Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: YÜKSELEN BURCUMUZ VE 1.EV (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Konu: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini (/showthread.php?tid=440)

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Serena - 05-12-2010 02:42 PM

evet, annem de japon balığım diye sever beni.. gülücük

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - astrosohbet - 05-12-2010 03:40 PM

(05-12-2010 02:31 PM)aeon Yazılan:  benzerlik var ama , onun gözleri toprak elementini yansıtıyor(yük.yöneticisi merkür başakta).sende balık etkisi hissediliyor.(yönetici merkür, balık )
bir de saçlar ve foto tekniği de bu benzerliği sağlamış olabilir gülücük

çarşı herşeye karşı hehee

boşuna uğraşma bence ;)

Serenanın gözleri bencede Başak burcuyla benzerlik gösteriyor.

Aklıma miyasenin fotoğrafı geldi , onunda gözleri Başak burcuyla benzerlik gösteriyor , büyükçe ve berrak berrak bakıyor.

Not = mâlum kişiyle yaptığınız o plüto tartışmasında araya girmemiştim çünkü kendisine gıcık oluyordum ve benimlede uğraşmasın diye susmuştum. ama orada sen haklıydın ve onun gözleri plütonik filan değildi.. Başak burcuyla benzerlik gösteriyordu , büyükçe ve berrak bakan gözler.

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - astrosohbet - 05-12-2010 04:20 PM

(05-12-2010 03:45 PM)miyase Yazılan:  
(05-12-2010 03:40 PM)Yıldırım Yazılan:  
(05-12-2010 02:31 PM)aeon Yazılan:  benzerlik var ama , onun gözleri toprak elementini yansıtıyor(yük.yöneticisi merkür başakta).sende balık etkisi hissediliyor.(yönetici merkür, balık )

boşuna uğraşma bence ;)

Aklıma miyasenin fotoğrafı geldi , onunda gözleri Başak burcuyla benzerlik gösteriyor , büyükçe ve berrak berrak bakıyor.

Tesaduf :D Bu yorumunu gormeden bende kendi fotografimi koymussum gülücük
Sadece basaksi bi ifadeye mi sahibim? gozlerim veya yuzumden acaba yukselenimin balik veya kova oldugu okunabiliyor mu?

miyase ,

elbette sadece Başak burcu ifadesiyle sınırlı değildir fiziksel etkileşimin ,
Merkür-Venüs kavuşumun mesela ağız yada ses yada ellerine Venüsyen özellikler katmış olabilir , Yengeç etkisiyle elmacık kemiklerin belirgin olabilir vb.
Tabi anne-babadan genetikle alacağın fiziksel özelliklerde olacaktır ki bu daha önemli bence.

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - aeon - 05-12-2010 05:48 PM

(05-12-2010 03:40 PM)Yıldırım Yazılan:  

boşuna uğraşma bence ;)

Not = mâlum kişiyle yaptığınız o plüto tartışmasında araya girmemiştim çünkü kendisine gıcık oluyordum ve benimlede uğraşmasın diye susmuştum. ama orada sen haklıydın ve onun gözleri plütonik filan değildi.. Başak burcuyla benzerlik gösteriyordu , büyükçe ve berrak bakan gözler.
:D hehee

10 tanesi bir araya gelse , o malum kişi gib bir tane daha doğuramaz makara

ayrıca, onda özentilik vardı.akrep portaldan atıldığını sonradan öğrendim.bilsem lafı yapıştırırdım ama resmiyle yetinebilidim sadece :D:D

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - ateskızı - 05-15-2010 02:33 AM

(05-14-2010 04:30 PM)ginka Yazılan:  yok boğalar güzeldir yok ikizler burcu güzeldir böyle genellemeler bana komik geliyo ya :D ne boğalar ne ikizler gördüm :D genetik bu işler.
tabi yükselen ufak tefek bilgiler verebilir el ayak büyüklük küçüklük yüz ovalliği ki onunda kesinliği yok ama bakışlara ve toplum içindeki ilk duşumuzda etkisi olabilir çünkü gezegenler ruh halimizde gayet etkili olduğundan insanın içi elbet dışına yansır gülücük

ben de buna katılıyorum,boğalar güzel diye bişey olamaz boğa var boğa var:)ama haritada 1.evde güneş-venüs kavuşumu,asc-venüs kavuşum özellikle terazideyse ve daha pekçok açı hoş etkiler verebilir,haritanın bir bütün olması gibi güzellik de bir bütündürgülücük

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Venüs - 09-04-2010 08:48 PM

asena ben geneldeyi bile bırak bir kenara hep whole signi tercih ediyorum yorumlarda, Yıldırımda daima whole sign sisteminde daha doğru sonuç alındığını söyler, senin yazdıklarınada bakılırsa, haritanada baktım bu arada, yükselen aslansın ve 1. ev ve asc tamamıyla whole sign sistemine göre aslan oluyor, chironunda aslanda ve 1. evde bu duru bir güzellik tanımlamasına uyuyor ve soğuk bir duruşunda olabilir, erkeksi bir yapın olmayabilir zaten Mars 1. evde bile olsa erkeksi bir yapı verir diye iddialı konuşmak yalnıştır, kişi aktif, enerjik aynı zamanda agresif bir yapıya da sahip olabilir ve yükselen aynı zamanda sosyal çevrenin seni algılamasını da anlatır, görüntü tahmini asla çok net olmaz, 1. evde ki planet açılar eşiliğinde kişiyi daha çok karekteristik olarakta etkileyebilir.
Senin aslan özelliklerini düşünürsek kendini gösteriş biçimin oldukça dikkat çekici olacaktır ama chironun etkisi ile de soğuk ve mesafeli bir kişi algısı oluşturabilirsin..verygood

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - sessizgidiş - 09-05-2010 12:54 AM

(09-05-2010 12:44 AM)Moda Yazılan:  1.evde aslanda asc ay kavuşumu nasıl bir görünüş verir?

AY potansiyeliyle birlikte yuvarlak bir yüz..
iştah,yemek yemeyi seven yapı.

kilo almaya meyil gözkýrpma

ASLAN potanyeliyle dışarıdan aşırı kendine güvenen,
yine yuvarlak bir yüz..
küçük el-ayaklar..
gür saç gözkýrpma
açık tenli olbilirsin..

bu arada tabi aslanın BEN BURDAYIM diyen bakışları.

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Moda - 09-05-2010 01:09 AM

(09-05-2010 12:54 AM)sessizgidiş Yazılan:  
(09-05-2010 12:44 AM)Moda Yazılan:  1.evde aslanda asc ay kavuşumu nasıl bir görünüş verir?

AY potansiyeliyle birlikte yuvarlak bir yüz..
iştah,yemek yemeyi seven yapı.

kilo almaya meyil gözkýrpma

ASLAN potanyeliyle dışarıdan aşırı kendine güvenen,
yine yuvarlak bir yüz..
küçük el-ayaklar..
gür saç gözkýrpma
açık tenli olbilirsin..

bu arada tabi aslanın BEN BURDAYIM diyen bakışları.

ahh ya keşke oyle olsaydı =)hep beyaz tenli olmak istemişimdir. yüzüm ovaldir.Ellerim daha doğrusu parmaklarım falan küçüktür ama kemikliyimdir.oyle zarif parmaklar yok.ayaklarda taraklı.Esmerim ailedeki nadir esmerlerden =) gür saçlı olduğumu düşünürdüm ama millette valla ne saclar varmış gülücük

biçim olarak yukselenin ozellikleri ama renk olarak güneşin ozelliklerine daha uygun.

Mesela ablam yukselen boğa ama ela goz beyaz ten.ben yukselen aslan genelde renkli goz derler tam esmer değil ama bugday ten kahve kaş goz.ben boğa ablam terazi burcu.

Buarada cvp için teşekkurler çiçek

RE: Eylülmavi - sessizgidiş - 09-05-2010 01:38 AM

(09-05-2010 01:26 AM)eylülmavi Yazılan:  
(09-05-2010 01:21 AM)sessizgidiş Yazılan:  
(09-05-2010 01:20 AM)eylülmavi Yazılan:  asc oğlak, oğlakda gezegen yok.. yeterli mi ? çiçek

satürnün konumlarını da yazarsan süper olur gülücük

tamam canım..
sevgili satürnüm 7. evde ve aslanda.. 11. evimdeki yay neptünüme üçgen, 9. evimdeki, merkür, venüs, mars, plutuyo 60'.. 10. evdeki uranuse 90'.. ask

Öncelikle başlarken yükselen OĞLAK olarak bence badem gözlüsündür gülücük
benim gözlemim bu,yükselen oğlaklarda.ben de yükselen oğlak'ım.
Güzellik verir diyemem kesin olarak,terazi gibi güzelliği tescilli bir burç varken gülücük ama yükselen oğlak fotojeniktir.

Geniş alın,kemikli yapı diyebilirim.soğuk güzellik gözkýrpma
donuk bakışlılık önemli.

mesela ciddiey verir diyemem.çünkü ben 7 24 gülen bir insanımdır,ay yay.

şimdi Yükselen yöneticisi önemlidir.
özellikle kişisel gezegenlerle yaptığı açılarda.

satürn 7.ev konumu ilişkilere sıkıntı getirebilir.neptün etkisiyle az biraz duygusal olabilirsin bunu da söyliyeyim gülücük
fiziksellikte değişim senin için önemli olabilir.
merkür-venüs-pluto ;
60 derecede ne kadar etkili olurlar bilemem..yükselen yöneticisi için genelde KAVUŞUM-ZIT gibi saha etkili açılar önemli

verygood

RE: Asena - sessizgidiş - 09-05-2010 01:49 AM

(09-05-2010 01:40 AM)sessizgidiş Yazılan:  
(09-05-2010 01:24 AM)asena Yazılan:  cnm bana da bi yorum yazabilirmisin görünüşüm hakkında
asc çizgisi 12.evde aslanda şironla kavuşumda 1.evimde mars başak burcunda
pluto ve venüsle 90 uranüs ve neptün ile bq satürn ile karşıt merkür ile 30
yorumlarını bekliyorum

sıraya aldım gülücük

Yükselen ASLAN,

meydan okuyan bakışlar,dışarıdan aşırı özgüvenli bir yapı.
Şiron'un etkisi büyüktür burda asc kavuşumda olduğundan.
şiron ve aslan etkisiyle karşı koyma,kural tanımama,kendini sürekli bir savaşta gibi hissetme durumları olabilir.

yaratıcı bir zeka.dayanma gücü,tedavi edici,iyileştirici,yardım etme gibi potansiyeller verir.

mars2ın 1.ev konumu FİZİKSEL GÜÇ, ataklık,cesaret,ben merkezcilik,kendinden başkalarının dinlememe ve yine kurallar ;)
bir de mars koç güçlü konumda söylemeden geçemem.

Aslan ve 1.ev

pluto açılarıyla birlikte,yaralanmalara dikkat diyorum.kavga,dövüşler,HEDEF uğruna herşeyi göze alma ve bu açının bir de prensibi vardır ;

KAZAN YA DA ÖLDÜR. bir de güçlü konumdaki bir mars bunu göstermek için yer arayacak ve yaratacaktır da..fiziksel olarak çok güçlü,kendinden emin,yuvarlak yüz yapısı,balıketli olabilceğini hissediyorum bak bu tahmin değil verygood