Değerlendir:
  • 21 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Düğümleri Evlerde
Yazar Mesaj
ateskızı Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Ay Düğümleri Evlerde
(06-24-2010 03:00 AM)Serena Yazılan:  
(06-24-2010 02:35 AM)ateskızı Yazılan:  Kuzey Düğüm 2. Güney Düğüm 8. EVDE
Kolay para kazanır ve çok harcamayı severler. Başkalarının sayesinde rahat yaşama imkanları olabilir. Bu konuda sorumluluk sahibidirler, bencillik yaparak sadece kendi çıkarlarını düşünmezler. Fakat kendi imkan ve varlıklarını geliştirmelidirler. Bu şekilde kendi öz güvenleri artacaktır.

Başkaları ile birlikte yürüttükleri işlerin finans konularına karşı çok dikkatlidirler. Vergi, nafaka, miras gibi konularda mali bir zarara uğramamak için tedbirli ve ihtiyatlıdırlar. Kanun ve yasalara ters düşmek istemezler.

Mistik konulara bakışları genellikle tutucudur. Şekil ve madde dünyasını tanıyıp, kabullenme gereği duyarlar.

g.a.d nin olduğu ev, geçmişten bilinen bir alansa neden 8.ev g.a.d mistik konulara karşı tutucu ve şekil madde dünyasını kabullenme gereği duysun ki?tam tersi bu alanı bildiği için 8.ev konularında içten gelen bir yeteneği olması söz konusu olamaz mı?

ateskızı,
g.a.d bulundugu alan , ruhun default oldugu, eksik oldugu alandır. mevcut burç ve evin oldugu alanla ilgili geçmiş yaşamdan getirdigimiz sıkıntılar olabilir. güneydüğümü alanı , gölge yönleriyle deneyimlenmiştir. kuzey düğüm, ruhun deneyimlemeye ihtiyaç duydugu alandır. zıttının tersine bir tutum geliştirilmelidir.

2 ve 8. ev aksı maddeyle ve maddenin ölümüyle ilintilidir.
güney düğüm 8. evde, ortaklarla maddi alışverişte sıkıntılar yaşamış, ölüm, kayıplar, madde ve ötesinin sorgulanması gibi durumlara maruz kalmış olabilir.

dengelemek gereken konular madde ile ilintili olacaktır. getirilen karmalar madde ve maneviyat, ölüm vevarlık arasındaki denge ile ilgilidir.
bir şekilde madde konuları iyi dengelenememiş olabilir.

kuzeydüğüm 2. evde, dünyada kendi mal varlığını oturtmak, sağlıklı yaklaşımlarla maddi kaynaklar oluşturmak gibi konulara parmak basabilir.

8. ev güneydüğümde ruh madde ile tamamen ilişkisiz, ya da ortaklarına bağlı bir hayat sürmüş de olabilir. 2. evde kendi maddi kaynaklarını kullanmayı, maddeyi oluşturmayı, yaratmayı, kazanmayı öğrenmek durumunda olabilir ...

teşekkür ederim yorum için, ama ruh ortaklarına bağlı bir hayat sürdüyse, başkalarının kazançlarından yararlanmaya alıştıysa bu yaşamda bunu aşması gerekiyor,kendi ayakları üzerinde durması...ama yaşamında bunu engelleyen şeyler yani ortaklardan, eşten destek görmesi ve kendisinin kazanmaya ihtiyacı olmaması söz konusu olur mu çünkü kişi bunu aşmalı ya böyle iyi gibi görünen engeller çıkar mı? yoksa kişinin koşulları onu kendi maddi ihtiyaçlarını karşılamaya zorlar mı?yani g.a.d, k.a.d nn amacını gerçekleştirmede kişiye yardım mı eder yoksa onu zorlar mı?gerçi k.a.dnn açılarıyla da değişiklik gösterebilir ama genel olarak nası olur? sanki bir yerde g.a.d kişinin bildiği ve sığındığı alandır gibi bi şeyler okumuştum.

ASTRO HARİTAM
whole signs
GÜNEŞ DÖNÜŞÜM
06-24-2010 03:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ateskızı Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(06-24-2010 02:55 AM)Vena Yazılan:  Bu tip genel-özet-yüzeysel bilgilere aldanmayın zaten Ay Düğümleri pek kişisel de değil sizle aynı yıl doğanlarda aynı burçta hatta sonraki yıldakiler de olabilir.

vena katılıyorum size yüzeysel bilgiler konusunda ama bazen fikir verebiliyorlar

ASTRO HARİTAM
whole signs
GÜNEŞ DÖNÜŞÜM
06-24-2010 03:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(06-24-2010 03:16 AM)ateskızı Yazılan:  
(06-24-2010 03:00 AM)Serena Yazılan:  
(06-24-2010 02:35 AM)ateskızı Yazılan:  Kuzey Düğüm 2. Güney Düğüm 8. EVDE
Kolay para kazanır ve çok harcamayı severler. Başkalarının sayesinde rahat yaşama imkanları olabilir. Bu konuda sorumluluk sahibidirler, bencillik yaparak sadece kendi çıkarlarını düşünmezler. Fakat kendi imkan ve varlıklarını geliştirmelidirler. Bu şekilde kendi öz güvenleri artacaktır.

Başkaları ile birlikte yürüttükleri işlerin finans konularına karşı çok dikkatlidirler. Vergi, nafaka, miras gibi konularda mali bir zarara uğramamak için tedbirli ve ihtiyatlıdırlar. Kanun ve yasalara ters düşmek istemezler.

Mistik konulara bakışları genellikle tutucudur. Şekil ve madde dünyasını tanıyıp, kabullenme gereği duyarlar.

g.a.d nin olduğu ev, geçmişten bilinen bir alansa neden 8.ev g.a.d mistik konulara karşı tutucu ve şekil madde dünyasını kabullenme gereği duysun ki?tam tersi bu alanı bildiği için 8.ev konularında içten gelen bir yeteneği olması söz konusu olamaz mı?

ateskızı,
g.a.d bulundugu alan , ruhun default oldugu, eksik oldugu alandır. mevcut burç ve evin oldugu alanla ilgili geçmiş yaşamdan getirdigimiz sıkıntılar olabilir. güneydüğümü alanı , gölge yönleriyle deneyimlenmiştir. kuzey düğüm, ruhun deneyimlemeye ihtiyaç duydugu alandır. zıttının tersine bir tutum geliştirilmelidir.

2 ve 8. ev aksı maddeyle ve maddenin ölümüyle ilintilidir.
güney düğüm 8. evde, ortaklarla maddi alışverişte sıkıntılar yaşamış, ölüm, kayıplar, madde ve ötesinin sorgulanması gibi durumlara maruz kalmış olabilir.

dengelemek gereken konular madde ile ilintili olacaktır. getirilen karmalar madde ve maneviyat, ölüm vevarlık arasındaki denge ile ilgilidir.
bir şekilde madde konuları iyi dengelenememiş olabilir.

kuzeydüğüm 2. evde, dünyada kendi mal varlığını oturtmak, sağlıklı yaklaşımlarla maddi kaynaklar oluşturmak gibi konulara parmak basabilir.

8. ev güneydüğümde ruh madde ile tamamen ilişkisiz, ya da ortaklarına bağlı bir hayat sürmüş de olabilir. 2. evde kendi maddi kaynaklarını kullanmayı, maddeyi oluşturmayı, yaratmayı, kazanmayı öğrenmek durumunda olabilir ...

teşekkür ederim yorum için, ama ruh ortaklarına bağlı bir hayat sürdüyse, başkalarının kazançlarından yararlanmaya alıştıysa bu yaşamda bunu aşması gerekiyor,kendi ayakları üzerinde durması...ama yaşamında bunu engelleyen şeyler yani ortaklardan, eşten destek görmesi ve kendisinin kazanmaya ihtiyacı olmaması söz konusu olur mu çünkü kişi bunu aşmalı ya böyle iyi gibi görünen engeller çıkar mı? yoksa kişinin koşulları onu kendi maddi ihtiyaçlarını karşılamaya zorlar mı?yani g.a.d, k.a.d nn amacını gerçekleştirmede kişiye yardım mı eder yoksa onu zorlar mı?gerçi k.a.dnn açılarıyla da değişiklik gösterebilir ama genel olarak nası olur? sanki bir yerde g.a.d kişinin bildiği ve sığındığı alandır gibi bi şeyler okumuştum.

g.a.d. düğüm zorlar, ya da yardım eder gibi bir şey diyebileceğimizi sanmıyorum. g.a.d. nın bulundugu burç ve ev konumu dediginiz gibi sıgınılan , bilinen ve eksiklerin oldugu bir alandır.
farkındalık arttıgında, kişi eksiklerini kendi başına iyileştirir.
sizin bu tür alışkanlıklarınız varsa, bir şeyin sizi zorlamasına gerek yoktur kanaatimce. zaten eksik oldugunuz konuda, hayatın olağan gidişatı içinde zorlanırsınız. mesela yürümeyi bilen için, 100 kmlik bir yürüyüş gayet kolay bir işken, bilmeyen kişi için büyük bir problemdir. oysa yürümek basit bir eylemdir. ama bilmeyen kişi bunu bir zorluk olarak algılar.

kuzey düğümün öngördügü ev ve burç yerleşimi anahtar potansiyellerdir.
örneğin sizin 8. evde yerleşen terazi- yani ortaklar odaklı maddi alışkanlıklarınız, 2. ev ve koç potansiyeliyle yenilebilir.
koç potansiyeli başı çekme, girişim başlatma, liderlik ve kendi ayakları üstünde durmak olarak nitelenirse,
2. ev konularına bunu yayabilirsiniz.verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
06-24-2010 03:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Benim haritamda "True Node" yaziyo ve akrepte oldugu yaziyo. Ozaman K.a.d akrepte ve g.a.d bogada, oyle mi?

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
06-24-2010 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

(06-24-2010 10:07 PM)miyase Yazılan:  Benim haritamda "True Node" yaziyo ve akrepte oldugu yaziyo. Ozaman K.a.d akrepte ve g.a.d bogada, oyle mi?

evetverygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
06-24-2010 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Ay düğümlerinin bulunduğu ev şanslı olduğumuz alan mı?Böyle birşey okumuştum sanki

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
07-24-2010 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
shakti Çevrimdışı
Üye
**
lt=

bende kuzey veya güney ay düğümü diye belirtilen birşey yok sadece true node var
yanlız akrep ve 4.ev diyor

hava ateşi canlandırır.
ateş havayı ısıtır.
su ateşi söndürür.
ateş toprağı yakar.
07-26-2010 09:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

''kuzey düğüm 3 . güney düğüm 9. evde :

Bu yerleşim kişinin kendi doktrinleri (öğretileri) nedeniyle mutsuz olacağını gösterir. Kendi enerjisi ve çalışması ile başkalarının dikkatini çekebilir. iyi konuşur , iyi düşünür , ellerini iyi kullanır , başarılı olması için çevre desteğide alır fakat sebat eksikliği vardır ve herşeyden çabuk sıkılır buda bazı başarısızlıklara yol açar.''

sebat eksikliğimle başım fena dertte hemen sıkılıyorum ve başka yöne çevriliyorum, istiyorum ki oda buda benim olsun şu meslek bu meslek vs...
09-23-2010 06:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

7.evde ay düğümü : iki kez evlilik diyor. ( sayfanın el altında http://www.cosmitec-astrological-compati...house.html )
03-13-2012 05:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Geçenlerde youtubede uranyen astroloji kozmik bilinç okulu adında bir kanala denk gelmiştim, "astrolojide sıkça sorulan sorular" serisini art arda izledim ve çok beğendim. Ay düğümleri ile ilgili videoda ev konumları ile alakalı şöyle bir bilgi edindim; ay düğümlerimiz ev sistemi değiştirdiğimizde yer değiştiriyorsa eğer iki evi birlikte ele almamız gerekmiş, şahsım adına anlamlı buldum ve üzerinde duracağım. Hatta zodyaktaki yerine de bakmak lazımmış, yani o burcun kendi evine.

Videonun bu konudan bahsettiği dakikasından başlayacak şekilde linki; https://youtu.be/KCRxsmRqMfk?list=PL7X-4...3kZ&t=2826

Bir de yengeç-oğlak(p; 8-2/ws; 9-3) aksı için dedikleri çok doğru, aslanda jüpiter etkili bir stelyum da olunca ayımın oğlak olması ve stelyumun bu evde olması, yükselenimin gözlemci, şüpheci bir akrep olması bana iyi ki dedirtti, yoksa iyice saftirik olacakmışım sanırım. Bir de bazen hayata sen benim kaskatı biri mi olmamı mı istiyorsun diye isyan ederim gülücük Rahatça düşünmeden hareket etmek isterim fakat imkan yoktur. Oğlaktan-yengece gidenler için hayat bir yük gibi dedi fakat aynı şeyi ben de yıllardır hissediyorum ve yaşım 80 de olsa, her şeyi halletmiş huzura ermiş olsam da böyle hissedecekmişim, "eeh işte mecbur yaşadık" diyecekmişim gibi gelir. Hayatı görev bilinciyle, belli bir kalıpta yaşamaya zorlanıyormuş gibi hissediyorum. Jüpiter de kısıtlamalardan hoşlanmıyor malum. Bu 8-2 ev aksının da madde dünyasına alışmak gibi anlamı var galiba, 9-3 de düşünmekten, derinlikten çıkıp deneyim ve düşüncelerimizi gerçekleştirmek, kendi eforumuzla toparlayıp uygulamaya dökmekle ilgiliydi sanırım, ikisi de benzer aslında. Neptün, plüton gibi konumlarım da beni maddi anlamda zorluyor olsa gerek. Geçenlerde Yeşim Arpat'ın bir videosunun altında başkasının yorumuna verdiği bir cevapta plütonun 12. ev konumunun kişiyi maddi hırslardan arındırdığını söylemiş.
Neyse, sonuç olarak evet dengeye ulaşmayı ve kendi maddi güvencemi oluşturmayı istiyorum ve anca böyle rahat edecekmişim gibi gelir lakin hırs olmayınca, hassas olunca, okunan mesleği sevmeyip yapamayıp temelsiz hissedince, ay-satürn kavuşumunun buhranını aşmak da eklenince işler zor ilerliyor.

Bilgili değil, ilgili.
11-08-2018 09:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Düğümleri Burçlarda yaren 73 67,450 11-03-2019 05:53 PM
Son Mesaj: Birsel
  Ay Düğümleri ve Gezegenler vivienleigh 83 89,187 10-03-2019 11:37 AM
Son Mesaj: yagmurimu
  Ay Düğümleri Üzerinde Dolunay yagmurimu 0 3,521 03-27-2019 04:29 PM
Son Mesaj: yagmurimu