Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Can Dündar
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Can Dündar
16 haziran 1961 doğumlu Can Dündar , güneş ikizler burcundayken doğmuş.
ikizler burcunun özelliklerini düşünelim ; iletişim yani kendini ifade etme..
ikizler için ''geveze'' sıfatını yakıştırırlar. kısmen doğru olabilir , ikizler konuşarak kendini ifade etmeye başladığında diğer burçlara göre daha dinamiktir.
peki , ikizler sadece kendini konuşarak mı ifade eder ? hayır !
özellikle , satürn ve neptün etkileri yoğun olan ikizler burçlu insanların kendilerini YAZARAK ifade ettiklerini gözlemliyorum. yazmak deyince aklıma gelen iki gezegen MERKÜR VE NEPTÜN oluyor.. bende Can Dündar'ın sadece bu yeteneğine -merkür ve neptününe- odaklanarak bir değerlendirme yapmak istiyorum..
merkür yengeç burcunda ve geri gidiyor. yengeç burcunun kapsama alanını düşünelim lütfen. merkür , bu alana girdiğinde ne ile karşılaşır ? DUYARLILIK + MELANKOLİ + KORUMA VE KORUNMA İÇGÜDÜSÜ...
yani merkür yengeç alanına girdiğinde pratik zekamıza ''duygular'' karışabiliyor.
merkürü yengeçte olanların DUYGUSAL ZEKASI yüksek insanlar olması muhtemeldir.
peki merkür bu alanda geri gidiyorsa nasıl bir etki söz konusu olur ?
DUYGUSAL ZEKA ; ikili ilişkilerden ziyade iç dünyaya yönelebilir. kişi , melankolik atmosferde kendini depresyona düşürmemek için , içinde biriktirdiği denizlerden mürekkep yapıp kağıda dökebilir.. bu bir seçenektir. başka merkür yengeçleri içinde geçerlidir. Can Dündar iyi ki bu seçimi yapmış diyebiliriz.
tabii , Can Bey'in şanslı olduğu bir nokta var. yengeçte ki merkürünü besleyen üç önemli faktör var. en önemlisi NEPTÜN.. merkür - neptün üçgen açısına sahip olan Can Bey imajinasyon yeteneğiyle ''kendini başkalarının yerine koyabilen'' bir insandır. bu üçgen açının yengeç-akrep ikilisinde olması yeteneğini ''duygusal'' anlamda keskinleştireceğini gösterir diye düşünüyorum. yani sokak çocuklarından birisini görmek , aç bir kedi yada köpek görmek , savaşta zulüm gören masumları görmek vs.. pek çok şey Can Beyi derinden etkiler. gün içinde karşılaşabileceği bu tür manzaralardan sonra , gece bunları düşünüp , gizlice göz yaşı dökmesi beni şaşırtmaz.
yine venüs ve plütonun , merkürünü olumlu açılarla beslediğini görüyoruz. venüs estetik , plüto derinlik verir.. artık daha ne olsun ;)

05-01-2007 04:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Can Dündar - astrosohbet - 05-01-2007 04:00 AM
Cvp: Can Dündar - Angel - 05-01-2007, 10:54 AM
Cvp: Can Dündar - Mavi - 05-02-2007, 03:03 AM
RE: Can Dündar - astrosohbet - 05-18-2007, 04:14 AM
Cvp: Can Dündar - ay_se - 05-18-2007, 10:46 AM
RE: Can Dündar - astrosohbet - 05-18-2007, 12:33 PM
Cvp: Can Dündar - Angel - 07-31-2007, 03:53 AM
RE: Can Dündar - ay_se - 07-31-2007, 08:41 PM