Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlilikte başarısızlık açıları
Yazar Mesaj
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Evlilikte başarısızlık açıları
Ayrılmak...
evliyken ayrılmak, işten ayrılmak, yasadığı sehirden ayrılmak, evden ayrılmak, sevgilisinden ayrılmak....anneden, babadan, kardesten ayrılmak... ablasi yurtdısına gider okumak için örnegin...
Bu tür ayrılıklar kişilerde köklü değişikliklere sebeb olabilir...Şayet kişi böyle bir değişim içindeyse , o zaman anlayın ki, bu, pluton transitinin etkisi olabilir. İçten içe büyük bir hazırlığın sonucudur bu ayrılık... ama surpriz ayrılıklar da vardır. adam birisine aşık olur ve ayrılır, ya da skandalvari bir ayrılık da olabilir, sevgilisi ayyuka cıkar, ya da evde basılır filan... bunlar da uranus transitlerinin sonucu olabliyor...Neptun transiti ise daha cok psikolojik bir olaydır. Sanatsal yonu de olabilir, ilac, kimya, alkol, uyusturucu işleriyle de alakalı olabilir... Kişi bir psikologa gider mesela, ona aşık olur ve ayrılmak zorunda kalabilir...ya da alkol bagımlısı olup, dayanılmaz bir es de olabilir, sonu ayrılıkla biter....O kadar cok cesitli ayrılık sebebleri var ki...Astroloji ise gecmis olayları irdelemek yerine, gelecek olayları ya da yasadığınız gunu aydınlatmaya yaramalıdır. Çünkü gecmisteki her olayı bir haritada orasından burasından kesinlikle yakıstırabilir, benzetebilir ve sonunda "hah iste saturn transiti bilmemneresine açı yapiyormus, o yuzden böyle bir olay yasamistir.... bak iste uranusu zaten bilmemkacinci evinde, ben de bir kitapta okumustum zaten, o yuzden bu olayi yasamis.... "... dersiniz...yani kesinlikle ordan burdan yakistirma yapabilirsiniz, ama bunun ne size ne de harita sahibine pek faydasi olmaz....Bu sadece kişinin onaylanma ihtiyacini karsilar... "ben ayrilmistim cunku bak zaten pluto transiti tam da IC deymis..." demek ise en kötüsüdür. Olaylari yukariya havale etmeye benzer bu... ne hayattan, o olaydan bir ders cikartabilirsiniz ne de bir sey anlayip da ögrenebilirsiniz....Birisi trafik kazasinda ölür, yanındaki adam kurtulur... ehhh napalim alin yazisi, allahin takdiri deriz, ama kimse emniyet kemerinin takilmadigindan bahsetmez...Pluto transiti sanki IC de kesinlikle ayrilik olacagini gösteriyormuş gibi...halbuki yok ki böyle bir sey... illa ayrilik olacak diye bir sey yok ki... evi yanar, deprem olur yıkılır ve yepyeni bir eve tasinmak zorunda kalir, alin bu da bir pluto transiti etkisidir IC de iste...
Bir baska konu ise yorumlayanin baktigi penceredir...
Bizler bir transiti, ya da gecmisteki bir olayi istedigimiz gibi yorumlayamayiz, astrolojik sistem neyi gerektiriyorsa o sekilde ve objektive olarak yorumlamaliyiz... Objektif derken, burasi cok önemlidir... ben oglak burcuyum ve oglak mentalitesinden uzak durmaliyim yorumlarken, bir balik burcu yorumcusu, ya da ikizler yorumcusu her zaman uzaklasmayi bilmelidir kendi mentalitesinden, dusunce tarzindan... astrolojiye oglak gozuyle oglak penceresinden bakamam ben, tamamen yalin ve nötr olmamiz lazim bir olayi yorumlarken... ama bunu basarabilmek gercekten zordur ...Gecmis olaylari irdelerken, olmus bitmis ve sonuclari gozuken bir olaydan söz ediyorum, kişinin aldigi ders, ne ögrendigi cok önemlidir... gerisi önemsizdir... astrolojiyi onaylamaktan oteye gitmez... ama bunun kimseye faydasi yok... kime neyi ispat etmeye ugrasiyorsunuz ki...esas olan sudur arkadaslar... astrolojinin astrolojiye inanlara faydasi vardir, astrolojiye inanmayanlara hic bir faydasi yoktur. astrolojiyi bir kişiye "bak işte gecmişte sen sunları bu yuzden yasamisin ..." diyerek inandirmaya hic calismayin, hic bir fayda saglamaz bu, zaten sorun da değil...Amaç; hic bir zaman yorumcunun bildigini ispat etmesi değildir, amaç yorum isteyenin kendisini mutlu hissetmesini, anlayamadigi seyleri anlayabilmesini saglamaktir.
isteyen inanir, istemeyen inanmaz, ispat etmek gereksiz bence... ben de bazen tartismalara giriyordum eskiden ama anladim ki, israr etmenin hic bir faydasi yok... kim neye layiksa oraya gider o sekilde yasar...
sevgiler...gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
09-30-2009 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
cvp - Schatz - 09-30-2009, 09:36 PM
RE: Evlilikte başarısızlık açıları - uranus - 09-30-2009 11:15 PM
Cvp: RE: Evlilikte başarısızlık açıları - Félicé - 10-07-2009, 12:08 PM
RE: Evlilikte başarısızlık açıları - aeon - 08-03-2010, 12:37 PM
RE: Evlilikte başarısızlık açıları - aeon - 08-06-2010, 12:41 PM
RE: Evlilikte başarısızlık açıları - Félicé - 10-24-2010, 02:12 PM
RE: Evlilikte başarısızlık açıları - aeon - 12-27-2010, 11:56 AM
virgotaurus için - Tuğçe - 02-27-2011, 11:48 PM