Değerlendir:
  • 26 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

10.ev
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

RE: 10.ev
(06-15-2010 01:33 AM)Sniper Yazılan:  
(06-15-2010 01:28 AM)miyase Yazılan:  Equal ev sistemini kullaniyorum. Bu yuzden 10. evimi kesen burc akrep. Ama Mc yayda. Akrep burda biraz onem kazaniyor mu, 10. evi kesen burc olarak? Yoksa onemli olan mcnin bulundugu burc mu?

bu benim de merak ettiğim bi şey..Whole sign ve Placiadus'un ortası gibi geliyo bana ve ben de şu sıralar sık sık bu ev sistemine göre de haritalara bakıyorum.. özellikle transitler.. bilen birinden cevap bekliyoruZgülücük

Ev sistemlerinin farklılığına göre, mcde 9,10, ve 11. evlerde yer alabiliyor..Mc'nin bulunduğu burç önemli..Çünkü tepe noktası orası..
06-15-2010 03:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

benim cevabım belli ;)

placidus ve egual ev sistemlerinide uzun süre kullandım , bir süredir whole sign kullanıyorum ve memnunum.
miyase => 10.ev akrep burcuna odaklanabilirsin.

venüs , mars , jüpiter gibi transitlerin akrepten ve yay burcunda geçtiği dönemlere ait deneyimlerini gözlemle bence.

06-15-2010 03:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(06-15-2010 03:31 PM)Yıldırım Yazılan:  benim cevabım belli ;)

placidus ve egual ev sistemlerinide uzun süre kullandım , bir süredir whole sign kullanıyorum ve memnunum.

venüs , mars , jüpiter gibi transitlerin akrepten ve yay burcunda geçtiği dönemlere ait deneyimlerini gözlemle bence.

Mc'yi ne olarak yorumluyorsun? Yani ne işe yarıyor?
06-15-2010 04:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(06-15-2010 04:14 PM)Félicé Yazılan:  

Sevgili Felice, sorunun muhatabı ben değilim, ama kendi fikrimi yazmak istedim..gülücük MC ekseni kişinin kendini dünyaya nasıl göstermek istediğini belirleyen, haritanın en yüksek noktasıdır ve hangi eve düşüyorsa kişi kendini o alanda sunmayı tercih edecektir... 10. ev ise ulaşmak istediğimiz kariyer noktasının belirleyicisidir... Bu anlamda MC ve 10. ev yakın ifadeler dahilinde olsada farklı anlamları teşkil etmekteler..verygood
06-15-2010 04:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(06-15-2010 04:14 PM)Félicé Yazılan:  

bilmem ki vardır herhalde bi hikmeti gülücük

şaka bi yana whole sign kuullandığımdan beri MC konumunu pek dikkate almadığımı farkettim.

06-15-2010 06:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(06-15-2010 07:11 PM)Vena Yazılan:  Mc ve Asc'nin whole signsta 1.ev ve 10.ev kalıplarının dışına çıkabilme durumu bence oldukça iyi, daha çok anlam kazanıyorlar bana göre.

Mc'nin 9 ve 11. evlere kaydığını gördüm ama, asc'nin 1. ev dışına çıktığını görmedim:D Yani sen neyi kastetmiştin..
06-15-2010 10:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(06-15-2010 10:13 PM)Félicé Yazılan:  
(06-15-2010 07:15 PM)ginka Yazılan:  whole sings' a göre 5 gezenegenim 10 evde yayda saskin.w
bu durumu araştırmam gerek gülücük

Sence 9. evde olmalarımı seni daha iyi yansıtıyor, 10. evde olmalarımı?

işte bu konuda bi karşılaştırma yapmam gerek felice :D henüz anlayabilmiş olmamakla birlikte ikiside yansıtıyo gibi. felsefeyi yabancı dili severim anlarım...ama kariyer daha baskındır.yada girdiğim ordamlarda tanınma farkedilmeyi isteme özelliğim... artı olarak whole signs de 9. evime mars pluto geliyo buda felsefeye yada dil uğraşılarına bıkmadan usanmadan araştırma becerisini gösteriyo zevk alıyorum açıkçası....iyice bi araştırıp ona göre karşılaştırmamı yapıp karar almayı planlıyorum verygood
06-16-2010 04:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(06-16-2010 04:54 AM)ginka Yazılan:  
(06-15-2010 10:13 PM)Félicé Yazılan:  
(06-15-2010 07:15 PM)ginka Yazılan:  whole sings' a göre 5 gezenegenim 10 evde yayda saskin.w
bu durumu araştırmam gerek gülücük

Sence 9. evde olmalarımı seni daha iyi yansıtıyor, 10. evde olmalarımı?

işte bu konuda bi karşılaştırma yapmam gerek felice :D henüz anlayabilmiş olmamakla birlikte ikiside yansıtıyo gibi. felsefeyi yabancı dili severim anlarım...ama kariyer daha baskındır.yada girdiğim ordamlarda tanınma farkedilmeyi isteme özelliğim... artı olarak whole signs de 9. evime mars pluto geliyo buda felsefeye yada dil uğraşılarına bıkmadan usanmadan araştırma becerisini gösteriyo zevk alıyorum açıkçası....iyice bi araştırıp ona göre karşılaştırmamı yapıp karar almayı planlıyorum verygood

Belki transitlerle çözümleyebilirsin. Geçmiş transitlerini irdele derim. İlk ve ikinci sınavı kazandığın zamanları..Yurtdışına çıktıysan, felsefi anlamda, inançlar anlamında değişime uğradığın dönemler varsa, transitlerle hangi evinin tetiklendiğini anlayabilirsinverygood
06-16-2010 05:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

(05-25-2012 03:29 PM)eylülmavi Yazılan:  
(05-25-2012 03:16 PM)Neptunian Yazılan:  
(05-25-2012 02:05 PM)Reinarubia Yazılan:  
(05-08-2012 11:23 PM)Reinarubia Yazılan:  10.evimde Ay var, okuduğum kadarıyla bu güzel bir etki. Ama 10.evimde Chiron da var. Chiron Ay'ı baskılar mı acaba?

Sesimi duyan var mı? gülücük
Kariyerimde uzun zamandır (8 yıl kadardır)bir kısmetsizlik var. Hani Chiron yüzünden boşa kürek çekiyorsam, durumu bileyim de ona göre davranayım gülücük

Chiron yüzünden olduğunu düşünme bence, Chironu haritanın tepesinde olup mesleki konularda problemsiz yaşayıp giden kişilerde var.

Transit Uranüs doğum haritanın tepesine doğru ilerliyor bunu avantajlı bir gösterge olarak düşünüyorum.

chiron ayakucumla kavuşum... dolayısıyla mc ye zıt..

ünüvden sonra işe girebilmek için epeyce zorlandım.. uzun süre boş kaldım.. işe girmem kolay olmadı.. ama sonrası yavaş yavaş geliyor.. gittikçede rahatlaşıyor şartlar..

gerçi ben bu durumu hep, mc ye kare yapan satürne yormuştum.. şiron ne kadar etkili bilemem..

Benim MC Venüs-Jüpiter ile kare, Plüton ile opposite :(

Uzun zamandır elimi neye atsam elimde kaldı. Bu durumdan o kadar bunaldım ki anlatamam. Belki Tr.Uranüsüm MC ile kavuşunca herşey düzelir diye umuyorum ;)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
05-25-2012 04:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Celine Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 4

10 evde Gunes (koç) ve Venus (boga) var bende.

su an hukuk okuyorum. bizar zorlandigim dogrudur (9 evde saturn var yihou.)

Belki , benden çok unlu bir hukukcu çikabilir mi acep gibi sorular takilmaya basladi aklima , feci de usengec rahatina duskun ama bir o kadar da zeki oldugumu dusunuyorum. neyse arkadaslar, eger unlu olursam bir gun , sizi haberdar ederim.

venusun de orda olmasi pek çaba sarfetmeden paranin zaten dogal bir sekilde bana geleceginin bir belirtisiymis umarim tutar çunku çok rahatim ve giyimime falan para harcamayi severim (venus opposition jupiter hihihih) para lazim yaa . ve bir sekilde sanatla birlikte, hukuksal alanlarda da çalismayi simgeliyor olabilirmis. ve ve ve, kadinlarla çalismayi da simgeliyor olabilirmis. kadin haklari geldi aklima, bu alanda kadinlarin ozgurluklerini korumak veya haklarini savunmalari için yardimci olmak cidden beni çok mutlu eder. ha bu arada venusun bu evde zevk ile çalisma derdi varmis yani o isin o insan için bir mutluluk kaynagi olmasi gerekiyor veya oyle olacaktir.

gunes ise heralde biraz leader olmayi temsil ediyor fakat hukukta otorite vesaire çok onemli bilmiyorum umarim aniden herseye bir koç gibi parlamam is alaninda yoksa kapiyi gosterirler bana ilk gunden patronlar ahaha. ayni zamanda kisilik ile on plana çikmayi simgeliyor. belki de cidden hizli bir sekilde yukselmeyi ve patron olmayi temsil ediyordur. kim bilir.

http://i.hizliresim.com/Zd5XDG.gif
08-04-2016 01:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir