Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Düğümleri Burçlarda
Yazar Mesaj
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Ay Düğümleri Burçlarda
AY DÜĞÜMLERİ TABLOSU 1900-2000

* TABLODAKİ DEĞERLER KUZEY AY DÜĞÜMÜNÜ GÖSTERMEKTEDİR.

Sizde doğum tarihinizle birlikte; aşağıdaki sembol anahtarını kullanarak kendi ay düğümünüzün yerini bulabilirsiniz.

[Resim: dugumnq9.jpg]

Ay düğümü gezegen değil, birer noktadır. Ay'ın yörünge düzleminin tutulum düzlemini kestiği noktalardır. Karmik astrologlar düğümlerin, geçmiş yaşamların göstergesi olduğunu düşünürler. Batı astrolojisinde Kuzey Düğümü ya da Ejderha Başı, gelişmemizi sağlayacak hedefleri, bu yönde karşımıza çıkacak en büyük fırsatı temsil eder.
Kuzey Ay Düğümü insanın geleceğini simgeler.Ve bu yaşamınızdaki başarı alanınızı gösterir.Kuzey Düğüm şansın size nasıl geleceğini belirtir.Kuzey Düğümün doğum haritasındaki yeri,sosyal çevrenizi yükselme ve olgunlaşma konusunda nasıl kullanacağınızı gösterir.Bulunduğu evde bugünkü koşullarda nasıl ve hangi konularda yardım göreceğinizi belirtir. Kuzey Ay Düğümü gelişmenin ve değişmenin yönünü açıklar.
Ay düğümü Koç
Bu konum; kararsız başkalarından onay bekleyen kişiye, tek başına hareket etmesi gerektiğini vurgulamaktadır.
Ay düğümü Boğa
Amaç güç sahibi olma isteklerinin yapıcı biçimde kullanılarak sakinliğe ve dinginliğe ulaşılmasıdır.
Ay düğümü İkizler
Kuzey İkizler Düğümü, kişiyi başkaları ile düşünce paylaşımına çeker.
Ay düğümü Yengeç
Kişi hayatın sadece mesleğinden ibaret olmadığını öğrenmeli, başkalarına daha yumuşak yaklaşmalıdır.
Ay düğümü Aslan
Gerçek dışı ütopyalar yerine ayakları yere sağlam basabilme gücünü tercih etmek gerekir.
Ay düğümü Başak
Rasyonel olmalı,iyi niyetin istismar edilmesi engellemelidir.
Ay düğümü Terazi
Ay Düğümü Terazi, kişinin sosyal durumlarda rahatsız olduğunu gösterir. Başkalarıyla uzlaşma sağlanmalı,tartışmadan
uzaklaşılmalıdır.
Ay düğümü Akrep
Aşırı sahip olmacı tutum bırakılarak; Akrep'in kendini yenileyebilen enerjisi elde edilmeli, kaybetme korkusu yenilmelidir.
Ay düğümü Yay
Günlük, yüzeysel yaşama arzusu yerine Yay'ın daha geniş, felsefi olan dünya görüşüne bakılmalıdır.
Ay düğümü Oğlak
Yuvanın verdiği güvenle meslek hayatının zorlukları arasındaki gerilimi; disiplin ile aşmak mümkün olacaktır.
Ay düğümü Kova
Bu düğüm paylaşımı öğretecektir.
Ay düğümü Balık
Bu kişiler kendilerini başkalarına adamakta güçlük çekebilirler. Duyguların da paylaşılması gerekir.

YILDIZ HARITAM
12-25-2007 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Kuzey Ay Düğümü Koç
Jan Spiller'ın Ruhsal Astroloji Kitabından:

Kuzey Ay Düğümü Koç

Geliştirilecek Nitelikler

*Bağımsızlık
*Kendinin farkında olmak
*Cesaret
*Yapıcı bencillilk
*Aşırıya Kaçmadan vermek
*Kendini ruhen beslemek

Geride Bırakılacak Eğilimler

*Bay&Bayan iyi insan olmak
*Kendini başkalarının gözüyle görmek
*Adalete saplantılı bağlılık
*Dışsal uyuma bağlılık
*Kısasa kısas zihniyet

Koç Kuzey Düğümü insanının farkında olması gereken,kafasındaki adalete saplantılı bir biçimde takmış olmasıdır."Hayatta kalmam herkesin bana adil davranmasına bağlıdır"bu düşünce onun sağlam bir zemine basmadığını işaret etmelidir.Bu insan çok verici bir yapıdadır.Ama onun adalet gereksinimi dipsiz bir kuyudur.O hiçbir karşılık alamayacağını bile bile,kendisine rahat gelen bir noktanın ötesinde vermeyerek kendisine karşı "adil davranmaya" başlayabilir.

Koç Kuzey Düğümü insanının kaçınması gereken tuzak,ideal ve kendini adamış bir partner bulmak için bitmez bir arayışı sürdürmektir.(Mükemmel bir partner bulabilirsem kendimi,kendi içimde tamam hissedeceğim).Onun aradığı tamlık duygusu yalnızca bireysel olarak kazanılabilir.O partner ne kadar harika olursa olsun,bu tamlık duygusu bir ilişkinin yan ürünü olmayacaktır.

Sonuçta o kendisi olabilme iznine sahip olabilmek için hiçbir zaman başakalarından yeterli onayı alamayacaktır.Bu noktada risk alıp , kendi için anlamı olan faliyetlerin peşine düşmelidir.İroni şu ki,bir kez bu insan kendi yönüne gittiğinde,onu destekleyecek uygun kişiler yaşamına çekilecektir.

Bu İnsan Aslında Ne İster

Koç Kuzey Düğümü insanı aslında sevdiği partnerle birlikte mutluluğu,uyumu ve desteği deneyimlemek ister.Bunu elde edebilmek için onun önce kendisinin partneri olması gerekir.Kendisini tanıdığında,ona sevinç veren ve ruhen daha çok besleyen şeyleri yapmaya başlar.Böylece kendisini güçlü güvenli ve desteklenmiş hisseder.Kendisine karşı daha adil davrandıkça, aradığı denge ve adalet duygusunu hissedecektir.O ancak o noktada iki bireyin de kendini güç kaybına uğramış hissetmeden eşit olarak paylaştıkları sağlıklı bir partnerlik kurabilir.
11-01-2008 10:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
red lionsa Çevrimdışı
Üye
**

RE: Kuzey Ay Düğümü Koç
wigo ben yazdiklarina hayat tecrübemle birebir dogrudur diyorum.Benim ay burcumda balik cikinca bunlarin hepsine öyle güzel bahaneler buluyorumki sorma.Bazende diyorum keske 20 yasimda bunu bilip anlayabilseydim neyse genede hic bir sey icin gec diildir diyiü saturne tesekkür edeyim zor olsada insanin gözünü aciyor saturn heleki ay dugum koc lar icin cok gerekli.
Kisasa kisas ve kendini baskalari gözünden görmek cok dogru bu insanlar icin. Benim kendime en kizdigim huylarimdir bunlar bazen öyle olurumki diger insanlar neden böyle diilki dogrusu bu diye kendime bile idda ederim. Iyide hic mi iyi yönü yok bu ay dügümününaðla...(

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...t&x=52&y=7
11-02-2008 03:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

meltem ay düğümlerini kitaptan geçiriyorum, diğer düğümleri de geçireceğim sanırım hepsinde düzeltmemiz gereken yönleri anlatıyor:)Su gruplarının özellikle Balığın insana çok hassas bir yapı verdiğini ve aynı denizin içinde ki balık gibi ruh dünyasını ordan oraya sürüklediğini düşünüyorum.Hepimizin astroloji ile aslında daha genç yaşlarımızda tanışıp en azından bilgilenmemiz gerekiyordu değil mi?:(
11-02-2008 08:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Wigo tesekkur ederim. Benim de Kuzey Ay Dugumu koc. Cok begendim yaziyi.
11-02-2008 08:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rica ederim Melike yardımı olduysa çok sevindimgülücük
11-02-2008 11:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
red lionsa Çevrimdışı
Üye
**

wigo eline saglik diger yazilarinida bekleyecegim bu yastan sonrada olsa düzeltecegimiz bisey kaldiysa düzeltmeye calisacagiz artik ne yapalim gülücük)

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...t&x=52&y=7
11-03-2008 01:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

RE: Ay Düğümleri Burçlarda
teşekkürler Meltem:)hepimizin düzeltmemiz gereken yönleri var bence.Bu arada yakında Beyhanın'da konu ile ilgili katkıları olacakmış,bende elimden geldiğince diğer grupları yazacağım.
11-05-2008 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Yaren, birde Güney Ay Düğümün Başak Burcu ile ilgili araştırma yapmalısın.Bazen kişiler zıt yöndeki grubun özelliklerini taşıyor.
11-05-2008 01:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Jan Spiller'ın Ruhsal Astroloji Kitabından:

Kuzey Ay Düğümü Boğa

Geliştirilecek Nitelikler

*Sadakat
*Sınırların farkındalığı
*Adımadım ilerlemek
*Kişisel değerlerin farkındalığı
*Şükretmek
*Bağışlamak
*Sebat

Geride Bırakılacak Eğilimler

*Başkalarının işleriyle aşırı ilgilenmek
*Yargılama eğilimi
*Aşırı tepki göstermek
*Saplantılı ve zorlayıcı eğilimler
*Başkaları ile işbirliği yapmaya direnmek

Bu İnsan Aslında Ne İster?

Bu insanın aslında istediği şey,bir başkasının enerjisiyle birleşmek ve karşılklı olarak güçlenme hissetmektir.O, mutlak ve kalıcı bağlılık aramaktadır.O, tüm madi gereksinimlerini karşılayabilecek bir partner ister ve o da partnerinin tüm duygusal gereksinimlerini karşılayacaktır.O tamamen işbirliği içerisinde birbirini güçlendirici,güvenilir bir ilişki ister.Bu tip bir ilişki için o ayırt edici olmalı,benzer enerji ve değerlere sahip olan birini bulmalıdır.Bunun gerçekleşmesi için Boğa Kuzey Düğümü insanı önce kendi değerleriyle temasa geçmelidir.Kendi içinde güçlü olmalı,kendisinin ne istediğinin farkında olmalı,ve onun için gerçek ve anlamlı olan şeylere uyumlanmalıdır.Burada onun başarması gereken şey kendi enerji sistemini oluşturması ve birey olarak kim olduğunu anlamasıdır.Enerjisi güçlendiğinde, o birlikte başarılı bir partnerlik oluşturabileceği benzer enerjiye sahip bir eşi otomatik olarak kendine çekecektir.
11-11-2008 09:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Düğümleri Evlerde yaren 21 29,394 05-24-2020 02:47 PM
Son Mesaj: KBE
  Ay Düğümleri ve Gezegenler vivienleigh 83 89,220 10-03-2019 11:37 AM
Son Mesaj: yagmurimu
  Ay Düğümleri Üzerinde Dolunay yagmurimu 0 3,524 03-27-2019 04:29 PM
Son Mesaj: yagmurimu

Forum'a Git: