Değerlendir:
  • 27 Oy - 2.59 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mustafa Kemal Atatürk
Yazar Mesaj
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Mustafa Kemal Atatürk
Gerçek doğum tarihinin bilineceğini sanmıyorum. Çok sıra dışı biri atatürk. Aslında fazla şey yazacaktım ama vazgeçtim. Hayatını araştırdıkça daha da fazla saygı duydum. Hayatını topluma harcayan fedakar biri, aynı zamanda son derece gerçekçi ve muhakemesi kuvvetli biri. Ay, güneş ya da yükselenden biri su burcu olabilir. Güçlü merkür, satürn ve marsa da sahip olduğunu düşünüyorum. Araştırmaya meraklı biri bu da akla 3. ev ya da 9. evi getiriyor. Musiki konusunda da bilgili biri, iyi de dans edermiş. İlk satırda dediğim gibi sıradışı birisi.
09-22-2016 08:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Cvp: Mustafa Kemal Atatürk
(09-22-2016 08:54 PM)capri Yazılan:  Gerçek doğum tarihinin bilineceğini sanmıyorum. Çok sıra dışı biri atatürk. Aslında fazla şey yazacaktım ama vazgeçtim. Hayatını araştırdıkça daha da fazla saygı duydum. Hayatını topluma harcayan fedakar biri, aynı zamanda son derece gerçekçi ve muhakemesi kuvvetli biri. Ay, güneş ya da yükselenden biri su burcu olabilir. Güçlü merkür, satürn ve marsa da sahip olduğunu düşünüyorum. Araştırmaya meraklı biri bu da akla 3. ev ya da 9. evi getiriyor. Musiki konusunda da bilgili biri, iyi de dans edermiş. İlk satırda dediğim gibi sıradışı birisi.

kova ???? sıradışı ve kova !! ay burcu kova olabilir , yükselen su olabilir çünkü sarışın ve renkli göz .. uzun boylu ve zayıf olması bana hava grubu diyor ama .. yükseleni yengeç olabilir korumacı kollayıcı ... mars akrep bence mars koç olsa cesur olur mars akrep olursa çok cesur olabilir..

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
09-23-2016 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(09-23-2016 12:04 AM)Alejandro Yazılan:  
(09-22-2016 08:54 PM)capri Yazılan:  Gerçek doğum tarihinin bilineceğini sanmıyorum. Çok sıra dışı biri atatürk. Aslında fazla şey yazacaktım ama vazgeçtim. Hayatını araştırdıkça daha da fazla saygı duydum. Hayatını topluma harcayan fedakar biri, aynı zamanda son derece gerçekçi ve muhakemesi kuvvetli biri. Ay, güneş ya da yükselenden biri su burcu olabilir. Güçlü merkür, satürn ve marsa da sahip olduğunu düşünüyorum. Araştırmaya meraklı biri bu da akla 3. ev ya da 9. evi getiriyor. Musiki konusunda da bilgili biri, iyi de dans edermiş. İlk satırda dediğim gibi sıradışı birisi.

kova ???? sıradışı ve kova !! ay burcu kova olabilir , yükselen su olabilir çünkü sarışın ve renkli göz .. uzun boylu ve zayıf olması bana hava grubu diyor ama .. yükseleni yengeç olabilir korumacı kollayıcı ... mars akrep bence mars koç olsa cesur olur mars akrep olursa çok cesur olabilir..

Olabilir hatta çok da iyi oturur. Onca yaptığı yenilikler düşünülünce kova mantıklı geliyor, ben güneş ya da yükselen için kova olabilir diyorum. Kova insancıl bi burç, mantık yönü duygusal tarafını bastirsa da. Genelde duygusal çıkışlar göremeyiz bu burçtan. Atatürk de realistik biri. Fakat tüm hayatına bakınca kendisini toplumuna adadığı görülüyor. Bu da büyük bi fedakarlık... Yani duygusal tarafı olan birisi. Yükselen su içinse keskin bakışlı birisiymiş, su grubu biraz daha yumuşak bakar akrep hariç tabi. Yükselen akrep olabilir. Soğukkanlı ve planlı hareket eden birisi. Ay 4. evde ya da yengeçte olabilir. Yine de varsayım hepsi. Yukarıda yazılmış oğlak koç da olabilir 10. ev yoğunluğu ama su tarafı var bana göre. Hava, su karışımı bence.
09-23-2016 01:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Yükselene değil ama Ay veya Uranüs'ün Kova olduğunu düşünebilirim,Uranüs'de sonuçta yenilikleri getirmeye yönelik değil miydi?Ve Kova'da olunca güçlü bir konum olmuyor muydu?
Hava-Toprak ağırlıklı olma ihtimali bana da çok yüksek geliyor,ancak Mars'ında Akrep'in öne çıkması olasıdır yine güçlü noktası ve strateji kurup çok cesur olmayı verebilecek bir nokta olabilir.Astroloji bilgim şimdilik dahasına yetmiyor ama haritanın sahibi iyi ki olmuş <3

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
09-23-2016 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(09-23-2016 01:23 AM)vilma Yazılan:  [quote='capri' pid='197082' dateline='1474578327']

Bende toprak-hava ağırlıklı olabilir diye düşünüyorum. Sonucta otoriter, kararlı bir adamdı oğlak güneş ya da yükselen oğlak olabilir ya da haritasında oğlak baskınlığı olabilir. Birde kesinlikle liderlik en baskın özelliklerinden biri; gözü kara, öncü, lider... koç yükselen ya da güneş koç... Evet duygusallık olarak anneye vatanına düşkünlük ay balık olabilir. Kova'sı da vardır diye düşünüyorum ya ay kova ya da venüs kova sonuçta kıyafete önem veren özgün bir insandı, kadın haklarına da çok önem verirdi. Ah canım Atatürküm nurlar içinde yatsın

Benim şahsi tahminim, güneş - merkür oğlak, yükselen koç, ay kova ya da balık, venüs kova...

Toprak da olabilir bak. Gerçi böyle yazınca hepsi olabilire doğru gidiyorgülücük Otoriter ve toprağın sert tarafı da vardı. Oğlak için mesela plan yapması ve onu aşama aşama uygulaması... tam oğlak özelliği. Bence güneş ya da belki yükselen kovada olabilir, mantıklı bi yapı ama duygusal bi yönü de var bu yüzden ay kova yerine balık ya da yengeç olabilir. Giyim kuşam demişken musikidende çok iyi anlayan biriydi, iyi dans ettiği de söylenir. Pek çok şeye yönelmiş. O yüzden belli kumelesmelerin olmadığı bi haritası olduğunu düşünüyorum. Keşke bilinebilse haritası gerçi 1881de kimin aklına gelir saati yazmayı ki 1881e bile 1880 de olabilir diyolar.
09-23-2016 07:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

Mustafa Kemal Atatürk'ün olası doğum tarihi ile ilgili
Hazır 12 Mart tarihi yaklaşıyor, bundan neredeyse 16 yıl önce (2001 Nisan) o zamanki astroloji grubumuzla Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum haritası ile ilgili yazışmalarımızı internette buldum. Ayda Ersan, Efe Cal, Elif Güneş hatırlarlar. Haliyle tartışmalı ve tarihsel kaynaklarla kesin olarak tespit edilmesi kolay olmayan bir konu olduğu için bu bilgileri şimdiye kadar daha çok öğrencilerimle paylaştım. Grup içindeki yazışmalar astrosohbete de konmuş, bu sayfada http://www.astrosohbet.com/forum/showthread.php?tid=101
Bu arada kaynak gösterdiğim Marc Edmund Jones'un Sabian Symbols in Astrology sayfalarına bakın. 711 nolu kayda dikkat edebilirsiniz. Diğer bir tabloda da yükselen burç, ev girişleri ve gezegen konumları verilmiş, Asc kısmında 4 59 Akrep yazıyor. İşte bu bilginin nereden alındığını gerçekten bilemiyorum. Doğru da olabilir yanlış da. Ancak yıllardır üzerinde durduğum ve öğrencilere örneklerde gösterdiğim bir harita. Astrolojik sembolizm açısından çok iyi çalışıyor.
[Resim: EglnND.jpg]
[Resim: V0p5NR.jpg]

Hakan Kırkoğlu 19.02.2017 Attığı tweet

Paylaşayım dedim gülücük

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
02-19-2017 09:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Atatürk ile ilgili ders videosu izlerken aklıma geldi doğum haritası meselesi.
Bir yerlerde su etkisinin olduğunu düşünüyorum, ülkemizin haritasıyla bir uyum söz konusudur bence.
Yenilikçi, insancıl, bağımsızlığa verdiği önem gibi konular da hava grubuna hitap ediyor ağılıklı olarak.
Ama "Ulu Önder" olmasıyla örtüşen bir öncü burç da aranıyor sanırım, olabilir ama nedense genelde sabit burçlar aklımıza gelmiş gülücük Dinçer Güner bazı araştırmalar sonucu yükseleni koç ve ay burcu balık olan olan oğlak demiş kendisine ve açıklayıcı bir yazı yazmış. Ruh noktası da(henüz ne olduğunu bilmiyorum) kovaymış.

Link verebilir miyim bilmiyorum ama google a "atatürk'ün doğum haritası" yazınca başta çıkıyor.

Bilgili değil, ilgili.
04-27-2018 02:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Atatürk'ün burcunu yorumlayamıyorum ama yüzüne bakınca tipik bir Yükselen Aslan görüyorum.
05-07-2018 12:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir