Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.88 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Küçük dev adam pluton
Yazar Mesaj
SeRDaL Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

RE: Küçük dev adam pluton
(09-07-2010 01:52 PM)Tuğçe Yazılan:  Sevgili Pluto 18-2-1930 yılında bulunmuş.. O tarihe göre retro halindeymiş.

Kaldı ki belki yine bu gezegen biliniyordu.(tarihçesini okumadım..) Ama resmi doğum ve nüfus cüzdanı çıkartıldı.. Annesinin koynundan kopmaya hazır güçlü ama çekingen çocuk.

Diğer ve benim için en önemli bir konu: “Astronomlar onu artık gezegen kimliği ile red ediyor” diyoruz... Belki de Pluto kendisi görülmek istemiyor, yani bu yine Pluto’nun etkisi olan bir durumdur...

Astronomlara kendisini saklatan yine Pluto’nun kendisi de olabilir..

Pluto; bizi mi sınıyor, yoksa artık gitmek mi istiyor?

Ya da Oğlak’ta otorite gücünün değişimi, otorite ile güç savaşı yapan Pluto bizi şimdiden buna mı hazırlıyor? Yoksa otorite olma payesini mi istemiyor?

Sadece kabul görmemesi bile gökyüzünün bir düzeni..Yani böyle olmasının zamanı gelmiş olabilir..Yengeç burcunda doğmuş olan Pluto, Oğlak’a geçerken ölmeyi ya da artık bilinen kimliğinden sıyrılmayı istiyor olamaz mı?

Annesinden ayrılamayan Pluto mu, Pluto’dan ayrılamayan annesi mi?

Pluto son derecelerindeyken belki de bizi sınıyor ve 'bana da inanmayın' diyordur, belki de ona olan inancımızı da değiştiriyordur. Baktığımız nokta mı değişiyor, bakılan nokta mı? Bu değişim halinde iken algılanması güç bir konumlanma..(Pluto elbette bunu yine insanlık aracılığı ile yapıyor)

Sağım solum sobe, saklanmayan ebe..ve Pluto tekrar kurt mu olup çıkar, melek mi olup gelir? Elma da desek orada, armut da desek orada. Gezegen kimliğinde olması ya da olmaması çekinerek doğmuş ve dönüşüm zamanında yeryüzünden fark edilmiş bu küçük devi ne derece ilgilendiriyorsa bize olan etkisi de o derece olacaktır...

Belki de dalından yeni toplanmış, sepetler konulmuş incirler olarak gelecek?

Nilüfer Bozkurt

bir gezegenin psikolojisi üzerine yazılmış güzel bir yazı olmuş.

ben plutoyu şöyle tanımlıyorum

plutonun kendini ifade ediş tarzı yeraltından yukarıyı gücüyle idare etmek; maddi olarak (deprem veya volkanik faailyetler gibi), manevi olarak dini duyguları,psikolojik durumları kullanabilir, ve bunu yaparken pekte şakacı değildir,affetmez bir akrep gibi zehrini son damlasına kadar enjekte eder, öcü öcü :D dil çýkarma ,beni görmesenizde veya göremesenizde bakın ben hala burdayım istediğim zaman sizi yanıma çekebilirim der. Eğer inanmışlarsanız bundan şüpheniz olmasın sizi karanlık yönümle aydınlığa ulaştıracağım ask der

pluto= ölüm

ölüm= bir yok oluş değil sonsuz hayata açılan bir kapıdır.

pluto, dünya hayatının ta kendisidir bana göre
09-07-2010 10:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Küçük dev adam pluton - Tuğçe - 09-07-2010, 01:52 PM
RE: Küçük dev adam pluton - Messa - 09-07-2010, 04:08 PM
RE: Küçük dev adam pluton - SeRDaL - 09-07-2010 10:26 PM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir