Değerlendir:
  • 40 Oy - 2.68 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sağlık Astrolojisi
Yazar Mesaj
melis_bk
Kayıtsız

RE: Sağlık Astrolojisi
(12-03-2010 12:05 PM)Yonca Yazılan:  
Alıntı: Canım çok teşekkürler
Şu çörek otunu annem hergün hatırlatıyor ben de söz diyorum başlayayım artık
Şironun 6. evde derken eşit ev sistemine göre söyledin sanırım değil mi?
Venüsün 6. ev yöneticisi olması nedeniyle mi dahil ettin bir de venüsün uranüs kavuşumu ve mars karesi nedeniyle hastalığın seyredişinde ani durumlardan bahsedebilir miyiz?
Geçtiğimiz günlerde çok yoğun yaşadım ağrıları evet hatta baş ağrısı bahsine cevap yazmak nasip olmadı o dönem ciddi baş ağrıları yaşadım.
Tekrar teşekkür ederim

--------------------------------------------------------------------------------

Rica ederim Melisciğim, evet eşit ev sistemini kullanıyorum, Venüs Chironun ile 135 derece açılanmış, daha önce farketmemiş olabilirsin, ve 6. evin yöneticisi olması etkiyi arttırır. Ani gelişmeler demeyelim biz buna, Uranüs birden olan herşeye sebep olabilir, iyi yönde bakacak olursak artık sağlığın konusunda pozitif verilerden bahsetmek ve o yönde ani girişimlere başlamandan söz etmek daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Mars ile karesi, ateş ve regl konulararını zorlayabilir, bel ağrısı bazen daha acı hale gelebilir bu yüzden de Uranüs artık bu yönde iyileşme sürecine girmen gerektiğine işaret ediyor olabilir..verygood
Yoncacığım acaba yazarken mi hata oldu anlamak için soruyorum venüs haritam 11.25 akrep şiron ise 2.21 boğa .
Şironun neptün-merkür-juno kavuşumuna 135 lik açısı var.Sanırım merkür yerine venüs demek istedingülücük
12-03-2010 05:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Haklısın Melisciğim ben açılara yanlış bakmışım, yazarken hata olmadı, arada dikkat dağınıklığı olabiliyor işte, ancak yine de dediğim gibi, 6, ev yöneticisi olan Venüs rahatsızlığında etkili olacaktır, ancak Merkür şimdi dikkatimi çektiği için soracağım Migren veya ankziyete gibi başağrıları yaşıyormusun ve bu kafana taktığın konular sonucu artan bir ağrı haline geliyormu?? Çünkü özellikle boğa burcunda ve 6. evde yerleşen Chiron sabit takıntılara sebep olabiliyor, bu sebeple istediği sonuca varamayınca kişide sıkıntı oluşturabiliyor, merkür ve neptün açısı hayallerin doğrultusunda idealize ettiklerine ulaşmakta zorlandığında baş ağrısı ve ruhsal bir depresif tutum ile kendini öne sürebilir..
12-04-2010 01:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(12-04-2010 01:06 PM)Yonca Yazılan:  Haklısın Melisciğim ben açılara yanlış bakmışım, yazarken hata olmadı, arada dikkat dağınıklığı olabiliyor işte, ancak yine de dediğim gibi, 6, ev yöneticisi olan Venüs rahatsızlığında etkili olacaktır, ancak Merkür şimdi dikkatimi çektiği için soracağım Migren veya ankziyete gibi başağrıları yaşıyormusun ve bu kafana taktığın konular sonucu artan bir ağrı haline geliyormu?? Çünkü özellikle boğa burcunda ve 6. evde yerleşen Chiron sabit takıntılara sebep olabiliyor, bu sebeple istediği sonuca varamayınca kişide sıkıntı oluşturabiliyor, merkür ve neptün açısı hayallerin doğrultusunda idealize ettiklerine ulaşmakta zorlandığında baş ağrısı ve ruhsal bir depresif tutum ile kendini öne sürebilir..
Genel olarak depresif ruh haline ve takıntılara meyilliğim.Kaynağı bazen alerji duyduğum koku bile olabiliyor baş ağrısı için.Sentetik kokuların bir çoğu(kozmetikler,oda parfümleri,araba kokuları),kalabalık ortamlar vs...
Ruhsal olarak beni geren her tür zorunluluk baş ağrısı olarak geri dönüyor.
Allah tan toparlanabilme potansiyeline de sahibim.Değişken vurgulu olmam gerektiği yerde esniyebilmemi sağlıyor yoksa bu depresif takıntılı hali perçinleyen değişmez şartları kafamın içinde esnetemez delirirdim.
Teşekkür ederimçiçek
12-04-2010 04:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Vücudun doğal ağrı kesicileri (Endorfin) : Son dönemde vücudun morfin ve diğer uyuşturuculardan çok daha fazla etkili olan iç sakinleştiricilere sahip olduğu keşfedilmiştir. Organizmanın kendi kendine ürettiği doğal ağrı kesicilere endorfin adı verilir. Bu “İç Morfin” anlamına gelir. Morfin ve endorfinler nöronlardaki bir alıcıyı doldurarak bloke eder ve ağrı mesajını taşıyan kimyasalların içeri girmesini engeller. Endorfin beyin tarafından üretildiği için etkisi içsel, Morfin ise haşhaş çiçeğinden elde edildiği için etkisi dışsaldır.
Bir doğum haritasında Balık burcu güçlü konumda ise ve Neptün planeti de iyi açılarla desteklenmişse vücudun doğal ağrı kesicileri iş başında demektir.

Alıntı = Nazan Öngiden

12-05-2010 04:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(12-05-2010 04:36 AM)Yıldırım Yazılan:  Vücudun doğal ağrı kesicileri (Endorfin) : Son dönemde vücudun morfin ve diğer uyuşturuculardan çok daha fazla etkili olan iç sakinleştiricilere sahip olduğu keşfedilmiştir. Organizmanın kendi kendine ürettiği doğal ağrı kesicilere endorfin adı verilir. Bu “İç Morfin” anlamına gelir. Morfin ve endorfinler nöronlardaki bir alıcıyı doldurarak bloke eder ve ağrı mesajını taşıyan kimyasalların içeri girmesini engeller. Endorfin beyin tarafından üretildiği için etkisi içsel, Morfin ise haşhaş çiçeğinden elde edildiği için etkisi dışsaldır.
Bir doğum haritasında Balık burcu güçlü konumda ise ve Neptün planeti de iyi açılarla desteklenmişse vücudun doğal ağrı kesicileri iş başında demektir. Alıntı = Nazan Öngiden

sevindim valla.. gülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-05-2010 03:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Hipokrat, Melankoliyi "Kara-safra" terimiyle açıklayarak Melankolik mizacın karaciğer ve safra yollarında ki bozukluktan kaynaklandığını belirtmiş. Günümüzde de Kolesterol düzeyinin çok düşük olması ile depresyon arasında bir ilişki olduğu saptanmıştır. Karaciğer ve Safrayı Jüpiter yönetir. Jüpiter’in anti-tezi de Satürn’dür. Jüpiter’in aşırılığı "Yükseklik Kompleksi" Satürn’ün aşırılığı da "Aşağılık Kompleksi”olarak bilinir. Jüpiter, Satürn’ün sert ve haşin yanını yumuşatırken, Satürn de Jüpiter’in abartı ve aşırılıklarını törpüler.
Fakat Satürn’ün asıl panzehiri Venüs’tür ve Satürn en çok Terazi'yi tercih eder çünkü onda yücelir.

Alıntı = Nazan Öngiden

12-06-2010 03:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(12-06-2010 03:12 AM)Yıldırım Yazılan:  Hipokrat, Melankoliyi "Kara-safra" terimiyle açıklayarak Melankolik mizacın karaciğer ve safra yollarında ki bozukluktan kaynaklandığını belirtmiş. Günümüzde de Kolesterol düzeyinin çok düşük olması ile depresyon arasında bir ilişki olduğu saptanmıştır. Karaciğer ve Safrayı Jüpiter yönetir. Jüpiter’in anti-tezi de Satürn’dür. Jüpiter’in aşırılığı "Yükseklik Kompleksi" Satürn’ün aşırılığı da "Aşağılık Kompleksi”olarak bilinir. Jüpiter, Satürn’ün sert ve haşin yanını yumuşatırken, Satürn de Jüpiter’in abartı ve aşırılıklarını törpüler.
Fakat Satürn’ün asıl panzehiri Venüs’tür ve Satürn en çok Terazi'yi tercih eder çünkü onda yücelir.

Alıntı = Nazan Öngiden
Kolesterol derken iyi kolestrolü mü kastediyor acaba?
Kayınpederim ve eşim kalp hastası olduğundan kolesterolleri sürekli ilaç ve diyetle düzenleniyor ancak iyi kolesterol denilen değeri yükseltmek mümkün olmuyor.Hep olması gerekenin çok altında.İlginç bağlantı.
12-06-2010 03:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Ay sağlık astrolojisinde kişinin metabolizmasını anlamamızı sağlar..
Ay'ın bulunduğu burç kişinin sağlık sorunlarını aydınlatır.. Metabolizmanın çalışmasını gösterir.. Ay bulunduğu burcun sağlık konularında hassaslık verebilir..
Mesela; Ay koç; duygusal agresif tepkileri, bunlar ifade edilemezse buna bağlı baş ağrısı migreni,,
Ay boğa; yavaş ve ağır çalışan metabolizma sebebi ile kilo ve tiroit sorunlarını...
Ay ikizler; hızlı metabolizma ve gerginliğin verdiği, zayıflık, çabuk yorulmayı..
Ay yengeç; duygusal güvence eksikliğinde, mide, göğüs ve ciğerde rahatsızlıkları..
Ay aslan, kalp rahatsızlıklarını..
Ay başak, duygusal anlamda deşarj olmayınca, duygusal streste, boşaltım sorunlarını (kabızlıki ishal).. gibi...
12-07-2010 05:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(12-07-2010 05:29 PM)Félicé Yazılan:  Ay sağlık astrolojisinde kişinin metabolizmasını anlamamızı sağlar..
Ay'ın bulunduğu burç kişinin sağlık sorunlarını aydınlatır.. Metabolizmanın çalışmasını gösterir.. Ay bulunduğu burcun sağlık konularında hassaslık verebilir..
Mesela; Ay koç; duygusal agresif tepkileri, bunlar ifade edilemezse buna bağlı baş ağrısı migreni,,
Ay boğa; yavaş ve ağır çalışan metabolizma sebebi ile kilo ve tiroit sorunlarını...
Ay ikizler; hızlı metabolizma ve gerginliğin verdiği, zayıflık, çabuk yorulmayı..
Ay yengeç; duygusal güvence eksikliğinde, mide, göğüs ve ciğerde rahatsızlıkları..
Ay aslan, kalp rahatsızlıklarını..
Ay başak, duygusal anlamda deşarj olmayınca, duygusal streste, boşaltım sorunlarını (kabızlıki ishal).. gibi...

felice, devamı yok mu?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-07-2010 05:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Mars’ın çok önemli rolü olan 2 tür ciddi kas hastalığından biri ALS ; Ender görülen ve tedavisi olmayan bir hastalık. Omurilik sinirlerini ve beynin istemli hareket fonksiyonları üreten bazı kısımlarını etkiler. Hızla hücreler bozulmaya başlar, kaslar dumura uğrar ve felce sebep olur. Vücutta hareket yitimi görülmesine rağmen zihin etkilenmez. Hastalık ileri safhalarında solunum yolları sıkışmasına yol açarak boğulma yada pnömani sonucu ölüme neden olabilir. Kronik depresyon çok ağır seyrettiği için hastalara sık sık morfin verilir.
Dünya bu hastalığı, ünlü İngiliz Astro-Fizikçi STEPHEN HAWKİNG’le çok yakından tanıdı. Bu iki hastalıkta da Mars’ın, Satürn başta olmak üzere Merkür, Uranüs ve Pluto’yla yaptığı zorlu açılar çok önemli rol oynuyor.

Nazan Öngiden

12-08-2010 06:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir