Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Güneş - Satürn Açıları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: AÇILAR (/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Forum: Güneş Açıları (/forumdisplay.php?fid=189)
+---- Konu: Güneş - Satürn Açıları (/showthread.php?tid=4227)

1 2 3 4

RE: Güneş - Satürn Açıları - Messa - 09-12-2011 07:10 PM

Güneş-Satürn 45' derecelik açısının ne gibi etkisi olur? Olumsuz yönde karenin etkileri gibi mi şeyler olabilir?

RE: Güneş - Satürn Açıları - astrosohbet - 09-12-2011 07:23 PM

(09-12-2011 07:10 PM)Messa Yazılan:  Güneş-Satürn 45' derecelik açısının ne gibi etkisi olur? Olumsuz yönde karenin etkileri gibi mi şeyler olabilir?

evet 45 derecelik açının ve 135 derecelik açının doğası kare açıya benziyor.

RE: Güneş - Satürn Açıları - Messa - 09-12-2011 09:12 PM

(09-12-2011 07:23 PM)Yldrm Yazılan:  
(09-12-2011 07:10 PM)Messa Yazılan:  Güneş-Satürn 45' derecelik açısının ne gibi etkisi olur? Olumsuz yönde karenin etkileri gibi mi şeyler olabilir?

evet 45 derecelik açının ve 135 derecelik açının doğası kare açıya benziyor.

Hiç dikkate almamıştım görmezden geliyordum bir kaç tane daha var 45 lliklerim gülücük

RE: Güneş - Satürn Açıları - Mahinur - 09-13-2011 12:44 AM

Güneş Satürn karem var.Satürn Oğlak'ta ve 5.evde.
Bu kare ilişkilerde nasıl bir olumsuzluk yaratır bilemiyorum.Soğuk gibi mi görünürüm mesela ?
İşkolik ve yaşlı bir babam var evet.
İçten içe popüler,önemli biri olmak istiyorum.Ancak önemli insanın sorumlulukları da fazladır risk alması gerekir o da benim işime gelmez.

RE: Güneş - Satürn Açıları - astrosohbet - 09-13-2011 12:54 AM

(09-13-2011 12:44 AM)Equilibrium Yazılan:  Güneş Satürn karem var.Satürn Oğlak'ta ve 5.evde.
Bu kare ilişkilerde nasıl bir olumsuzluk yaratır bilemiyorum.Soğuk gibi mi görünürüm mesela ?
İçten içe popüler,önemli biri olmak istiyorum.Ancak önemli insanın sorumlulukları da fazladır risk alması gerekir o da benim işime gelmez.

imzandaki doğum haritalarını açamadım.

Satürn kareleri kişisel gezegenin olumlu ifadelerinin önünü kesen bir duvar gibidir.

Güneşin özgüvenini zedeleyebilir , kendini canlı istekli enerjik ve umutlu hissetmenin önüne set çekiliyormuş gibi olur.

Ebeveynlerin seni pek desteklemeyeceği ihtimali vardır. Belki bununla da kaynaklı olarak kendi burcunun olumlu taraflarını ileriki yaşlarda keşfetmen olasıdır. Çekingen bir çocukluk ve ergenlikdönemine işaret edebilir.

RE: Güneş - Satürn Açıları - marskovası - 09-20-2011 11:38 AM

Güneş-Satürn kavuşumu "ben çok ciddi ve önemli bir insanım" mesajı veriyor dışarıya ve kendi bile esprili - hayatta zaman zaman eğlendiği izlenimi vermek istemiyor kendine bile, kendine ihanet etmiş gibi eğlendiği kısa dar zamanlarda

RE: Güneş - Satürn Açıları - Mahinur - 09-22-2011 08:32 PM

(09-13-2011 12:54 AM)Yldrm Yazılan:  
(09-13-2011 12:44 AM)Equilibrium Yazılan:  Güneş Satürn karem var.Satürn Oğlak'ta ve 5.evde.

imzandaki doğum haritalarını açamadım.

Satürn kareleri kişisel gezegenin olumlu ifadelerinin önünü kesen bir duvar gibidir.

Güneşin özgüvenini zedeleyebilir , kendini canlı istekli enerjik ve umutlu hissetmenin önüne set çekiliyormuş gibi olur.

Ebeveynlerin seni pek desteklemeyeceği ihtimali vardır. Belki bununla da kaynaklı olarak kendi burcunun olumlu taraflarını ileriki yaşlarda keşfetmen olasıdır. Çekingen bir çocukluk ve ergenlikdönemine işaret edebilir.

İmzamı yeniledim.
Zaten bende Güneş kendisini öne çıkartacak bir evde değil.
Satürn-Güneş karesi ve özgüven eksikliği doğru.
Buna Güneş-Şiron karesi,Merkür-Satürn karesi tuz biber ekiyor.
Ebeveynler derken desteklememe değil de aşırı korumacılık var diyebiliriz anne için Ay 1.ev konumu açıklayıcı nitelikte olur mu bilemiyorum.acaba

20 Kasım 2011 Ek:

90'lar Türk pop müziği kuşağında en sevdiğim isimlerden biridir Jale.
Ki çok da güzel şarkıları vardır.Yine de kaybolup gitmiştir.
En son bir EP çıkardıydı,dinlemedim gerçi ama EP'nin kalitesine güvenim tam.
İyi de niye hakettiği yerde değil bu kadın diye düşünürken haritasına baktım:

Güneş Aslan'da.
Uçurtma açı kalıbı da mevcut.
Lakin Güneş-Satürn karşıtlığı var.Açık bir engellenme söz konusu.

RE: Güneş - Satürn Açıları - Mavisahram - 04-12-2012 03:34 AM

Günes-Satürn karesi biri olaraktan evet otoriter-iskolik ve yasli baba... Ayrica Günes 12. evde... Günes-Mars karem de mevcut... Bu yüzden olsa gerek Günes-Mars kavusum kisilerini secebiliyorum ama tek bir bagirma yeter artik demelerinde ömür boyu dönmem dönemiyorum... kisilige saygisizlik sözkonusundan... ayrica Satürn hem 3 hem de 4. evde... Peki merak ettigim... Günes-Satürn karesi olgun ya da yasli bir es göstergesi olabilir mi?

RE: Güneş - Satürn Açıları - Mahinur - 04-26-2012 01:55 PM

Güneş Satürn karesini (Güneş-Koç)evlerde düşüneyim;
7.ev ''Sen'' evi.Koç zaten bu evde rahat değil.Üstüne üstlük Satürn'den kare alınca kendini ifade etmedeki sorunlar,kısıtlılık ilişkiler evinde maksimum etkiyi gösteriyor;ki ilişkisiz bir hayat düşünemeyiz.Bu da kritik bir konumu işaret ediyor.Tabii Satürn'ün diğer açılarına,yükselene de bakmaya ihtiyaç var.

1.ev''Ben'' evi.Balık ile başlıyor ama Koç ile devam ediyor.Güneş de burada.Üstelik kendi evinde.Bu yüzden 7.evdeki konumdan biraz daha iyi olabilir bu.Kişi kendini daha az kısıtlanmış,daha az özgüvensiz hissedebilir.Üstelik bu 1.ev,yani maskemiz,ilk intiba.İnsanlar O'nu tanıdıkça Güneş-Satürn duvarı da ortadan kalkmaya başlayacaktır.

Diye düşünüyorum.Doğru muyum?gülücük

RE: Güneş ve Satürn açıları - sonbahar96 - 02-22-2016 07:22 PM

bu güneş Satürn karşıtlığı beni çok etkiliyo bütün enerjimi çekiyo resmen