Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.59 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mustafa Kemal Atatürk
Yazar Mesaj
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa'yı izledikten sonra akrep etkisinin yoğun olduğunu düşünüyorum.Yanlızlığı,az konuşup çok düşünmesi,alkolü eğlenceyi sevmesi,duygusal yoğunluğu,karizması,bakışları,unutulma korkusu,mutlak kontrolün kendisinde olmasını istemesi daha anlatılan bir kaç şeygülücük

Alcune delle cose piu'tremende che si possana mai immagiare sono state fatte con le migliori intenzioni.

16.Kasım.1990 Saat:23.55
İSTANBUL

HARİTAM
10-13-2009 01:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
coolhandsome
Kayıtsız

Akrep olduğu çok aşikar hatta güneş 8. ev bile diyebilirim ama burda asıl önemli nokta ya uranüs-asc kavuşumu ya da uranüs-mc kavuşumu olduğunu sanıyorum..Yaptığı uranyen değişimleri,plutonik güçle gerçeğe dönüştürmüştür..Zaten tarihe bakarsanız türk liderlerin %95 i plutoniktir..Atatürkün de kurduğu ülkeyle bir bağının olması gerekir..Plutonik olmayan lider,daha doğrusu akrep veya su burcu olmayan bir lider bu ülkede uzun soluklu tutunamaz...Eğer bir ülkeyi yönetmek istiyorsanız güneşinizin o ülkeyle kesin kez uyumlu olması gerekir aksi halde,başarsanız bile devamlılığınız yoktur..Eğer güneşiniz ülkenin güneşiyle kavuşuyorsa bu en büyük güçtür o ülkede zirve için..Ülkemiz akrep ülkesi ve örnekler o kadar çok ki..Necmettin Erbakan ve Süleyman Demirel, 29 ekim doğumlular yani türkiyenin güneşiyle güneşleri tam kavuşum..Bugün 2 si de 80 yaşındalar belkide daha fazla ama yarın çıkıp başbakanlığa adaylıklarını koyarlarsa bu halde bile alacakları destek ülkenin çok büyük bir kısmı olacaktır...Çünkü ülkenin güneşi onları liderlik için her daim desteklemektedir..Baykalın yıllardır silinmemesinin nedeni yengeç olması,tayyibin büyük oy toplamısının nedeni ülkeyle güneşinin üçgen yapması..Kısacası bu ülkede zirveyi hep akrepler saracaktır..
10-13-2009 07:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Atatürk'ün doğum tarihi
Atatürk’ün doğumunun 100’üncü yılı nedeniyle yayınlanacak mesaj konusunda hazırlık yapan İngilizler’in, doğum yılının 1881 mi yoksa 1880 mi olduğu konusunda kendi arşivlerinde bir çalışma yaptırdığı ortaya çıktı. Bu

İngiltere’deki devlet arşivlerinde 12 Eylül’ün izini ararken bazı ilginç yazışmalarla da karşılaştık. Bunların en dikkat çekicilerinden biri Atatürk ile ilgili olarak İngiliz Dışişleri ile Atina Büyükelçiliği arasındaki yazışmaydı. 26 Nisan 1978’de gönderilen mesaj İngilizler’in Atatürk’ün 100’üncü doğum yılı nedeniyle Türkiye’ye bir kutlama mesajı göndermek için hazırlık yapmak istediği, ancak bunun 1981 mi yoksa 1980 mi olacağı konusunda kararsız kaldıklarını gösteriyordu. “Atatürk’ün 100’üncü yılı” başlığını taşıyan ve doğum tarihi konusundaki belirsizliği konu alan mesajda şu ifade yer aldı:

Elçilikten aldığımız mesaja ek olarak Kasım Gülek tarafından yazılmış bir mektup da yer alıyordu. Burada 1920’li yıllarda Türk ve İngiliz yetkili makamları arasında Atatürk’ün doğum tarihi konusunda bazı yazışmalar yapıldığını görüyoruz. Kütüphane ve Arşiv birimi ile Araştırma Departmanı çok detaylı bir çalışma yaptı.

Araştırdık bulamadık

İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın ve Kamu Arşivleri Departmanı’nın tüm kayıtları incelendi. Ancak bir sonuca ulaşamadık. Ancak Dışişleri Bakanlığı’nın ilk kayıtlarında Atatürk’ün doğum tarihinin 1880 olarak kayıtlı olduğunu dikkatinize sunmak isteriz. Doğum yeri Selanik, babası Arnavut annesi ise Türk’tü.

Mesajın sonunda yer alan bir ifade ise ilginç. Yunansitan’ın başkenti Atina’daki elçilik Dışişleri makamlarına şu uyarıyı yapmayı ihmal etmiyor: Babasının Arnavut olduğunu vurgulamamak iyi olur...

Bu mesajdan da anlayacağımız gibi Atatürk’ün doğum yılı konusundaki tartışmalar Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında da kafa karışıklıklarına sebep olmuş. Cumhuriyetin ilk yıllarında Türkiye’de de Atatürk’ün doğum tarihi olarak 1880 yılı kullanılır ve pullar bile bu şekilde basılırken daha sonra 1881 tarihi benimsenerek okullardaki ders kitaplarına da bu tarihin girmesi sağlanmıştı.

80-81 tartışması 10 yıl sürmüştü

NTV Tarih dergisi ilk sayısında Atatürk’ün doğum tarihiyle ilgili tartışmalara değinmişti. Hatta 10 Kasım 1939’da, yani Atatürk’ün ölümünün ilk yıl dönümünde tedavüle çıkan pulun üzerinde Atatürk’ün doğum tarihinin 1880 olarak verildiğini de bu pulun fotoğrafını yayınlayarak kanıtladılar. Lise tarih kitaplarına bölümler yazan Atatürk’ün doğum tarihini “Tarih IV” kitabında 1880 olarak gördüğü ve buna itiraz etmediği bilinmektedir.

Yani Atatürk hayattayken resmi yayınlarda verilen doğum yılı 1880 idi. Nitekim Enver Behnan Şapolyo ilk baskısı 1944’te yapılan kitabında, “Kemal Atatürk ve Milli Mücadele tarihi” adlı eserinde, “Köşk’ten Atatürk’ün doğum yılını sorduk. Yaverlik dairesi bize, ’Atatürk 1880 senesinde Selanik’te doğmuştur’ diye yanıt verdiler” ifadesini kullanıyor. Bununla birlikte Harp Okulu kayıtlarında doğum yılı olarak geçen rumi 1296 yılı, Atatürk’ün resmi doğum tarihi olarak kalmıştır. Bu tarih bugün kullandığımız miladi takvime göre, 13 Mart 1880 ile 12 Mart 1881 arasındaki zaman dilimidir. Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın söylediğine göre Atatürk, erbainde, yani kışın ilk 40 gününde (23 Aralık-31 Ocak) doğmuştur.

(Vatan)

bu haberi msnde okudum,vve de düsündüm 23 aralık-31 ocak arası gezegen konumları atatürkü anlatıyormu?Sizce?
01-20-2010 10:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: atatürkün doğum tarihi
bir harita ekle de bakalım merküri hehee
01-20-2010 10:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Buyrunuz ben 23 aralık-31 ocak arasını 80-81 senesi olarak düsündüm ve öyle çıkarttım iki haritayı;

[Resim: astro2gw01atatuerk67168.th.gif]

[Resim: astro2gw01atatuerk67244.th.gif]
01-20-2010 10:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: atatürkün doğum tarihi
(01-20-2010 10:43 PM)SeLiN Yazılan:  Buyrunuz ben 23 aralık-31 ocak arasını 80-81 senesi olarak düsündüm ve öyle çıkarttım iki haritayı;

[Resim: astro2gw01atatuerk67168.th.gif]

[Resim: astro2gw01atatuerk67244.th.gif]
ikinci harita daha bir iyi geldi geldi ama ne kadar kwsindir tartışılır hımm
01-20-2010 10:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

2. harita bence Atatürk'e daha çok benziyor

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
01-20-2010 10:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

hmm evet banada öyle geldi ilk etapta ama iste 23 aralık-31 ocak arası herhangi bi gün deneyimli birinin taraması lazım.aslında venüs kovası yada venüs uranüs açısıda olabilir.sonuçta kadına verdiği önem,eşitlik vs. bilemiyorum?
01-20-2010 10:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

bence de 2. harita uyuyor.onun hakkında en emin olabileceğimiz bilgiler bence ;
ben onun yoğun uranyen bi kişiliği olduğunu düşünüyorum.en göze çarpan kısmı bu.humanistlik özelliğini ve insanlara yardım etme arzusunu yoğun şekilde yaşıyor.ayrıca bağımsızlığına çoook düşkün.bu uğurda yapmayacağı şey yoktur.uranyenlik bu devrimciliği ve baş kaldırma özelliğini de açıklar.
ayrıca onca sıkıntı ve olumsuzluğa yıkılmadan ideallerinin peşinde savaşmış durmuş.haritada bu özelliği de aramak lazım.alkole düşkünlüğünü ve duygusallığını da düşünürsek neptün etkisi de olabilir ancak neptünün haritaya pek hakim olduğunu düşünmüyorum çünkü neptün boyun eğer ama o başkaldırmış.neptün aldatır ve sürükler ama o gerçekçi ve sağlammış.ama ona duygusallık ve fedakarlık ,idealistlik, hayaller katacak kadar bi neptün etkisi olmalıdır heralde.hayalleri ve idealleri olmayan bi insan bu kadar direnç gösterip mücadele etmez.
sonra dediğim gibi ayakları sağlam basan gerçekçi ve zeki bi stratejist.plüto ve satürn etkisi de olabilir.

u_u
02-03-2011 02:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Geçen zamanda yaşadığımız konu sürekli marskovalarını sorgulattı bana. mars kova yerleşimiyle insan hümanist olamaz, bunun da örneğini gördüm zaten. En çok mars kova yerleşimine Atatürk'te durulmuş, biraz astrotheme de araştırdım, uranüs 11.ev olarak çok fazla ünlüye rastladım, jüpi ve uranüs 11.evde önemli politikacılarda vardı, ancak sadece jüpi 11.ev diye tarattığımda daha mantıklı geldi hümanistlik adına kişilerin yaptıkları. Ama bir tek marskovalıkla hümanistlik olmuyor onu anladım şu son yaşananlardan... Atatürk'ün jüpisi koçta ve bura 11.ev kabul edersek, boğa 12.eve gelir, yks ikizler olur, iletişim kuvvetli tüm ülkelerle. Gerisini siz düşünün yerleşimleri...
Bana göre en önemli isim Karl Marx geldi bu yerleşimden güneş boğa.
07-13-2011 12:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir