Değerlendir:
  • 30 Oy - 3.17 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VEDİK - KALA SARPA YOGA
Yazar Mesaj
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

RE: Kala Sarpa ve Kala Amrita Yogaları
"...
Rahu'dan Ketu'ya doğru saat yönünde ilerlemeniz durumunda tüm gezegenlerin üzerinden geçiyorsanız bu bir Kala Sarpa Yogasıdır.

Rahu'dan Ketu'ya doğru saat yönünde ilerlemeniz durumunda hiçbir gezegenle karşılaşmıyorsanız (ya da tam tersi, Ketu'dan Rahu'ya saat yönünde ilerliyorsanız tüm gezegenlerin üzerinden geçiyorsanız) bu bir Kala Amrita Yogasıdır.

Kala Sarpa Yogası, Rahu etkisi altında olduğu için kişinin yaşam başarısını artırabilir ama özel yaşamını sıkıntıya sokabilir. Kişinin yaşam başarısı zihnini oldukça yorarak, çevresi tarafından zaman zaman dışlanarak veya aldatılarak gelir. Adeta öldürmeyen şeyin güçlendirmesi gibi bir etkidir. Buradaki temel sorun kişinin bazı şeyleri hemen ve çabucak istemesi ile (Rahu), dünyevi çıkarlarını yok etmesi ve kendini bir uğurda feda etmesi (Ketu) arasında gidip gelmesidir. Kala Sarpa Yogası sahipleri çok sabırsız ve takıntılı kişiler olabilirler. Bu etkilerin Rahu'nun olgunlaştığı 41 yaşa kadar etkisinin sürdüğü iddia edilir.

Kala Amrita Yogası ise Ketu etkisi altında olduğu için kişiyi münzevi ve manevi yapabilir. Kişi yalnızlığı, tek başınalığı sever. Ketu'nun olgunlaştığı 48 yaşa kadar etkisinin sürdüğü iddia edilir.
..."

Yazının tamamı; http://www.astrocevap.com/2018/10/kala-s...yogas.html
-----
Özellikle ilk videoda anlatımı biraz yordu beni ama sonrası daha iyi gülücük Bir de kanala şöyle bir baktım da tam ders verir nitelikte görünüyor.
https://www.youtube.com/watch?v=dBc7QEGiBME
https://www.youtube.com/watch?v=Di6B7dyiXnA
https://www.youtube.com/watch?v=dGAnrvMa...hlvXTS-BOP

Haritamı ekledim, tam bir Kala Amrita Yogası olacakken ay-satürn kavuşumu dışarıda kalmış.
Videodaki anlatıma göre; manevi(ketu) olarak şanslı bir yoga kabul edilirmiş, bu yogaya sahip kişiler maddiyata önem vermezmiş, huzurlu kişiler olurmuş fakat teknik anlamda Kala Sarpa Yogasına göre bilgi daha azmış.

(As Akrep)
[Resim: P15675.jpg]

Bahsedilen manevi ve münzevi yönlerim var, maddi dünyaya karşı pasif bir duruş yaşadım. Fakat çok huzursuzluk yaşadım, sürekli bir sabır halindeydim, malum sadesati ile doğmak. Bir de 2. evdeki rahu, ay düğümü yöneticilerinin 10. evde olması durumları beni maddi dünyaya iten vurgular olduğunu düşündüm. Yani bana kısmi bozulmuş hissi verdi.
Bu mesajı daha önce yazıp kaydetmiştim ama atmadan önce sormak da istedim kanal sahibine bu konudaki düşüncesini; kendi gözlemleri sonucunda yogayı kısmi şekilde hissediyor olmam çok olasıymış. Dediğine göre bu iki gezegenin dışarıda kalması maddi dünyaya vurguyu gösteriyormuş. Özellikle iletişim ve kariyer alanlarına vurguyu gösterirmiş, bunun da 30 ya da 35 yaşlarından sonra ortaya çıkması beklenirmiş.

Yalnız sürekli 35ten falan sonra düzeliyor her şey deniyor ya batı olsun vedik olsun bana bir fenalık geliyor o an, umarım daha erken hallederim bir şeyleri :D Ama ne kadar erken başlarsan başla yine de değişimin tam ve kalıcı yaşandığı zamanlar o yaşlar oluyor sanki...

Bilgili değil, ilgili.
12-17-2018 11:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
VEDİK - KALA SARPA YOGA - nev_bahar - 05-28-2008, 03:15 PM
RE: VEDİK - KALA SARPA YOGA - yezda - 05-28-2008, 05:46 PM
RE: VEDİK - KALA SARPA YOGA - nev_bahar - 05-28-2008, 06:39 PM
RE: VEDİK - KALA SARPA YOGA - nev_bahar - 05-28-2008, 06:49 PM
RE: VEDİK - KALA SARPA YOGA - dubletoprak - 06-03-2008, 07:40 PM
RE: VEDİK - KALA SARPA YOGA - astrosohbet - 06-03-2008, 10:56 PM
RE: VEDİK - KALA SARPA YOGA - dubletoprak - 06-04-2008, 03:14 AM