Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: YÜKSELEN BURCUMUZ VE 1.EV (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Konu: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini (/showthread.php?tid=440)

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - miyase - 01-27-2010 08:08 PM

Benim kafami kurcalayan, yukselen hakkinda, okadar cok soru isaretleri varki! Hic bir sitede istedigim sekilde bir bilgiye ulasamadim.. Benim yukselenimin pek cok acisi yok, ama 3 tane quintili ve bir 150lik acis var. Bu quintil acisi nasil bir etkiye sayiptir dis gorunuse? Mars, jupiter ve siron ile quintili (mars kavusum siron), gunes ile 150 acisi var.

Ayrica, saturn yukselenimde ve yukselenim kova, bununda kemikli bir yuz + vucut verdigi soyleniyor. Ama bende bir balik etlilik soz konusu. Bunuda gunes ve yukselen inconjunctune bagliyorum. Ancak quintiller kafami cok kurcaliyor. Saturnusun ve kovanin verebilecegi bir dorten yuz, belirgen ceneye sayip degilim. Hatta yuzum bayagi yuvarlak.

Yardim edebilecek (eski) bir resmim. (evet cok kucuk gozukuyorum)
http://i47.tinypic.com/2ishba0.jpg

Bunlar saturnus ve kova gozlerinden cok yengec gozleri degil mi?

Cok soru sordum galiba... Ama bu quintiller hakkinda gercekten kafam karisik, onun hakkinda bilgi istiyorum zamaniniz varsa, ve bana yardim etmek istiyorsaniz tabii gülücük

Cvp: RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - NinMeSarRa_ - 01-28-2010 02:57 PM

(01-27-2010 08:08 PM)miyase Yazılan:  Ayrica, saturn yukselenimde ve yukselenim kova, bununda kemikli bir yuz + vucut verdigi soyleniyor. Ama bende bir balik etlilik soz konusu. Bunuda gunes ve yukselen inconjunctune bagliyorum. Ancak quintiller kafami cok kurcaliyor. Saturnusun ve kovanin verebilecegi bir dorten yuz, belirgen ceneye sayip degilim. Hatta yuzum bayagi yuvarlak.

Yardim edebilecek (eski) bir resmim. (evet cok kucuk gozukuyorum)
http://i47.tinypic.com/2ishba0.jpg

Bunlar saturnus ve kova gozlerinden cok yengec gozleri degil mi?

Haklısın pek Kova-Satürn etkisi almış biri gibi durmuyosun.Benim aklım ilk olarak su gurubu burçların haritanda güçlü olabileceği geldi.Haritana bakacaktım ama maalesef haritan açılmıyor.

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - miyase - 01-28-2010 08:10 PM

(01-28-2010 03:28 AM)Félicé Yazılan:  Çok farklı bir yüzün var. Köklerinde uzakdoğu izleri olabilirmi?

Allah allah, boyle biseyi daha ilk kez duyuyorum.. Hayir bildigim kadariyla belki sadece Irak olabilir, bir uzakdogu ulkesi yok sanirim gülücük Ve Emirdagli degil Aksarayliyim, Nigde-Aksaray'da derler gülücük

(01-28-2010 02:57 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Haklısın pek Kova-Satürn etkisi almış biri gibi durmuyosun.Benim aklım ilk olarak su gurubu burçların haritanda güçlü olabileceği geldi.Haritana bakacaktım ama maalesef haritan açılmıyor.

Bu kacinca kez ya.. Bir sure sonra acilmiyor. Yenisini actim, yani olmasi gerekiyor artik. Eger yine acilmazsa Rotterdam'da, 10 temmuz 1995, saat 23:10'da dogdum gülücük
Buarada, bende yengec etkisi yogun..

Cvp: RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - NinMeSarRa_ - 01-28-2010 11:18 PM

(01-28-2010 08:10 PM)miyase Yazılan:  
(01-28-2010 02:57 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Haklısın pek Kova-Satürn etkisi almış biri gibi durmuyosun.Benim aklım ilk olarak su gurubu burçların haritanda güçlü olabileceği geldi.Haritana bakacaktım ama maalesef haritan açılmıyor.

Bu kacinca kez ya.. Bir sure sonra acilmiyor. Yenisini actim, yani olmasi gerekiyor artik. Eger yine acilmazsa Rotterdam'da, 10 temmuz 1995, saat 23:10'da dogdum gülücük
Buarada, bende yengec etkisi yogun..

Sevgili Miyase,
Doğruyu söylemek gerekirse ne ay burcun Yay'ı ne de Yükselen burcun Kova'yı ve 1. evindeki Satürnü yansıtıyor tipin.Yengeç etkisi yoğunluğunu hissettirmiş sanki.Bunda 1. evindeki Satürn'ün Ay'dan açı almasının da payı olabilir.Öte yandan Yükselen burcun Kova'nın 1. yöneticisi Oğlakta Balığın yöneticisi Neptünle bileşiyor,İkinci yöneticisi Satürn de Balıkta ve 1.evde.Belki bana Su burçları güçlü biri olarak yansımanın nedeni budur.

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Serena - 02-05-2010 05:06 PM

benim de çok jüpiteryen bir görüntüm var. bastıgım yerden ses çıkar:D ses tonum güçlüdür. ellerim falan büyüktür, boyum 1.75 cm. hep sporcu, voleybolcu falan zannederler. genetik harcinde bu etkiyi hangi gezegenin verdigini anlayamıyorum. tipik bir balık burcu görüntüm yok ama, orası kesin.

Cvp: RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - NinMeSarRa_ - 04-29-2010 12:06 PM

\'virgotaurus\' pid=\'81006\' dateline=\'1272472410\ Yazılan:
' pid=' dateline= Yazılan:[quote='virgotaurus' pid='80993' dateline='1272462545']
Burcu koç, ay bucu boğa olan bir kardeşim var. Annemin doğum saatiyle ilgili verileri değişmekte,30 dk ila 1 saat gibi. Ben onu hep yükselen aslanla özleştirmiştim ama şimdi emin olamıyorum. Fiziksel özellikleri şöyle iri açık mavi gözler, sarı saçlar. Kuru cilt ve açık ten. Çok geniş olmayan bir alın. Geniş omuzlar 1.80 boy. Yükselen yengeç olursa ay boğa da ve yükselen aslan olursa güneş koçta. Verdiğim özelliklere göre kardeşimin yükseleni ne olabilir acaba?

..........geniş omuzlar koç burcundan gelmiş olabilir. İşin ilginci yükselen yengeç olursa yöneticisi ay boğada, ancak mars ile kavuşum yapıyor. Mars ayını, doğal olarak yükselenini koçlaştırısa fiziksel özelliklerde koç burcuna benzeyebilir. Ama yükselen aslan olursa yöneticisi güneş zaten koçtagülücük

Pigmentasyon açısından değerlendirirsek Yengeç burcu daha çok koyu renk saç-açık renk göz kombinasyonuna sebep olur.Hem saçın hem gözün açık renk ve iri olması Güneş-Aslan etkisi gibi görünüyor.
Yükselen Yengeç-Ay Boğada-Marsla birleşiyor bu durumda boy kısalır,saç göz ve ten daha koyu renk olur.Gözler de badem şeklinde ve hatta hafif çekik gibi olabilir.

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Serena - 05-12-2010 02:16 PM

birinci eve yerleşen şironla , sanırım ben de başak örneğine verilen audrey tatou /keanu reeves tiplemesine giriyorum.
[Resim: th_57702_1273657702_122_22lo.jpg]

[Resim: th_57747_audreytautou_122_10lo.jpg]

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - aeon - 05-12-2010 02:31 PM

benzerlik var ama , onun gözleri toprak elementini yansıtıyor(yük.yöneticisi merkür başakta).sende balık etkisi hissediliyor.(yönetici merkür, balık )
bir de saçlar ve foto tekniği de bu benzerliği sağlamış olabilir gülücük

çarşı herşeye karşı hehee

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Serena - 05-12-2010 02:36 PM

yok, fotograf teknigiyle böyle bi benzerlik yakalamaya çalışmadım..
biraz benzetirler normalde de..
koç falan değil, başak örneğine verilen iri berrak gözler örneğini kendime yakın buldugum için paylaştım.

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - aeon - 05-12-2010 02:40 PM

sima olarak yadsınamaz bir benzerlik var. anlaşılıyor.ama gözlerinde bence balık ifadesi daha belirgin.
gülücük