Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: SATÜRN DÖNGÜSÜ (29 YAŞ BUNALIMI)
gulsen24 Yazılan:Satürn ve Jüpüter kavuşumu ile ilgili sizleri aydınlatacak yaşadığım olayı paylaşmak istiyorum.Benim kızım 1981 doğumlu.1981 duğumluların çoğunun 3. evinde yani eğitim evinde Satürn -Jüpiter kavuşumu var.Bunun neresi ilginç diyecek olursanız?1981 doğumlular bilirler o zamanlarda 5. sınıftan sonra Anadolu Liselerinin sınavına girilirdi.Öğrenciler sınava girdiklerinde öğlen saatlerinde MEB den bir açıklama yapıldı.Sınav soruları çalınmıştı.Sınav iptal edildi ve tekrarlandı.İLköğretim,lise derken geldiler ÖSS'ye .Uzun zamandan beri devam ede sınav sistemi değiştirildi.İki aşamada tek sınav sistemine çevrildi.Öğretmenler de öğrenciler bir bilinmezlik ve kaos içine itildi.Sınavdan bir gün önce gene sorular çalınd.Sınav tarihi değiştirildi.Tekli sisteme geçtikleri için punların nasıl hesplayacaklarını tercihi nasıl yapacaklarına yetkili kişiler ble yardımcı olamadılar.Puanlar tavan yaptı.Beim kızım bir yıl önce Hukuh Fakultesine girebileceği bir puanla ancak iki yıllığa girdi.Allahtan 8. yükseköğretim evinde şans noktası vardı ve iyi bir açı yapıyordu.İki yıllıktan dört yllığa yatay geçiş yaptı.Okulunu bitirdi.Mesleğine de girdi.Yani bu durumu çoğu yaşadı.Satürn darlttı, kısıtladı.Jüpiter ise genişletti yeni şans getirdi.Yardımcı olduysam mutlu olurum

paylaşımın için tşk ederim gülşen. bu aada yükseköğretim evi olarak 9.evi alırız bunu ilave edeyim ok verygood

10-28-2008 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

RE: SATÜRN DÖNGÜSÜ (29 YAŞ BUNALIMI)
Benim astroloji ile tanışma sebeplerinden biridir Satürn döngüsü.Geçen yıl 28 yaşındayken Satürn Eylül ayında Başak burcuna girdi ve Ekim ayında hayatımın şokunu yaşadım ve çok kötü zamanlar geçirdim.Satürn natal haritamda 10. evde ,4. evdeki Venüse 180 derece karşıt açıda.Allah sağlık versin derler ya çok doğruymuş.Çok şükür daha iyiyim.Satürn döngüsü beni sarstı mesela.Açıkçası değişimleri az çok farkediyorum kendimde.Şu anda duraklama döneminde gibiyim.Allah herkese sabır versin arkadaşlar,inşallah herkes yumuşak atlatır bu döngüyü.
10-28-2008 04:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cansin1970 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

28 yaşımda beni yıllarca uğraştıracak önemli bir rahatsızlık geçirdim.Sanırım Mart 1999'daydı.Şimdi herşey yolunda.Ancak bu benim hayatımın dönüm noktalarından biriydi.Satürnün bunda başrolde olduğunu düşünebilir miyiz acaba?

''TECRÜBE'' hayatta yenilen kazıkların bileşkesidir...
10-28-2008 11:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: RE: SATÜRN DÖNGÜSÜ (29 YAŞ BUNALIMI)
KoçAslanı Yazılan:babam oğlaktır ve ay, venüs akreptir.. 30 lu yaşlarına kadar bana karşı çok aşırı gaddardı, çocuksu olmama, ağlamama, hiç dayanamazdı aşırı sinirliydi yükseleni de koç..Ondan çok korkardım..Birkeresinde bileğim kırılmış yerde yatıyorum acıdan ağlıyorum beni döve döve kaldırdığını hatırlıyorum...Başka bir sefer piknikte otların arasına dikilmiş demirlerin üstüne düşmüştüm ve bir demir çubuk bacağıma girmişti, o anda bile saçımdan tutup eve getirdiğini hatırlıyorum..Küçüklüğümde belki pısırık kendime güvensiz olmama o sebep oldu.Dedem akrep burcu babamın bacağında sigara söndürmüş çocukken oda gaddarmış yani benim babamda acısını benden çıkartıyordu sanırım..Hiçbirşeyi yapamayacağımı sanardı,Hiçbir yeteneğim ile ilgilenmezdi, Benden nefret ettiğini sanırdım..ama 30 yaşlarından sonra adama birşeyler oldu ben büyüdüm falan sanki çocuklaştı böyle artık esprili, güleryüzlü, yolda yürürken koluma giren,arkadaş gibi bir baba oldu..Yani torunu olsa alıp sırtına oyunlar oynayacak koşuşturacak bir adam oldu saturnun bu 30 yaş evresi gerçekten doğru.Bende ay oğlakım bakalım ben nasıl olcam 30 dan sonra gülücük)

küçükken kendimize nasıl davranılıyorsa bizde baskalarına öyle davranıyoruz malesef..çekim yasası dedikleri bu sanıyorum..herkes hakettigi gibi yasıyor..ama bu kısır döngüyü kırmak lazım biryerden..mesela pluto güneş karesi olan birisi babasıyla sorunlar yasayacaktır çünkü güneş bizim babamızı temsil eder..ayrıca güneş pluto karesi bizimde cok acımasız, maddeci dar bakıs acısına sahip birisi oldugumuz gösterir..yani tek bir kötü açı pek çok yönden bizi kötü etkiliyor malesef..
10-11-2009 10:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(07-10-2010 02:03 AM)Messa Yazılan:  Satürn ün burcumdaki 2.5 yıllık ziyareti yeni bitmek üzere bir türlü bitmiyor şu satürnün dersleri. Satürn 4. evde benim o evi ilgilendiren konularda bir değişim yaşayacağım sanırım.

messa,
satürn terazi burcuna yerleştiginde, belli bir rahatlama hissedersin çünkü güneşinin üzerinden çekiliyor. saklı süreçte oldugu için, sıkıntıları daha fazla hissetmen olası.
satürn bulundugu alanı yapılandırmak üzere gelir. biraz sıkıntı ve açmazları da beraberinde getirmesine rağmen aslında, seni götürmeye çalıştıgı nokta bilgeleşmendir. satürn, öğrenme süreçlerini zamana yayan, biraz sıkıntılarla harmanlayan iyi bir öğretmendir.

merkür-satürn transitinde iletişime has konular sıkıntılı olabilir. iletişim/kominikasyon konularında sıkıntı, takılma ve problemler,sürüncemeler,
kafanın içinde dolaşan olumsuz düşünceler, negatif bir düşünme tarzı,
zekana güvenmeme, fikirlerini sorgulama, fikirlerini yapılandırma gibi etkileri hissedebilirsin.
düşünce sistemini sorguladıgın bir dönem olabilir. taşları yerli yerine oturtmak, fikirlerini tanzimlemek ve yapılandırmak isteyebilirsin.
zaten satürn, buraya bunun için gelmiştir.

merkür kardeşleri temsil ettigi için, kardeşlerle ilgili sürüncemeler de gündeme gelebilir.

satürn 4. evdeyken, evde her zamankinden daha fazla vakit geçirmek, evden çıkmak istemeyebilirsin. evle ilgili konular, taşınmalar, ev konusunun yapılandırılması gibi etkiler bu sürece dahil olabilir..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-10-2010 11:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

terazi,
satürn engellemelerle birlikte yapılandırmak üzere geldigi için;
venüs-satürn transitinde ilişkilerle ilgili deneyim sürecine tabi olursun.
ilişkilere bakış açın değişecektir. sağlamlaşma, daha sağlam temelli ilişkiler kurma, ilişkilerde oturaklılık ve ilişkiler yoluyla bilgeleşme süreçleri sözkonusu olur.
örneğin eskiden daha laylaylom bir bakış açın varsa, bu dönemde bakış açında ciddiyet ve ağırlaşma yaşanır.

tabii bu bilgeleşme, kolay yoldan ve pat diye gelmez.
engellenirsin, kuşatılırsın, sıkıntılar yaşarsın ve ilişkilere bakış açını silkeleyerek yeni bir sistem oturtmak durumunda kalırsın. sıkıntıları aştıktan sonra, bu senin için yeni ve sağlam ilişkiler kurmana olanak sağlayan bir transit olabilir.

tabii bu dönemde, venüsün temsil ettigi para, maddi kaynaklar, hayatındaki kadınlar, ve sosyal ilişkilerin de bir sınavdan geçecektir. bu konularla ilgili sıkıntı ve kuşatılmalar yaşaman olasıdır. diğer transit etkilerini bilemiyorum ama, destekleyen başka faktörler oldugu takdirde; sosyal hayatında da eksilmeler, tıkanıklık, yalnızlaşma gibi durumlar sözkonusu olabilir. arkadaşları eleyebilirsin, sosyal çevreni kısabilirsin.

maddi kaynaklarınla ilgili sıkıntı ve gecikmelere dikkat etmende fayda var. parayı yapılandırman, daha dikkatli kullanman, ya da para sağlamak amaçlı daha sağlam kaynaklar bulman gerekebilir. her durumda parasal kaynakların, paraya yaklaşımların ve gerek sosyal, gerek ikili ilişkilerin bir denenme ve sınav sürecinden geçecektir.

güneş-satürn transiti bütünüyle hayata bakışını, kişiliğini biraz karamsarlaşma eşantiyonuyla beraber ciddileştiren, sağlamlaştıran, daha fazla sorumluluk, ya da kendini disipline etme yoluna sokacak bir tansit olabilir.
kendini eğitmen, kişiliğini, bakış açılarını, ruhunu baştan yapılandırman gerekebilir.
ama her durumda, bu transitten çok daha olgunlaşmış ve dayanıklı bir halde çıkman olasıdır.

güneş, babayı temsil eder. bu transitle birlikte babayla ilgili sıkıntılar, karamsarlaşmana neden olan gelişmeler, kısıtlamalar yaşayabilirsin.

ben de satürn transitleriyle baştan ayağa değiştim. zorla ve kendimi disipline ede ede verdigi sıkıntı ve gecikmeleri egale etmeye çabaladım.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-10-2010 06:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
amedd
Kayıtsız

bu konu inanılmaz ilgimi çekti.29 yaşımda ayak bileğim burkuldu.sanki ona bağlıymışcasına panik atakmı desem depresyonmu desem yada her ikiside birlikteydi velhasıl psikolojim bozuldu. hala arada ölüm korkusuyla benimle uğraşmakta 1978 24 ocak doğumluyum .artık bu etkiden çıkmam gerekmiyor mu?2-2.5 seneyse kurtulmam an meselesidir inş..
07-15-2010 03:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
Satürn, Jung’un “gölge” diye adlandırdığı bilinçaltımızdaki ilkel, gelişmemiş, kabullenmediğimiz yönümüzün sembolüdür. Satürn, zamanın efendisi olarak geçmişimizdir ve içimizdeki kural koyan, limitleri belirleyen ebevyn imajıdır.

29 yaş civarında yetersiz olduğumuz veya bir illüzyon ile kendi içimizde abarttığımız yönümüz ile yüzleşiriz, aile bağlarımız ve geçmişten ödünç aldığımız değerleri sorgularız. Satürn’ün kendi natal pozisyonuna döndüğü bu yaşın hemen öncesi hayatımızda bir yıkım, bir çözülme, bir yanılsama yaşanır. Tek taraflı olarak algılanmış, yanlış veya tam anlamadığımız kişiliğimiz zor ve depresif bir dönem geçirir.

Bilinçdışımızdakini dışarıya yansıttığımız için bu dönemde ilişkilerimizde zorluklar yaşamamız doğaldır. Daha önce yapılan birçok evlilik bu yaşlarda çözülür veya zorlanır. Kişi kendi karanlığı ile karşı karşıya geldiğini farketmeyip bütün tatminsizliklerinden eşini sorumlu tutar. Eğer bu evlilik kişiye şimdi yanlış ve yetersiz gelen daha önceki değerlerine dayanıyorsa bu dönemde bitebilir.

Alıntı => http://pelinhattatoglu.com/turkish/artic...0donem.htm

11-23-2010 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(10-28-2008 01:31 AM)gulsen24 Yazılan:  Satürn ve Jüpüter kavuşumu ile ilgili sizleri aydınlatacak yaşadığım olayı paylaşmak istiyorum.Benim kızım 1981 doğumlu.1981 duğumluların çoğunun 3. evinde yani eğitim evinde Satürn -Jüpiter kavuşumu var.Bunun neresi ilginç diyecek olursanız?1981 doğumlular bilirler o zamanlarda 5. sınıftan sonra Anadolu Liselerinin sınavına girilirdi.Öğrenciler sınava girdiklerinde öğlen saatlerinde MEB den bir açıklama yapıldı.Sınav soruları çalınmıştı.Sınav iptal edildi ve tekrarlandı.İLköğretim,lise derken geldiler ÖSS'ye .Uzun zamandan beri devam ede sınav sistemi değiştirildi.İki aşamada tek sınav sistemine çevrildi.Öğretmenler de öğrenciler bir bilinmezlik ve kaos içine itildi.Sınavdan bir gün önce gene sorular çalınd.Sınav tarihi değiştirildi.Tekli sisteme geçtikleri için punların nasıl hesplayacaklarını tercihi nasıl yapacaklarına yetkili kişiler ble yardımcı olamadılar.Puanlar tavan yaptı.Beim kızım bir yıl önce Hukuh Fakultesine girebileceği bir puanla ancak iki yıllığa girdi.Allahtan 8. yükseköğretim evinde şans noktası vardı ve iyi bir açı yapıyordu.İki yıllıktan dört yllığa yatay geçiş yaptı.Okulunu bitirdi.Mesleğine de girdi.Yani bu durumu çoğu yaşadı.Satürn darlttı, kısıtladı.Jüpiter ise genişletti yeni şans getirdi.Yardımcı olduysam mutlu olurum

Anadolu lisesi sınavı iptal edilmiş haberim bile olmadı sonradan sınavv olmuş. Sonra lisede sınav sistemi değişti 4 senelik liseyi 3 senede bitirdim ve o sene oss iptal edildi sonra tekrar girdik. Tabi puanımız kırpıla kırpıla sonraki sene kazandım. Sonrasında aksilik olmadı şükür var yani bizim devrede bir uğursuzlukgülücük 82 liyim bu aradagülücük
03-04-2011 09:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeytin Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

RE: Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
29 yaşındayım
eğitim,sağlık,iş,çocuk her konuda beklemedeyim simdi-kızdım
doğum haritamda satürn 9.evde terazide

haritam