Değerlendir:
  • 12 Oy - 3.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transformers 4 ( The secret of evolution )
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Transformers 4 ( The secret of evolution )
Süpervisör arkadaşlar merak etmeyin konuyu doğru yere açtım ve bu yazı bir sinema yorumu değil ve zaten Transformers filminin henüz dördüncüsü vizyonda değil , ben onlardan önce davranmak istedim gülücük

Plütonun ifadelerinden birini film anlatır gibi yorumlamak istedim , bakalım fırından neler çıkacak.

Plütonun anahtar ifadelerinden biri Dönüşümdür yani Transform.
Plüto birazdan bahsedeceğimiz dönüşümü gizli gizli yapar ( secret )
Plüto bahsedeceğimiz dönüşümü uzun yıllara yayar yani yavaş yavaş yapar , bunu tek kelimeyle ifade edecek olursak evrim ( evolution ) diyebiliriz.

Bu filmin ilk dakikalarında sıkılabilirsiniz. Sanki hiç birşey olmuyor ve olmayacakmış gibi yavaş ilerler.

Filmin ilerleyen dakikalarında filmin kahramanı acı dolu pek çok kriz yaşamaya başlar. Sevdiği bir iki kişi ölür , sevgilisi onu terkeder , işinden ayrılmak zorunda kalır , hastalanır , yalnızlığı iliklerine kadar hisseder.
Hayatı korku filmine dönmüştür sanki..

Sonra bu krizlerin onu öldürmediğini farkeder.
Sonra bir yerlerde duyduğu bir cümle gelir aklına '' seni öldürmeyen şey güçlendirir ''

İçinde krizlerin kaskatı kestiği bir kalple önüne iki seçenek sunulur ;

Ya nefretini besleyecek ve acımasız biri olacaksın

ya da

Başka bir şeye dönüşeceksin..

İlk seçenek çoğunluğun tercih ettiği kolay yoldur ve kahramanımız zor olan ikinci seçeneği tercih eder.

Transform başlamıştır.

Asc noktası kahramanımızın dünyasına giriş kapısıdır. İnsanlar karamanımızın ilk olarak bu kapısına göre değerlendirirler.

Plüto & Asc dönüşümü start verir. Zamanla , sabırla , stratejik bir duruşla kahramanımız davranışlarını , fiziksel görünümünü transforme eder.

Dış görünümü artık daha güçlü bir izlenim vermektedir. özgüven artışı olur.

Ama bu özgüvenin aslında BİR MASKE olduğunu farkeder. Özünde o kadar da güçlü biri olmadığını hisseder.

Güneş & Plüto dönüşümü başlar. İstekleri , ona canlılık yakıtı , kimliği transforme olur.

Sanki her şey yolundaymış gibi hissederken , geçmişine ait bilinçaltı kırıntılarının onu zaman zaman ezdiğini farkeder.. Geçmişini de ve beraberinde duygularınıda transforme etmek için Ay & Plüto evresi başlamıştır.

Sonra gücün ve dönüşümün verdiği hazzı bir süre yaşar. Kendini aşar..

Plütonik transform düşüncelerinde sıçrama yapmasına sebep olur.
Düşünceleri , iletişim potansiyeli ve öğrenme yetisi transforme olur ( Merkür & Plüto )

Sonra yalnızlığından sıkılır. Sosyal dünyaya adım attığında öyle çeşit insanlar görür ki , öyle ilginç kişilere sevdalar hisseder ki ne kadar güçlü bir dönüşüm yaşarsa yaşasın hala onu bırakıp gidenlerin olduğunu hayretle farkeder.

Öyleyse ilişkiler arenası ve güzellik anlayışı da dönüşüm yaşamalıdır ( Venüs & Plüto )

Ve nihayet yeni bir ilişkiyle kendini bütünlenmiş hissetmektedir , elmanın diğer yarısını bulmuştur.

Şimdi tüm gücünü ve dikkatini eylemlere verme zamanıdır.. ( Mars & Plüto )

Yıldırım

12-15-2011 07:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Transformers 4 ( The secret of evolution ) - astrosohbet - 12-15-2011 07:28 PM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir