık, sezgisel hissediş, edebiyat, resim, müzik, dans, bale gibi sanatlara kaabiliyet...Yardım etme, merhamet, iyi niyet, duygusallık, başkalarını kendinden önce düşünebilme yeteneği verir.

“ PLUTON ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Eskileri ortadan kaldırıp yeni şartlar kurma, gizli işler yapma, takipçilik, zorlama, tutuklama, öldürme gerektiren polis, dedektif, casus, yeraltı dünyasında çalışma, uyuşturucu esrar ticareti, ölüm ve cenaze ile ilgili işlerde yetenek verir.

[Resim: xx1qn1kt7.gif]
07-02-2007 07:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Gezegenlerin meslek seçmede katkıları
bluexcalibur Yazılan:“ MARS ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Enerji, cesaret, atılganlık isteyen işler, profosyenel spor dalları, yürüyüş ve koşular, mücadele, şiddet, önderlik, savaşma, yenilik ve fikir üreticiliğinde yetenek verir. Meslekte üstünlük verir ve kariyer yaptırır.

“ SATÜRN ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Sabır, sebat, dikkat, düşünce, ciddiyet gerektiren işler, bilimsel çalışmalar, insanları çeşitli konularda yetiştirme ve eğitme, kendi başına çalışabilme, uygun eleştiri ve önerilerde bulunma yeteneği verir. Fizik, tıp, matematik alanlarında üstünlük verir.

“ URANÜS ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Bilim, teknik, araştırma, yüksek akıl gerektiren konular, elektronik alanı, bilgisayar, uzay, havacılık, insanlığa yarar sağlayacak buluşlar, felsefe, ileriyi görme, yol gösterme, akıl verme, devrim yapma gibi yetenekler verir...

Bana en uygun gezegenler MARS SATÜRN VE URANÜS özelliklede satürn. Bende yoğunlukta olan gezegen satürn olmasından kaynaklı sanırım.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
07-02-2007 07:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
açelya Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 0

bluex Yazılan:“ MARS ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Hayal, yaratıcılık, sezgisel hissediş, edebiyat, resim, müzik, dans, bale gibi sanatlara kaabiliyet...Yardım etme, merhamet, iyi niyet, duygusallık, başkalarını kendinden önce düşünebilme yeteneği verir.

“ PLUTON ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Eskileri ortadan kaldırıp yeni şartlar kurma, gizli işler yapma, takipçilik, zorlama, tutuklama, öldürme gerektiren polis, dedektif, casus, yeraltı dünyasında çalışma, uyuşturucu esrar ticareti, ölüm ve cenaze ile ilgili işlerde yetenek verir.

Bana uyan baya gezegen var..Bütün paragraftakiler uymuyor ama çoğu cümlenin uyduğunu gördüm..Venüs ,pluton,satürn de yapılan bazı yorumlar uyuyor ama başlıbaşına uyan sadece MARS..

Neden Pluton'un verdiği enerjinin çoğu olumsuz değerlendirilmiş ? hımm

05-17-2009 07:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Gezegenlerin meslek seçmede katkıları
Plütoya şu ilaveleri yapabiliriz bence ( diğerlerine de pek çok ilave yapılmalı , biraz yüzeysel yazılmış ) ;

- psikolojik konular.. psikolog , danışmanlık , psikolojik gerilim senaryoları vb.. gibi..

- liderlik..

- Tıp ve sağlık alanı.. örneğin cerrah gibi..

- Araştırmacılık.. matematiksel yada genetik araştırmalar gibi..

05-17-2009 08:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

yıldırım abinin meslekler bölümünde bu konu daha da geniş kapsamlı inceleniyodu çok kızdımsilinmeseydi

“ JÜPİTER ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:

Düzenlemek, temsil etmek, idarecilik, konuşma, reklam, basın yayın, mizah gücü, ticaret, rejisörlük, macera ve oyun imkanları verebilecek işler, din, felsefe, eğitim, seyahat olanağı olan konularda başarı verir. Artistlik yeteneği güçlendirir, gazetecilikte başarı verebilir.

“ VENÜS ” Enerjisinin yetenek verdiği alanlar:
Sevgi, güzellik ve güzel sanatlar ile ilgili alanlarda, arabuluculuk, hak, adalet sağlama, ortaklık, beraberlik, evlilik gibi konularda yetenek verir.

Hayal, yaratıcılık, sezgisel hissediş, edebiyat, resim, müzik, dans, bale gibi sanatlara kaabiliyet...Yardım etme, merhamet, iyi niyet, duygusallık, başkalarını kendinden önce düşünebilme yeteneği verir. böle sınırlamak hoş değil ama 6 ev 10 ev 1 ev önemliymiş 1 ev karma zaten benim 6 ev venüs 10 ev venüs 1 ev jüpiter neptün merkür bulunduguna göre oyh :D

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
05-17-2009 11:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

RE: Gezegenlerin Meslek Seçmede Katkıları
benden çok sert bi yönetici olurdu heralde.toprak ve yoğun mars etkisi nedeniyle.güçlü bi savaşçı ruhu ve satürnün ile plütonun gizliliği ve soğukluğu, sertliği.olmak istediğimden oldukça zıt bi kişiliğim var.

u_u
01-02-2011 12:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  MESLEK SEÇİMİNDE NEYE BAKARIZ? lamia 26 38,794 09-04-2019 01:07 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Meslek göstergeleri İş değişimi miray 26 27,934 02-23-2012 09:36 PM
Son Mesaj: smoochy

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir