Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AKREBİN HAYAT AMACI
Yazar Mesaj
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 68

Cvp: RE: AKREBİN HAYAT AMACI
Serena Yazılan:işte akreplerin en büyük yanlışı da burada başlıyor zaten. ceza veren merci muhakkak kendileri olmak istiyorlar. oysa hayatın dengesi ve akışı içinde, yanlışlıklar yapanlar zaten gereken ceza ve ödüllere kavuşuyorlar. akrepler bu noktada bence Tanrı'nın işine haddinden fazla burunlarını sokuyorlar..
örneğin bana göre sokakta bir çocuğu döven bir adamı bunu yapmaktan men etmek, çocuğu adamın elinden kurtarmak ölçülü bir davranıştır.
adama herşeyin başının sevgi oldugunu söylersiniz, o da zaten yaradılışı gereği bunu düşünür. sevgi her kapıyı açan bir anahtardır.
ama kalkıp, adamın üzerinde fanteziler uygulayarak ceza mercii olmak bana göre ölçüsüz bir davranıştır. çünkü yaydığınız bütün iyi ve kötü enerjileri size geri döndüren ilahi bir adalet mekanizması zaten var. hayatı biraz gözlemleyerek de bunu görebiliriz.

bu cevap bana geldi o halde cevap hakkı bana doğdu sayın çok iyi niyetli serena hanım... demek en büyük yanlışı burda yapıyor akrepler? biz ceza veren merci olmak meraklısı değiliz ilk önce bunu söyleyim. demişsin ki "oysa hayatın dengesi ve akışı içinde, yanlışlıklar yapanlar zaten gereken ceza ve ödüllere kavuşuyorlar." bence hiç de öyle olmuyor. günümüzde de bunu örnekleriyle görüyoruz. insanları sömüren, ayısı veya dayısı var diye içerde bile yatmayan cumhurbaşkanı yeğenlerini de ben çok iyi bilirim, trafik kazasında çocuk öldüren şimdiki başbakanında çocuğunu bilirim hani nerde kaldı ceza kim verdi bunların cezalarını soruyorum? şuan dışarda geziyolar ve senden benden rahatlar... buna ne diceksin merak ediyorum? senin evladını başbakanın çocuğu ezse ve öldürse ve şuan dışarda cirit oynasa sen ne yapardın acaba bu duruma çok merak ediyorum ? bak serena hanım balıkları severim gerçekten çok iyi niyetlisiniz yaradılışınız gereği ama şunu unutmayın tabiatın kanunu sizin dediğiniz gibi yürümüyor buna emin olun. bu çark bir şekilde döner bunda siz olmasanızda... ayrıca tabiat boşluğuda kabul etmiyor... siz boşluk oluşturursanız gelir böyle insanlar paşa paşa hayat yaşar. cumhurbaşkanın yeğeni gider türkiye nin bankasını hortumlar paşa olur, fakat 9 yaşında gariban evladı baklava çaldı diye bilmem kaç yıl hapis yatar hani nerde kaldı iyi niyet buna da iyi niyet göstereceksiniz? işte demek ki her şey sizin istediğiniz gibi yürümüyor, malesef... işte bende bu durumda demek istedim akrebi anlamıyosunuz diye akrep buna karşı çıkar bunların cezalandırılmasını ister eğer bunu devlet baba babalığını yapmazsa gelir akrep yapar bu kadar basittir yani... demiştim ya kaşınanı kaşıcaksın acımayacaksın diye bu yüzden demek istedim... inşallah anltabilmişimdir. kaldı ki bunlar sadece güzel örnek olsun diye vermiş olduğum 2 tane örnek ama eğer istersen sana binlerce örnekte veririm...
*gelelim diğer yazına "akrepler bu noktada bence Tanrı'nın işine haddinden fazla burunlarını sokuyorlar.." farkındaysan tek tek cümlelerine göre gidiyorum... burda beni şimdi gerçekten sinirlendirdin. bence bunu yazmadan önce iyi düşünüp yazsaydın daha iyi olurdu. ağzından çıkanı kulağın duysun bence gelipte akrepleri resmen tanrıya ortak koşturdun ve tanrının işlerine burnumuzu soktun... ben biraz önce dediğim gibi kavga gürültü meraklısı değilim herkese hak edeni vereceksin sadece bunu diyorum ve akreplerde bunu anlatmaya çalışıyor fakat dedim yaa sert görünüşlerinden dolayı adeta faşist gibi gösteriliyor... sen şimdi akrepleri faşistlikle de suçlarsın tanrının işlerine bile burnumuzu soktuğuna görehımm
*"örneğin bana göre sokakta bir çocuğu döven bir adamı bunu yapmaktan men etmek, çocuğu adamın elinden kurtarmak ölçülü bir davranıştır.
adama herşeyin başının sevgi oldugunu söylersiniz, o da zaten yaradılışı gereği bunu düşünür. sevgi her kapıyı açan bir anahtardır." bak çoğru dedin evet haksızsın demiyorum farkındaysan ancak biraz önce de dedim yaa kardeşim herkes balık değil ve balık gibi düşünmüyor ki malesef.. bende kavgaya karşıyım ve herşeyin hukuka göre yargılanmasından yanayım yani yargısız infaza karşıyım... mesela o küçük çocuğu dövmektense ona hatasını güzel bir dille anlatmakta fayda var. boşuna atalar dememiş tatlı dil yılanı deliğinden bile çıkarır diye.. ama işte anlatmak istediğim nokta burası lütfen beni anla ve anlamanı umuyorum, iyi dinle, şuan günümüze bakalım hemen örnekle ; bak 30 yıldır savaş var ülkemizde bir iç savaş. pkk denen terör örgütü sürekli karışıklık yaratıyor. millet vekilleri şimdi çıkmış resmen biziz diyolar . dtp ığdır milletvekili var bilmiyorum konuşmasını duydun mu ama kadın resmen siirti aldık, hakkariyi aldık, diyarbakırı aldık buralar kürdistan memleketi diyor. güzel kardeşim gel bunlara laf anlatmaya çalış. allah aşkına soruyorum bunlar laftan anlıyolarmı? dediğin doğru tatlı dille yapılması lazım ama bunlar 30 yıldır tatlı dilden de anlamadılar ve hala anlamamakta ısrar ediyolar. bak sana şunu söyleyim. yasin süresinin türkçe mealine bakarsan orda bile geçer , ayetleri tükçe mealini aynen yazıyorum
7.andolsun ki ekseriyetiniz üzerinde hakkın hükmü vardır. bundan dolayı onlar iman etmezler.
8.biz bunların boyunlarına, çenelerine kadar boyunduruk vurduk , bu yüzden dikbaşlılardır
9. biz onların önlerine arkalarına sedler koyduk. gözlerini bağladık. artık onlar göremezler.
10. onları uyarsan da uyarmasanda iman etmezler.
11. SEN YANLIZ ZİKRE UYANLARI VE RAHMANDAN HAŞYET DUYANLARI GAYBLARI İLE UYARABİLİRSİN. onları bağışla ve sonsuz ecir ile müjdele. kaynak: ahmet hulusi....
yazdığım ayetleri dikkatle okursan allah teala bile SEN YANLIZ ZİKRE UYANLARI VE RAHMANDAN HAŞYET DUYANLARI GAYBLARI İLE UYARABİLİRSİN diyor demek istediğimi inşallah anlatabilmişimdir...
bak demek ki herşey sizin istediğiniz gibi yürümüyormuş...

bir zamanlar pkk dan önce ermeni asala terör örgütü vardı. bizim bir çok insanımızı öldürdü. şöyle düşün bu adamlarda insaf denen bişey kalmamış senin tatlı dilinden mi anlar gözleri kanla boyanmış. sonra ne oldu devlet adına çıktı senin o kızdığın kendilerini allah ın işlerine burunlarını sokan dediğin kişiler , vatanseverler bunlarla mücadeleye başladı hemde devlet destekli fakat devlet adı ile yapılmadı. sonuçta ama onlarda şunu iyi biliyordu , bunların akıllanacağı yok adamlar öldürmek için uğraşıyor. ve sonunda burnunu işlere sokan tipler geldi asala örgtünü çökertti. demek neymiş herkese anlayacağı dilden konuşmak lazımmış eğer karşı taraf anlamıyorsa. ayrıca yine dinimizden örnek verecem, NEFSİMÜDAFAA diye bişey vardır. dinimize göre ilk şart uyarmaktır. fakat baktın ki anlamıyorlar seni öldürmeye geldiler kendini müdafa etmek en doğal hakkındır. bak dinimize göre insan öldürmek suçtur ama kendini müdafa için öldürmenin bile suçu yoktur. işte benim anlatmak istediğim buydu. yoksa al eline silahı öldür falan değil... mesela asala örgütünü çökerten bu kişiler şimdi soruyorum allah ın işine burnunu sokmuş mu oluyor??? sana şu sözümü söyleyim ayrıca, herşeyi allah tan ve devletten beklemeyeceksin.... allah teala sana nasıl ki yattığın yerden ekmek vermiyosa karşılığında emek istiyosa, nasıl ki devlet sana yattığın yerden maaşını vermiyosa bu devran böyle döner...
* yani akrepler sandığın gibi abarttığın gibi de kötü kişiler değildir. akrepler ve koçlar sadece bu işi yapan ve yapabilecek kişilerdir. kaldı ki peygamberimiz bile yeri ve zamanı gelince , bedir, hendek , uhud vs savaşları yapmış kişidir. sonuçta mekkeyi fethetmiştir. burda sus pus kalıp kendilerini , ve müslümanları hala hep ezmesinimi bekleseydi tatlı dil tatlı dil bir yere kadar yani... ben sadece bunu anlatmak istedim bilmiyorum anlatabildim mi?

NOT: sanırım biraz uzun oldu kusuruma bakmayınutandım utandım

ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ TABİ RECEP'TE DEĞİŞTİ verygood
09-08-2009 04:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
AKREBİN HAYAT AMACI - astrosohbet - 07-28-2007, 01:38 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - yezda - 09-27-2007, 02:00 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Angel - 10-04-2007, 05:25 AM
YA HEP, YA HİÇ… - yezda - 11-07-2007, 03:37 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Garavu - 06-10-2008, 01:20 AM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - nev_bahar - 06-14-2008, 07:17 PM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Serena - 09-06-2009, 09:52 PM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Serena - 09-06-2009, 11:26 PM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - uranus - 09-07-2009, 06:09 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Tarihci - 09-07-2009, 08:25 PM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Serena - 09-07-2009, 08:36 PM
Cvp: RE: AKREBİN HAYAT AMACI - SeLiN - 09-07-2009, 08:59 PM
Cvp: RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Tarihci - 09-08-2009 04:57 AM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Mavisahram - 12-30-2011, 03:10 AM
Cvp: RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Serena - 09-07-2009, 09:15 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Tarihci - 09-08-2009, 07:43 AM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Serena - 09-08-2009, 11:46 AM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - ariess - 09-08-2009, 01:39 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Serena - 09-08-2009, 02:04 PM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - melis_bk - 03-28-2011, 12:58 AM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Ahmeedd - 03-11-2017, 07:51 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - say24 - 03-12-2017, 12:58 AM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Ahmeedd - 03-12-2017, 08:10 AM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - gökyüzü - 03-11-2017, 10:47 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Ahmeedd - 03-11-2017, 10:57 PM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Alejandro - 03-12-2017, 02:22 AM
Cvp: AKREBİN HAYAT AMACI - Ahmeedd - 03-12-2017, 08:07 AM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Alejandro - 03-12-2017, 02:15 AM
RE: AKREBİN HAYAT AMACI - Karmakarışık - 03-21-2017, 12:41 AM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akrebin başdönmesi body snatcher 3 5,515 12-12-2011 07:39 PM
Son Mesaj: lacrimosa
  AKREBİN ÖZÜ,ÖĞRENECEKLERİ ve uyumları ve uyumsuzlukları nev_bahar 5 7,488 11-25-2011 02:59 PM
Son Mesaj: katmer

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir