Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: YÜKSELEN BURCUMUZ VE 1.EV (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Konu: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini (/showthread.php?tid=440)

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - plutonik - 08-11-2009 02:02 AM

valla nasıl desem sana ariess hayat pek kolay olmuyor pluto 1 le...pluto dönüşümü simgeler ve bu 1. evde olunca insan sürekli bir hayattan diğerine gidiyor gibi oluyor,diyelim ki çok iyi yaptın hayatını kurdun yoo olmaz pluto rahat bırakır mı adamı orası tamam diyor gel bu sefer de buradan tekrardan başla...yani hep bir hengame ömür pluto 1 le...yüzleri asıktır aslında pluto 1 lerin öyle suskunlukları vardır ki derinden...sesiz ve derinden ilerleme,bir bakışta karşındakini sezme bu yüzden geri çekilme anlamsızca, uzak durma...diyeceksin ki hiç mi iyi tarafı yok bu pluto 1in...var tabii...nasıl beklenmeyen hengamelerin zorlayıcı dönüşümlerin gezegeniyse ansızın ve olması imkansız zamanlarda beliriveren mutlulukların da geçiş noktasıdır pluto 1; lakin uzun sürmez bunlar..hep yeniden yine yeniden ...o yüzden yorucu...
fiziksel olarak da pluto 1;derin ve sabit bakışlar verir...yumuşak hatları keskinleştirir kalınlaştırır sağlamlaştırır...daha çok anlatırım yetmez buralaragülücük))anlayacağın ariess bu pluto 1 ler enteresan hayatların adamı her hayattan tadıyorlar,o yüzden de karşılarındakini çok iyi anlıyorlar konuşmasalar da...

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - aeon - 08-11-2009 02:10 AM

ben plutounun asc ile kavuşum yapmadıktan sonrra fiziksel özelliği etkileyeceği kısmına katılmıyorum.

Cvp: RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - aeon - 08-11-2009 02:21 AM

ariess Yazılan:sebebı nedır aeon ?

bunun teorik açıklamasını yapamam .
ancak, bizim nesil pluto akrep nesli olduğu için yükselen akrep olunca pluto asc kavuşumu olasılığı yüksek.
onların yüzüne dikkat ettiğimde o plutonik ifadeyi insan anlıyor.

mesela pluto aslandadır. adamında yükseleni aslan olsun.ve asc pluto kavuşmayabilir.
harita vurgusu da saklı kalmak şartıyla, bu adamın yüzü pek akrepsi anlatımda olacağına ihtimal vermiyorum.
evet 1. evde olunca gezegene has özellik hissedilir.dönüşümün alanı 1ev olacaktır .zaten köşe evdir.ancak asc üstünde olmadıktan sonra görünüşü etkilemez.

not:yükselen akrep konu dışı tutulmuştur makara

Cvp: RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - aeon - 08-11-2009 02:27 AM

ariess Yazılan:hımmm olabılır. cok gozlemledıgım bır etkı degıl ınceleyıp yorum yapıcam ;)
tavsiyem gözlemle makara
ama belli etmeden yoksa insanlar rahatsız oluyor.
ama yükselen burç yöneticisi de önemli.özellikle kişisel gezegenlerdense.
örneğin ben yükselen boğayım.normalde pek uzun boy vermez.
ama venüs jupiterle kavuşumda olduğundan boyum uzundur ve fiziğim iridir. .jupiter fiziği yani. makara
öyle boyunsuz da değilimdir.

Cvp: RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - astrosohbet - 08-11-2009 06:43 PM

aeon Yazılan:
ariess Yazılan:Sevgili Darkvenus 1.evde asc ıle kavusum yapmayan pluto sence ne anlama gelıyor pekı ? elımde bır harıta varda , bır de senın yorumunu alayım boylece kafamda şekıllenır .

astrosohbet üyelerinin resimleri başlığını tıklayıp.darkvenüsün resmini aradığın zaman.
1.evde olan pluto ile asc ile kavuşum halinde olan plutonun farkını anlarsın.

tartışmanın odağı olan dış görünüşü etkiler mi ?
sorusunun yanıtını alabilirsin.

tartışmanızı takip ediyorum ,

Plüto yada herhangi bir gezegenin fiziksel yada karakteristik anlamda güçlü biçimde kendini vurgulaması için ASC noktasına yakın olması daha önemli ve öncelikli olacaktır bunu belirtelim.

örneğin bir kişinin ASC noktası 10 derece Akrep olsun ,

eğer Plüto Akrep burcunun 5 ile 20. dereceleri arasındaysa ,

bu kişi oldukça güçlü plütonik-Akrep özellikleri yansıtacaktır.

yok eğer bu kişinin plütosu bambaşka bir yerde ise ,

Venüsü Yay burcunun ilk derecelerinde ise ve 1.evinde ise

yükselen akrepmi daha baskın olacaktır yoksa 1.ev venüsü mü ?

bence yükselen akrep + yöneticisi plütonun konumu + Asc noktasının açıları daha baskın olacaktır.

evet bir gezegenin '' yükselen gezegen '' olması için Asc noktasına yakınlığı çok önemlidir bunu vurguluyoruz.

Cvp: RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - KoçAslanı - 08-12-2009 05:26 PM

He Ran Yazılan:güneşi asc aksının altında bildiğim kadarıyla 2 dereceyle ascsi ise 17 derece yay olmalıgülücük

güneş 12. evdeyse

YÜKSELEN YAY BURCU TİPİ
Uzun boy ince ve düzgün yapı. Omuzlar geniş, sportif ve asil bir hava sergiler. En tipik özelliyiniz geniş ve her iki yanı açık alınınızdır. Burnunuz kalemle çizilmiş gibi güzeldir. Dudaklarınız ince ve etkisizdirki alaycı olabilsin. Güzeş gördükçe yüzde benler veya çillenmeler belire bilie. Bazen ön iki diş uzun veya aralıklı olabilir. Teniniz buğday yada kayu renklidir. Saçlarınız kestane veya kehve rengi olabilir.
Genç yaşlarda şakaklarınız açıla bilir. Sizde sevimli ve sempatik biri olmalısınız.

böyle diyor ki %80 tutar benim yay yükselenli arkadaşım vardı en çok dikkat çeken şey anlıydı gülücük çok açık alınlı oluyorlar gülücük

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - plutonik - 08-12-2009 05:39 PM

sevgili hilal-e;
yükselen başak arkatipindeki boğa burcusunuz...bir kere sağlam kararlı net ve kendine güvenen bir duruş hemen göze çarpar...başak-boğa karışımı için en güzel tabir'zariflik' tir...gerçekten de yükselen başaklar bir buğday tanesi gibi salınırlar...sade yalın bir giyiminiz olmalı süsten uzak çünkü venüsünüz de koçta;sizin için bir beyaz t-shirt ve spor ayakkabı yeterli oh ne ala...rahatlık ön plandadır yani...sizin için şıklık rahatlık ve sadelik buna karşın lüks şeyleri beğenirsiniz(boğa burcu)...lüks bir saat lüks bir eşya lüks bir lokanta ama yine de sade olmalıgülücük))uzun boylu olabileceğinizi düşünüyorum ve zayıf...gerçi boğa burçları yemek yemeğe bayılırlar hele de lüks yerlerde fakat yükselen başak bunu dizginleyebilir ve fiziksel özellikleri güzelleştirebilir.. koyu veya bal rengi iri gözleriniz olabillir inceleyici bir şekilde bakar,teninizde koyu esmer veya koyu kumral olabilirsiziniz...hizmet insanısınız çalışkansınız iyi işleyen pratik bir zekanız var kafanız hesaba yatıyor bu yüzden asla yüzünüzde dalmış gitmiş bir hava yoktur...yüzünüz oval ve uzuncana olabilir ve gözlük takıyor olabilirsiziniz...naçizane yorumlarım...sevgilers

Cvp: RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - hilal-e - 08-12-2009 07:31 PM

plutonik Yazılan:sevgili hilal-e;
yükselen başak arkatipindeki boğa burcusunuz...bir kere sağlam kararlı net ve kendine güvenen bir duruş hemen göze çarpar...başak-boğa karışımı için en güzel tabir'zariflik' tir...gerçekten de yükselen başaklar bir buğday tanesi gibi salınırlar...sade yalın bir giyiminiz olmalı süsten uzak çünkü venüsünüz de koçta;sizin için bir beyaz t-shirt ve spor ayakkabı yeterli oh ne ala...rahatlık ön plandadır yani...sizin için şıklık rahatlık ve sadelik buna karşın lüks şeyleri beğenirsiniz(boğa burcu)...lüks bir saat lüks bir eşya lüks bir lokanta ama yine de sade olmalıgülücük))uzun boylu olabileceğinizi düşünüyorum ve zayıf...gerçi boğa burçları yemek yemeğe bayılırlar hele de lüks yerlerde fakat yükselen başak bunu dizginleyebilir ve fiziksel özellikleri güzelleştirebilir.. koyu veya bal rengi iri gözleriniz olabillir inceleyici bir şekilde bakar,teninizde koyu esmer veya koyu kumral olabilirsiziniz...hizmet insanısınız çalışkansınız iyi işleyen pratik bir zekanız var kafanız hesaba yatıyor bu yüzden asla yüzünüzde dalmış gitmiş bir hava yoktur...yüzünüz oval ve uzuncana olabilir ve gözlük takıyor olabilirsiziniz...naçizane yorumlarım...sevgilers

Evet sevgili Plutonikgülücük Giyim tarzımı çok doğru tağrif ediyorsunuz...sade...ama mutlaka biraz luks (marka) olmalı işin içindeutandım
Arasıra topuklu ayakabı elbise vs giysemde rahat spor ayakaıbıların yerini hiç bir şey tutmaz...

boyum 160...yani pek uzun deyilim...ama hem annem hem babam orta boy olunca....birazda genetik yani....
Koyu kumralım evet:-) ve oval yüz buda doğru:-)
Gözlük takmam lazım ama ben lens kullanıyorum....daha rahat ve pratikdil çýkarma

Gözlerim iri değiller...kedi gözlü derler geneldegülücük) badem şeklinde orta boy
Bakışlarım hakkında çok yorum alırım......Evet bakışlarım asla passiv deyildir
Ay ikizler de olunca dikkatli bir bakış veriyor sanırım

Çoğu insanlar bakışlarım sebebi ile Akrep olduğumu zann ediyorlar....bakışlarım bazılarına göre keskin ve delici bazılarına göre ise sadece meraklı...
Ay,ım Mars ile kavuşumda olunca belki mars etkisi gözlerime de yansıyordur?

Başakların illa ki bir takıntıları olur.....hijyen hastalık...vs
Benim bir takıntım var oda mideme giren yemeklere.......

Boğazıma çok düşkünüm aslında ama şu başak yüzünden kendi kendimi acaip kontrol eder oldum son 2 senedir:(

Yediklerim sağlıklı olmalı....kesinlikle sağlıksız hiç bir şeyin boğazımdan geçmesini istemiyorum...

buda yeni bir hastalık kabul ediliyor Anorexia veya buleminin daha deyişiyi: Orterexia....yani kendini sağlıklı yiyeceyim diye aşırı kısıtlamak:(
Neyse...başka bir takıntım yok Allahdan...bu takıntıdanda ileride kurtulurum inşaAllahgülücük

Yorumlarınız okumak çok zevkli gerçekten sevgili plutonik çiçek

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - plutonik - 09-04-2009 02:53 AM

sevgili morkedigülücük
burcun oğlak yükselenin ise yengeç...bir kere oğlak burcunun verdiği özelliklere göre ve haritanın diğer kısmına da bakılırsa (oğlak stelyumları ve kova stelyumlarına) dışarıdan daha çok ciddi bir görünüm çizersiniz...ama yükselen yengeç de bunu yumuşatabilir...sağlam kemikli uzun ve fit bir yapınız olabilir 1. evinize yerleşen marsı da göz önünde bulundurursak...lakin yükselen yengeç insana geniş bir göğüs ve balık etli bir yapı kazandırır; duruş ve yürüyüşteki farklılıkla hemen göze batar ve ayrıca yükselen yengeçlerin gözlerinin daha çok renkli güzel ve masum bakabileceği kanısındayım ki sizin horoskobunuzdaki kova burcu da size güzel bir göz yapısı çiziyor olmalı...değişik enteresan takılardan ve flarlardan hoşlanabilirsiniz,bunları kendinizin de uydurup tasarlama gücünüz olduğu kanısındayım...ellerin çok maharetli olduğunu söyleyebiliriz iyi yemek yapabilirsiniz mesela bu sadece bir örnek...dediğim gibi oğlak uzun bir yapı verir fakat yükselen yengeç bunu kısaltmış olabilir o yüzden orta boyda olabileceğinizi düşünüyorum,kumral ve renkli ela gözlü olabilirsiniz bu sadece bir tahmin tabiki...uzun oval ve belirgin hatlı bir yüzünüz olabilir ve dişleriniz dikkat çeker...ayrıca değişik saç modellerinden saç renklerinden hoşlanırsınz,dikkat çekmeyi seversiniz çünkü mars 1. evde..düşünceli nazik ve de arkadaşçıl birisi olmanız muhtemel fakat yine de her halükarda mesafeli bir tutumunuz vardır bence...naçizane yorumlamalarım...sevgilers...

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini - plutonik - 09-04-2009 03:21 AM

sevgili sagittarius;
yay burcu üzerine yükselen bir yay burcu profilisiniz...kuvvetli bir yay gözüktüğü için öncelikle sportif bir yapıdan bahsedebiliriz,omuzlar ve kalçalar dikkat çekici ve geniştir ve uzun fit atletik bir yapı hemen göze çarpar...yay üstü yay olduğuna göre alnın açıktırgülücük)yani şaka bir yana açık bir alın ve yüzde tatlı sevimli sempatik bir ifadeden söz etmek mümkün...gülüşünün de dikkat çekici olduğunu düşünüyorum; bu ya gülerken başkalarına oranla çıkardığın değişik bir ses olabilir veya diş yapının sevimliliği olabilir...bütün bunlara ek olarak 1. evinde oldukça fazla gezegen var...venüs uranüs ve neptün...uranüs ve neptün etkisiyle göz yapınla dikkat çekersin; neptün hülyalı bakışları kazandırırken uranüs ise bakarken içinde bir alev topu yanar...1. evdeki neptün ve uranüs etkisiyle bazen iyimser ve iyiliklerle dolu yapın birden tam tersine bürünebilir çünkü uranüs isyankardır bu da bazı zamanlar dengesiz bir yapı sergilemene neden olur...fakat uranüs ile neptün karışımı oldukça yaratıcı bir profildir değişik şeylerden hoşlanır yeni maceralardan;aklına eseni o anda hemen yapmaya meyillidir ki zaten burcun da yay yükselenin de yay...özgür bir ruh ama bir o kadar da sıkılgan...yeni yerler görme isteği keşfetme isteği yoğun;başka biri asla onu kısıtlamamalı yoksa külahları değişir...deneyim yayların vazgeçilmezi olmazsa olmazı bence..ayrıca 1. evinizdeki venüs de size güzel ve sempatik bir tutum verir;arkadaşlığa ve dostluğa çok önem verirsiniz tatlı dillisiniz...işte bu noktada uranüs -neptün ve venüs beraberliğinde çift karakterli bir yapı sergileyebilirsiniz..bir yanınız çok duyarlı 6. hissi yüksek, duygusal çekinik diğer tarafınız ise her an maceraya hazır cesur asi ve tedbirsiz olabilir...yine de yaylar dünya yıkılsa iyi bir şey bulup tutunurlar hayatagülücük)arkadaşlıkları mükemmeldir..tek istedikleri aslında başkalarının onlara tüm pencerelerini açmaları ve dobra dürüst olmalarıdır...o zaman onlar da bütün kapılarını açar...son olarak 12. evinizdeki yoğunluğu da gördüğümden din felsefe konularına merakınız olabilir ayrıca iyi yazı yazma kabiliyetiniz olabilir farklı masallar oluşturabilirsiniz...geniş bir iç dünyasından bahsetmek mümkün...naçizane yorumlarım sevgilers..