Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sinastri - Uyum Analizleri - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: İLİŞKİLER ASTROLOJİSİ (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Sinastri - Uyum Analizleri (/showthread.php?tid=6388)

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - Tuğçe - 05-07-2012 10:21 AM

(04-26-2012 09:04 PM)yeppe Yazılan:  bu sinastrinin yorumunu çok merak ediyorum. vertexlerimizde karşı karşıya, benmki boğada onun ki akrepte. venüs-mars kavuşumlarımız güneşlerimizin karşısında.ay-güneş kavuşumumuz var. haritadaki bu karşıtlıklar, sinastri için olumlu mudur, yani iki insan arasında çekim mi olur. yoksa olumsuz açılar mıdır bunlar?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=doqfileqc1vi7-u1311885608&lang=e&gm=a1&nhor=5&nho2=1&btyp=61&mth=gw&sday=26&smon=4&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=19&ast=3%2C4%2C433%2C1221

olumsuz denilemez olmamasından çok daha iyidir, örneğin sinastride kişisel gezegenlerin kare açısını olumlu değerlendiren astrologlar bile var. keza zıt açılar kare açılar kadar zorlayıcı değildir, bir o yana bir bu yana durumu olabilir, gel git yani . gülücük

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - amethyst23 - 05-07-2012 02:47 PM

(05-07-2012 10:19 AM)Tuğçe Yazılan:  selamlar , sinastri haritanı astro.com'dan çıkartabilirsin ya da google'dan sinastry chart yazarsan bir sürü site çıkar . ikinizinde asc'lerininizin oğlak olması uyum verebilir ama bahsettiğin gezegenlerden ziyade, venüs- mars , venüs-venüs, güneş- güneş, güneş-ay , güneş merkür, merkür-merkür ( daha da uzayabilir) kombinasyonları önemlidir yani sinastriye bakarken ağır gezegenleri 2.planda inceleyelim.

merhaba çok teşekkürler, artık bizim de bir sinastri haritamız var yuppiiiiiiiiii gülücük geriye artık yavaş yavaş yorumlamalaarı öğrenmek kalıyor... ben de bir gün benim şu gezegenim onun şu gezegeniyle kavuşum yapıyor, benim şunum onun şusuyla sert açı yapıyor tarzında konuşabilmek istiyorum gülücük) henüz sinastri haritasında gezegenlerin nasıl açıda olduklarını nasıl anladığımızı bilmiyorum ve hangi açılar iyi ya da kötü değerlendirildiğini anlamıyorum örneğin kare açı her zaman olumsuz mudur? bunlar hep sitede mevcuttur değil mi?

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - astrosohbet - 05-07-2012 03:05 PM

(05-07-2012 02:47 PM)amethyst23 Yazılan:  
(05-07-2012 10:19 AM)Tuğçe Yazılan:  selamlar , sinastri haritanı astro.com'dan çıkartabilirsin ya da google'dan sinastry chart yazarsan bir sürü site çıkar . ikinizinde asc'lerininizin oğlak olması uyum verebilir ama bahsettiğin gezegenlerden ziyade, venüs- mars , venüs-venüs, güneş- güneş, güneş-ay , güneş merkür, merkür-merkür ( daha da uzayabilir) kombinasyonları önemlidir yani sinastriye bakarken ağır gezegenleri 2.planda inceleyelim.

merhaba çok teşekkürler, artık bizim de bir sinastri haritamız var yuppiiiiiiiiii gülücük geriye artık yavaş yavaş yorumlamalaarı öğrenmek kalıyor... ben de bir gün benim şu gezegenim onun şu gezegeniyle kavuşum yapıyor, benim şunum onun şusuyla sert açı yapıyor tarzında konuşabilmek istiyorum gülücük) henüz sinastri haritasında gezegenlerin nasıl açıda olduklarını nasıl anladığımızı bilmiyorum ve hangi açılar iyi ya da kötü değerlendirildiğini anlamıyorum örneğin kare açı her zaman olumsuz mudur? bunlar hep sitede mevcuttur değil mi?

amethyst hoşgeldin, o dediklerini gerçekten merak ediyor ve öğrenmek istiyorsan tek yapman gereken astroloji bilgilerinin yer aldığı kaynakları (internet,kitap vb.) incelemek.

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - amethyst23 - 05-07-2012 07:31 PM

amethyst hoşgeldin, o dediklerini gerçekten merak ediyor ve öğrenmek istiyorsan tek yapman gereken astroloji bilgilerinin yer aldığı kaynakları (internet,kitap vb.) incelemek.

[/quote]

merhaba, hoşbulduk neptunian benim öğrendikçe kafam karışıyor, sanki her durum için yüzlerce olasılık var :S içinden çıkamıyorum.. benim özellikle merak ettiğim bir konu var bunun yorumunu bana özelden yapabilir misin?

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - astrosohbet - 05-07-2012 07:41 PM

(05-07-2012 07:31 PM)amethyst23 Yazılan:  merhaba, hoşbulduk neptunian benim öğrendikçe kafam karışıyor, sanki her durum için yüzlerce olasılık var :S içinden çıkamıyorum.. benim özellikle merak ettiğim bir konu var bunun yorumunu bana özelden yapabilir misin?

elbette kafanın karışması doğal bu iş birkaç günde çözülecek gibi değil

her durum için yüzlerce olasılık yok, sadece hangi durumda neye bakmak gerektiğini bilmek lazım

örneğin konu ilişkilerse ve bayansan Güneşe bakmalısın + 7.evine ve Marsa

Güneş hangi açıyı yapıyorsa o tür erkekleri hayatına çekebilirsin.

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - Tuğçe - 05-07-2012 09:50 PM

(05-07-2012 08:24 PM)amethyst23 Yazılan:  
(05-07-2012 07:41 PM)Neptunian Yazılan:  
(05-07-2012 07:31 PM)amethyst23 Yazılan:  merhaba, hoşbulduk neptunian benim öğrendikçe kafam karışıyor, sanki her durum için yüzlerce olasılık var :S içinden çıkamıyorum.. benim özellikle merak ettiğim bir konu var bunun yorumunu bana özelden yapabilir misin?

elbette kafanın karışması doğal bu iş birkaç günde çözülecek gibi değil

her durum için yüzlerce olasılık yok, sadece hangi durumda neye bakmak gerektiğini bilmek lazım

örneğin konu ilişkilerse ve bayansan Güneşe bakmalısın + 7.evine ve Marsa

Güneş hangi açıyı yapıyorsa o tür erkekleri hayatına çekebilirsin.
ben aslında sevgilimin annesine düşkünlüğü mü yoksa bizim çekimimiz,sevgimiz mi daha güçlü onu anlayabilmek istiyorum sevgilimin burcu boga ay burcu yengeç, bundan korkuyorum fakat birbirimizin Ay'ları birbirimizin 7. evine denk geliyor, benim güneşim onun ayıyla 120 derece açı yapıyor, birçok aynı gezegen kavuşum yapıyor...vs. inatçı ve kararlı biri ve mezhep farkından dolayı annesi ayrılmamızı istiyor. acaba bu kararlılığını kimden yana kaybedecek merak ediyorum annesine düşkünlüğü beni korkutuyor ve bana kesin bir söz de veremiyor...

annesine düşkünlüğü olsa da kişinin anne - eş ayrımını yapabiliyor olması gerekir( sağlıklı düşünen birinin ) belki kendi tereddütleri vardır bilemiyorum. yine de ay'larınızın birbirinizin 7.evlerine düşmesi hoş bir kombinasyon , yine güneş-ay 120'liği de güzel bir açı. bir de sinastri haritalarından önce natal haritaların çok iyi irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum .

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - astrosohbet - 05-08-2012 01:04 AM

(05-07-2012 08:24 PM)amethyst23 Yazılan:  ben aslında sevgilimin annesine düşkünlüğü mü yoksa bizim çekimimiz,sevgimiz mi daha güçlü onu anlayabilmek istiyorum sevgilimin burcu boga ay burcu yengeç, bundan korkuyorum

... annesine düşkünlüğü beni korkutuyor ve bana kesin bir söz de veremiyor...

haritasına bakıp annesini mi dinleyecek yoksa seni mi seçecek onun kararını bilemeyiz

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - amethyst23 - 05-08-2012 01:52 AM

annesine düşkünlüğü olsa da kişinin anne - eş ayrımını yapabiliyor olması gerekir( sağlıklı düşünen birinin ) belki kendi tereddütleri vardır bilemiyorum. yine de ay'larınızın birbirinizin 7.evlerine düşmesi hoş bir kombinasyon , yine güneş-ay 120'liği de güzel bir açı. bir de sinastri haritalarından önce natal haritaların çok iyi irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum .
[/quote]

öyle tabi ki ben de zaten neyin baskın geleceğini doğum haritasından ya da sinastri haritasından çıkarabilir miyim diye düşünüyorum.. teşekkürler tuğce..

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - amethyst23 - 05-08-2012 02:04 AM

Bir sinastri haritasında Satürn-Güneş kavuşum halindeyse bunun anlamı nedir? Hep satürn-güneş zıt açılarının yorumuna rastladım..

Bir de X kişisinin Güneş'i Y kişisinin Ay'ıyla kare açı yapıyor ama, Y kişisinin Güneş'i X kişisinin Ay'ıyla trine açı yapıyorsa bunu nasıl yorumlarız arkadaşlar?

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - zeynepece - 05-08-2012 02:08 AM

Amethyst forumumuza hosgeldın.Forum daki İlişkiler Astrolojisi bölümü nün sana yardımcı olacagını dusunuyorum.Bana olmustu.Sevgiyle kal..çiçek