Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: 2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri (/showthread.php?tid=2854)

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - telleyay - 01-05-2010 05:48 PM

Benim onu çözebilecek yeteneğim ve bilgim yok ki, ama ümid ediyorum gölgeleyen bir şey yoktur. Bana iyi bir haber vermenizi bekliyorum eğer var ise , yoksa yok mu?? Bakınız çok üzüldüm şimdi..aðla...

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Angel - 01-05-2010 05:59 PM

telleyay Yazılan:Benim onu çözebilecek yeteneğim ve bilgim yok ki, ama ümid ediyorum gölgeleyen bir şey yoktur. Bana iyi bir haber vermenizi bekliyorum eğer var ise , yoksa yok mu?? Bakınız çok üzüldüm şimdi..aðla...

Hiç üzülmeyin olumsuz birşeyden ziyade bize tecrübe olacak şeyler yaşarız. Ben haritanızı göremedim. Üyelerin doğum haritaları konu başlığında vardır sanırım. İlerleyen günlerde Şubat ayına yakın, transilerinize bir gözatarız. Hiç olumsuz olmayın lütfen.

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - telleyay - 01-05-2010 06:21 PM

Karamsarlık evet benim gölgem bu bunu aşmalıyım. Tam güzel şeyler olacakken olamıyor.Nazar herhalde diyorum.Çünki nazar ile niyet eşyayı değiştiri biliyorum fakat...Lütfen bu sefer bu kötü etkileri aşmak istiyorum.Hayatımda hiç onları bu kadar yok etmek istememiştim..Bu transitleri bertaraf etmeyide söylerseniz mutlu olurum...Aralık ayın da olmadı BARİ ŞUBATTA OLSUN.. Ümidsiz yaşanmaz....aðla...

Cvp: RE: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Félicé - 01-05-2010 10:47 PM

Melancholic Yazılan:
Félicé FilosoFo Yazılan:
Melancholic Yazılan:Buarada Felice'nin notları ben de merak ettim. Ona göre hangi sektöre yöneleceğimizi şimdiden düşünelim gülücük)

Notlarımı yüz yüze daha iyi anlatabilirim aslında sana,daha iyi olur. Daha verimli oluruz yöneleceğin sektörü aydınlatırken:D

Denemeden bilemeyiz , sen bi burdan yaz bakalım. Anlarsam , seni buralara kadar yormaya hiiiçç gerek yok hehee

O kadar korkunçmuyum ya, aşkolsun..Geçen gün uzun süredir dikkatimi çeken bir hatun vardı, ama çok maskülen. Yolda onu durdurdum ve bir kaç şey anlattıktan sonra doğum tarihini öğrendim ve ağustos 88'li çıktı. Bu 88lilerin beni etkilemesini anlayamıyorum. Bide bu kız mars koçu yani, anlamdım gitti.
Artık bu bu kızla idare edecem.Hem kız, hem çatlak :D Relax

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - ginka - 01-05-2010 11:01 PM

Félicé FilosoFo Yazılan:
Angel Yazılan:Oğuzhan Ceyhan demiş ki;

Bekar arkadaşlar jüpiter önümüzdeki şubatta hepinize sürprizler getirecek 17 şubat 28 şubat 7 mart ve 8 mayıs günleri beklenmedik tanışmalara hazır olun bu tarihleri not etmenizde faydalar var evli ve mutlu ilişkileri olan arkadaşlar için bu dönem çocuk hamilelik veya maddi anlamda önemli şanslar getirecek bir dönemdir
bu etkiler tüm burc gruplarını yoğun bir şekilde olumlu etkileyecektir
valla grup arkadaşları keyfinize bakın şubat gibi bir ay her zaman bulunmaz

Yani evli olupta, beklenmedik tanışmalar riskide olabilir bence. :D Bu yorum üstü kapalı onu da işaret ediyor. Şubat ay'ı sevilmezmi? Ben doğmuşum:D
(Ay aslanı ve narkissos sendromu)

yürü be seni kim tutar Félicé FilosoFo koptum.w

Ocak 2010 Gökyüzü enerjileri - Zembul - 01-10-2010 12:58 AM

Sevgili Arkadaslar,

21 Aralik’ta gundonumu ile birlikte Oglak burcu ve 20 Ocak 2010’da Kova burcuna kadar devam edecek olan donem basladi.
Her ayki enerjilerde o ayin burcunun donemini yasiyoruz ancak Oglak burcu icin durum farkli, Pluton’un Oglak transiti bizi Oglak enerjisinin icine alarak donusturuyor 2008 yilindan beri, bu yuzden 2023 yilina kadar devam edecek olan genel bir Oglak doneminden bahsedebiliriz:J

21 Aralik gundonumunde en kisa gunduz ve en uzun gece yasanir. Yilin en karanlik hissedilen donemidir, cunku "isigin en az oldugu" gundur. Oysa, ertesi gunden itibaren gunler hic farketmeyecegimiz bir sekilde uzamaya baslar.
Kis gundonumu Tanrilarin giris kapisi olarak kabul edilmis. Ana Tanrica bu en uzun gecede dogum yapiyor ve ISIGI doguruyor.
Isa, Misir Gunes Tanrisi Horus, Apollo ve ikizi Artemis, Kelt Gunes Tanrisi Bel vs nin dogumu 21 Aralik olarak kabul ediliyor. En karanlik donemde, aydinlik doguyor.
Bu yil, bu dogum daha da onemli, 21 Aralik 2009’daki gundonumu bize gittigimiz donemin tiresimlerine giris kapisini acti. Ardindan 31 Aralik’ta Yengec burcunda tutulma oldu, 15 Ocak’ta ise Oglak burcunda yeni bir tutulma bizi bekliyor.

Ayin buyuk bir bolumunde Pluton, Gunes, geri giden Merkur, Venus ve Kuzey Ay Dugumu Oglak burcunda olacaklar.

Kuzey Ay Dugumu Mart 2011’e kadar Oglak burcunda ve bizlere secimlerimizin sorumlulugunu elimize almamiz icin destek veriyor. Artik buyumemiz gerektigini, aile ve toplumlarin rahimlerinden cikmamiz gerektigini soyluyor.

Yengec burcundaki Ay tutulmasindaki niyetlerimizle ilgili 7 Ocak’ta farkindalik alabiliriz. Tum kayitlardan disari adim atmamizin onunde icsel engellerimiz var mi? 15 Ocak’ta gerceklesecek olan yilin ilk tutulmasina yonelik olarak bu farkindaliklarimiz onemli.

15 Ocak’ta sabah 09.07 gibi Oglak burcunda yeniay ve Gunes tutulmasi gerceklesiyor ve Pluton, Gunes, Ay, geri giden Merkur, Venus ve Kuzey Ay Dugumu bu burcta siralaniyorlar. Oldukca guclu bir etki bu. Tutulmanin suresinin uzun olacagi gozukuyor. Etkileri zaten basladi.

Oglak toplumu simgeler. Her burc karsisindaki burcla cok onemli etkilesim icindedir. Oğlağın karşısındaki ve onu tamamlayan burç Yengeç.
Oglak burcunun karsi burcu olan Yengec, ev ve aile ise, Oglak ev ve ailenin icinde oldugu buyuk aile, yani toplumdur.
Yengec su ise, Oglak suyu koydugumuz kaptir. Yeni bir kaba geciyoruz bu yil.
Oncelikle bu iki tutulma, daha once de ifade ettigim gibi bizi yeni bir programa yonelik guncelliyor:J
Blgisayarlar guncellendikten sonra kapatilir yeniden calistirilir. Iste bizler de ayni durumdayiz. Fislerimiz 31 Aralik tutulmasi ile cekilip, 15 Ocak gunes tutulmasi ile yeniden takiliyor sanki.:J

23 Ocak’ta, ayin 15’indeki Oglak tutulmasinda ektigimiz tohumlarin ya da fisimizi yeniden taktigimiz yerdeki guven ihtiyacimizi fark edebiliriz. Tum sinirlarin otesine gecerek bu enerjiyi topraklamaya niyet edelim. 25 ve 26 Ocak’ta bonus destek gozukuyor.

Mars 20 Aralik’ta Aslan burcunda gerilemeye basladi. 10 Mart’a kadar devam ediyor bu durum. Disa donuk olmasi gereken bu guclu enerji ice donuk oldugu zaman bizi zorlayabilir. Farkindalikla bu enerjiyi icsel degisimimiz icin yonlendirelim. Dis dunyada cesaretimiz kirilmasin, lutfen hatirlayalim ki, dis dunyadaki cesaretimiz aslinda ic dunyamizdan gelmektedir.

Transit Jupiter 2009 yili boyunca yaptigi Kova burcu ziyaretini bitiriyor ve 19 Ocak’ta Balik burcuna geciyor, Balik burclari ve haritalarimizdaki Balik alanlari icin cok olumlu bir etki ve olumlu degisimler basliyor. Jupiter Balik burcunun gezegeni ve bu burcta kendi yuvasini ziyaret ediyor bu yil. Bizler de bir anlamda yuvamizla baglanti kurabiliriz. Ruhsal yonumuzun gelisecegi bir yil 2010. Yuva sevgisini, Oz’den gelen sevgiyi hissetme potansiyelimiz guclu. Buna kendimiz ne kadar acarsak, o kadar evrenle uyumlu olarak yuruyebiliriz bu yil.

Saturn 13 Ocak’ta Terazi burcunda geri gitmeye basliyor ve bize bu burcun enerjiisyle ogretmek istedikleri daha da belirginlesiyor.
Terazi’nin gezegeni Venüs Oğlak burcunda bu ay. Sevgide ve iliskilerimizde geleneksel kaliplara ve beklentilerimize bakiyoruz!
Beklentisiz sevebilmeye, beklentisiz iliski kurabilmeye yonlendiriyor bizi gokyuzu enerjileri. Bu yuzden de var olan kaliplarimizi bir bir karsimiza cikartiyor.
Korkularimiz yuzunden, guven ihtiyacimiz icin, toplumdaki unvanimiz kaygisiyla ya da geleneksel yapinin etkisi altinda mi iliski icindeyiz? Partnerlik icindeyiz? Evlilik kurumu icindeyiz?
Gercegimiz ne ise bununla bir an once yuzlesmeye hazir olalim, cunku gittigimiz donemin enerjileri birlikteliklerimizi cok guzel bir sekilde harmanliyor, hallac pamugu gibi olabiliriz:J
Ozden oze sevgiye, kendimiz olabilecegimiz, cikarsiz, ozgur birlikteliklere dogru yol aliyoruz. Zaten bu tarz iliskiler icinde degilsek, su anda oldukca huzursuz ve karisigiz.
Ayrica parayla ilgili korkularimizi da daha net olarak gorebiliriz bu ay.

Merkür 15 Ocak’taki Gunes tutulmasina kadar Oğlak burcunda geri gidiyor. Dunyasal iletisimde zorlanabiliriz yine her zamanki gibi ve yeni anlasmalarda, kontratlarda vs. dikkatli olalim. Ancak diger taraftan da dikey iletisimimiz arttigi icin, bizi geri ceken tum korkular, icinde oldugumuz toplumsal hipnoz konularinda cok onemli farkindaliklar yakalayabiliriz. Pluton Oğlak transiti ile bizi biz ile bulusturma cabasinda. Kendimiz olabilmemiz icin toplumsal hipnozdan, bize zerk edilen korkulardan cikabilmeli, her alanda tum tanimlarin otesine gecebilmeliyiz.

Bu ayin yine onemli mesajlarindan biri zaman kavrami.
Oglak burcunun gezegeni Saturn zamani yonetir. Ancak artik zaman cok farkli olarak algilaniyor ve dunyasal zihinden ozgurlestigimiz oranda zamansizliga geciyoruz.
Zamanı yaslanmayla bagdastiriyoruz, oysa zamandan ciktigimizda yaslanmaktan da cikabilirizJ) Yani yine care bizde.
"Zaman" ile barismamiz gerekiyor.
Zamani ozgur birakmamiz ve "anda" olabilmemiz gerekiyor.
Zamanindan once ve acele ile yaptigimiz her sey, bize farkli bir sekilde geri donuyor. Cunku herseyin "kendi zamani" var ve buna da en kolay sekilde "anda" kalarak ulasilabiliyor.

Oglak ayni zamanda kariyer ve basaridir ve haritalarimizda basariya ulasacagimiz ama bunun icin kendi kozmik zamanimizi bekleyecegimiz bir alani gosterir.

Oglak burcu kolektif korkularla baglantilidir. Pluton’un Oglak transiti tum bu korkulari da su yuzune cikartiyor. Icine dusmemek icin icsel gucumuzle baglantida olmaliyiz.

Sevgili Arkadaslar, haritalarimizda ve yasamlarimizdaki Oglak alani ve Saturn nerede ise, orasi cok derinlere gomulmus, gecmis hayatlarimizda ustesinden gelemedigimiz konularla bas etmemiz gereken yer. Burada kendi zirvemiz var. Bu zirve belki de bu enkarnasyona kadar hic ulasmadigimiz bir zirve. Su anda hem bireysel olarak, hem de insanlik olarak “oraya” gidiyoruz Pluton’un Oglak transitiyle ve Saturn’un ve diger gezegenlerin transit etkileriyle.
Icinde bulundugumuz donemde, kendimize ve evrensel zirvemize yaptigimiz bu yolculukta, gecmis yasamlardan bazi kisiler yeni bir seviyede gelebilirler yasamimiza!
Ayrica, bizim icin onemli olan yerlere, uzak yollara ziyaretler yapabiliriz.

Oglak burcu bedenimizde iskeletimizi, derimizi ve dislerimizi simgeliyor.
Pluton’un Oglak transiti ile iskeletimiz degisiyor bir anlamda.
Bu kadar onemli bir donemdeyiz aslinda!.
Felaket senaryolarina cekilmeyelim ve iskeletimizin degismesinin ne anlama geldigine bakalim lutfen arkadaslar.
Bizi uyutan sistemin fisini cekelim artik, ki 31 Aralik ve 15 Ocak tutulmalari bunun icin yardim ediyor bize.
Rehavet uykusundan uyanalim artik.
Iskeletimizin degisimi nicin bu kadar onemli?
Sozsuzluga muhtemelen defalarca gecis yaptik bu enkarnasyonumuza kadar, ama kemiklerimiz yok olmadi!
Kemiklerde tum zamanlarin bilgileri kayitli degil mi?
Dislerde de ayni sekilde…
O halde sadece gecmisin degil, gelecegin de bilgileri kayitli iskeletimizde, dislerimizde! YANI BEDENIMIZDE.
Gunumuzde estetik operasyonlar ile kemiklerimiz degistirilebiliyor.
Gunumuzde, cok ileri sifa teknikleriyle, henuz tibbin aciklamayacagi sekilde iskelet ve kemik yapimizda su anda mucize olarak adlandirilan tedaviler yapmak mumkun!…Bunu yapabilen oncu kisiler var ve bu konu onumuzdeki donemde yadsiyamayacagimiz kadar gozumuzun onunde olacaktir.
Kundalinimiz yukseliyor omurgamizdan.
Sadece bizim degil, dunyanin kundalinisi de yukseliyor.
Bu gune kadar bildigimizi sandigimiz ve bilmenin guveni icinde oldugumuz tum tanimlamalarin otesine dogru ilerliyoruz. Ilerlememiz gerekiyor!
Dunyaya yeni gelmis ve etrafini tanimakta olan bir bebek gibiyiz.
“Hic bir sey bize ogretildigi gibi degilmis” diyecegiz bu yil arkadaslar:J
Toplumsal Hipnozun fisini cektigimiz oranda ozgurlesecegiz.
15 Ocak’taki Gunes tutulmasi bu anlamda cok onemli.
Karar bizimdir…Evren bize saygi duyar…Nerede olmak istiyoruz bu yeni donemde?

Kaos ve felaket kehanetlerinde mi?

Yoksa henuz acilmakta olan ve doludizgin acilacak olan INSANIN BILGISININ isiginda mi?
Bu bilgilerin acacagi yeni uyanislarda mi?
Yeni uyanislarla yapilacak secimlerin, butune olan olumlu katkisinda mi?

Biz nerede olmak ve neyi beslemek istiyoruz?

Korkuda mi, yoksa bu secimler icin gerekli olan cesarette mi?
Atalette ve “ y a p a m i y o r u m… cunku acaip karmalarim var, aileden gelen yikici enerjiler var, kilom var, korkum var, o var bu var; ya da guvencem yok, param yok, destegim yok, sevgilim yok, o yok-bu yok ” larda mi, yoksa hem kendimiz hem de butun icin gerekli olan adimlarda mi?
Yengec tutulmasi, “Guvence icindeki kabugunuzdan ve eski kayitlarinizdan cikin artik” dedi bize.
Oglak tutulmasi ile yeni bir kaba geciyoruz.
Hareket zamani artik.
Cesaret edelim bunun icin.
“Kendimize” dogru yuruyelim lutfen bunun icin.

Sevgili arkadaslar, ekte bir iskelet resmi yolluyorum, internetten ulastigim bir resim. Ister buna bakin, ister siz bir iskelet resmi bulun ve lutfen bakin:J
Gokyuzu enerjileri bize mesaj yolluyor.
“Iskelete farkli bir gozle bakin” diyor.
Lutfen yogunlasin ve icinizdeki bilgiye acin kendinizi.
Oldugumuzde, etlerimiz topraga karistiginda geriye iskeletimiz kaliyor.
Dunya gezegeninde, insan formunda hepimizin iskeleti ayni…
Distan farkliymisiz gibi gozukuyor.
Sinif farklari, inanc farklari, dil farklari, irk farklari, algidaki!!!guzellik farklari…
Tum farklar dista ve zihinlerde.
Icte ise hepimizde ayni iskelet var!.
Mukemmel sekilde tasarlanmis bir yapi, muhtesem bir zeka tarafindan olusturulmus harika bir modeliz biz:J
Henuz bilgisi tam olarak cozulememis ve tum bilginin kayitli oldugu bir yapiyiz.
Oyle bir yapi ki bu, tum zamanlarin bilgisine vakif!
Bu yuzden de gittimiz yol “ınsanın yolu” arkadaslar.
Gittigimiz yol ve biz ayniyiz!
Gittigimiz yol, bizim “yapimizdaki, iskeletimizdeki, tasarimizdaki” bilgilerin aciga cikisidir.
Pluton gezegeni Oglak transiti ile ISKELETİMIZI bu anlamda desiyor, bizi gercek olan kendimizle bulusturuyor. Lutfen bir de bu acidan bakalim.
Dunyanin iskeleti de degisiyor.
Simdi, iskeletimizi idare eden kuklacilardan iplerimizi kabul ile geri alip, Oz’umuzun gucu ile kendimize yolculuk yapma zamani.
Simdi zihinlerden ozgurlesme zamani.
Ve gittigimiz donemde ongorulen bazi tarihlerde yasayacaklarimiz, iste bu yolculugunu sahiplenmis bilinclerin sinerjisiyle olacak.
Bazi tarihler ongorulur ama o tarihlerde yasanacaklar ongorulemez ki arkadaslar…Eger bizler kuklacinin yonettigi mukemmel kuklaciklar olmaktan vaz gecebilirsek, onemli tarilerdeki degisimleri biz olusturacagiz.
Iste bu ayin enerjisi bu anlamda cok onemli. Cunku bizler bu ayki tetiklemeyle 2010 yilini baslatabilir, Pluton’un Oglak transitinin etkilerini her gecen gun daha derinden anlayabilir ve Haziran 2010’da yine Oglak burcunda gerceklesecek olan cok onemli yeni bir tutulmayi olumlu etkileyebiliriz!
Bunu yapabiliriz.
Bu bizim insanlik gorevimiz.

Aslinda cok heyecan verici bir donem var onumuzde ve hep birlikte ulasacagimiz nokta hepimizin ortak bilincindeki uyanisimiza bagli.
Bu sorumlulugu hep birlikte paylasmak,
farkindalik icinde, birbirimizi gorerek el ele yuruyebilmek,
kendimizi henuz bulusmakta oldugumuz “insanin gercek bilgilerine” acabilmemiz dilegiyle,

Sevgi ve isikla,
Serpil Dogancay

RE: Ocak 2010 Gökyüzü enerjileri - Zembul - 01-10-2010 03:25 PM

Serpil Doğançay'ın bu güzel astrolojik değerlendirmeleri gözden kaçmadı umarım..
yoksa yanlış bir foruma mı koydum yazıyı?

Ocak’ta nelere dikkat etmeli? - Luli - 01-10-2010 04:57 PM

Bugünlerde tutulma mevsimindeyiz ve 15’inde Oğlak burcunda halkalı güneş tutulması gerçekleşiyor. Böyle bir dönemde Yengeç-Oğlak eksenindeki konulara, hassasiyetlere önem vermek durumundayız. Yengeç geçmişin, duygularımızın, aileye, anneliği ve derinlikleri içeren konuların yorucu ve yıpratıcı biçimde ortaya çıktığını göstermekte. Benzer biçimde, bu milli hassasiyetler ve ülkeye ait konular olarak da gündeme geliyor. Yengeç duygusal güvenliği, korumacılığı ve bir arketip olarak annelik etme güdüsünü içerisinde taşıyan bir semboldür. Halbuki 15’inde gerçekleşen Oğlak burcundaki yeniay (tutulma) bugünlerde duyarlılıkları örtmemiz gerektiğini ve kimi zaman kendimize bile daha acımasız bir gerçekçilik içinde bakmamız gerektiğini anlatmakta. Oğlak Yengeç’e sızlanmayı bırakmasını, geçmişe değil, geleceğe bakmasını söylüyor. Bu dönemde, gerek ev gerekse iş hayatımızda daha olgun, aklıbaşında, gerçekçi bir tavır takınmak durumundayız. Bunu yapamadığımız durumlarda duygusal kırılmalar, alınganlıklar hatta duygusal açıdan işkencelerle karşılaşabiliriz.

Dünyasal anlamda da buna paralel olarak, bu dönemde yönetsel konularda ciddi ve geleceğe yönelik bir bakış açısı kazanmamız gerekiyor. Kuşkusuz toplumsal hassasiyetleri gözden kaçırmamalı ancak devleti ilgilendiren gelişmelere dikkatle bakmalıyız.

Diğer yandan bu dönemde Merkür hala geri harekette, Mars da öyle. Böyle bir dönemde, pek çok girişimimizde engelle karşılaşabilir ve kendi kendimizi zorlasak da, sonuçta yorgun düşebiliriz. Halbuki 15’indeki yeniay ve hemen ardından Merkür’ün düzgün harekete dönecek olması, ayın ikinci yarısının göreli olarak daha rahat hareket ve ilerleme olanağı sağlayacağını göstermekte. Özellikle kariyerimizi ilgilendiren konularda, ciddiyetimizi ortaya koyabilir, daha fazla güven yaratabiliriz. 16’sından itibaren içinde bulunduğumuz engelleyici koşullardan kurtulmaya başlıyoruz.

20’sinde Kova burcunun başlaması ile birlikte, 29-31 Ocak civarında özellikle 31’indeki dolunay sırasında kişisel ilişkilerimizde aşırı önemsediğimiz, gurur yaptığımız alanlarda eğer öfkemizi kontrol edemezsek, kişilik savaşlarına girebiliriz. Bu nedenle ayın son günlerinde enerjimizi yapıcı yönde kullanmanın yollarını aramalıyız. Bugünlerde otorite ya da baba figürü yansıtan kişilerle ilişkilerimizde daha serinkanlı olmak gerek. Aşırı tepkiler, başkaldırılar ya da ani çıkışlar yıkıcı sonuçlar getirebilir. Kuşkusuz bu dönem ülkemiz açısından finansal ve ekonomik alanda daha stresli bir dönemin yaşandığını gösteriyor olabilir.

Hakan Kırkoğlu

Cvp: Ocak’ta nelere dikkat etmeli? - ginka - 01-10-2010 05:14 PM

(01-10-2010 04:57 PM)Aprilios Yazılan:  Bugünlerde tutulma mevsimindeyiz ve 15’inde Oğlak burcunda halkalı güneş tutulması gerçekleşiyor. Böyle bir dönemde Yengeç-Oğlak eksenindeki konulara, hassasiyetlere önem vermek durumundayız. Yengeç geçmişin, duygularımızın, aileye, anneliği ve derinlikleri içeren konuların yorucu ve yıpratıcı biçimde ortaya çıktığını göstermekte. Benzer biçimde, bu milli hassasiyetler ve ülkeye ait konular olarak da gündeme geliyor. Yengeç duygusal güvenliği, korumacılığı ve bir arketip olarak annelik etme güdüsünü içerisinde taşıyan bir semboldür. Halbuki 15’inde gerçekleşen Oğlak burcundaki yeniay (tutulma) bugünlerde duyarlılıkları örtmemiz gerektiğini ve kimi zaman kendimize bile daha acımasız bir gerçekçilik içinde bakmamız gerektiğini anlatmakta. Oğlak Yengeç’e sızlanmayı bırakmasını, geçmişe değil, geleceğe bakmasını söylüyor. Bu dönemde, gerek ev gerekse iş hayatımızda daha olgun, aklıbaşında, gerçekçi bir tavır takınmak durumundayız. Bunu yapamadığımız durumlarda duygusal kırılmalar, alınganlıklar hatta duygusal açıdan işkencelerle karşılaşabiliriz.

Dünyasal anlamda da buna paralel olarak, bu dönemde yönetsel konularda ciddi ve geleceğe yönelik bir bakış açısı kazanmamız gerekiyor. Kuşkusuz toplumsal hassasiyetleri gözden kaçırmamalı ancak devleti ilgilendiren gelişmelere dikkatle bakmalıyız.

Diğer yandan bu dönemde Merkür hala geri harekette, Mars da öyle. Böyle bir dönemde, pek çok girişimimizde engelle karşılaşabilir ve kendi kendimizi zorlasak da, sonuçta yorgun düşebiliriz. Halbuki 15’indeki yeniay ve hemen ardından Merkür’ün düzgün harekete dönecek olması, ayın ikinci yarısının göreli olarak daha rahat hareket ve ilerleme olanağı sağlayacağını göstermekte. Özellikle kariyerimizi ilgilendiren konularda, ciddiyetimizi ortaya koyabilir, daha fazla güven yaratabiliriz. 16’sından itibaren içinde bulunduğumuz engelleyici koşullardan kurtulmaya başlıyoruz.

20’sinde Kova burcunun başlaması ile birlikte, 29-31 Ocak civarında özellikle 31’indeki dolunay sırasında kişisel ilişkilerimizde aşırı önemsediğimiz, gurur yaptığımız alanlarda eğer öfkemizi kontrol edemezsek, kişilik savaşlarına girebiliriz. Bu nedenle ayın son günlerinde enerjimizi yapıcı yönde kullanmanın yollarını aramalıyız. Bugünlerde otorite ya da baba figürü yansıtan kişilerle ilişkilerimizde daha serinkanlı olmak gerek. Aşırı tepkiler, başkaldırılar ya da ani çıkışlar yıkıcı sonuçlar getirebilir. Kuşkusuz bu dönem ülkemiz açısından finansal ve ekonomik alanda daha stresli bir dönemin yaşandığını gösteriyor olabilir.

Hakan Kırkoğlu

Aprilios faydalı paylaşım için teşekkürler gözkýrpma zor olcak gibi ama inşallah bu farkındalıktan sonra gardımızı alabiliriz :D

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Simurg - 01-12-2010 06:24 PM

Oğlak burcunun 25 derecesinde gerçekleşecek olan gölgeli Güneş tutulması ülkemizden de gözlemlenebilecek. Dünyada ise Hindistan’dan Japonya’ya kadar olan çok büyük bir bölgeyi etkileyecek. 15 Ocak 2010 saat: 07. 14 de Güneş gölgeye girmeye başlayacak, tutulma ortası 09. 10 da, Güneş’in gölgeden çıkışı ise 10.59 da olacak.
15 Ocak’ta gerçekleşecek gölgeli Güneş tutulması Venüs ile birleşim halinde olacak ve yeni oluşumların işaretini taşıyacak. Açığa çıkan kozmik enerji ülkemiz açısından para ile ilgili ani gelişmeleri tetikleyecek ve ortak hareket ettiğimiz ülkeler ile olan ilişkilerimizi etkileyecek. Bu etki altında ortak strateji geliştirdiğimiz ülkeler ile olan ilişkilerde yeni sorumluluklar alabilir, kararlı, hırslı ve uzlaşmacı bir şekilde girişimlerimizi başlatmak için gerekli desteği bulabiliriz. Aynı zamanda bu oluşum T.C. kuruluş haritasında natal Satürn ve Merkür’ü de kare açı ile etkileyeceği için toplumda yeni gelişmeler karşısında huzursuzluk ve kargaşa gözlemlenebilir.
Kişisel olarak Güneş tutulmasının etkisiyle enerjinizi dış dünyaya yansıtmakta zorlanır, farkında olmadığınız sorunlar ile yüzleşir, yaşadığınız olayların değerlendirmesini yapar ve ortaya çıkan enerji ile kendinize yeni bir yön çizersiniz. Güneş tutulmasının etkisini herkes oluştuğu burç ve doğum haritalarındaki ev konumlarına göre farklı alanlarda hisseder. Güneş tutulmasının sizi etkilemesi için tutulma derecesinin özel doğum haritanızdaki yıldızlar ve önemli noktalar ile birleşmesi ya da açı oluşturması gerekiyor. ( Birleşme için 8 derecelik bir pay, açılar içinde 180, 90 ve 120, 60 derecelik açılar dikkate alınmalıdır.)
http://www.astromagazin.com.tr/astroyazar/astrolog-filiz-mete/2012-15012010-gunes-tutulmasi
Astrolog Filiz Mete...
astromagazin.com.tr