Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FLoRaNcE NiGhTiNgALe
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

FLoRaNcE NiGhTiNgALe
Ceres’in, besleyicilik ve yengeçsi bazı özelliklere sahip oluşu ile ilgili düşünürken, aklıma Florence Nightingale geldi. Hayatı ve haritası paralellik arzetmekte.

Hasta bakıcı olmayı ideali edinmiş ve ailesi ile mücadele ederek başarmış. Venüs yengeci ile bakma, şefkat gösterme koruyucu olma ve yardım etmek gibi özellikleri ilişkilerine yansıtmış.
Hali hazırda jüpiter balığının fedakarlığı ve kendini inandığı değerlere adaması ile de bu durum daha da fazla artmış.
Yengeç ve balık etkileri yoğun kişilerin yoğun merhamet ve şefkat duygularını yardım kuruluşlarında gidermesi görülen bir durum.

Venüs’ünün satürn ve şirondan,neptün, uranüs, Pluto gibi kollektiflerden sert etkileşim alması ile yengeç konularında evrensel ve toplum yararına,tam bir yengeç arketipi rolünü üstlenmiştir. Şironun yaraları sarması ile hemşireliği çok uyum göstermekte. Belki de aile sevgisini, kendi yaşadığı ailede bulamayınca aldığı yaraları ve acıları insanlara yardım ederek gidermeye çalışmıştır.

Boğadaki yeniayı, balık jüpiterinden sextil açı alarak, hemşirelik gibi pratiklik ve sabırlılık özellikleri gerektiren bir meslek için uygun durmakta.

Hemşireliğin kuruculuğunu başlatması ve hemşirelik okulu açması başlangıçları temsil eden cesur koçtaki, merkür, satürn, şiron yerleşimi ile açıklanabilir.

Koçun yöneticisi marsın aslandaki cereslekavuşumu, yengeç arketipindeki yardımseverliği için verdiği mücadeleyi ve gösterdiği cesareti desteklemekte.
Haritada 1 gr hava elementi yok. İletişim konularını insanları tedavi ederek gidermiş olmalı.

Arkadaşlar, tahmin ettiğim gibi bir ceresi olmasa da, yardım odaklı
her iş için uygun bir harita. Ceresi için siz neler söyleyebilirsiniz?

[Resim: astro2at04florencenight.th.gif]

Hayatı

11-10-2009 10:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
FLoRaNcE NiGhTiNgALe - Félicé - 11-10-2009 10:24 PM
RE: FLoRaNcE NiGhTiNgALe - aeon - 11-10-2009, 10:35 PM
Cvp: RE: FLoRaNcE NiGhTiNgALe - Félicé - 11-10-2009, 10:41 PM
Cvp: RE: FLoRaNcE NiGhTiNgALe - aeon - 11-10-2009, 10:46 PM
Cvp: RE: FLoRaNcE NiGhTiNgALe - Félicé - 11-10-2009, 10:50 PM
Cvp: FLoRaNcE NiGhTiNgALe - Simurg - 11-10-2009, 11:30 PM