Değerlendir:
  • 23 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay İkizleri
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: AY İKİZLERİ
Ay ikizler
Duygularını dile getirmeye meyilli bir insandır. Bunu yaparken entellektüel bir lisan kullanır. Mizacını kelimelerine yansıtır. Bazen de kendinin veya başkalarının derin hislerinden ve duygusal ihtiyaçlarından habersiz görünebilir. Karar vermek ve bunlara sadık kalmak, duygusal taahhütlerde bulunmak öğreneceği zor derslerdir. Güçlü yönlerine bakarsak; Entellektüel düzeyde meraklı bir insan görürüz.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-04-2007 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kariyb Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

3. ev iyi gecelerr ikizleriyim ,meslek lisesi mezunu olmama rahmen ilgi alanlarım tasavvuf astroloji,kuantum fiziği gibi konular.fakat maalesef yorumcuların da belirttiği gibi sabırsızım,daldan dala konuyorum.hemen her konuda yüzeysel bilgi sahibi (en azından merak)olmama rahmen hiç uzmanlaşamıyorum.çünkü detaylar beni sıkıyor.eh bu özelliklere sahip biri olarak doğum saatim doğru demek kigülücük
10-23-2008 08:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Ay - İkizler :

Günlük yaşamda çok yönlülüğü ve çeşitliliği seven, duygusal ilişkilerinde farklı reaksiyonlar vermekte tereddüt etmeyen bir yapınız vardır. Ailenizle, özellikle annenizle ve genelde kadınlarla ilişkilerinizde entellektüel paylaşımların önemi sizin için oldukça büyüktür. Çok yönlülüğünüz duygusal yaşamda da kendini gösterir ve farklı duyguları aynı anda deneyimlemenize olanak tanır.

Anlık ruhsal değişimler, beklenmedik reaksiyonlar, zihinsel tatmin arayışı, günlük yaşamdaki davranış biçiminizde ve spontan reaksiyonlarınızda belirleyiciliğe sahip ögelerdir. Bu anlık değişimler, huzursuzluğa ve zaman zaman asabiyete de yol açabilir. Genellikle konuşkan, hatta geveze denilebilecek kadar anlatmaya meraklı bir yapınız vardır. Günlük yaşamda konuşarak alış-verişte bulunmak, kendi varlığınızla ilgili duygularınızdan emin olmanıza; böylelikle kendinizi daha güvende hissetmenize yardımcı olur.

Duygularınız ile düşüncelerinizin birbirinden etkilenmesi sizin için son derece olağandır. Duygularınızı düşüncelerinizin süzgecinden geçirmeye eğilimli oluşunuz, günlük yaşamdaki duygusal reaksiyonlarınızın rasyonalize olmasına ve duygusal yanı arka planda kalan bir insan olarak tanınmanıza nedendir. Ev hayatının gerektirdiği rutinden kolayca sıkılmanız, sık sık değişiklik yapmanıza ve zaman zaman dağınık olmanıza yol açabilir. Yine de günlük yaşamın ve aile hayatının gereksinimlerine akıl yoluyla bulduğunuz çözümler, yaşamınızın kolaylaşmasında son derece pozitif etkiye sahiptir.

Kaynak : Niobe.

11-10-2008 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

RE: AY İKİZLERİ
İkizlerdeki Ay ve sağlık ;İkizler burcunda Ay bulunduğunda sağlıkla biraz ilgilenmek gerekir.Aslında bu tiplerin bünyeleri zayıf değildir.Kolay kolay mikrop kapan,hastalanan kişiler değillerdir.Fakat dirençleri de öyle fazla sayılmaz.İç organlar sağlam olmakla birlikte öyle her duruma karşı koruyacak güçte olamazlar doğrusu.Merkür elleri,kolları,sinir sistemini,akciğerleri ve göğüs kafesini yönetir.İkizlerdeki ay da bu görevleri üstlenir.Akciğerler sağlamdır,ama sigara vb. ile onları rahatsız etmek anlamına gelmez tabi.Ay tatlı açılar yapıyorsa sağlıktan şikayet olmayacaktır.Aksi halde bronşit,öksürük,zatürree,tüberküloz vb. şikayetler görülebilir.Yine sert etki alan ikizlerdeki ay astım’a yol açabilir.Ayları ikizlerde bulunan kimselerin kendilerini soğuktan korumaları gerekmektedir.Sinir sistemi de duyarlıdır.Temiz hava,dengeli beslenme,iyi uyku,bağırsakların çalışması sinir sistemini korur.
11-14-2008 05:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

AY İKİZLER'DE

Temel Prensibi:
Yeni olan ne var?

Anahtar Kelimeleri: Zihinsel, sözel, esprili, zeki, taklitçi, hareketli, meraklı, ikna edici, flörtçü, geveze.

İkizler'de bulunan Ay'a sahip kişilerin kendilerini doğru ve gerçek hissedebilmeleri ve bu bilinçdışı ihtiyaçlarını doyurmaktan gelen içsel huzur ve dinginliği deneyimleyebilmeleri için düşüncelerini diğer insanlara ifade etmeleri gerekir. Ayrıca kişi kendisini yaşama uydururken, önce içinde bulunduğu deneyimden kendisini uzaklaştırarak bir miktar nesnellik kazanmaya çalışır. Bir başka deyişle, İkizler burcundaki bir Ay önce düşünerek tepki verir; düşüncelerinin değerlendirmesini yaptıktan sonra ona göre hareket eder. Ay'ları İkizler'de bulunan insanlar duygularıyla temasa geçmektense, onlarla akılla başa çıkmayı yeğlerler. Kendilerinin ve başka insanların duyguları hakkında analiz yapıp konuşmayı tercih ederler. Entelektüel olarak uyanık ve çeviktirler. Uyum sağlamakta zorluk çekmezler. Burunları iyi koku alır. Sağlıklı bir sağduyuya, durumları ve insanları değerlendirmede, yargılamada sağlam içgüdülere sahiptirler. Düşgücü zengin, ama her zaman gerçekçidirler. Çok çabuk kavrarlar, mükemmel bir hafızaları ve güçlü gözlem yetenekleri vardır. Huyları ve akılları arasında çelişki yaşarlar. Gerçekleri olduğu gibi değil, kendi hoşlarına gittiği gibi algılama yönünde tehlikeli bir eğilimleri vardır. Yüzeysel ve önemsiz konularda sürekli gevezelik edebilirler. Hemen heyecanlanan, kırıcı, sivri dilli ve iftiracı olabilirler. Tahminleri anında gerçekmiş gibi algılayabilirler. Duygularında boş, alaycı, yüzeysel ve şüphecidirler. Can sıkıcı bir "her şeyi bilirim" havası taşırlar. Duygularının karanlık yönleriyle yüzleşmekten kaçarlar. Düşünceleri ve duyguları sürekli olarak değişir. Er veya geç, her şey duydukları kuşku yüzünden parçalanıp gider. Bazen zararına olsa bile akılları daima üstün gelir.Diğer bir deyişle yüreklerine giden yola akıllarını koyarlar. Duygularını didikler, sorgular ve mümkün olduğunca olması gerektiğini düşündükleri bir şekilde düzeltmeye çalışırlar. Sezgilerine mantıklı, gerçekçi kılıflar bulurlar. Geçmiş deneyimleri bugün buradaki düşüncelerinde tarafsız olmalarını engelleyebilir.

Tipik Duygusal Reaksiyonları: Hemen her konuda söyleyecek bir sözü olan ve düşüncelerini paylaşmak isteyen biridir. Sohbetinde candan davranır. Konuşurken kendisini dinlemekten hoşlanır. Başkalarını dinlerken kendi söyleyeceklerini düşünür. Her insanla anlayacağı dilden konuşur. Bazen edindiği bilgileri göstermek için öğrenmek ister. Akıllı, meraklı, oyuncu, dışa dönük, neşeli, koket her şeyi öğrenmek isteyen biridir. Fakat bir konu üzerine belirli bir süre eğildikten sonra ilgisini çeken, merak ettiği başka bir konuya atlar ve bilgileri yüzeyde kalır. Başkalarının yaşamlarıyla yakından ilgilenir. Kendi sorunlarından çok başkalarınınki ile ilgilenmeye ve onları çözmeye daha meraklıdır. Her sorunun nedeni ve çözümü için verecek mantıklı ve haklı cevapları vardır. Başkalarının fikirlerini kolayca benimseyip kendi düşüncesiymişcesine savunabilir. Durmaksızın karşısındakiler tarafından gerçek duygularının farkedilmesine izin vermeyecek şekilde düşünce zincirleri örebilir. Duygularını devamlı olarak rasyonelize ettiği için hiçbir zaman tamamen içten olamaz. Duyguları ile tepkileri arasında bilinçli düşünceleri yeraldığı sürece kendilerini güvende hisseder. Her türlü hisse kolay adapte olur. Bazen sadece doğru olduğu için hissetmesi gereken duyguları hisseder ve sosyal olarak kabul edilir olabilmek için o anda uygun görünen reaksiyonları gösterir.

Çocukluk Deneyimleri: Kıpır kıpır, zeki, meraklı, her şeyle ilgili çocuk. Kitap kurdu. Konuşmayı ve okumayı erken yaşta öğrenir. Fazla şevkatli ve fiziksel açıdan ilgili anneden sıkılır. Küçük yaşta aile bebeğin duygusal ihtiyaçlarına karşı soğuktur ve çocuk ağladığında ya da annesinin hoşlanmadığı bir başka duyguyu ifade ettiğinde anne uzaklaşma eğilimi gösterir. Neticede çocuk bütün duygusal isteklerini kesip onlardan uzak durmayı öğrenir. Aile genellikle duygularla ancak entelektüel düzeyde başa çıkabilir ve çocuktan bu duyguların açıklamasını veya mantıklı hale getirmesini istemiş olabilir(fakat bu imkansızdır, çünkü duyguların mantıkla pek işi yoktur). Duygusal düzeyde mesafeli büyür. Dolayısıyla erken yaşta aileden ayrılır.

Annesini Algılayış Biçimi: Zeki, kurnaz anne, veya soğukkanlı, meşgul ve hareketli anne.

Öğrenmesi Zor Dersler: Karar vermek, onlara sadık kalmak; duygusal taahütte bulunmak. Karşısındakinin ne diyeceğini bildiğini düşünmeden gerçekten dinlemeyi ve fikirlerini öğrenmek için soru sormayı öğrenmelidir. Birçok konuda genel bilgiler edinme ve kestirmecilik yerine bir konuda derinleşmeye ve sabır göstermeye çalışmalıdır. Sezgisel ve içsel bilgilere kulak verip her defasında bunları mantıkla bozmamalıdır. İlişkilerinde duygularına yer vererek her şeyi analiz edip, hiç içinden gelmiyor olsa bile akılcı davranmaya çalışmaktan kurtulmalıdır. Asıl yapması gereken sağlıklı merak ve kuşku ile bir konunun her iki yönünü görerek, dinleyerek, sabırla, hedefe yönelik bilgi toplamak, bunları duygularına da kulak vererek içselleştirip hünerli bir şekilde ifade ederek diğer insanlarla paylaşmak.

Hazırlayan: Ayşem Aksoy

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-01-2009 06:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Cvp: RE: AY İKİZLERİ
Aynen bende tıpkı senin gibi düşünürdüm Lajâgülücük
İkizler burcunu pek sevmezdim...kıpır kıpır oluşları hariç çok yanar döner gibi gelirlerdi bana.
Ve bende Ay ikizler olduğumu öğrenince şok olup kabullenemedim....ve yine aynen senin gibi araştırınca kendimi anlamaya başladım ve çok rahatladımdil çýkarma

Tek bir şey bana hiç hemde hiç uymuyor bu Ay ikizler tağriflerinde...oda 'mantıklı/duygusuz olmak....

Bu tamamen kesinlikle bana uymuyor....okadaaar duygusalım ki:-( 10 dk içinde acaip inişlerim çıkışlarım oluyor...genelde kendimi bir roller couster,de (şu luna park trenleri) his ediyorum ...sanki öyle bir trendeyim ve gelen virajları hiç göremediyim için tutunamayıp bir sağa bir sola savruluyorum sankidil çýkarma yani insanın duyguları bu kadarmı deyişken olur....

His ettiyimi düşünürüm....düşündüyümü his ederim gerçekten...ve bu çok kötü:-( kendi kendimi bir an içinde depresyona sokuyorum sanki:-(

Ama dendiyi gibi 'maymun iştahlı deyilim mesela insan ilişkilerimde.
Bir arkadaşımdan veya sevdiyim insandan sıkılmam ve kolay kolay vaz geçmem.Eyer sevdim ise bir kere ona sımsıkı (aşırı sıkıdil çýkarma) sarılırım ve ona karşı duygularım gel git yaşamaz
Benim tek gel gitlerim kendi hislerimde ve duygularımda ani mutsuzluk vs gibi....

Gerçi benim İkizler Ay,ım Mars gezegeni ile kavuşumda...onunda baya büyük bir etkisi vardır ....tam bilemicem ama ne gibi etkiler.....

gülücük

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
02-18-2010 09:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Cvp: RE: AY İKİZLERİ
(02-18-2010 10:09 PM)Daily Yazılan:  ay ile kavuşumda olan gezegenler, yönetici oldukları burcun özelliklerini de veriyorlar diye biliyorum.. isterseniz ay koça da bir bakın bakalım gülücük

Evet aslında bakmıştım bi aragülücük ve gerçekten nerde ise Ay koçun,da tüm özellikleri bana uyuyor.......ya ne kadar karışık bir iç dünyam var benim aðla...
(Tabiki her insanın iç alemi çok komplex,dir ya neyse)

Zaten saturn ve uranus karşı açısı beni bitiriyorlar:(

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
02-18-2010 11:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
raisisset Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 2

Benim de ay burcum ikizler. Cidden alabildiğine konuşkan biriyimdir. Bir sürü arkadaşım vardır ve hepsiyle ilişkilerim çok iyidir. Pratik zeka olmak konusuna gelince, evet sanırım bundan da bir artık puanım var gözkýrpma Ayrıca ay burcum 9. evimde, ve ben diyorum ki: 'Seyahatsiz yaşayamam ben!' Gerçekten de seçtiğim yaşam yolu gezmek, görmek, tanışmak ve konuşmakla ilgili! Öğrendikçe keşfettikçe daha çok şaşırıyorum bu işlere! Ne kadar doğru sonuçlar var her birinde!alkis
08-21-2010 07:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(08-21-2010 07:07 PM)raisisset Yazılan:  Benim de ay burcum ikizler. Cidden alabildiğine konuşkan biriyimdir. Bir sürü arkadaşım vardır ve hepsiyle ilişkilerim çok iyidir. Pratik zeka olmak konusuna gelince, evet sanırım bundan da bir artık puanım var gözkýrpma Ayrıca ay burcum 9. evimde, ve ben diyorum ki: 'Seyahatsiz yaşayamam ben!' Gerçekten de seçtiğim yaşam yolu gezmek, görmek, tanışmak ve konuşmakla ilgili! Öğrendikçe keşfettikçe daha çok şaşırıyorum bu işlere! Ne kadar doğru sonuçlar var her birinde!alkis
Hoşgeldiniz raisisset, ay ikizler gerçekten söylemek istediğini söyleyemeyince içinde bir sıkıntı oluşur, konuşması engellendiğinde bir yolunu bulup yine söylemek için binbir oyun yapar, söyleyeceği şeyi yutması onu resmen hasta eder..gülücük
08-21-2010 07:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
raisisset Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 2

(08-21-2010 07:25 PM)Venüs Yazılan:  
(08-21-2010 07:07 PM)raisisset Yazılan:  Benim de ay burcum ikizler. Cidden alabildiğine konuşkan biriyimdir. Bir sürü arkadaşım vardır ve hepsiyle ilişkilerim çok iyidir. Pratik zeka olmak konusuna gelince, evet sanırım bundan da bir artık puanım var gözkýrpma Ayrıca ay burcum 9. evimde, ve ben diyorum ki: 'Seyahatsiz yaşayamam ben!' Gerçekten de seçtiğim yaşam yolu gezmek, görmek, tanışmak ve konuşmakla ilgili! Öğrendikçe keşfettikçe daha çok şaşırıyorum bu işlere! Ne kadar doğru sonuçlar var her birinde!alkis
Hoşgeldiniz raisisset, ay ikizler gerçekten söylemek istediğini söyleyemeyince içinde bir sıkıntı oluşur, konuşması engellendiğinde bir yolunu bulup yine söylemek için binbir oyun yapar, söyleyeceği şeyi yutması onu resmen hasta eder..gülücük

Evet kesinlikle öyle! gülücük İçimde kalır ve bütün gün beni hasta eder! Niye söylemedim diye! Tabi söylemek istediğim şeyi bir şekilde iletirim yine de. İnat gülücük
08-22-2010 02:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir