Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Aslan burcu & Hayy - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: BURÇLAR (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Forum: Aslan (/forumdisplay.php?fid=49)
+---- Konu: Aslan burcu & Hayy (/showthread.php?tid=5394)

1 2 3

Aslan burcu & Hayy - astrosohbet - 04-05-2012 02:45 PM

Aslan burcu 5.evle paraleldir, Aslan burcunun yöneticisi Güneştir.

Güneşin astrolojik ifadelerinden biri ''canlılık kaynağı, hayat ışığı'' olmasıdır.

Güneşin astronomik ifadesi de Dünya adlı gezegende hayatın kaynağı olduğunu vurgular.

Allahın isimlerinden Hayy ; sonsuz dirilik ve canlılık sahibi anlamına gelir.
Hayy , hayatın kaynağını ifade eder..

EL HAYY... Esmâ âleminin kaynağı! Tüm isim özelliklerinin hayatını veren, varlığını oluşturan. Evrensel enerjinin kaynağı; enerjinin hakikati (Ahmed Hulusi)

Hayy ismi ile Aslan burcunun / Güneşin / 5.evin paralel olduğunu söyleyebiliriz.

Dolayısıyla 5.evin Satürnle ilişkisinde yani Satürnün 5.evi yada 5.evdeki bir gezegeni bloke ettiği harita sahipleri ara ara Hayy ismini okuması faydalı olabilir.

Doğum haritasında Güneşin ateşi Satürn, Neptün, Chiron gibi gezegenlerle açı alarak hafifleyen kişiler bu hayat ateşini beslemek için ara ara Hayy ismini zikredebilirler.

RE: Aslan burcu & Hayy - astrosohbet - 04-05-2012 02:46 PM

Hayy ve Kayyum isimleriyle ilgili detaylı açıklama

RE: Aslan burcu & Hayy - Kerim1S - 04-05-2012 02:53 PM

benim hayy ismine fazlasıyla ihtiyacım var gibi o zaman..

RE: Aslan burcu & Hayy - astrosohbet - 04-05-2012 02:56 PM

Ayetel Kürsi

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kürsi Kur’ân-ı Kerim’in Seyyidi ve en büyüğüdür.

Peygamber Efendimiz’in(SAV) Ayet-el Kûrsi’de bulunan “Yâ Hayyu – Yâ Kayyumu”, “Hayy ve Kayyum olan ALLAH’ım Senin Rahmetinle yardım istiyorum” buyurarak (üzüntü ve keder anında) ettiği duadır.

http://www.ayetelkursi.org/ayet-el-kursi-fazileti-anlami-manasi.html

RE: Aslan burcu & Hayy - astrosohbet - 04-05-2012 03:05 PM

Yine Aslan burcunun ve 5.evin ifadelerinden biri olan yaratıcılık olarak tanımlanan özellik bu isimle alakalı görünüyor. Varolmayana hayat vermek. Örneğin 5.evin ifadelerinden biri ÇOCUK konusudur. Bir erkek ve bir kadın çocuğa hayat verilmesinde birer vasıta gibidir.

RE: Aslan burcu & Hayy - Félicé - 04-05-2012 03:23 PM

(04-05-2012 02:53 PM)Kerim1S Yazılan:  benim hayy ismine fazlasıyla ihtiyacım var gibi o zaman..

:D Asc noktasında bi satürn hem de güneş başağına kare yapmış, sen çekmeyeceksin de ben mi çekeceğim kardeşim diyecektim, benim satürn de az hödük değilgülücük

RE: Aslan burcu & Hayy - Kerim1S - 04-05-2012 04:05 PM

(04-05-2012 03:23 PM)Félicé Yazılan:  
(04-05-2012 02:53 PM)Kerim1S Yazılan:  benim hayy ismine fazlasıyla ihtiyacım var gibi o zaman..

:D Asc noktasında bi satürn hem de güneş başağına kare yapmış, sen çekmeyeceksin de ben mi çekeceğim kardeşim diyecektim, benim satürn de az hödük değilgülücük

haha durum baya vahim galiba gülücük orada uranüste var ama nedense satürnle neptün onu bastırıyor gibi gülücük

RE: Aslan burcu & Hayy - smoochy - 04-05-2012 04:18 PM

yıldızname kitabında'da aslan burcuyla ilişkili, birde şöyle bir not düşülmüş : 300.000 kere okuyan ebedi hasta olmaz.

RE: Aslan burcu & Hayy - astrosohbet - 04-05-2012 10:40 PM

(04-05-2012 04:18 PM)smoochy Yazılan:  yıldızname kitabında'da aslan burcuyla ilişkili, birde şöyle bir not düşülmüş : 300.000 kere okuyan ebedi hasta olmaz.

O kadarını bilemem, anladığım kadarıyla işin mantığı şöyle :

hayy ismini tekrarladıkça küçük bir evren olan beyin içinde Güneş ve Aslan burcunun bazı özelliklerini beslemiş güçlendirmiş oluyoruz.

Ben yinede burada ve başka yerlerde her okuduğunuzu uygulamaya geçirmeden önce özenli olmanızı öneririm. Mesela 300 bin sayısını görüp bunu 2 haftada yaparım demek bence yanlış. Rakam olarak binler ve onbinler gördüğünüzde orada durun derim. Günde yüz yada üç yüz tane kafi.

Daha fazlasını is+eyen işin ehline danışsın.

Hem az ama sürekli yapılan şeylerin önemini vurgulayan bir hadiste var. Mühim olan süreklilik.

RE: Aslan burcu & Hayy - Kaktüs - 04-06-2012 12:25 AM

''Dolayısıyla 5.evin Satürnle ilişkisinde yani Satürnün 5.evi yada 5.evdeki bir gezegeni bloke ettiği harita sahipleri ara ara Hayy ismini okuması faydalı olabilir''
Tam benlik esma. 5. evde geri giden tapu gibi açısız saturnum var.
Zaten mahinurun puanlamasında güneşim (-1) puan çıktı.
Bide merak ediyorum guneşi zayıf bir kişi guneş burcu ozelliklerini dahamı az gosterir. Yada guneş burcunun olumsuz ozelliklerinimi gosterir.