Değerlendir:
  • 61 Oy - 2.95 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Orta Nokta
Yazar Mesaj
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: RE: Orta Nokta
Yıldırım Yazılan:jomaja müsait olduğunda cevaplayabilirsen sevinirim ;)

Güneş / Ay orta noktam 21 derece akrep ve uranüs 23 derece akrepte.. sence uranüsün bu Güneş/Ay midpointine (ve tabii bana) etkisi ne düzeyde olur , Uranüs potansiyelinin artması olasılığı varmı dersin ?

bu arada sevgili jomaja ben dahil pek çok arkadaşın sorusuna cevap veriyorsun tşk ederim.
haritanla ilgili başka bir bakış açısından yorum istersen lütfen çekinme ok ;-)

Hımmm şimdi ben toleranslar konusunda biraz tutucuyum YILDIRIM.Senin

Güneş\Ay orta noktan 21 03 Akrep
Uranus 23 07 aKREP

yani 2 derecelik bir tolerans tanımak lazım.Biraz geniş bir dilim yani.Ben bu orta noktayı göz ardı edebilirim.(ama özellikle güneş-ay orta noktalarında daha geniş tolerans tanıyanını gördüm hatta 2,5 dereceye kadar.)Bence etkisi olsa bile oldukça zayıftır.

Ama diyelim Uranusun de 21 derece akrep olsaydı gülücük :

Uranus : Güneş/Ay >>>Güneş ve Ay iki ışık ve yaşam kaynağımız.Birçok orta nokta önemlidirde bu neden ekstra önemlidir.Çünkü Benliğimizin ihtiyaçları , Varlığımızın güvenliği ve yaşamın ruhu (hepsi güneş+ay) bu noktayla ilişkilidir.Eğer bu noktada uranus durursa : Benliğimizin ihtiyaçları , ego ve ruhumuz orjinallik ve idealizm ile yoğrulur ve harekte geçer.Bu orjinalliği , idealizmi kişi arkadaşlarında ve bulunduğu sosyal topluluklarda bulması muhtemeldir(natalde uranus 11. evde)Biraz daha detay Kişiliğini yapılandırmada(güneş -asc birleşimi ) kişi orjinal ve özgür alanlara ,kişilere ihtiyaç duyabilir.Yani 11. evdeki ekzantrik arkadaş profilin biraz sivrilebilir.

Yani aslında evet bir nevi Uranus Potansiyeli ,niteliği artması durumu oluşurdu.Yani neler geliyor aklıma sıradışı , muhalif , aniden yapan , orjinal ....

Ek olarak bu sebeplerden (yukarıdakigülücük )dolayı Güneş/Ay orta noktası sinastride önemlidir.Kişi tam olarak anlamasada karşısındaki kişiye fazlaca anlam yükleyebilir.ÇÜnkü iki yaşam ve ışık noktasının ortasındadır karşındaki kişi.Merkürüyle yapıyorsa aklıyla , venüsüyle bulunuyorsa cazibesiyle , ayıyla bulunuyorsa ihtiyaçlara cevap verme düzeyi ve güveliğiyle kişinin bu yaşamsal noktasına dokunabilir.Aslında açı yoktur(tabi açıyla da desteklenebilir ve hatta daha kuvvetli bir etki olur) ama yarattığı bariz bir etki vardır.

Ne kadar yardımcı oldu bilemiyorum YILDIRIM.ama içim rahat senin temel mantıkla ve anahtar kelimelerle aran iyi.

Ve teklifin için teşekkürler aklımda olacak.çiçek
10-27-2008 05:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

JoMaJa Yazılan:Hımmm şimdi ben toleranslar konusunda biraz tutucuyum YILDIRIM.Senin

Güneş\Ay orta noktan 21 03 Akrep
Uranus 23 07 aKREP

yani 2 derecelik bir tolerans tanımak lazım.Biraz geniş bir dilim yani.Ben bu orta noktayı göz ardı edebilirim.(ama özellikle güneş-ay orta noktalarında daha geniş tolerans tanıyanını gördüm hatta 2,5 dereceye kadar.)Bence etkisi olsa bile oldukça zayıftır.

Ama diyelim Uranusun de 21 derece akrep olsaydı gülücük :

Uranus : Güneş/Ay >>>Güneş ve Ay iki ışık ve yaşam kaynağımız.Birçok orta nokta önemlidirde bu neden ekstra önemlidir.Çünkü Benliğimizin ihtiyaçları , Varlığımızın güvenliği ve yaşamın ruhu (hepsi güneş+ay) bu noktayla ilişkilidir.Eğer bu noktada uranus durursa : Benliğimizin ihtiyaçları , ego ve ruhumuz orjinallik ve idealizm ile yoğrulur ve harekte geçer.Bu orjinalliği , idealizmi kişi arkadaşlarında ve bulunduğu sosyal topluluklarda bulması muhtemeldir(natalde uranus 11. evde)Biraz daha detay Kişiliğini yapılandırmada(güneş -asc birleşimi ) kişi orjinal ve özgür alanlara ,kişilere ihtiyaç duyabilir.Yani 11. evdeki ekzantrik arkadaş profilin biraz sivrilebilir.

Yani aslında evet bir nevi Uranus Potansiyeli ,niteliği artması durumu oluşurdu.Yani neler geliyor aklıma sıradışı , muhalif , aniden yapan , orjinal ....

Ek olarak bu sebeplerden (yukarıdakigülücük )dolayı Güneş/Ay orta noktası sinastride önemlidir.Kişi tam olarak anlamasada karşısındaki kişiye fazlaca anlam yükleyebilir.ÇÜnkü iki yaşam ve ışık noktasının ortasındadır karşındaki kişi.Merkürüyle yapıyorsa aklıyla , venüsüyle bulunuyorsa cazibesiyle , ayıyla bulunuyorsa ihtiyaçlara cevap verme düzeyi ve güveliğiyle kişinin bu yaşamsal noktasına dokunabilir.Aslında açı yoktur(tabi açıyla da desteklenebilir ve hatta daha kuvvetli bir etki olur) ama yarattığı bariz bir etki vardır.

Ne kadar yardımcı oldu bilemiyorum YILDIRIM.ama içim rahat senin temel mantıkla ve anahtar kelimelerle aran iyi.

Ve teklifin için teşekkürler aklımda olacak.çiçek

ben tekrar tşk ederim Jomaja çiçek

orta nokta konusuyla tanıştığımdan beri , Akrep potansiyeli ön plana çıkmaya başladı , mesela venüs-mars orta noktası da akrep ;)

10-27-2008 08:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Orta Nokta
Sevgili Arkadaslar,

Midpoint konusunda hesaplamalar icin astro.com sitesinde 200 yıllık midpoint hesapları ve 6000 yıllık efemeris var...
Sayfanın hemen altında "Ephemeris, Charts, Data" seceneginde gorebilirsiniz.... kırmızı okları tıkladığınızda hersey karsınızda, nefis bir calışma....dogum yılınızı tıkladığınızda, ay ay ve günbegün hersey karsınıza cıkıyor. dogum tarihinde hangi gezegenler hangi midpoint leri yapmışlar hepsini gorebiliyorsunuz....

sevgiylşe kalın.gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
10-28-2008 03:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
harpy Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Orta Nokta
Merkür -Neptün orta noktam hesapladığıma göre 20 derece yay'da Kuzey Ay Düğümü 21 derecede yay'da acaba KAD ve orta nokta kavuşumları geçerli midir? ne kadar etkili olabilir?

Haritam;

[Resim: astro2gw01medinecam6706.th.gif]
06-30-2009 11:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: Orta Nokta ( Satürn-Neptün orta noktası )
Yıldırım Yazılan:şu meşhur '' Astrolojide Açılar '' kitabında , Satürn - Neptün orta noktalarına da biraz değinmiş ve '' hastalık , sağlık '' konuları üzerine vurgu yapılmış , unutmadan buraya not düşeyim , ileride inceleyebiliriz.

Okuduğum bir dökümanda gezegenlerin kombinasyonlarının olası anahtar kelimeleri var.Yıldırımın mesajını okuduktan sonra Saturn-Neptün kombinasyonlarına baktım .Bikaçı :

kederlenmek -umutsuzluk - düzensizlik - inziva - bitkinlik(yorgunluk) - kaygı -yetersizlik hissi - güvesizlik - izolasyon - hapishane - kayıp -mazoşizm - boyun eğme(çekilme) - kendine acma vb...

Doğa olarak çok zıt duran iki gezegen gibi geliyor bana bu ikisi.Birinin gerçekçiliği , diğerinin hayalciliği , birinin belirsizliği diğerinin keskinliği.Karakter olarak iki uç nokta bence özellikle zihinsel ve duygusal anlamda zorlama yaratabilecek bir birleşim.

Atıyorum Merkür : Saturn-Neptünde olsun(yani orta noktasında) kişide zihinsel anlamda (iki ayrı yöne çekilimin arada kalması sonucu) depresif , umutsuz bir düşünce yapısı oluşabilir(tabi diğer unsurlarda önemli)

Yada Mars :Saturn -Neptün orta noktasında olsun.Sanki fiziksel olarak bitkinlik , yorgunluk etkisi olabilir gibi geldi.

Ama merak ettim acaba sağlıktaki etkileri nelermiş.
06-30-2009 07:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Cvp: Orta Nokta(Satürn-Neptün Orta Noktası)
Ebertin, Charles Harvey ve diğerleri Satürn-Neptün orta noktasını, hastalıkla ilişkilendirilebilecek bir nokta olarak, uzun zamandır ayrı tutmaktadırlar. Bu yüzden gıda zehirlenmeleriyle ilgili öyküler şaşırtıcı değildir.Satürn-Neptün'ün, daha özel olarak zehirlenme, daha genel olarak ise arınma ve rafine olma çevresindeki dersleri tanımladığı anlaşılmaktadır.

Göklerdeki Satürn-Neptün açıları dikkate değer zaman aralıkları süresince devam edebilir ve çoğunlukla tek başına hastalık göstergesi olarak alınamaz. Fakat uygun evlere yerleştiğinde ve bir orta nokta bağlantısı oluştuğunda, bu kolerasyon benim deneyimlerimle kesinlikle örtüşmektedir. Bazen sorun felç veya psikolojik bir çöküş duygusu ve bununla başa çıkamamaktır. Genel olarak, Satürn-Neptün insanları kontrol kaybından korkarlar ve kader onları bir tür bağlantısızlık derslerini öğrenmeleri için, kontrolü tamamen bırakmak zorunda kalacakları durumlarla karşılaştırır.

Astrolojide Açılar
06-30-2009 08:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

JoMaJa Yazılan:Bu seçenekte mi varmış SF da.
Hım biraz dağınık geldi bana nedense.
Ben reports seçeneğinde Mipoint Listing(orta noktaların burç ve derecelerini gösteriyor) ve Midpoint Trees(orta noktalara düşen gezegenler) seçeneğinden bakıyorum.Modulus ve orb den açı çeşidini ve açı orb sınırını belirleyebilirsin.

Mesela senin güneş-ay orta noktan 16 derece boğada.Ve herhangi bir gezegen bu noktaya denk düşmüyor.Şahsen benkavuşum ve zıt açıyı kullanıyorum(ama kavuşum daha etkili bence) Ama bir iki yerde kare kullanan da gördüm.

Ha bir de Natal harita için Güneş-güneş orta noktası diye birşey yoktur yahu:D. O zaten yine güneşin kendisi oluyordur.Belki başka bir harita-konum güneştir.Yani vardır birbaşka hikmeti
Cevapladığınız için teşekkür ediyorum öncelikle.

Ben de genelde ''raporlar'' düzeneğinden takip ediyorum olmuş bitmiş'i ; ) fakat; ilgili ''midpoint'' seçeneklerinde Güneş & Ay orta noktasına rastlayamayınca, ''pages'den bulabilirim belki'' ümidiyle hareket ettim.

16 derece Boğa. Yani; kimlik bazında beni en iyi tanımlayabilecek burcun derecesi. Merkür dekanatında yanılmıyorsam. Bi'de şöyle ki; bu derece çok önemli noktalardan birisiyle (Asc) kavuşum almakta. Böyle bi'şeyi şu şekilde açıklayabilir miyiz:

''Sosyal maske'' olarak da tanımlanabilen Asc Boğa karakteristiği, aslında benim kişiliğimi (Güneş Koç'unun yanısıra) ifade edebilecek yetkinlikte (egomun ve ruh'umun birlikte çıkış bulduğu ya da beden bulduğu özellikler kapsamında)?

10-29-2009 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Aprilios Yazılan:Cevapladığınız için teşekkür ediyorum öncelikle.

Ben de genelde ''raporlar'' düzeneğinden takip ediyorum olmuş bitmiş'i ; ) fakat; ilgili ''midpoint'' seçeneklerinde Güneş & Ay orta noktasına rastlayamayınca, ''pages'den bulabilirim belki'' ümidiyle hareket ettim.

16 derece Boğa. Yani; kimlik bazında beni en iyi tanımlayabilecek burcun derecesi. Merkür dekanatında yanılmıyorsam. Bi'de şöyle ki; bu derece çok önemli noktalardan birisiyle (Asc) kavuşum almakta. Böyle bi'şeyi şu şekilde açıklayabilir miyiz:

''Sosyal maske'' olarak da tanımlanabilen Asc Boğa karakteristiği, aslında benim kişiliğimi (Güneş Koç'unun yanısıra) ifade edebilecek yetkinlikte (egomun ve ruh'umun birlikte çıkış bulduğu ya da beden bulduğu özellikler kapsamında)?

Aslında ben şöyle bir değinme yapmak istiyorum.Sanki birkaç kişide şöyle bir izlenim uyandı.Orta noktaların yoğunlaştığı yerde o burca eğilim olur gibi.Yani atıyorum benim akrep burcunda orta noktalarımın denk gelmesi beni akrep ağırlıklı bir kişi yapmaz.Orta noktaları ben biraz pasif noktalar olarak görüyorum.Yani tek başına oraya düşen orta noktalar o burcun bireyi yapmaz bizi.Bu pasif noktalar o noktaya düşen(birleşme yada zıt açı ile) bir yerleşim olduğunda aktif hale geçiyorlar.Tabi eğer bahsettiğimiz ikili ilişkilerde orta noktanın kullanımı ise partnerin bir yerleşimi bu noktaya denk düşebilir.

Bu pasif noktalar eğer buraya denk düşen bir yerleşim olduğunda potansiyel , yetenek yada harekete geçiren(saturn söz konusu olduğunda belki soğutan ) yerleşimler oluyor.

Diyelim kişinin Güneş-Mars orta noktası akrepte olsun.Eğer bu noktaya denk düşen bir yerleşim yoksa tek başına bu bireyi Yaratıcı-Enerjisini(Güneş-mars) akrep usulu kullanan bir kişi yapmaz(yada güneşine-marsına akrep özelliği katmaz).Ama atıyorum bu noktaya akrepteki uranus denk gelirse-birleşirse. Kişinin yaratıcı-enerjisinde , bireyselliğinde , harekete geçme tazında orjinallik ve aniden ortaya çıkma durumları olabilir.Ha nerde akrep ortaya çıkar bütün bu hareket eylemine akrepte sosunu katar.

Şimdiye kadar edindiğim izlenim bu en azından .ÖNcelikle gezegenlerin kendi enerjileri tabi daha sonra bulunulan burcun teması.Ki zaten o burç yerleşimi ağırladığı için kendisini hissettirecektir.

Yaw o değilde internettten kafeden yazmak ne zormuş ya. Valla cümlenin ortasında cümlenin başını unutuyorum .Ancak bu kadar yazabildim.İnşallah düzenleme yapmam gerekmez.
11-26-2009 06:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

aeon Yazılan:selam jomaja ;

orta noktaya ; gezegen düştüğünde artık ; o ,orta nokta normal açılar kadar önem kazanıyor mu ?(mesela kavuşum , zıt vs gibi..)

selam aeon

Hımm bence karşılaştırma yapmaya pek uygun değil.Yani şunu kastediyorum hani açının değeri 5 puan , orta noktanın puanı 4 puan diyebileceğim birşey değil.

Ama yine kendi çalışma sistemimden bahsedersem önce açılara bakarım elbette.Çünkü ev-gezegen-burç-açı benim için birincil verilerdir.

Ama orta noktalarda yine aynı şeyleri yazıcağım ama kişideki potansiyel-harekete geçiren unsur ve yeteneklerin keşfedilmesinde çok çok bilgi verici olabiliyorlar.Ki açıyla ev yerleşimiyle göremiyeceğin nüansları arasıra orta noktayla yakalayabiliyorsun.

Tabi açının yeri başka orta noktanın ki başka.

O değilde ciddi ciddi yorum konusunda müthiş yol alıyosun aeon şahsen bir gün ben de kendim için istiycem :D .Umarım yorum yapma fırsatı bulursun.
11-26-2009 07:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

RE: Orta Nokta
Ben bu Janus programını gün geçtikçe daha fazla seviyorum.

aslında ağırlıklı olarak solar fire kullansamda janusa da arasıra bakıyorum.bugün farkettim janusta orta noktalar için de arama yapılabiliyor.
yani atıyorum arama kriteri olarak güneş = Mars-Venüs girildiğinde (nekadar aralıkta olabilir dereceyide belirleyebiliyorsunuz) arama yapıldığında kayıtlı bütün haritalara bakıyor ve o orta noktaya sahip haritaları buluyor.çok güzel ya.-aþk
06-01-2010 10:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs - Jüpiter Orta noktası astrosohbet 19 27,520 04-21-2019 02:41 AM
Son Mesaj: Karmen
  Venüs / Neptün Orta Noktası astrosohbet 14 19,997 04-19-2019 02:59 PM
  Güneş - AY Orta noktası astrosohbet 41 61,941 04-18-2019 10:42 AM
  Uranüs - Plüto Orta Noktası astrosohbet 15 20,728 04-17-2019 06:21 PM
  Orta Noktalar astrosohbet 46 39,076 04-15-2019 02:29 PM
Son Mesaj: merkür_yen
  SATÜRN -MARS ORTA NOKTASINA TRANSİT GÜNEŞ ETKİSİ merkür_yen 0 2,806 03-20-2019 05:58 PM
Son Mesaj: merkür_yen
  Astro.com'dan Orta Noktalara ve Güçlü Gezegenlere Bakma BayanKararsız 10 12,349 12-10-2018 05:56 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Venüs - Mars Orta noktası astrosohbet 40 59,634 12-07-2018 07:38 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Güneş - Mars Orta noktası astrosohbet 16 21,368 12-05-2018 05:19 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Ay - Venüs Orta noktası astrosohbet 5 9,219 04-05-2012 12:43 PM
Son Mesaj: Moda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir