Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.14 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn
Yazar Mesaj
zsevimLee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Satürn
satürnüm 1. evde. bi yerde bu konumdakilerin 14 yaşında satürn transitinden etkilendiklerini okudum. ben etkilendim mi bilmiyorum çünkü henüz kavrayamadım bu transitleri. ama 14 yaşımda bir yerden bir yere taşınmıştık ve yeni yere uyum, sınav stresi( lgs) derken zor bir dönem olmuştu benim için. sanırım yaşadım.

peki bu transit 7 yılda bir mi oluyor ? 21 yaşında da etkileneceğim sanırım öyleyse. bir de 28 yaşında mı gerçekleşecek ? ne çileli başım varmış aðla...

[Resim: astro2gw38zsevimleehw58.th.gif]
07-14-2011 03:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-14-2011 03:43 AM)zsevimLee Yazılan:  satürnüm 1. evde. bi yerde bu konumdakilerin 14 yaşında satürn transitinden etkilendiklerini okudum. ben etkilendim mi bilmiyorum çünkü henüz kavrayamadım bu transitleri. ama 14 yaşımda bir yerden bir yere taşınmıştık ve yeni yere uyum, sınav stresi( lgs) derken zor bir dönem olmuştu benim için. sanırım yaşadım.

peki bu transit 7 yılda bir mi oluyor ? 21 yaşında da etkileneceğim sanırım öyleyse. bir de 28 yaşında mı gerçekleşecek ? ne çileli başım varmış aðla...

transit satürn 7 yılda bir doğum haritalarımızdaki satürnle dinamik açılar yapar. ( kare , zıt açı , kavuşum gibi )

doğum haritasında satürnü 1.evde olanlar , transit satürnün o 7 yıllık döngülerini köşe evlerde ( 4.ev , 7.ev , 10.ev , 1.ev ) deneyimler.

aslında herkes için zor olan bu döngüler , satürn 1.ev kişileri için daha belirgin olabilir. yinede satürn 1.ev kişisi , bu satürn döngüleriyle başedebilecek potansiyele zaten doğuştan sahiptir ( satürn 1.evdeyken doğmuş çünkü )

07-14-2011 03:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zsevimLee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

zaten satürnün ağırlığına alıştığımız için değil mi gülücük keşke biraz daha uçarı olabilseydim diyorum kendi kendime hep, ama yok.
mantık mantık mantık... :D belki yükselen oğlaklarda görülen yaşlandıkça çılgınlaşma olayını yaşayıp 70'imde parti falan veririm dil çýkarma

1. evin bir kısmı kova bu biraz daha hafifletir değil mi satürn etkisini? gerçi kovanın da yöneticisi satürn ama ...

peki bu transitler ne kadar sürüyor ?

[Resim: astro2gw38zsevimleehw58.th.gif]
07-14-2011 04:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-14-2011 10:51 AM)virgotaurus Yazılan:  
(07-14-2011 03:35 AM)Yıldırım Yazılan:  
(07-13-2011 10:12 PM)virgotaurus Yazılan:  
(07-13-2011 10:12 PM)virgotaurus Yazılan:  Bir insanın satürnü mc'si ile kavuşumda ise;
1. Bu insan çok mu hırslıdır?
2.Diğerlerine göre çalışmalarından sonuç alması daha zor mudur?
3.Birşey elde etmek istediğinde diğer insanlara göre daha fazla çalışması gerekir?
4.İstediklerini elde etmede şanssızlık verir mi?

Aynı kişinin güneşi de ıc ile kavuşumda ise??

güneş-satürn zıt açısına sahip olan bir kişi , başarı ve ün isteğini ilerleyen yıllarda deneyimleyebilir.

bu kişinin özgüvenini ve isteklerini frenleyen ebeveynlere ( ya da hayat koşullarına ) sahip olması ihtimali vardır.

isteklerinin tam karşısına engeller çıkarılıyor gibidir -en azından hayatının bazı dönemlerinde-

bu kişi kadınsa , yaş farkı olan erkeklerle ilişki-ortaklık benzeri birliktelikler kurabilir.

Bir arkadaşımın haritası ile ilgili sorduklarım. Kadın ve kendinden 3 yaş küçük biriyle evli. 5-6 yıldır evliler ve evlilikleri hep bir ileri iki geri gitmekte. Erkeğin eğitim durumu kadına göre düşük ve özel sektörde çalışıyor. Arkadaşımın ise sürekli ve iyi bir işi var. Erkek sürekli iş değiştiriyor. 3-3,5 sene önce 5-6 ay işsiz kalmıştı, şu anda da şubattan beri işsiz. Birazda rahat bir kişiliği var. Arkadaşımn agresif bir yapıya sahip ve çok karamsar bir yapısı var(kimseye muhtaç olmak istemiyor). Eşi için bu zor dönemlere katlandı. 1,5 yıl önce krediyle ev aldılar. Şu anda arkadaşımın maaşı evin bütün giderlerini karşılayacak durumda değil. Ve büyük bir bıkkınlık içinde. Her an aklından herşeyi satmak ve boşanmak geçiyor. Yıldırım ben haritasını ekleyeyim ve sen transitlerine şöyle bir bakarsan sevinirim..

Arkadaşımın haritası:
http://i1107.hizliresim.com/2011/7/14/2197.gif

evet haritasına göre deneyimler yaşıyor gibi

güneş ve mars erkekleri sembolize ederler ve arkadaşının güneşiyle marsı , satün ve neptün ağır abilerinden sert açılar alıyor ( zıt açı , 45lik ve 135 lik şeklinde )

hem satürn hemde neptün aynı hayat alanına odaklanmışsa pekte iç açıcı sonuçlar görülmüyor genelde.

detayları bilemiyorum ama şu an ki anlattığın tablo , ayrılığın daha iyi olacağını mırıldanıyor gibi.

07-14-2011 05:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

yanık satürn diye bir şey var mı arkadaşlar gülücük

http://imageshack.us/f/151/tubar.jpg/
08-07-2011 11:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Satürnün yanığı değil olsa olsa donuğu olurhehee Klasik astrolojide güneşe yakın ne varsa yanık diye tabir ediliyor genelde..
08-08-2011 01:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(08-08-2011 01:28 AM)Félicé Yazılan:  Satürnün yanığı değil olsa olsa donuğu olurhehee Klasik astrolojide güneşe yakın ne varsa yanık diye tabir ediliyor genelde..

O zaman benim marsımı donduruyor bu satürn kavusmus durumda savaş yetimi kısıtlıyor ..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
08-08-2011 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Satürn PLANLARI yönetir, çünkü planlar, bir iskelet gibi, varoluş nedenleri açısından yapısal ve temeldirler. Eğer Satürn 1. Evdeyse veya 1. Eve girmekteyse, daha ilk başta modelinizin ne olduğunu ve onu nasıl kalıba dökeceğinizi bilerek, planlarınızı erken yaşta yaparsınız.

Bu genellikle geliştirmeye çalıştığınız kişisel bir şeydir ve 7. eve karşıt olması nedeniyle, bir eş, açık bir düşman, halk veya bir çeşit kamu hizmeti tarafından bir şekilde engel olunma tehlikesi içindedir. Eğer 7. evde pratik-Satürn'e karşıt yapan ‘ayaklarınızı yere basmanızı sağlayacak’ bir gezegen varsa, bu engellenme daha da kesindir.

Ivy Goldstein-Jacobson – Here and There in Astrology 1961

Çeviren: Duygu Alkan

astrolojidergisi.com
08-08-2011 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

4. evde olan veya 4. Eve girmekte olan Satürn, aileye öncelik vermenizi sağlar, idealiniz geleneğe göre veya sizden beklenene göre şekil alır. Önceden belirlenmiş prensipleri izlersiniz ve böylece bir konum, sosyal statü inşa edersiniz. Bu genelde ebeveyn yardımı olmadan gerçekleşir çünkü 4. Evdeyken 10. Eve (başarıya) karşıttır. Mundane evi 1. Eve kare açı yapar ki bu konum, kendinizi harekete geçmeye zorlar.

Ivy Goldstein-Jacobson – Here and There in Astrology 1961

Çeviren: Duygu Alkan

astrolojidergisi.com
08-15-2011 12:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
penelope Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Satürn Koç burcunda veya Satürn Birinci evde : Sabır ve sebat derslerini cesaretle sürdürüyorsunuz. Proje başlatmakta zorlanabilirsiniz. Ama bir kere işe başladığınızda satürn, devam etmenize olanak tanıyacak dengeyi sağlar. Erkek otorite figürleri ile sorununuz olabilir çünkü önceki yaşamlardan birinde, gücünü kötüye kullanmış bir savaşçı olabilirsiniz. Kendi gücünüzden ve tanınmamaktan korkuyorsunuz. iyileştirilmesi gereken fiziksel ve duygusal yaralarınız olabilir. Bedeniniz, yaralarınız, kişiliğiniz va yaşamınız Anlayışın enerjisini içeriyor. Doğum izlerinin ve yaraların yerlerine dikkat edin. Bunlar, geçmiş yaşamların öykülerini taşıyor olabilir.

Satürn Boğa burcunda veya Satürn İkinci evde : Para kazanma ve tasarruftaki başarınız, disipline, sebata ve dayanıklılığa bağlıdır. Yeteneklerinizi açığa çıkarmada geç kalan bir kişi olarak fazla ciddi ve maddecisiniz. Karmanız, para kazanmak için değerleri ve yetenekleri nasıl birlikte kullanabileceğinizi öğrenmeniz gerektiğini söylüyor. Geçmiş yaşamlardaki aşırı zenginlik veya aşırı yoksulluk, paranın değerini algılamanızı gölgeleyebilir. Yoksul olmaktan ve yeteneklerinizi kullanamamaktan korkuyorsunuz. Anlayışınız ( karmanın yanması ) yeteneğiniz ve banka hesabınız ile gerçekleşiyor. Paranın öz-değerinizin ölçüsü olmadığını anladığınıza emin olun.

Satürn İkizler burcunda veya Satürn Üçüncü evde : Zihin disiplinini öğrenmelisiniz. İletişim alanında geç gelişen bir insan olarak mantık ve iş alanlarında üstün beceriler geliştirebilirsiniz. Akılsız ve can sıkıcı olmaktan korkuyorsunuz. Geçmiş yaşamların birinde, bir iletişim hatası yüzünden veya otoriteleri kızdıran birşey yazdığınızdan dolayı cezalandırılmış olabilirsiniz. Meydan okumalar ve Anlayış, kardeşleriniz, akrabalarınız veya komşularınız yolu ile gelebilir. Sözcükleriniz sandığınızdan daha çok ağırlık taşıyor.

Satürn Yengeç burcunda veya Satürn Dördüncü evde : Aile üyeleri, engellenme ve bozulma kaynağı olabilirler. Sorunlarınızı başka insanlara yansıtmamaya çalışın ve dış dünyada aşırı öğüt veya onay almaktan kaçının. Sevgi dolu bir eve sahip olamama endişesi taşıyorsunuz ve güvence korkunuz var. Geçmiş yaşamlarda annenizle veya annelikle zor ilişkiler yaşamış olabilirsiniz. Aile üyelerinizle veya fiziksel evinizle ilgili karmanız olabilir. Anlayış, aile üyeleriniz veya fiziksel eviniz (örneğin; tesisat veya kilitler ile sorun ) yolu ile geliyor. Eviniz size birşeyler öğretmeye çalışıyor olabilir.

Satürn Aslan burcunda veya Satürn Beşinci evde : Kalp konularında, çocuklarla ve yaratıcılıkta çekişme yaşayabilirsiniz. Benlikçilik ( egotizm ), küstahlık ve kibir - yunan trajedilerinin hubris dedikleri duyu - çöküşünüzün kaynağı olabilir. Aşık olamamaktan, çocuk sahibi olamamaktan korkuyorsunuz. Geçmiş yaşamlardan kalma krallık anıları taşıyorsunuz; bu da sizin bugün herkesten ilgi ve hayranlık talep etmenize neden oluyor. Çocuk sahibi olma konusunda geç kalan bir kişi olarak kayıp çocukluğunuzu ve mutluluğunuzu yaşamda geç bulacaksınız.

Satürn Başak burcunda veya Satürn Altıncı evde : Karma ve spiritüel dersler, sağlık sorunlarında ortaya çıkıyor. Hastalıktan korkuyorsunuz; bu da hastalık hastalığına neden olabilir. Engellenmelerinize ve bozulmalarınıza, diyet ve arınma iyi gelebilir. Belkide küçük ve sonuç olarak önemsiz ayrıntılara fazla zaman ve enerji harcıyorsunuz. Geçmiş yaşamlardan birinde belkide bir rahip, rahibe veya keşiştiniz gülücük ; bu da bu yaşamda inzivaya çekilme ve tecrit ile ilgili karma getirebilir. Çalışma ve hizmet yolu ile yaşam üzerinde hakimiyet kurabilirsiniz.

Satürn Terazi burcunda veya Satürn Yedinci evde : İş ve aşk yaşamınızdaki çoğu ortağınız, önceki yaşamlarını sizinle birlikte geçirmişler ama belkide onlar düşmanlarınızdı. İlişkilerde bozulma ve engellenme, yakın iş arkadaşları ile fesat yaşıyorsunuz. İlişki korkunuz ve aynı zamanda saldırganlık ve çatışma korkunuz var. Geç evlenebilir veya daha yaşlı bir eş seçebilirsiniz. Disiplin ve yapılanma konusunda gelişmenize yardımcı olmaları için çevrenizde disiplinli insanlar olmalı.

Satürn Akrep burcunda veya Satürn Sekizinci evde : Herşeyi içinizde tutarak zorluklara/meydan okumalara yaklaşıyorsunuz. Başkalarına elinizi uzatmayı öğrenmeniz gerekiyor. Geçmiş yaşamlarda kötüye kullanılmış olabilirsiniz ve şimdi, özellikle samimi yakınlık sezdiğinizde, insanlara güvenmiyorsunuz. Bazı cinsel aksilik veya gerileme yaşayabilirsiniz. Paranoya eğiliminiz var. Kendi gücünüzden, cinselliğinizden korkuyorsunuz ve belki de büyüden de korkuyorsunuz. Geçmiş bir yaşamda, bir büyü biçimini veya doğaüstünü kötüye kullanmış olabilirsiniz.

Satürn Yay burcunda veya Satürn Dokuzuncu evde : Geleneksel felsefe ve ahlak düzeni sizi ilgilendiriyor ama yüksek eğitim alanında geç olgunlaşan bir insansınız. Bu yaşamınız kendi ülkenizde ilk olabilir, dolayısıyla başka ülkelerden ve kültürlerden anılar taşıyor olabilirsiniz. Bir olasılıkla, uzaylılardan, yabancılardan ve dinlerden korkuyorsunuz. Çok katı bir ahlakçı olmamaya çalışın. Nasihat çekmeyin. Yaşam öğrencisi olun, mümkün olduğu kadar çok konu ile ilgilenerek onları bir araya getirin ve varoluşun büyük anlayışını oluşturun.

Satürn Oğlak burcunda veya Satürn Onuncu evde : Müthiş bir başarı dürtünüz ve hırsınız var. Ama bu hırs aynı zamanda başarı önünde engel oluşturuyor. Aşırı pragmatik ve hasapçı olabilirsiniz, dolayısıyla yaşamda başarı geç gelebilir. Yenilgiden korkuyorsunuz. Geçmiş yaşamların birinde belkide, " sonuç süreci haklı kılar " tutumu ile yöneten bir siyasi lider veya toplum lideriydiniz.

Satürn Kova burcunda veya Satürn Onbirinci evde : Zorluklara ve meydan okumalara, sanki onların sizinle ilgisi yokmuş gibi kişidışı yaklaşıyorsunuz. Sorunlarınızı başkalarına yansıtmamaya çalışın. Geçmişte, " nedensiz bir isyankar " - isyan çıkarıp işlerin eskisinden daha kötü olmasına yol açmış bir kişi gibi yaşamış olabilirsiniz. Alan korkunuz ( agorafobi ) ve topluluk korkunuz olabilir. Arkadaşlar veya gruplar yolu ile sebat ve disiplin öğrenebilirsiniz.

Satürn Balık burcunda veya Satürn Onikinci evde : Madde ve insanlarla sınırınızı çizmelisiniz. Geçmiştei bir yaşamda, suda veya umutsuzluk içinde boğulmuş olabilirsiniz. Gizemcilikten ve içinizdeki gizemciden korkuyorsunuz ama bu korkuları yendiğinizde çok şey öğrenebilirsiniz. Yaşlandıkça giderek daha az kısıtlama hissedeceksiniz.

--- KOZMİK GEZGİN ---

08-18-2011 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Kısıtlanma - Ödül Hades 26 50,181 03-30-2020 07:12 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Satürn Evlerde Angel 127 207,609 01-30-2019 01:26 AM
Son Mesaj: justicee
  Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı) Angel 61 90,888 09-02-2018 07:07 PM
Son Mesaj: Feslegen