Değerlendir:
  • 42 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sağlık Astrolojisi
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Sağlık Astrolojisi
(12-08-2010 06:09 PM)Yıldırım Yazılan:  Mars’ın çok önemli rolü olan 2 tür ciddi kas hastalığından biri ALS ; Ender görülen ve tedavisi olmayan bir hastalık. Omurilik sinirlerini ve beynin istemli hareket fonksiyonları üreten bazı kısımlarını etkiler. Hızla hücreler bozulmaya başlar, kaslar dumura uğrar ve felce sebep olur. Vücutta hareket yitimi görülmesine rağmen zihin etkilenmez. Hastalık ileri safhalarında solunum yolları sıkışmasına yol açarak boğulma yada pnömani sonucu ölüme neden olabilir. Kronik depresyon çok ağır seyrettiği için hastalara sık sık morfin verilir.
Dünya bu hastalığı, ünlü İngiliz Astro-Fizikçi STEPHEN HAWKİNG’le çok yakından tanıdı. Bu iki hastalıkta da Mars’ın, Satürn başta olmak üzere Merkür, Uranüs ve Pluto’yla yaptığı zorlu açılar çok önemli rol oynuyor.

Nazan Öngiden

S. Hawking doğum haritası ; http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=...qbyxeudkPv

Nazan Öngiden böyle yazmış ve bende Hawking'in doğum haritasında Mars konumunu merak ettim.

Mars Koç burcunda ve Merkürle arasında Tam Kare açı var.
Ayrıca Neptün , Plüto , Jüpiter , Uranüs gibi gezegenlerle ikincil dediğimiz türde açılar yapıyor.

12-08-2010 06:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(12-07-2010 05:29 PM)Félicé Yazılan:  Ay sağlık astrolojisinde kişinin metabolizmasını anlamamızı sağlar..
Ay'ın bulunduğu burç kişinin sağlık sorunlarını aydınlatır.. Metabolizmanın çalışmasını gösterir.. Ay bulunduğu burcun sağlık konularında hassaslık verebilir..
Mesela; Ay koç; duygusal agresif tepkileri, bunlar ifade edilemezse buna bağlı baş ağrısı migreni,,
Ay boğa; yavaş ve ağır çalışan metabolizma sebebi ile kilo ve tiroit sorunlarını...
Ay ikizler; hızlı metabolizma ve gerginliğin verdiği, zayıflık, çabuk yorulmayı..
Ay yengeç; duygusal güvence eksikliğinde, mide, göğüs ve ciğerde rahatsızlıkları..
Ay aslan, kalp rahatsızlıklarını..
Ay başak, duygusal anlamda deşarj olmayınca, duygusal streste, boşaltım sorunlarını (kabızlıki ishal).. gibi...

ay koç =duygusal agresif tepkileri, bunlar ifade edilemezse buna bağlı baş ağrısı migren ( ay koçta ve migrenim var ileri safhada ve koç yöneticisi mars 12.evde ve neptün+jüpiterle kavuşup asc ye yapışmışlar ..agresif tepklerimi birde çoğaltarak içe gömüyorum birde ....)
12-10-2010 01:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(12-08-2010 06:09 PM)Yıldırım Yazılan:  Mars’ın çok önemli rolü olan 2 tür ciddi kas hastalığından biri ALS ; Ender görülen ve tedavisi olmayan bir hastalık. Omurilik sinirlerini ve beynin istemli hareket fonksiyonları üreten bazı kısımlarını etkiler. Hızla hücreler bozulmaya başlar, kaslar dumura uğrar ve felce sebep olur. Vücutta hareket yitimi görülmesine rağmen zihin etkilenmez. Hastalık ileri safhalarında solunum yolları sıkışmasına yol açarak boğulma yada pnömani sonucu ölüme neden olabilir. Kronik depresyon çok ağır seyrettiği için hastalara sık sık morfin verilir.
Dünya bu hastalığı, ünlü İngiliz Astro-Fizikçi STEPHEN HAWKİNG’le çok yakından tanıdı. Bu iki hastalıkta da Mars’ın, Satürn başta olmak üzere Merkür, Uranüs ve Pluto’yla yaptığı zorlu açılar çok önemli rol oynuyor.

Nazan Öngiden

Mars transitlerinde bu sorunu özellikle pazartesinden bu yana ciddi şekilde yaşadım, neyse ki geçici bir süreç oldu, Marsın natal Satürne olan zıt açısı boyun ve omuzlar artı kollar dahil tüm kaslarımı, sinir hücrelerimi zorladı. Bu süreçte ki hala devam ediyor, ancak o derece yoğun değil çok şükür, öyle ağrılar ve hareket zorluğu yaşadım ki anlatamam, o insanları anlayabiliyorum, depresyon yaşamamaları mümkün değil..
12-10-2010 03:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Stres neden modern çağda, batı toplumları için en önemli sağlık düşmanı olarak görülüyor? Neye karşı direniliyor ve neden? Uranyen zamanların en yaygın semptomları, nedeni bilinmeyen huzursuzluk duygusu ve özgür olabilmek için her şeyi fırlatıp atma isteğidir. Uranyen stresin fiziksel semptomlarından biri de deride hissedilen karıncalanmalar veya çeşitli cilt bozukluklarıdır. Bir diğer semptom sinirler üzerindeki koruyucu kalkanın giderek zayıflamasıdır. Bu olduğunda kendinizi topraklanmamış çıplak bir elektrik teli gibi hissedersiniz; elektrik sistemi kızmaya başlar, sigortalar atmaya başlar.

Bu stress anatomik olarak, parasempatik ve sempatik sinir sisteminlerinden yayılacağından, uzun vadede adrenalin bezleri de zarar görür. Bu bezler sırtın alt kısmında, böbreklerin tam üzerinde yer alır. Adrenalin bezleri astrolojide Mars ve Venüs’le ilişkilendirilir; Mars adrenalin salgısıyla bağlantılıdır, Venüs ise kortizonla. Adrenalin bezleri, bu salgılardan başka , kadınlarda progesteron ve östrojen, erkeklerde ise cinsel hormonların seviyelerini ve dengelerini düzenler. Böylece parasempatik ve sempatik sinir sistemlerinden yayılan enerji dengesiz hale geldiğinde, kan dolaşımı bozukluğu oluşacağından, bel bölgesindeki adelelerde şişme ve ağrılar ortaya çıkar. Bu olay meydana geldiğinde, şişmiş kaslar adrenalin bezlerinin üzerine kenetlenir ve hem adrenalin/kortizon hem de kadın/erkek cinsel hormonlarının üretim dengesini bozar. Bu durumda sistem enerjinin aşırı uçları arasında dalgalanır. Eğer çok fazla adrenalin varsa insan elektriğe tutulmuş gibi hisseder; yerinde duramaz, ne yapacağı belli olmaz, ya hayatındaki önemli şeyleri bir kenara atarak gereksiz bir şey üzerine aşırı odaklanır ya da aynı anda çok fazla şeye odaklanır ve hiç birini tam olarak takip edemez.

Alıntı = http://www.astrolojidergisi.com/makale_u...enden4.htm

12-12-2010 07:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Geçmiş olsun ececiğim, kan akışında problem yaşıyor olmalısın, anevrizma tarifi yapar gibisin, damar cidarlarından oluşabilecek tehlikelere karşı bir kontrol yaptırman iyi olur, bu arada damar cidarlarının sağlıklı hale gelmesi için siyah üzüm çekirdeğini günde en az bir kaşık çiğneyerek tüketmeni tavsiye ederim, şimdilik ağrıyan noktayı sıcak tut ve varsa kas gevşeltici bir krem sürsen rahatlarsın. Ancak hastaneye gitmeyi ihmal etme, anevrizma ciddi bir sorundur, umarım düşündüğüm gibi değildir ama tedbir almakta fayda var tabiki, geçmiş olsun canım.
12-27-2010 03:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-27-2010 03:37 AM)Yonca Yazılan:  Geçmiş olsun ececiğim, kan akışında problem yaşıyor olmalısın, anevrizma tarifi yapar gibisin, damar cidarlarından oluşabilecek tehlikelere karşı bir kontrol yaptırman iyi olur, bu arada damar cidarlarının sağlıklı hale gelmesi için siyah üzüm çekirdeğini günde en az bir kaşık çiğneyerek tüketmeni tavsiye ederim, şimdilik ağrıyan noktayı sıcak tut ve varsa kas gevşeltici bir krem sürsen rahatlarsın. Ancak hastaneye gitmeyi ihmal etme, anevrizma ciddi bir sorundur, umarım düşündüğüm gibi değildir ama tedbir almakta fayda var tabiki, geçmiş olsun canım.

Ay Başak gülücük

Bu arada geçmiş olsun Ece çiçek

12-27-2010 03:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(12-27-2010 01:47 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  bunun adı sinir sıkışması herhalde. ben de biraZ araştırma yaptım. ciddiye alınması gerekiyormuş

ikinize de çok teşekkür ederim alkis

önce geçmiş olsunn yarıncım..çiçek

anladım ki ece ismin, üç harflik ismine üç kelimelik kullanıcı ismi almışsın yaaa..gözkýrpma

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-27-2010 01:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

transit satürün nt. satürünüme 150'lik açı yapmaya başladı ve sağlık sorunlarım bir anda patlak verdi...hipertansiyorn çıktı ilaç kullanmam gerekiyor, kalp alter damarlarında genişleme oluşmuş taşikardi fena halde sarsıyor beni .bir yerde yığılıp kalacakmışım gibi hissediyorum..hani derler ya kalbim 3.5 atıyor benim 100'ün altına düşmüyor her an maraton koşar gibiyim...yetmezmiş gibi karaciğer yağlanması ve en kötüsüde erken menepoz...tr.satürün nt. ay'ıma karşıt yapmaya hazırlanıyor yakında ve ay kadınlarda üremeyle alakalı olduğunu okumuştum ..bende noktayı erken koydu satürün...tansiyon sorunununda tr.satürün nt.uranüs kavuşumuyla alakalı olduğunu düşünüyorum....
12-27-2010 09:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Diş ve Saç problemleri: Satürn’ün sert açılarında Diş çürümeleri, Erken saç beyazlaması ya da Saç dökülmesi (özellikle erkeklerde) görülebilir.

Alıntı = Nazan Öngiden

01-12-2011 08:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(01-12-2011 10:08 PM)eylülmavi Yazılan:  bir kaç tarihin transitine baktım, dişlerimin çok ağrıdı, dolgu, kanal tedavisi gibi işlerle uğraştığım; satürn ya ayıma kare, ya güneşime kare, ya ayıma zıt, ya da güneşimle kavuşummuş..

satürnden sonra ay ve güneş mi geliyor dişlerle ilgili olarak ?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-12-2011 10:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 4 Misafir