Değerlendir:
  • 30 Oy - 2.87 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneşin Açıları
Yazar Mesaj
Pluton94 Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Güneşin Açıları
Güneş_ASC Karesi

Bu insanlar kendilerine gereğinden fazla güvendiklerinden, hüsrana uğrayabilirler.sürprizzz Kibirlerinden dolayı pek sevilmeyen tipler olabilirler. Çok hırslıdırlar fakat ne kadar çok isterlerse o kadar çok engelle karşılaşırlar. Kare alan güneşin(3.,4.,9.,10. evdemi)kaldığı zorlana alan konusunda fikir verecektir.

Gülüşünüz logonuz, kişiliğiniz kartvizitiniz ve başkalarına kendilerini nasıl hissettirdiğiniz sizin markanızdır.
01-17-2016 11:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Sormak istedikleriniz kısmına soramadım ama sormak istediğim bir soru var: Karşıma bazen 30-45-72-135-144-150 veya kavuşum yapmayan açılar çıkabiliyor,bu durumlarda yorum bulamazsam yakın olan 2 açıyı okusam yoruma varabilir miyim? Denedim bunu,bende açıklamalar doğru geldi,harmanı gibi bir şey oluyor ama genel anlamda harita incelerken kullanabilir miyim? Mesela kavuşum olmayan açıda 0 ve 180'i okurum,30'da 0 ve 60'ı okurum. Ama 45 ve 135'le ilgili de şöyle düşündüm: 90 ve 180 ile katsayı ilişkileri olduğundan (tam sayı olmasa da) etkilerinin artırılmış veya azaltılmış hali gibi olabilir mi?Bir de 72 ve 144; 90 ve 150'ye yakın olduklarından oralara daha yakın yorumlar alabilirler mi?

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
05-11-2016 04:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Forumda açılarla ilgili başlıklar vardı orda bu tarz açıları nasıl ele almamiz gerektiği yazıyor. Ama 0,60,90,120,180 dışındakiler etkisi daha az olan açılar yani yorum yaparken onlardan ziyade bu temel açılara bakıyoruz. Eğer haritada o açılar yoğunluktaysa o zaman önem kazanıyorlar. Bir de 72-144 açılarının yetenekle ilgili olabileceği tartışılmıştı forumda ama emin değilim.

=>Haritam<=
05-11-2016 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Cvp: Güneşin Açıları
(05-11-2016 04:29 AM)libr(a)quarius95 Yazılan:  Sormak istedikleriniz kısmına soramadım ama sormak istediğim bir soru var: Karşıma bazen 30-45-72-135-144-150 veya kavuşum yapmayan açılar çıkabiliyor,bu durumlarda yorum bulamazsam yakın olan 2 açıyı okusam yoruma varabilir miyim? Denedim bunu,bende açıklamalar doğru geldi,harmanı gibi bir şey oluyor ama genel anlamda harita incelerken kullanabilir miyim? Mesela kavuşum olmayan açıda 0 ve 180'i okurum,30'da 0 ve 60'ı okurum. Ama 45 ve 135'le ilgili de şöyle düşündüm: 90 ve 180 ile katsayı ilişkileri olduğundan (tam sayı olmasa da) etkilerinin artırılmış veya azaltılmış hali gibi olabilir mi?Bir de 72 ve 144; 90 ve 150'ye yakın olduklarından oralara daha yakın yorumlar alabilirler mi?

Bende bir ara bu konuyu merak etmiştim , ancak kavuşumun bile sekstilden daha önemli sayıldığını düşünürsek 150 , 72 tarzı şeyler pek hesaplanmıyor. Kaldı ki ben ki haritamda veya başka haritalarda (özellikle ay güneş mars satürn venüs tarz gezegenlerde) açı orbu 1-2 yada özellikle 0 sa öncelik ona veriyorum eğer 4-5 i geçince (örn 7-8 olunca) sona doğru bakıyorum. Kaldı ki 0 derece olanlar belirgin şekilde hissedilen açılar kendimce. Mesela benim çok yakın bir arkadaşım 14 derece Boğa burcunda ayı , 14 derecede Kovadaki uranüsü var belirgin bir şekilde hissediliyor kendi de sürekli farklı bir şeylerle ilgilenip sonra birden bağımsız olmak istediğini yakınır.

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
05-11-2016 07:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Güneşim venüsle kavuşum halinde başka da açısı yok. Yalnız venüsümün 2 gezegene açısı var onlar dahil olur mu bu konuya peki?

Fiziksel güzellik derken acaba vücut yapısının düzgün olması gibi mi?

Düşmanın kalbini çalacak taktikler konusunda dil çýkarma ah bu konuda istersem yapabileceklerimden korkulur gerçekten. Ama istemem önemli tabi, karşımdaki zeki biriyse elimden hayatta kurtulamaz.
Bir de çok işveli cilveli olduğumu söylerler, ben bunun söylenene kadar farkında değildim hiç. Sanki bu herkeste olan çok normal bişeymiş gibiydi. Bu da bu kavuşumun getirisimidir acaba?

Genel olarak geçinilmesi kolay biriyim. Yalnız hangi gezegen yerleşiminden ya da açıdan bilmiyorum. Bir kere damarıma basılsın of yandı karşımdaki. Her lafını her davranışını burnundan getiririm.

05-11-2016 08:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Ay bu arada cehaletime verin venüsün açısı var dediğime güneşinde açıları kabul ediliyormuş. Uranüsle karşıt. Ay ile 60 dereceklik açısı var

05-11-2016 09:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

Erkekte güneş kadında ay fiziksel bunyenin göstergesi olur. Olumlu açılarda belki güzellik ya da orantılı vücut verebilir, tahmin sadece.Şunu biliyorum, venüs 1.evde hangi burçtaysa o burca ait vücut kısmını güzelleştirir. Demek ki olabilir, ilgili vücut bölümüne orantı ve estetik katabilir. 1. ev yöneticisiyle olumlu açıda güzel sakin ifadeli bi yüz gibi. Venüs ya da terazi burcu yükselene geldiği zaman kişinin kendine has bi çekiciliği, aurası oluyor. Venüs aynı zamanda sevmemiz ve sevilmemizle de ilgili. Güneş kavuşumu ve ay açısı önemli açılar, eril evlere geldiyse bilhassa 3, 7 ve 11. ev gibi insanlarla kolay anlaşma ya da dediğiniz gibi iletişim kurduğu insanlarla rahatça kaynaşabilir; şu da var isterse tabi ama genel olarak insan ilişkileri iyi olur.
05-12-2016 02:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(05-12-2016 02:05 AM)capri Yazılan:  Erkekte güneş kadında ay fiziksel bunyenin göstergesi olur. Olumlu açılarda belki güzellik ya da orantılı vücut verebilir, tahmin sadece.Şunu biliyorum, venüs 1.evde hangi burçtaysa o burca ait vücut kısmını güzelleştirir. Demek ki olabilir, ilgili vücut bölümüne orantı ve estetik katabilir. 1. ev yöneticisiyle olumlu açıda güzel sakin ifadeli bi yüz gibi. Venüs ya da terazi burcu yükselene geldiği zaman kişinin kendine has bi çekiciliği, aurası oluyor. Venüs aynı zamanda sevmemiz ve sevilmemizle de ilgili. Güneş kavuşumu ve ay açısı önemli açılar, eril evlere geldiyse bilhassa 3, 7 ve 11. ev gibi insanlarla kolay anlaşma ya da dediğiniz gibi iletişim kurduğu insanlarla rahatça kaynaşabilir; şu da var isterse tabi ama genel olarak insan ilişkileri iyi olur.

Güneş venüs kavuşumu eril burçta 7. evde ay ımda eril burçta.
Yalnız güzellik kavramı bende biraz farklı, çoğu kişinin güzel dediği bana güzel gelmez. Sanırım ben biraz çekicilikte istiyorum güzellik kavramının içinde bilemiyorum

05-12-2016 02:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Alıntı:Güneş_jüpiter kavuşumu
Bu konum, kendine sonsuz güveni olan insanlarda görülür. Asla azla yetinmezler. Yollarına çıkan hiçbir engel onları yıldırmaz. Er ya da geç işlerin kendi lehine gelişeceğine inanırlar ve geneldede öyle olur. Adalet duyguları çok gelişmiştir. Haritada diğer etkiler farklı olsada bu konum yüksek ruhlu insanlara işaret eder.

Güneş_ASC Karesi
Bu insanlar kendilerine gereğinden fazla güvendiklerinden, hüsrana uğrayabilirler.sürprizzz Kibirlerinden dolayı pek sevilmeyen tipler olabilirler. Çok hırslıdırlar fakat ne kadar çok isterlerse o kadar çok engelle karşılaşırlar. Kare alan güneşin(3.,4.,9.,10. evdemi)kaldığı zorlana alan konusunda fikir verecektir.

Neptün ve Satürn ile de farklı açılar var anlamını bilmediğim ama bazı yorumlara baktığımda öz güven zedeleyici, ego bastırıcı özellikleri varmış ki maalesef öyle. Aslında kendini seven biri olsam da toplumsal alanda ve başarıya giden yolda öz güvensizlik sıkıntılar yaratıyor. Yüksek egom olmadı. Ben bunu aile hayatımda manevi olarak zorlanmama da bağlıyorum aslında biraz.
Asc karesini de kendime uyduramadım pek... Engel meselesi olabilir.
Şu jüpiterden Allah razı olsun, biraz olsun rahatlatıyor beni belli ki :D Er ya da geç bir şeylerin iyi olacağını düşünüyorum.

Bilgili değil, ilgili.
05-12-2018 08:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

Güneş Ve Kuzey Ay Düğümü Kavuşumu

Hayatımız bir krallıksa bunun kralı da Güneş'tir. Hayatımızın yöneticisi ve mühim kararlar alıcısı Güneş'tir.

Kuzey Ay Düğümü (Rahu) ise çok heveslidir, acelecidir. Gerçekleştirmek istediği arzular vardır ve bu arzuları bir an önce tatmin etmek ister. Çocuksudur. Bu yüzden başına işler de açabilir.

Doğum haritasında Güneş ile kavuşum yapan Kuzey Ay düğümü, Güneş'i de biraz kendine benzeterek kralı adeta ergenleştirir. Hayatımız bir krallıksa, hayatımızın kralı adeta 15 yaşında kalmış gibi davranabilir.

Güneş ile kavuşum yapan Kuzey Ay Düğümüne sahip olan kişiler genellikle:
çabuk heves eder ve fakat çabuk da sıkılır
ne istediğini tam olarak bilemeyebilir
isteklerini sık sık değiştirebilir
aynı anda birçok şeyi isteyebilir
ilgilendiği şeyden çabuk sıkılır
sık sık yer değiştirme ihtiyacı duyar
hiperaktif olabilir
dikkatleri dağınık olabilir
uzun süren iş ve projelere dayanamaz
sık sık iş/hobi/ev değiştirebilir
çok yüksek vaatler verip karşılığında düşük iş çıkarabilir
Özetle, her şeye büyük iddialar ve heveslerle başlarlar ama her şeyden de çabuk sıkıldıkları için işlerini yarıda bırakma eğilimindedirler. Uzun vadeli herhangi bir şeye kendilerini bağlayamayabilirler.

Öte yandan sosyal becerileri gelişmiştir. Çok sevimlidirler. Bu yüzden genellikle çok da sevilir ve tolere edilirler.

Not : Tek bir astrolojik etkiden büyük çıkarımlar yapmamalısınız. Doğum haritasındaki her etki tek tek bir şeyler ifade etse de bütünde farklı bir manaya gelebilir.

yesimarpat@gmail.com
https://astrocevap.sopsy.com/
07-03-2018 09:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Güneş - Satürn Açıları astrosohbet 31 67,379 12-26-2020 03:45 PM
Son Mesaj: Rosa
  Güneş - Jüpiter Açıları astrosohbet 31 52,409 11-28-2017 04:46 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Güneş - Neptün Açıları astrosohbet 79 109,751 07-19-2017 09:07 PM