Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Şiron ve Kanser ?? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: MEDİKAL ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=282)
+--- Konu: Şiron ve Kanser ?? (/showthread.php?tid=3638)

1 2 3

Şiron ve Kanser ?? - astrosohbet - 02-26-2010 03:07 AM

Sağlık Astrolojisi , çokça merak etmekle birlikte gerek kaynak yetersizliği gerekse kişisel yoğunluğum sebebiyle üzerinde pek duramadığım ve dolayısıyla hakkında fazla bilgi-fikir sahibi olmadığım bir alan.

aslında sizlerden yada örneğin Tıp okuyan ( okumayı düşünen yada Tıp alanına ilgi duyan ) kişilerden en azından bir kaç tanesinin sırf bu Sağlık Astrolojisi bölümüne odaklanmasını ve çalışmalarını bizle paylaşmasını ve Medikal Yorumcumuz olmasını çok isterdim.

Kandil konusunda da belirtmiştim bu gün saygı duyduğum bir yakınımızı kaybettik ve kendisi Akciğer Kanseri olmuştu ve 2 ay gibi kısa bir sürede sağlığı bozuldu , vefat etti.

sizede oluyordur eminim , bana arada ilham şeklinde zihnime bir fikir gelir ve ben bu gibi fikirlerin zihnimi gıdıklamasından hoşlanırım.
bu forum sayesinde üzerinde duraya değer gördüğüm fikirleri yazıya aktarıyor ve kalıcı olmalarını sağlayabiliyorum çok şükür ki.

işte bugünde zihnim gıdıklandı ve Şiron ile Kanser hastalığı arasında bağlantı olup olmayacağı fikri belirdi.

bu konuyu açıyorum ve ileriki zamanlarda bu doğrultuda minikte olsa bir çalışma yapabileceğimizi düşünüyorum.
dileyenler beni beklemden de bu çalışmayı başlatabilir bunuda ileteyim.
her zamanki gibi yönlendirme konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

çevremizden yada ünlüler arasından Kanser olanların hem NATAL Doğum haritaları hemde Kanser oldukları tarihlere ait Transitleri incelenebilir.

bir diğer kaynak olarakta , http://www.astrodatabank.com sitesinde Kanser olanların yıldız haritalarına ait listeyi kullanabiliriz.

RE: Şiron ve Kanser ?? - melis_bk - 02-26-2010 04:25 AM

Dedemi,iki dayımı,eniştemi kanserden kaybettik 2 teyzem şuan da kanserle mücadele ediyor umarım en azında yaşayanların doğum bilgilerini bulabilirim.

RE: Şiron ve Kanser ?? - Venüs - 02-26-2010 12:38 PM

Sağlık astrolojisi benim de oldukça fazla ilgimi çekiyor ve şiron-kanser bağlantısı olduğuna inanıyorum. Daha önce paylaştığım sabit yıldızlar ve buluşmalar konusunda da bu konuya ilişkin örnekler vardı. Bu konuda araştırma yapmak isterim açıkçası ama zamanım ne kadar el verir bilemiyorum....

Cvp: Şiron ve Kanser ?? - Félicé - 02-26-2010 01:29 PM

Şiron t- karem var. Ve tıpla ne kadar yakından ilgilendiğimi de bilirsin Yıldırım. Bu ara merkürüm çarpıldı heralde, çok yoğunum. Ama en kısa sürede kanser olanların şiron bağlantılarını irdeleyeceğim;)

RE: Şiron ve Kanser ?? - ibd18 - 02-26-2010 01:35 PM

şironum ikizlerde 12. evde desek... uyduruyorum affedim şöle güzeliden bi akciğer kanseri bekliyorum diyelim :D

Şiron ve Kanser ?? - Luli - 02-26-2010 08:17 PM

Paul Newman
Transitleri
* Haziran 2008'de eski bir sigara tiryakisi olan Newman'a akciğer kanseri teşhisi konulduğu açıklandı. Newman teşhis sonrasında New York'taki Sloan-Kettering Hastanesi'nde tedavi altına alındı...

Ted Kennedy
Transitleri
* 20 Mayıs 2008 günü beyninin sol üst bölgesinde habis bir beyin tümörü bulunduğu basına duyuruldu...

Farrah Fawcett
Transitleri
* 2006 yılında hastalanarak kanser teşhisi konulan Fawcett...

Patrick Swayze
Transitleri
* 2008 Ocak'ında Swayze'ye pankreas kanseri tanısı konuldu ve kemoterapiye başladı...

Süregelen yoğunluğumun astroloji üzerine odaklanma sorunu yaratmasından mütevellit ;) Şiron - Kanser hipotezi kapsamında uzun soluklu çalışamayacak olsam da; en azından çalışmanın başlangıcı adına böyle bi´faydam dokunsun istedim dil çýkarma

* wikipedia

Cvp: Şiron ve Kanser ?? - Félicé - 02-27-2010 11:09 PM

2005 Mayıs'ta, eşim boynunda çıkan bir kitle sebebi ile ameliyat oldu. Patoloji sonucunda Hodgkin Lenfoma olduğu ortaya çıktı. Bir sürü araştırmaya devam edildi, kemik iliğ biyopsisi..vs.. Çok şükür ameliyat sonrası metastaz olmadığını öğrendik. Kanser yayılmadan ameliyat yapılmış ve ameliyat sonrası da yayılma olmamış oldu. Tr şiron o sıra kovada, natalde aslandaki mars-merkür kavuşumuna zıt bakıyor. Ayrıca tr şiron asc'ye kare yapıyor. Bilemiyorum, merkür,mars aslan boynu temsil etmiyor. Boğa boynu temsil ediyor ama, tek asc ile açıklanabilecek bir şey değil bu..Belki de kanser olup hastalığı yenemeyen ve ölenler incelense daha doğru olur..

Cvp: Şiron ve Kanser ?? - NinMeSarRa_ - 03-01-2010 03:11 AM

(02-27-2010 11:09 PM)Félicé Yazılan:  2005 Mayıs'ta, eşim boynunda çıkan bir kitle sebebi ile ameliyat oldu. Patoloji sonucunda Hodgkin Lenfoma olduğu ortaya çıktı. Bir sürü araştırmaya devam edildi, kemik iliğ biyopsisi..vs.. Çok şükür ameliyat sonrası metastaz olmadığını öğrendik. Kanser yayılmadan ameliyat yapılmış ve ameliyat sonrası da yayılma olmamış oldu. Tr şiron o sıra kovada, natalde aslandaki mars-merkür kavuşumuna zıt bakıyor. Ayrıca tr şiron asc'ye kare yapıyor. Bilemiyorum, merkür,mars aslan boynu temsil etmiyor. Boğa boynu temsil ediyor ama, tek asc ile açıklanabilecek bir şey değil bu..Belki de kanser olup hastalığı yenemeyen ve ölenler incelense daha doğru olur..

Eşinin doğum haritasını koysan ve incelesek daha güzel olur bence.Ayrıca Kanser teşhisi konulduğu dönemdeki diğer transit gezegenlerin açılarına da bakmak lazım.

Cvp: Şiron ve Kanser ?? - astrosohbet - 03-04-2010 08:45 AM

(02-26-2010 08:17 PM)Aprilios Yazılan:  Paul Newman
Transitleri
* Haziran 2008'de eski bir sigara tiryakisi olan Newman'a akciğer kanseri teşhisi konulduğu açıklandı. Newman teşhis sonrasında New York'taki Sloan-Kettering Hastanesi'nde tedavi altına alındı...

Ted Kennedy
Transitleri
* 20 Mayıs 2008 günü beyninin sol üst bölgesinde habis bir beyin tümörü bulunduğu basına duyuruldu...

Farrah Fawcett
Transitleri
* 2006 yılında hastalanarak kanser teşhisi konulan Fawcett...

Patrick Swayze
Transitleri
* 2008 Ocak'ında Swayze'ye pankreas kanseri tanısı konuldu ve kemoterapiye başladı...

Süregelen yoğunluğumun astroloji üzerine odaklanma sorunu yaratmasından mütevellit ;) Şiron - Kanser hipotezi kapsamında uzun soluklu çalışamayacak olsam da; en azından çalışmanın başlangıcı adına böyle bi´faydam dokunsun istedim dil çýkarma

* wikipedia

teşekkür ederim Aprilios , ben haritaları açamadım ama problem değil ekliyorum ok

Patrick Swayze yıldız haritası ; http://www.astro.com/tmpd/csorfilepPIlQN-u1221918596/astro_2atw_01_patrick_swayze.16164.30156.gif?30278

Patrick Swayze vikipedia bilgileri ; http://tr.wikipedia.org/wiki/Patrick_Swayze

öncelikle bu aktörün öldüğünü duymadığımı ve vikipedia'da öldüğünü okuyunca şaşırdığımı söylemeliyim.

1990 - 1991 yılları Patrick Swayze için zirve dönemi olmuş diyebiliriz ki Ghost filmiyle gelen şöhreti + bazı popüler dergilerin onu en çekici erkekler listesinde göstermesi o döneme denk geliyor.
Transit Jüpiter o dönemde Yengeç ve Aslan burçlarından geçmiş ve aktörümüzün haritasını bir hayli uyarmış , özellikle Aslan stelyumunu..

aktörümüz 2008 Ocak ayında Pankreas kanseri teşhisi konulduğunda , Transit Şiron tam olarak Merkürüyle ZIT açı yapıyormuş..
hastalığın ilerleyen süreci boyunca Şiron Transitinin Patrick Swayze'nin Güneş-Merkür-Plüto-Aslan stelyumuyla ZIT açılar yaptığını görüyoruz.
üstelik doğm sati doğruysa whole sign sistemine göre Transit Şiron 6.evindeymiş bu hastalık sürecinde..

RE: Şiron ve Kanser ?? - Derin - 12-03-2011 02:23 AM

Patrick Swayze ve pankreas kanseri; yengeç burcunun 16.derecesi pankreas uranüs var 6.evin yöneticisi herhalde bu basit bir tesadüf olamaz..

Kad kovada neredeyse 6.evde ve büyükkaresi var ,kad stelyuma zıt stelyumda pluto var marsla kare 8.evin yön. Hepsi birbirine bağlanmış gibi sanki