Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Şiron ve Başak Burcu ?? - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: GEZEGENLER (/forumdisplay.php?fid=28)
+---- Forum: Şiron (Chiron) (/forumdisplay.php?fid=79)
+---- Konu: Şiron ve Başak Burcu ?? (/showthread.php?tid=2896)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: Şiron ve Başak Burcu ?? - aeon - 06-15-2009 03:28 AM

planetlerin,mitoloji ile bağlantıları yapılıyor.
şironun (mitolojik olarak) başakla özdeşleşmesi hala kafama yatmadı.tamam, o planet başak özelliklerini gösteriyor olabilir.(titizlik,takıntı vs.)
.bu özellikleri de o planeti ve haritaları incelediğimiz kişiler de gördük.ancak,planetin mitolojik bağlantısı şiron kadar vulkanada benziyor.

RE: Şiron ve Başak Burcu ?? - aeon - 06-15-2009 03:38 AM

kafama takılan bir nokta da.
mitolojik olarak şiron bir bilgeliğe sahip ve eğitimci kimliği var.haritalarda ise genelde takıntılar bulduk.bu konuda yanılmadık.mitolojik olarak ise şironu takıntıyla ilişkilendirmekte güçlük çektim.
gökcisminin özelliklşeri konusunda başak daha ağır basıyor ama mitolojik bağlantısı hala kafama yatmadı.

RE: Şiron ve Başak Burcu ?? - aeon - 07-04-2009 06:38 PM

tanıdığım takıntılı bir kişinin haritasını inceledim.
kendimce gördüğümü söyleyim.
ayla kare yapıyordu.aşırı ,temizlik hastalığı var.üstelik diğer takıntı yapan olasılıklar da yoktu.

Cvp: Şiron ve Başak Burcu ?? - SoL@RÎ$ - 07-05-2009 03:14 AM

benim siron acılarımla ilğili birkaç cümlede ben yazmak istedim
günes 135 ...... tam olarak etkileri bilmiyorum ama yazayım
ay kare
venus kare
mars kare
satürn karsıt
asc karsıt
mc 120

titiz değilimdir ama beyaz esyaların tam beyaz olmadan temizlendiğini düşünemiyorum koku hassasiyetim vadır güzel kokuya asıgım,simetriyi dekorasyonda cok yakıstırırım cogu seyi anlamadan simetrik olarak düzenleyerek hazırladımı görüp sasıranlar olmustur kurallara uymak gerektiğini düşünürüm kendimle savas veririm kurallar söz verildiyse tutulmalı,
kendimi baskaların eleştirmesine gelemem ama ben kendimi eleştirmede çok acımasızım kendimi paramı sevdiklerim için feda ederim vs hatırladıkca yazıcam bunlar hatırladıklarım..

Cvp: RE: Şiron ve Başak Burcu ?? - astrosohbet - 07-05-2009 09:52 PM

vuslat Yazılan:çok teşekkür ederim aminecim ben zaten tahminen demiştim tahmini böyle yaparsantam öğrendiğin zaman nasıl olur düşünemiyorum doğrusu bana çok uydu
zahmet olmassa akasyadanda yorum isteriz

sevgili vuslat , ben yorum yapmayım ama birşey sorayım ;)

Şiron transitlerinde neler yaşadığınızı hatırlayan olabilir diye geçmişe dönük küçük taramalar yapmayı düşünüyorum.

mesela 1993 ağustosunda transit şiron sizin güneşe dokunuyor ve 1994 ağustos ile eylül aylarında merkür ile venüsünüze dokunuyor.
ve aralık 1996 ile ocak 1997 döneminde de Şiron sizin ASC üzerinden yükseliyor.

bunun gibi geçmişe dönük birkaç zaman dilimi sorabilirim sizlere , hatırlayanlar paylaşabilirse sevinirim ;)

Cvp: RE: Şiron ve Başak Burcu ?? - astrosohbet - 07-06-2009 12:22 AM

vuslat Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
vuslat Yazılan:çok teşekkür ederim aminecim ben zaten tahminen demiştim tahmini böyle yaparsantam öğrendiğin zaman nasıl olur düşünemiyorum doğrusu bana çok uydu
zahmet olmassa akasyadanda yorum isteriz

sevgili vuslat , ben yorum yapmayım ama birşey sorayım ;)

Şiron transitlerinde neler yaşadığınızı hatırlayan olabilir diye geçmişe dönük küçük taramalar yapmayı düşünüyorum.

mesela 1993 ağustosunda transit şiron sizin güneşe dokunuyor ve 1994 ağustos ile eylül aylarında merkür ile venüsünüze dokunuyor.
ve aralık 1996 ile ocak 1997 döneminde de Şiron sizin ASC üzerinden yükseliyor.

bunun gibi geçmişe dönük birkaç zaman dilimi sorabilirim sizlere , hatırlayanlar paylaşabilirse sevinirim ;)

benim bütün foyalarımı ortaya çıkartacaksınız gülücük)benim plutonik aşkım vardı o aylarda sırıl sıklam aşıktım peki bunun şironla alakası olabilirmi
94 ağustosve eylülü hatırlayamadım
96 da kur'an kursuna gittim ve çok kötü hastalanmıştım bir hafta konuşamadım bir ay sürdü hastalığım 97 de nişanlandım
hatırladığım bunlar ama hafızamı zorlıycam

teşekkür ederim , özellikle hastalandığınıza dair bilginin Şironla alakası olabilir.

RE: Şiron ve Başak Burcu ?? - vuslat - 07-06-2009 12:28 AM

hastalığım gerçekten hayatımda unutamayacağım birşeydi doktora gittim ilaç verdi ve ilaçların hiçbirinden fayda görmedim ilacı alıyodum birazcık azalıyordu sonra tekrar aynı derecede devam ettmişti beni ayağa kaldıran kuşburnu çayı oldu sürekli o çayı içtim ve beni o çay düzeltti

Cvp: RE: Şiron ve Başak Burcu ?? - astrosohbet - 07-06-2009 04:02 PM

melancholic Yazılan:Haydi sor sor =)

vuslata tekrar teşekkür ederim ,

melancholic doğumunun olduğu sene ( Yaz ve sonbahar ) transit şiron senin Oğlak stelyumuna zıt açı yapmış , daha sen birkaç aylıkken sağlığınla ilgili gelişmeler olmuşmu diye ailene sorabilirsin.

1990 yılının temmuz ve ağustos döneminde ise transit şiron güneşinle sert kare açı yapıyor..

1993 yılının temmuz-ağustos-eylül-ekim döneminde transit şironu 1.evine girerken görüyoruz..

1996 yılının eylül ve ekim döneminde transit şiron senin güneşine zıt açı yapıyor..

2002 yılı boyunca transit şiron , oğlak stelyumuna dokunuyor + 2003 baharında ise güneşine kare açı yapıyor..

Cvp: Şiron ve Başak Burcu ?? - harpy - 07-06-2009 05:33 PM

mikrobik bir hastalık mı olması gerekir şiron için? vücudun herhangi bir yerinin yanma olayı da şiron'dan kaynaklanabilir mi?

Cvp: Şiron ve Başak Burcu ?? - astrosohbet - 07-07-2009 08:54 PM

melis_bk Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
melis_bk Yazılan:Arkadaşımın kızının 14 başak güneş ve 14 başak şiron kavuşumu var 9 balıkta satrün ,ay başak ,yükselen ikizler ellerini ve çenesini çok iyi kullanıyor ama yorucu bir çocuk akrep özellikleri taşıdığını düşünmüştüm ben sadece jüpiter akrepte haritasını eklemek istedim ama nasıl yapılır bilmiyorum.

yıldız haritası eklemek için vereceğim linkteki mesajlardan faydalanabilirsin ok

buyrun ;) http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=340

Şimdi kendimi daha kötü hissettim mesajı okumadan bilmiyordum şimdi aynı zamanda anlayamayan oldumkaramsar

en iyisi resim ve harita ekleme olayını ben sana bir ara msn'den anlatırım ok ;)

senin Şiron transitlerini taradığımızda , kasım-aralık 1997'de transit şiron Marsına kare açı yapıyor ?
aralık 1998'de şironun senin güneşine dokunduğunu görüyoruz ?
ve kasım-aralık 2000 döneminde bu kez transit şiron , senin merkürüne ve ASC noktana dokunuyor ?

hatırlayabildiğin şeyler varsa paylaşırsan sevinirim.