Değerlendir:
  • 17 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Haritamı Yoruma Açmak İstiyorum
Yazar Mesaj
nev_bahar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: HARİTAMI YORUMA AÇMAK İSTİYORUM.YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM.
JoMaJa Yazılan:Elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım aslann.Öncellikle doğum saatinin doğru olduğunu varsayalım ve cevaplarımı ona göre vereyim

Alıntı:gezegenler ve evler konusuna gelirsek hep uç noktalardayım.hayatımda da öyleyim.yıldırımında dediği gibi tuhaf bir akrepim galiba....şimdi benim sana sorucağım mars ve neptünü sormak istiyorum.mars yay burcunda ve 5.evin sonunda ama bazı yerlerde hem 5.evin yorumunu hemde 6.evin yorumunu okumak gerektiğini söylüyorlar.
mesela yıldırımın yorumunda
bu etkinin 5.evde olması sana oyunculuk yeteneği kazandırır. çocuklarla iletişimin iyidir çünkü onların dilinden anlarsın.

bu etkileşimin 6.evde olması sana çalışma hayatında yaratıcı fikirler , estetik bir anlayış ve azim katacaktır.
şimdi 5.evde çoçuklarla iletişimim iyi olduğunu söylüyor.öyleyimde
6.evdede yaratıcı fikirler diyor.bu özellikte bana uyuyor.

Şimdi senin çocuklarla iyi anlaşmanı-iletişimini sağlayacak zaten 5. evde güneş ve uranusun var.Yani bu etkilerin bu gezegenlerden geliyor olması yüksek ihtimal.Ama diyelimki marsta 5. evin daha içi kısımlarında olsaydı.Çocuk ,aşk,yaratıcılık(5. ev konuları) mevzularında daha savaşçı , hırçın , hırslı bir tarz getirebilirdi(ateş nitelikli yayda olduğunuda göz önünde bulunuduralım.)Ki aslında doğum saatin 22:00 diye alındığında Placidus ev sistemine göre 6. ev çizgisi : 25 ,07 yay Marsın zaten 26,01 Yay.Yani 6. evin içinde ve ev çizgisine yakın olduğu için etkisinin yüksek olacağını da düşünüyorum.

Birde şöyle bir durum var ; ben ve sanırım forumdaki bir çok arkadaş bir harita çıkartırken genellikle ev sistemi olarak "Placidus" u kullanıyoruz.Ama ev sistemini değiştirmek istesek bazı gezegenlerin ev olarak yer değiştirebilir.

Aslında böyle çok kıyıda olma durumlarında ben birazda Tüm Burç ev sistemine göre nerede olurdu diye düşünürüm .Yada yine "Placidus" tabanlı olarak evi hangi burç kesiyorsa gezegenin kendi burcunu kesen çizgiye çekim duyduğunu düşünürüm.

Alıntı:bu arada yorumlarında doğru yabancı dile çok meraklıyımdır.kendi kendime öğrenmeye çalışıyorum.
astroljiye merakımda çok vardır.ama hepsini detayına kadar öğrenmek isterim.bir de herşeyi bir anda hepsini öğrenmek isterim.merak çok vardır.

aslında ben meraktan çok daha somut birşeyler görmeyi bekliyordum.çevirmenlik , yabancı ülkelerle yapılan seyehatlar, yabancı dil öğretmenliği vb. gibi.Aslında eğer bayansan 9. ev mevzularının(yabancı dil , yabancı ülke , din , akademi / akademisyenlik vb..) sana eş yoluyla gelmesi de mümkün.

Alıntı:5. 6. VE 7. EVLERİMİ SORMAK İSTİYORUM .ONLARDAN UÇ ÇİZGİLERDELER.HANGİLERİNİN YORUMUNU İNCELEMEM LAZIM.5. EV AKREP Mİ YAY MI
6.EV YAY MI OĞLAK MI
BİRDE EN SON 7. EV KOVAMI OĞLAK MI
Yezdayada sormuştum 7.evim hakkında 7.evim oğlakla başlıyor.kovanında bir kısmını içine alıyor demiştim.demekki 5. 6. ve 7. evlerim bu şekilde herhalde....

Dediğim gibi doğum saatini 22 olarak alırsak
5. evin Akrep
6. evin yay
7. evin oğlak

Temel olan çizginin hangi burcu kestiğidir.

Şimdi senin 7. evin Oğlakla başlıyor.Gezegen varmı?-Yok o zaman oğlağın yöneticisi Saturn incelenmeli.

Yalnız şöyle bir durum var(senin haritan için geçerli değil)Bazı durumlarda bazı evler 3 burç birden olur.Diyelimki A kişisinin 7. evini aslan kesiyor başağın tümü 7. evde ve terazinin bir kısmı var 8. ev teraziden başlıyor.Böyle durumlarda bazı astrologlar Başak yöneticisi Merkürüde incelemeye alıyorlar.

Yada diyelim yine 7. ev teraziyi kesiyor.Ama 7. evde 2 adet akrep gezegen var.Bu durumda yine dispozitor(yönetici) incelemesi bakımından mars ele alınmalıdır.Bence tabi..

selamlar JoMaJa
İLK BAŞTA YORUMLARIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER......AYRICA VAKİTTE AYIRDIĞIN İÇİNDE .....
ŞİMDİ BENİM HERHALDE DOĞUM HARİTAMDA TEK SABİT DURAN GÜNEŞ BURCUM ODA AKREP...
ALLAH'TAN O BİR YERE KIMILDAYAMIYOR.kımıldama imkanıda yok zaten gülücük)))diğer gezegenlerim ve evlerim maşalllah gezinti içindeler gülücük))güya akrep burcu sabit bir burç ama benim gezegenler ve evler gezgin çıktıgülücük)
ŞİMDİ YÜKSELEN BURCUM 2 burcu ağırlıyor .biri YENGEÇ diğeri ASLAN
yüzde 50 yüzde 50 anladığım kadar şimdi yorumlara baktım.yükselen aslan burcunda da bazı özelliklerin bende olduğunu farkettim.yükselen yengeçe baktım onda da olmayan özelliğim yok.bire bir uyuyor.yani benim YÜKSELEN BURCUM çok misafirperver benim gibigülücük))iki burcuda içine almış.birde EVLERİM ONLARDA BİR BURÇLA BAŞLAYIP DİĞERİNİDE İÇİNE ALIYOR.YANİ HER İKİ YORUMADA BAKMAM MI LAZIM?
Temel olan çizginin hangi burcu kestiğidi DEMİŞSİN
5. evin Akrep BEN 5. ev:yay BİLİYORDUM.
6. evin yay BEN 6. ev:oğlak BİLİYORDUM.
7. evin oğlak BEN 7.ev:kova OĞLAKLA BAŞLIYOR.KOVAYIDA İÇİNE ALIYOR BİLİYORDUM..
Şimdi senin 7. evin Oğlakla başlıyor.Gezegen varmı?-Yok o zaman oğlağın yöneticisi Saturn incelenmeli.EVET SATÜRN GEZEGENİMDE TERAZİ VE 3.EVDE BU ŞEKİLDE İNCELEMEM GEREKİYOR..AMA KOVAYIDA İÇİNE ALIYOR O ZAMAN KOVANIN YÖNETİCİSİNİDE İNCELEMEM GEREKMİYOR MU?KOVANIN YÖNETİCİSİ URANÜS ..URANSÜMDE AKREP DE 5.EVDE BUNUDA İNCELEMEYE ALMAM LAZIM TABİKİ AÇILARI VE YERLEŞİMLERİDE İNCELEMEK LAZIM.
BENİM URANÜS PLUTOYLA SEMİ-SEXTİLE 30 DERECELİK BİR AÇI VAR. ZAYIR BİR AÇI VAR
SATÜRNMDE YÜKSELEN BURÇLA SEXTİL 60 DERECİLİK AÇI VAR.ORTA GÜÇTE BİR AÇI VAR.
BUNLARIDA YORUMA KATMAK LAZIM SANIRIM.

JoMaJa:aslında ben meraktan çok daha somut birşeyler görmeyi bekliyordum.çevirmenlik , yabancı ülkelerle yapılan seyehatlar, yabancı dil öğretmenliği vb. gibi.Aslında eğer bayansan 9. ev mevzularının(yabancı dil , yabancı ülke , din , akademi / akademisyenlik vb..) sana eş yoluyla gelmesi de mümkün.ASLINDA ÖĞRETMENİM.AMA YABANCI DİL DEĞİL....ÇEVİRMENLİK TE YOK.SADECE KENDİ ÇAPIMDA BİR MERAK VE ÖĞRENME VAR.YABANCI DİLDE...YABANCI ÜLKE KISMI GİTMİŞLİĞİM YOK.AKADEMİSYENLİKTE YOK.

NEYSE YORUMLARIN İÇİ ÇOK SAĞOL.
YANİ ŞİMDİ GÜNEŞ:AKREP
ASC:ASLAN ,YENGEÇ
1.EV:ASLAN,YENGEÇ KUZEY AY DÜĞÜMDE 1.EVDE
2.EV:ASLAN
3.EV:BAŞAK ,TERAZİ VE STELYUM VAZİYETTE
4.EV:TERAZİ
5.EV:AKREP,YAY
6.EV:YAY,OĞLAK
7.EV:OĞLAK,KOVA GÜNEY AY DÜĞÜMÜ VAR KOVADA
8.EV:KOVA
9.EV:BALIK
10.EV:KOÇ
11.EV:BOĞA
12.EV:İKİZLER

BU ŞEKİLDE SANIRIM.......

ڪےєνмєк ßαzєη ναzgєçмєуi ßiŁмєктiя..
Bazen...! Unutmak Gerekiyormuş UNUTANI..
нєяşєч вєиdє вαşLαя вєиdє вітєя.
06-24-2008 05:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Cvp: HARİTAMI YORUMA AÇMAK İSTİYORUM.YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM. - nev_bahar - 06-24-2008 05:38 PM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğum haritamı yorumlayabilir misiniz? lansor 55 68,594 10-25-2017 09:17 AM
Son Mesaj: tugsem_10
  Doğum haritamı yorumlar mısınız?Lütfen... alaskadangelenler 11 17,046 05-02-2015 01:25 AM
Son Mesaj: hayali01
  HARİTAMI YORUMLAYAN AŞKI BULSUN :) lamia 17 19,612 03-11-2015 12:11 PM
Son Mesaj: lamia
  Doğum haritamı Yorumlar mısınız? (Not: Bol Bol 180 ve 90 derecelik açı içerir...) dilek8855 26 33,010 02-23-2015 01:41 AM
Son Mesaj: dilek8855
  Doğum Haritama yorum istiyorum? ddmmyyy 10 17,000 12-16-2014 02:36 AM
Son Mesaj: josii
  Benimde haritamı yorumlar mısınız değerli forum arkadaşlarım :) yosunaki 1 4,195 08-22-2014 09:26 AM
Son Mesaj: yosunaki
  Benim de haritamı yorumlayabilir misiniz :) lust 8 13,172 08-20-2014 10:35 AM
Son Mesaj: yosunaki
  Doğum haritamı yorumlayabilir misiniz ??? sonbahar96 10 17,623 07-12-2014 07:23 PM
Son Mesaj: sonbahar96
  benimde haritamı yorumlarmısınız lütfen :) Venüs* 9 11,181 07-11-2014 11:12 PM
Son Mesaj: BayanKedi
  merhabaaa doğum haritamı yorumlar mısınız ?? lütfen.. ayyengeç 4 6,093 06-24-2014 05:17 PM
Son Mesaj: milagros

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir