Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Uranyen Astroloji - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: URANYEN ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=331)
+--- Konu: Uranyen Astroloji (/showthread.php?tid=4737)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: Uranyen Astroloji - astrosohbet - 05-23-2011 08:28 PM

(05-23-2011 12:47 PM)melis_bk Yazılan:  
(05-23-2011 06:48 AM)Yıldırım Yazılan:  Apollon / Vulcanus orta noktası : Güçlü başarı, büyük bir refah, zenginlik kavramlarını simgeliyor. Başkan Obama'nın güneş = Apollon / Vulcanus görünümü var yani bu orta noktaya güneşi düşmüş
Eşimin asc ile kavüşüm

eşinin karizmatik bir görünümü olduğunu biliyoruz ;)

RE: Uranyen Astroloji - Venüs - 05-24-2011 08:40 PM

(05-23-2011 03:25 PM)aries86 Yazılan:  Bir kişinin doğum haritasında Venüs ve Cupido’nun konumlanışını ve tüm horoskopla etkileşimini incelediğinizde, kime aşık olabileceğini, ne zaman-kiminle evlenebileceğini ve cinsel yaşamı hakkında fikir edinebilirsiniz.

doğrumudur arkadaşlargülücük böyle bir yazı okudum...

Cinsel yaşamdan ziyade, aşk, para ve sanat kavramları venüs-cupido bağlamında ele alınmakta, bu ikisinin etkileşimi, evlenebileceğin kişiyi gösterdiği gibi, etkilenebileceğin kişilere de işaret eder.

RE: Uranyen Astroloji - Venüs - 05-24-2011 09:15 PM

http://www.uranian-institute.org/xsoftware.htm

Bu linkten indireceğiniz programla uranyen astroloji haritanızı açabilirsiniz.

Google translate ile de bu link aracılığı ile bir çok bilgiye erişebilirsiniz.

RE: Uranyen Astroloji - Venüs - 05-24-2011 09:28 PM

http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&langpair=fr%7Ctr&u=http://www.uranian-institute.org/brbeglesidentiffr.htm

Uranüssel enstitü sitesindenden uranüssel astroloji hakkında oldukça bilgi sahibi olabilirsiniz.

RE: Uranyen Astroloji - Félicé - 05-25-2011 12:48 PM

(05-23-2011 06:04 AM)Yıldırım Yazılan:  
(05-22-2011 01:07 PM)Félicé Yazılan:  763'le belirtilen cupido astereoid. h40 la belirtilen ise Hamburg astroloji okulunun tanımladığı, sanal, aslında orada olmayan orta noktalarla bağlantılı hesaplanan bir noktası.. Anlam farkını bilen varsa ben de açıklama isterimgülücük

anlam farkını bilemiyorum

Alıntı:Asteroid Cupido: Kibir. Dış görünüşü yüksek ve öncelikle tutmak. Dışgörünüşün hatırı için yardım etmek, bir şeyler yapmak. Resim ve güzellikle ilgilenme. Cupido ilişkilerle birebir alakalıdır. Cazibe, yüz veya ten rengi, bir şeyin bakışı…

Varsayımsal Cupido: Sosyal gruplaşmalar, aile, ait olmak. Bir arada olmak. Bütün gruplar: Aile, evlilik, toplum, organizasyonlar. Sanat. Diğerleriyle karışmak, insanlar, yön verilen, arkadaş canlısı, dokunmayı seven, sosyal faaliyet, eğlendirmek, halk için çalışan, beraberlik, çiftler, temaslar, ilişkiler, toplumlar, gruplar, katılımcılar, şirketler, meclisler, partiler, birlikler, toplantılar, sentez, organlar, ortak yaşama, sanatlar... ASUDE ARGUN

RE: Uranyen Astroloji - Venüs - 05-25-2011 02:17 PM

(05-25-2011 01:04 PM)virgotaurus Yazılan:  
(05-25-2011 12:48 PM)Félicé Yazılan:  
(05-23-2011 06:04 AM)Yıldırım Yazılan:  
(05-22-2011 01:07 PM)Félicé Yazılan:  763'le belirtilen cupido astereoid. h40 la belirtilen ise Hamburg astroloji okulunun tanımladığı, sanal, aslında orada olmayan orta noktalarla bağlantılı hesaplanan bir noktası.. Anlam farkını bilen varsa ben de açıklama isterimgülücük

anlam farkını bilemiyorum

Alıntı:Asteroid Cupido: Kibir. Dış görünüşü yüksek ve öncelikle tutmak. Dışgörünüşün hatırı için yardım etmek, bir şeyler yapmak. Resim ve güzellikle ilgilenme. Cupido ilişkilerle birebir alakalıdır. Cazibe, yüz veya ten rengi, bir şeyin bakışı…

Varsayımsal Cupido: Sosyal gruplaşmalar, aile, ait olmak. Bir arada olmak. Bütün gruplar: Aile, evlilik, toplum, organizasyonlar. Sanat. Diğerleriyle karışmak, insanlar, yön verilen, arkadaş canlısı, dokunmayı seven, sosyal faaliyet, eğlendirmek, halk için çalışan, beraberlik, çiftler, temaslar, ilişkiler, toplumlar, gruplar, katılımcılar, şirketler, meclisler, partiler, birlikler, toplantılar, sentez, organlar, ortak yaşama, sanatlar... ASUDE ARGUN

Cupido güneşime tam karşıt açı yapıyor. Bunu nasıl yorumlayabiliriz sence Felice? Benim dışımda birinin yorumu güzel olurdugülücük

Felice e sormuşsun ama, bende fikrimi yazayım dedim gülücük
Benim cupido güneş ve uranüsle kavuşumda, yazılan veriler bana çok uyuyor, ancak senin açılarında karşıtlık söz konusu olduğuna göre, aileye bağlılık bağlamında sıkıntıların söz konusu olabilir, yönlendirilmekten sıkılan ve çatışan biri, sanatsal yönelimlerde sanata olan beğeni ve belki de takip etmekle yorumlanabilir, sanatsal becerilere yatkınlıktan ziyade sanatsal algı ve eleştirel bakış açısı olabilir.

RE: Uranyen Astroloji - salmakis - 05-25-2011 09:18 PM

Astreoid Cupido 27.13 derece Yengeç'te 24 derecedeki Venüs'le kavuşum açısı yapıyor. Aynı zamanda 1. evdeki 26.36 derece Akrep'teki Jüpiterim'le üçgen yapıyor. Gökyüzünün iyicil planetleriyle olan bu "heyecanlandırıcı" açılarının anlamı mutlaka hayatımda yer buluyordur?

Trans Cupido ise 22.14 derece Terazi'de Venüs'le kare açı yapıyor, Kovadaki marsla üçgeni var.

Her iki cupidoyla ilgili keşke daha çok bilgi olsaydı... Haritamdaki açıları çok güzel. Anlamlarını bilebilmek isterdim.

Yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirimçiçek

RE: Uranyen Astroloji - Daily - 05-25-2011 11:13 PM

sevgili yonca zahmet olmazsa gad algol ve hades kavuşumum için yorum isteyebilirmiyim? gülücük

RE: Uranyen Astroloji - Venüs - 05-31-2011 11:01 AM

(05-25-2011 11:13 PM)Daily Yazılan:  sevgili yonca zahmet olmazsa gad algol ve hades kavuşumum için yorum isteyebilirmiyim? gülücük

Çok zorlu bir soru cidden düşünmem gerek, ancak bizim dönemimizde doğanların hepsinde algol ve hades kavuşumu mevcut, burda devreye giren gad düşündürücü olacaktır, çocukluk yıllarınla ilgili nefret ettiğin şeyler varmıdır, düşündüğünde boğucu gelen şeyler yada atlatmış olduğun boğazla ilgili tehlikeli bir durum, buna sebep olan birileri v.s. Aklıma bunlar geliyor, hades ve algol bize iyi şeylerden bahsetmez anlayacağın, ayrıca şunu da sorayım, bademcik ameliyatı olmuş olabilir misin, yahut troid bezi ile ilgili bir sorun, guatr ı tetikleyecek bir veri??

RE: Uranyen Astroloji - Venüs - 06-01-2011 10:19 AM

CUPİDO:
aile,size ait oluşturduğunuz gruplar,sanat kurumları,
uyumlu ve uygun açılarla kişiye destek olan ve
lehine gelişecek ortamları temsil eder,aynı zamanda

evlilikle oluşan büyük aile ortamı,evlilikteki sarsıntılı dönemler

hakkındada bilgi almamızı da sağlar.

7.ve 5.evle bağlantısı aynı zamanda bir kadın için
evlilik belirteçlerinden biri ile ters yada zıt açısı
ruhsal ve sevgi olarak kendisine yetmeyecek,
görünüm olarak kendiine yakışmayacak biri ile
evliliği yada aşkıda açıkalr.ailemize ters düşen
biriyle yapacağımız evlilik,toplum kurallarına
ters olan biriyle yaşayacağımız aşkıda temsil eder...

HADES:
Kötüleşen,bozulan koşullar,kirli işler,ihtiyaç duyulan
gereksinimler ,yoksulluk,yalnızlık,herkesten gizlediğiniz
özel şeyleriniz(madde-alışkanlık-yaralar),sinsi yavaş ilerleyen
iyileşmesi imkansız olan hastalık,çok zorlu belalı yollardan
geçerek elde edilecek varlık.bazı zamanlarda kabalaşmak
terbiyesiz davranışlar.günah boyutu,uğursuzluk alanınız,
tarih öncesi çağlara ilgi,antikacılık merakı ve büyücülük
medyumluk gizli ilimlerdeki doğuştan gelen yetenek...

ZEUS:
yaratıcılık,üretme,kontrollu faaliyetler,tutku ve aşkın sonuçları,
istediklerini elde etmek,şehvet,çok güçlü arzular ve planlayarak
hareket etme ardından gelen üstünlük,liderlik.

KRONOS:
otorite,aile reisi,en üstün güç,yüksek zeka,
miras yada kendi imkanlarıyla edinilmiş büyük bir servet,
arazi,ev,taşınmaz mallar,rakip olarak sürekli kendisiyle
yarışan insan,ve hükümetle olan bağlantısı.

APOLLON:
iş yaşamında başarı kazanıp ünlü biri olmayı destekler,
kişiye onur verir,fiziksel olarak hastalıklardan korunan
güçlü bir bünyeyi temsil eder.şişmanlık etkisi verir,
her konuda pek çok yeteneği vardır,uyum ve barışcıl ortamları yaratır
bilimsel anlamda maddi kazanımalrı olacaktır.

ADMETOS:
Dönüşüm,askıya alınan işlerimiz,önem verdiğimiz takıntılarımız,
işlenmemiş yeteneklerimiz,kökenimiz,neslimizin devamı,
yaşamımızın ilk başladığı an,ayrılık,ölüm,muhafazakarlık
ahlak yapımız ve bilinçaltımızın en derinini en dibini temsil eder.

VULCANUS:
otorite olduğumuz,kuvvetli olduğumuz en büyük alanlar,enerjimizin
en yoğun olarak işlediği yerler.bir nevi yaşamımızın motoru.

POSEİDON:
spritüel(ruhani)eğilimlerimiz,ve kendimizi terbiye ettiğimiz yerler,
yüksek bilinçlilik hali,aydınlatan fikirlere sahip olma yeteneği
ve bu fikirleri ile insanlara tebliğ yaptığımız durumlar.aklımızın
idrak etme kabiliyeti,anlayışlı,sezgisel olduğumuz noktalar,
ve haritada ki yerleşime göre çok özel anlam taşıyan
ışığı taşıyan kişiler...

HAZIRLAYAN:ESMERALDA