Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: 2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri (/showthread.php?tid=2854)

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Félicé - 01-03-2010 11:31 PM

Whole sign ev sistemi doğru veya yalnış orası tartışılır. Ben yazacağım notları whole sign ev sistemine göre değerlendirildiği için belirtme ihtiyacı hissettim.
Benimde en başından beri ev sistemleri konusunda sıkıntım var, kendime net olduğuna inandırdığım bi ev sistemi oluşturamadım. Yıldırımgen ev sistemini bekliyorum.( Anladın hocam sen onudil çýkarma)
Sizler placidus, whole, alcabitus, regimon.. bilmem ne ev sistemleri ile tek tek yorumları deneyebilirsiniz;)

RE: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - SoL@RÎ$ - 01-04-2010 01:33 AM

whole sing e göre 12 evimde pluto ve saturn bulunmakta arastırılmalı

Cvp: RE: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Dark Lord - 01-04-2010 01:44 AM

Félicé FilosoFo Yazılan:
Melancholic Yazılan:Buarada Felice'nin notları ben de merak ettim. Ona göre hangi sektöre yöneleceğimizi şimdiden düşünelim gülücük)

Notlarımı yüz yüze daha iyi anlatabilirim aslında sana,daha iyi olur. Daha verimli oluruz yöneleceğin sektörü aydınlatırken:D

Denemeden bilemeyiz , sen bi burdan yaz bakalım. Anlarsam , seni buralara kadar yormaya hiiiçç gerek yok hehee

RE: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Schatz - 01-04-2010 01:46 AM

AY: 1 Ocak Yengeç burcunda,

2 � 3 Ocak Aslan burcunda,

4 � 5 Ocak Başak burcunda

6 � 7 � 8 Ocak sabaha kadar Terazi burcunda

9 � 10 Ocak Akrep burcunda

11 � 12 Ocak Yay burcunda

13 � 14 � 15 Ocak İkindiye doğru Oğlak burcunda, 15 inde Yeni Ay halinde ve yeni yılın ilk Ay tutulumu oluyor. Kısmi bir tutulum ve bizden görülmüyor.

16 � 17 Ocak Kova burcunda

18 � 19 � 20 Ocak yatsıya kadar Balık burcunda

21 � 22 � 23 Ocak sabaha kadar Koç burcunda

24 � 25 Ocak öğlene kadar Boğa burcunda

26 � 27 Ocak akşama kadar İkizler burcunda

28 � 29 Ocak Yengeç burcunda

30 � 31 Ocak Aslan burcunda, 30 gecesi dolunay var.

MERKÜR: Geçen ay belirtmiştik ama hatırlatmak babında söyleyelim; 15 Ocak günü rotardan çıkarak Oğlak burcunda yoluna devam etmeğe başlıyor. Yine de birkaç gün daha dikkatli olmakta fayda vardır.

VENÜS: Ayın ilk yarısını Oğlak ikinci yarısını Kova burcunda geçiriyor.

Oğlak burcundaki yolculuğunu Güneş ile elele, kolkola sürdürüyor ve bir gün ara ile Kova burcuna da beraber geçiyorlar. Anlaşılan Pluton�un ağırlığını ve Merkür�ün rotar etkisini yumuşatmak ve rahatlık, sıcaklık yaratarak dışa açılımı kolaylaştırmak için bu dengeyi kuruyor.

Yeni yıla Venüs zerafeti, güzelliği, şans verici etkisi ve Güneş kardeşliği ile giren Oğlaklar bu enerjiyi ileriye de taşıyarak mutluluk formülünü bulabilirler. Şimdi kendinize uygun, rahatlık ve açıklık verebilecek bir uğraşı seçerseniz iyi olur. Yakınlarınız, arkadaşlarınız, ortak veya ilişkide olduğunuz kişilerle iyi kontaklar başlatabilirsiniz. İş konusunda da şansınız açık olur.

Venüs�ün yumuşak ve şans açıcı etkileri Bağa ve Başaklar için de faydalıdır. Özellikle maddi ve materyal konularda bir rahatlık verebilir.

GÜNEŞ: 20 Ocak Çarşamba günü Kova burcuna geçiyor. Ardından Venüs�ü de çekiyor. Bu beraberlik önce Oğlaklar sonra da Kovalar için tabii ki güzel bir şanslılık getirecektir. Yaşam enerjisini, iyi duyguları, güzellik ve denge faktörünü arttırır. Eliaçıklık, sıcakkanlılık, ince bir zevk hatta biraz da büyüleyicilik verebilir. Sosyal ilişkiler yönünden çok önemlidir. Biraz narsistlik duygularını arttırabilir ama bunun bir zararı olmaz. Müzik, sanat, yaratıcılık gibi yönlerini kullanmak isteyenlere gayet uygun imkanlar sunacaktır.

Ayrıca, bu ikilinin serüveni sizlerin hangi evinizden geçiyorsa, o alanda mutlaka bir güzellik, başarı, yükselme veya bir başka hoşluk verecektir.

15 Ocak yine Oğlaklar için hoş bir gün olur. Kendinizi oldukça açık, huzurlu, çok rahat ve her şeye olumlu bakabilecek bir kıvamda bulursunuz. Bugün edinebileceğiniz tecrübeler ileride hatırlamak isteyeceğiniz türden olur. Arkadaşlarınızla birlikte olmaya ve sevdiğiniz şeyleri yapmaya önem vermelisiniz. İlişkileriniz olumlu olacaktır. Balık ve Boğalar da bu sımsıcak esintileri hissederek değerlendirebilirler.

MARS: Aslan burcunda başladığı rotarını ayın tamamında sürdürerek 9 dereceye kadar vardırıyor.

3 Ocak günü geçerken uğrayan Ay ile kısa bir beraberliği var. Aslanlara aşkı, sevgiyi ve seksi hatırlatırken biraz da zorlayabilir. Aşkın fırtınasına tutulan da olabilir. Güveni ve benliği arttırarak �ben� her şeyi yaparım, �ben� den etkileyici kim var, her kılığa girer istediğimi elde ederim gazını verebilir. Buna düşünmeden kapılmayı tabii ki tavsiye etmeyiz.

Risklere açık, cesareti arttıran, duygu frenlerini patlatabilecek, ölçüsüz hallere ve kıskançlıklara neden olabilecek bir enerji verir. Darılmak, küsmek, incinmek de çok kolay olur. Girişimcilik ve ataklık da yaratacaktır.

Kova ve Akrepler için de sert etkili bir gün sayılır. Veya bu burçlarda rahatsız edici sert bir yıldızı olanlar da dikkatli olmalılar.

JÜPİTER: Bu ay değişim zamanı� Kova burcunda Ayın 18 ine kadar heyecanla ilerliyor. Zira yeni burcu olan Balık sevdiği bir mekan olacak. Ruhları, amaçları, tarzları uyuşuyor. Bir yandan da zaten Balık burcunun ikinci yöneticiliği misyonu var. Neyse fazla uzatmayalım 18 Ocak gününden itibaren artık Balık burcuna geçiyor.

İlk akla gelen tabii ki Balıklar ve diğer su guruba burçlar ve Boğalar için şans, büyüme ve zenginleşmedir. Bir anlamda bu yılın şanslı Burcu Balıklar sayılır. Başarılı olabilecekleri girişimlerde bulunmak ve eğitim, öğrenim yapmak için yeni olanaklar aramak zamanlarıdır.

İkizler, Başak ve Yaylar sert ve olumsuz etkilerini alırlar. Şans yönünden biraz duraklama, istediğine kolay erişememe veya çok abartılar içinde dibe vuracak gibi haller olabilirse de, Ancak Jüpiter�in olumsuzluğu da yine iyi değerlendirilerek en azından kendini fark etme, kritik etme, hayatını ve kendini sorgulama, olaylara farklı açılardan bakarak yeni bir değerlendirme yaptırması yönünden faydaya çevrilebilir. Asla yıpratıcı duygulara yer vermeden, yapıcılıktan ve pozitiflikten vazgeçmemek gerekir. Olumsuz da olsa öğrenilecek her zaman bir şeyler vardır. Gün gelir işe de yarar.

Jüpiter; Yaklaşık bir yıl geçireceği Balık burcunda; Maddi şans açıklığı yanı sıra, yapısal olarak potansiyel sahibi oldukları için maneviyat ve bilgi kazanma yönünden çok önemli şanslar sunacaktır. Yeni öğrenim kapıları açılır. Hayatında değişiklik gibi, iş, arkadaş, sanat, evlilik, çocuk, ortaklık veya çeşitli yatırımlar yapmak isteyenler için hayırlı olur. Abartmamaya dikkat ederek, isteyerek, severek, azim ve kararlılıkla yapılacak her şey için faydalıdır.

Daha geniş anlamda, iyimserlik, yardım, hayırseverlik, merhamet, yüce gönüllülük, birbirinin halinden anlama gibi insani duyguları ön plana çıkarır. İnsanlar birbirlerini daha fazla severler. İçtenlik, samimiyet, insanlık için yapılacak çalışmalar artar.

Edebiyat, müzik, resim, bale, dans alanlarında gelişmeler olur. Bu konulara daha fazla ilgi çeker. Duygusal, ruhsal deneyimler yaşanır, hayaller ve düşler yüceltilebilir. İdealizm artar, psişik potansiyellerde canlanma olur. Bazı kişiler kendi içine kapanıp, dış dünyadan uzaklaşmak, iç aleminle hem hal olmak isteyebilir. İçsel yolculuklar yaparak derinlere gidebilmek isteyenlere bir fırsat olabilir. Ancak fazla duygusallıklara, gerçek dışılıklara kapılarak günlük yaşamda sorunlar yaşamak da mümkündür. Yani bütün artılar ve hoşluklar yanında, abartanlar veya kendini kontrolsüz kaptıranlar için rahatsızlanma yolu da açıktır. Bunu unutmamak gerekir.

Bu yıl her zamankinden daha çok geziler, uzak ülkelere seyahatler, özellikle mistik, exzotik, doğu kültürünü taşıyan yerlere gidişler tercih edilebilir. Ticaret için de iyi bir yıl olur. Deniz ithalat ve ihracatı yönünden verimli sayılır.

Bu ay özellikle Jüpiter�in feyzinden, bolluğundan, asaletinden iyi etkilenecek olanlar; Kovanın son derecelerinde ve Balığın ilk birkaç derecesinde doğanlar� Bir de, yine Yengeç burcunun ilk derecelerinde doğanlar bu yüce enerjiden iyi nasipleneceklerdir.

18 Ocak günü özel bir gün olur. İyiliğin, anlayışın, idealizmin ve pozitifliğin zirve yaptığı saatler yaşanır. 20 Ocak günü de heyecanlı, canlı ve değişiklik getiren bir gün olabilir. Beklenmedik duygu kıpırdanışları, sürpriz durumlar, ani değişimler hayatınıza ya renk katar ya huzursuz edebilir. Bu size kalmış�

Bu yılın en şanslı burcu Balıklar dedik ama Jüpiter�in etkisi sadece onlara değil muhakkak. Diğer burçlar için de (yükselen itibari ile) belli alanlarda genişlik ve rahatlama verecektir.

Koç�lar; iç alemlerinde huzuru bulur, kendine dönük çalışmalar, ruhsal fark edişler, yardımlaşma, varsa düşmanları ile arayı düzeltme ve zor zamanlarda destek alma yönünden şanslı olurlar.

Boğa�lar; Arkadaşlık, dostluk ve grup ilişkilerinden yana şanslı olurlar. Hedeflerine, umut ettiklerine erişebilirler. Evrenselliğe açılım yapabilirler.

İkizler; Mesleki alanda, kariyer yapmada, iş ve çalışma alanlarında şanslılar. İşsizler iş olanakları veya zaten işi olanlar alanlarında ilerleme, büyüme imkanları bulabilirler. Babalarından veya yetişkin erkeklerden fayda görürler.

Yengeç�ler; Eğitim, öğrenim yönünden şanslıdırlar. Yüksek öğrenim, mastır v.s imkanları olur. Din, hukuk, felsefe gibi konular önem kazanır. Bol bol seyahat yapabilirler.

Aslan�lar; Menkul, gayrimenkul, miras, toplu paralar, ortak kazançlar gibi maddi yönden şansları açılır. Bilimsel konular, doğaüstü mevzular, yaşam, ölüm gibi gizemli öğrenilerle hayat görüşlerini zenginleştirebilirler.

Başak�lar; Sosyal açılımlar, sevgi, birliktelikler, ortak çalışmalardan yana şansları güler. Evlenmek için talihleri açık olur. Bu yıl evlilikler en çok Başaklara nasiptir.

Terazi�ler; Günlük hayatları, meşguliyetleri, bulundukları yer, çevre ilişkileri, iş ve meşguliyetler yönünden şanslı olurlar. Sağlıkları iyi olur. Sağlık ve iyi yaşamak için en uygun olana sahip olma imkanları vardır.

Akrep�ler; Aşk ve çocuklar yönünden talihlidirler. Kendilerindeki gizli yetenekleri keşfederler ve yaratıcılıklarını değişik alanlarla kolayca değerlendirebilirler.

Yay�lar; Aile, anne veya yaşlı bayanlarla ilişkileri yönlerinden şanslı olurlar. Evlerinde değişiklik, genişletici ve rahatlatıcı çalışmalar yapabilirler. Kendini güvene alma, gelecekle ilgili gerekli bir konuda temel atma imkanları olabilir. Alışkanlıkları ile ilgili faydalı iyileştirmeler yapabilirler.

Oğlak�lar; Maddi, finansal, gelirler yönünden bir hayli talihli olurlar. Gelir getirecek yeni olanaklar karşılarına çıkar. Bu sizleri memnun eder ancak kişisel gelişmeniz için soyut değerlere de kapı açılır bunu da değerlendirmelerini tavsiye ederim.

Kova�lar; Kişisel büyüme ve gelişme, zenginleşme adına en şansları açık olanlar. Bu yıl sizin için nispeten rahat geçer. Yeni öğrenimler, tecrübeler, kendini bulma, kimliğini ispat zamanınızdır.

SATÜRN: Terazi burcunda ve Pluton ile sert pozisyon içinde ilerlerken sıkılmış olmalı ki duraklıyor. Belli ki niyeti Pluton ile arasına mesafe koymak. Bunu bu ay gerçekleştiremiyor ama bir ay sabrederek üstesinden gelecek.

Terazilere, Oğlaklara, Yengeç ve Koçlara da bir ay daha sabretmek kalıyor.

6 Ocak günü Satürn � Ay kavuşumu var. Tabii bu ikili Pluton ile ne yazık ki sert pozisyonda. Duygularda ağırlık, kapanma, mutsuz hissediş, her şeye karamsar bakış verebilir. Kendinizi garip veya kargaşalı, içinden çıkılmaz bir durumda bulabilir veya siz öyle hissedebilirsiniz.

Başkalarına olur olmaz karışmak, işleri çıkmaza sokmak, karşınızdakini kızdırıcı bir hal takınmak gibi hallere neden olabilir.

25 Ocak günü Kova burcundaki Güneş ve Venüs Satürn�ün pozitif etki sahasına giriyorlar. Dikkatle, metanetle, bir sistem içinde ilerleme ve çalışma imkanları olur. Sosyal ilişkilerde ağırlıklarını koyabilir, etkilerini akıllı bir şekilde kullanabilirler.

URANÜS: Balık burcunda ve 23 derecede küçük salınmalarla idare ediyor.

1 Ocak günü Ay ile anlaşarak Akrepler ve biraz da Boğalar için hoş süprizleri var. Bu günü çok özel bir şekilde geçirebilirler. Özellikle 14 � 18 Kasım ve 12 � 16 Mayıs arasında doğmuş olanlara bir gün için de olsa gün doğdu. Duygusal hoşnutluk vererek beklenmedik küçük sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bugün mutlu olmak, ileride hatırlanacak bir anı kazanmak, sevdiğiniz, hoşunuza gidebilecek veya şaşırtıcı durumlar yaşamak çok olasıdır.

Balıklar da bu hoşnutluktan faydalanacaklardır. Soyut konularla, sanatsal aktivitelerle ilgilenmek, duygu yakınlıkları kurmak, romantik takılmalar ve mutluluk verebilecek heyecanlı zamanlar yakalayabilirler. Ev, aile, eş veya çocuklarla olmak ayrı bir tat verecektir. Çok değişik bir durum ortaya çıkabilir veya kendiniz her zamankinden farklı bir şeyler yapmak istersiniz.

NEPTÜN: Kova burcunda, yerinden ve halinden memnun�

PLUTON: Oğlaktaki yerini iyice garantilemiş olarak acele etmeden işine bakıyor.

Yeni yılın herkese gönlünce güzellikler, sevgiler, verimlilik, üretim ve bereket getirmesini diliyorum.

***** HOŞ GELDİN 2010 ******

http://www.sufizmveinsan.com/astroloji/htm/ocak2010.html

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - coolhandsome - 01-04-2010 03:20 AM

Félicé FilosoFo Yazılan:Whole sign ev sistemi doğru veya yalnış orası tartışılır. Ben yazacağım notları whole sign ev sistemine göre değerlendirildiği için belirtme ihtiyacı hissettim.
Benimde en başından beri ev sistemleri konusunda sıkıntım var, kendime net olduğuna inandırdığım bi ev sistemi oluşturamadım. Yıldırımgen ev sistemini bekliyorum.( Anladın hocam sen onudil çýkarma)
Sizler placidus, whole, alcabitus, regimon.. bilmem ne ev sistemleri ile tek tek yorumları deneyebilirsiniz;)

Alcatibius tipi harita çok sağlıklı sonuçlar veriyor..Whole Sign tipi haritanın bazı özel çalışmalar dışında tutarlılığı pek yok.Alcatibius,placidustan da iyi..

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Angel - 01-05-2010 04:48 PM

Oğuzhan Ceyhan demiş ki;

Bekar arkadaşlar jüpiter önümüzdeki şubatta hepinize sürprizler getirecek 17 şubat 28 şubat 7 mart ve 8 mayıs günleri beklenmedik tanışmalara hazır olun bu tarihleri not etmenizde faydalar var evli ve mutlu ilişkileri olan arkadaşlar için bu dönem çocuk hamilelik veya maddi anlamda önemli şanslar getirecek bir dönemdir
bu etkiler tüm burc gruplarını yoğun bir şekilde olumlu etkileyecektir
valla grup arkadaşları keyfinize bakın şubat gibi bir ay her zaman bulunmaz

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - ginka - 01-05-2010 05:09 PM

Angel Yazılan:Oğuzhan Ceyhan demiş ki;

Bekar arkadaşlar jüpiter önümüzdeki şubatta hepinize sürprizler getirecek 17 şubat 28 şubat 7 mart ve 8 mayıs günleri beklenmedik tanışmalara hazır olun bu tarihleri not etmenizde faydalar var evli ve mutlu ilişkileri olan arkadaşlar için bu dönem çocuk hamilelik veya maddi anlamda önemli şanslar getirecek bir dönemdir

angel teşekkürler bilgi için gözkýrpma jüpiterin süprizlerini bende merak ettim ocak ayı bitsede gitse gülücük

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Angel - 01-05-2010 05:18 PM

ginka Yazılan:
Angel Yazılan:Oğuzhan Ceyhan demiş ki;

angel teşekkürler bilgi için gözkýrpma jüpiterin süprizlerini bende merak ettim ocak ayı bitsede gitse gülücük

Rica ederim Ginkagülücük Ocak ayı biraz durgun geçecek gibi görünüyor ama Oğuzhan Ceyhanın dediği gibi Şubat ayında sürprizlere hazır olungülücük

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - telleyay - 01-05-2010 05:38 PM

Angel, siz bir melek misiniz?? Bu ne güzel bir haber benim için de geçerlidir umarım....gülücük

Cvp: 2009_2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Angel - 01-05-2010 05:44 PM

telleyay Yazılan:Angel, siz bir melek misiniz?? Bu ne güzel bir haber benim için de geçerlidir umarım....gülücük

gülücük Söylenilen tarihler tabiki geneli ilgilendiren durumlar ama haritanızda o günlerin transitlerine bakarak ya da Şubat ayı transitlerinize bakarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Jüpiter bol bol bereket getirir, herkese vardır bir sürprizi ama onu gölgeleyen başka gezegenlerden transitleriniz yoksagülücük