Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: 2010 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri (/showthread.php?tid=2854)

Sonbaharda Baskılı Değişim - Luli - 07-26-2009 02:25 PM

Belki siz de farkındasınız, içinden geçtiğimiz dönemde hayatımızda önemli farklılaşmalar yaşıyoruz. Zorunlu olarak değiştirmek, yenilenmek ihtiyacı vurgulanmakta. Hatırlarsanız, 2008’den önceki yazılarımda, Pluton’un Oğlak burcuna ilerleyeceği konusu altında, ekonomiden siyasete, global gelişmelerden bireysel düzeye kadar ne kadar derin, yorucu ve yeniden şekillendirici koşulların ortaya çıkacağına işaret etmiştim. Oğlak hiyerarşik yapıları, düzen ve devlete ait konuları, kural ve kısıtlamaları, hatta en üst seviyede uygarlığın maddi temellerini ve nasıl düzenlendiğini kısaca hayatımıza kural, düzen, kısıtlama ve belirli bir amaca ulaşabilmek için gereken mücadeleyi anlatıyor. Eğer 2008’den bu yana hayatınıza daha yakından bakarsanız, belirli konularda zorunlu mücadeleler içine girmiş olduğunuzu görebilirsiniz. Bu mücadelenin konusu Pluton’un kendi haritanızda geçtiği eve bağlı olarak değişebilir. Örnek olarak, yükselen burcu Yay olanlar için, (Pluton bu burç için 2. evden geçiyor) bu para kazanma konusunda, gelirleri arttırma mücadelesi ve elde maddi kaynakları kullanma konusunda artan bir hırs ve zorunlu olarak daha ciddi bir motivasyon göstermekteler. Başka bir örnek, yükselen burcu Aslan olanlar açısından (Pluton bu burç için 6. evden geçiyor) 2008’den bu yana çalışma koşullarında, iş ortamında, düzen, sağlık ve organizasyon gerektiren tüm konularda baskı doğuran değişiklikler, iş hayatında yenileme ve yeni amaçlar, yeni zorunluluklar ortaya çıkmakta.

Kuşkusuz 2008’de Pluton Oğlak burcuna henüz yeni girdiğinde sözünü ettiğimiz zorunlu değişiklikler bir bakıma travmalara neden olmuştu. Biz bu değişimi aynı zamanda dünya ekonomisinde yapısal bir dönüşüm, zorunlu bir daralma ve hayatt kalma mücadelesi olarak da gördük. Nitekim Oğlak, finansal düzenlemeleri, banka ya da sigorta gibi, güven üzerine inşa edilmiş organizasyonları, en genel anlamıyla, kapitalist ekonomik düzende sermaye sahiplerini ve kar amacı güden kuruluşlarını anlatır.

Sonbahar yeni koşullar getiriyor...

Önümüzdeki aylarda, 2008’den bu yana yaşadığımız bu zorunlu değişim süreci çok daha hızlanacak gibi gözüküyor. Hatta bu süreç 2012’ye kadar sürecek olan daha büyük döngüleri de içermekte ancak şimdilik daha yakın planda kalırsak, 29 Ekim’de Satürn’ün Terazi burcuna geçmesi ile birlikte, Kasım’dan başlayarak, Satürn ve Pluton kare açı içine girecekler. Şimdiden söyleyelim, ortaya çıkacak gelişmeler, özellikle Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burcunun ilk beş gününde doğanları, kısaca 20-27 Mart, 22-28 Haziran, 23-30 Eylül, 23-28 Aralık doğumluları çok güçlü biçimde etkileyecek. Bu dönemlerde doğanlar, harekete geçecekler ve 2008’den bu yana gelen baskılar yüzünden ortaya çıkan koşulları değiştirmeye başlayacaklar. Belki de şimdiye kadar erteledikleri, sadece düşünce düzeyinde tuttukları planlarını harekete geçirecekler. Satürn kısıtlayarak öğreten ve test eden, bizi gerçeklerle yüzleştiren gezegen olarak, üzerimizde yeniden yapılan hissedebiliriz. Satürn’ün Terazi burcunda yücelim asaletinde olması, 2008’den bu yana yaşanan baskılı değişimin zor da olsa, daha gerçekçi, kararlı bir bakış açısı getirecek. Bu süreçte dünyada da hukuki konular, devlet yapılarını ilgilendiren konular, global diplomasi yepyeni bir dönüşüm içine girecek.

Hakan Kırkoğlu.

RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - astrosohbet - 07-26-2009 02:56 PM

güzel bir yazıydı , bende şöyle bir değerlendirme ekleyebilirim ;

Transit Plüto , Oğlak burcuna ait tüm konuları ayıklama ( öldürme , bitirme ) işlemine devam ederken

Oğlak burcunun yöneticisi Satürn , özellikle önümüzdeki ağustos ayının son haftasıyla Eylül boyunca Uranüsle aktif bir zıtlaşma oluşturacak.

Uranüs ile Plütonun ortak yönlerinin DEĞİŞİM olduğunu biliyoruz ve Uranüsün bu işi daha hızlı ve çarpıcı biçimde gerçekleştirdiğinide hatırlayalım.
yani Ağustos-Eylül döneminde oluşacak gelişmelerin Satürn-Oğlak arenasına ait tüm kalıplaşmış formları ( kuralları , sistemleri , yapıları , devletleri , düzenleri vs.) hızlı bir değişime itmesi muhtemel diyelim.

Cvp: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - açelya - 07-26-2009 07:41 PM

ariess Yazılan:Astrolojı artı psikolojik terapı grubu halıne geldık , süper gokyuzu olayları yuzunden -aşkkaramsar hepımız burda elımızden geldıgınce bırbırımıze destek olalım ve transıtlerımızı en az zararla atlatmaya calısalım arkadaslarcanımsın
Yıldırım buaralar çok yoğun elinden gelenın fazlasını yapıyor , bende bırsey ıstemeye utanıyorum şusıralar ondan , ki inanın benım durumumda hıc ama hıc ıyı degıl.. Bizde kendımız yorumlar yapıp arastırmaya calısırsak , bırbırımızın durumlarını karsılastırarak , hem daha ıyı bırer ogrencı oluruz , hem Yıldırımın yükünü hafıfletırız. Ücretsız onlıne terapı grubu olmamızda yanımıza kar kalır.. :D müsadenizzle ben transıtlerın karıstırdıgı hayatlar dıye bı baslık acıp dıger baslıkları karıstırmadan devam etmeyı önerıyorum utandımgülücük

gülücük

Ben pek utanmıyorum... gülücük

Cvp: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - ariess - 07-27-2009 12:06 AM

gülücük)gözkýrpma

Cvp: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Simurg - 07-27-2009 01:28 PM

Herkese iyi haftalar.

AY DÜĞÜMLERİ BURÇ DEĞİŞTİRİYOR

Bugün, 27 Temmuz’da Kuzey Ay Düğümü Oğlak Burcuna / Güney Ay Düğümü Yengeç Burcuna geçiyor. Bu dönem itibariyle artık kişisel sorumluluklarımızın bilincine varmaya başlıyoruz. Hayatımızda çocukça davrandığımız alanda ya da pembe gözlüklerimizi taktığımız noktada artık şartlar bizi değişime zorlayacaktır. Artık konforlu alanımızı bozmamak için mazeretlerimiz tükeniyor. 22 Temmuz tutulmasıyla birlikte bu alanda zaten önemli değişimler başladı. Bu dönemde Yengeç Burçları sonunda büyüyecek, Oğlak Burçları ise şimdiye kadarki çalışmalarının ödüllerini alacaklardır. Plüton’un da Oğlak Burcunda hareketine devam ediyor olması, bu büyüme ve dönüşüm sürecinin önemini daha da vurgulamaktadır. Bu dönem boyunca hem kendi kaynaklarımıza güvenmek zorunda kalacağız hem de aile, geçmiş ve atalarımızdan bize kalan yükleri bir kenara bırakmamız gerekecektir. Bu dönem genel olarak alışkanlıkları değiştirmek üzerine geçebilir. 2,5 sene boyunca Yengeç Burçları, aile ve atalarından onlara miras kalan kimliklerini derinlemesine inceleyip, artık kendilerine ait olmayan duygusal yükleri bir kenara bırakabilecekler.

Yengeç Güney Ay Düğümünde yer aldığında; duygusal ve ruhsal bağlantı kurma ihtiyacı gösterir. Çünkü Yengeç kendi kişisel duygularına ve güvenlik ihtiyacına takıntılı bir şekilde bağlanır ve bu da bağımlı bir davranış sergilemesine neden olur. Halbuki Kuzey Ay Düğümü Oğlak; kişinin kendine güvenini sağlayıp kişisel sorumluluğunu almasını isteyecektir. Bu dönem bizi kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz karşılar hale getirecektir. Bunu yapabilmek için ise alışık olduğumuz sıcak ve güvenilir yuvadan biraz uzaklaşmamız gerekecektir. Mecazi anlamdaki bu yuva pek çok şeyi kapsayabilir. Güvenli fakat sıkıcı bir ilişki, maddi olarak bize yeten fakat mutsuz olduğumuz bir iş, geçmişten bu yana sürdürdüğümüz fakat kimliğimize artık uymayan arkadaşlıklar, bizi kişisel gelişimden ve yeni sorumluluklar almaktan geri çeken tanıdık çevre ve bunun gibi hayatımızda farkında olmadan sürdüğümüz pek çok konu…

Kuzey Ay Düğümü Oğlak; duygusallığı kontrol ederek disiplin sağlamak ister. Bunun için gerekli ayrılıklar veya yalnızlık, gelişim için gerekli olacaktır. Bu dönemde, kişisel yaşamdaki daha büyük ideallere odaklanacağız. 13 Şubat 2011’e kadar sürecek olan bu dönemde, çocukluk dönemi sorunlarını ve aile şartlanmalarını çözebilenler 2012’deki ruhsal yükselişe bir adım daha yaklaşmış olacaklar.

Astrozenith-Meral Erduran Ilgaz

RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - Defnis - 07-27-2009 03:07 PM

Tam da benim yaşamakta olduğum şeyler...
Ya hep mi zorlanacağız bu ara? güzel birşeyler yok mu aðla...(

Cvp: RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - luthi - 07-30-2009 12:57 PM

Defnis Yazılan:
luthi Yazılan:bende bişi farkettim tutulmadan 1 2 hafta sonra sanki etkileri gelior 2 temmuzda oğlak 15 drecede olan tutulma benimde 7. evime ve ay neptün jüpiter stelyumuna gelio eşimle 2 haftadır kedi köpek gibiyiz resmen alala çok ilginç ya cidden

Tutulmalarda başlangıç ve bitişler var ama benim merak ettiğim acaba tutulma esnasındaki alınan kararlar genelde sabit mi oluyor? kimse cevap vermedi buna aðla...( bu tutulmanın o şiddetli etkisi ne zamanlar esas olarak? bu etkiler ne zaman geçiyor? Çok kötü ve mutsuz hissettiğim bir dönemden geçiyorum. herşey ters gidiyor.. Biliyorum Uranüs de tam tepe noktamdan MC den venüse dokunarak geçiyor ama bu kadarı çok fazla geldi. Tutulmalar ile ilgili daha fazla bilgi lütfen....

Luthi sizinki sanırım tutulma etkisi ile genel havada bir elektriklenmedir. üzerinde durma bence..

bence aldığın kararlar birazda senin iradene bağlı misal madem kötü ve stresli bi dönem çok sivri kararlar almayarak bi şekilde denge tutturabiliriz sanki yada fırtınaların dinmesini beklemek ve önce kendimize şans vermek gibi... bunu böle açıklıyı verdim kendimce defniscim yani hayatta herşeyin aşağıya aşağıya gidiceğine sanmıorum karar dönemleri de bu yüzden çok önemli oluyor işte her ne olursa herkes önce kendine şans vermeli ve korkuları geride bırakmalıyız hayatın kendisi bi başlangıç ve sondan ibaret zaten değil mi o yüzden 2 3 gün üzülürüz sora yine güleriz bi şekilde yahu diyesim geliyor içimden =) oyüzden tutulmalarda alınan kararlaır boşver, sen nası mutlu oluosan öle yap bence ;) bide buarada şu bela pluton transiti benim hep 7. evimde olucak yıllarca üstüne tutulmalar bilmemneler yeni evli olmamıza ragmen misal ortada hiçbişi yokken feci gerginlikler yaşioruz kişilik çatışmalaırna giriyoruz işte bazı huylar değişio evlilik havasıyla vs vs... oluyo yani böle şeler hehehe gülücük

RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - nuray esen - 07-30-2009 01:13 PM

sana katılıyorum luthi aslında irademızle ılgılı boyle seyler ıyı seyler dusunelımkı ıyı seylerı cekelım hayatımıza cekım yasasındakı gıbı .bu aralar gunes tutulması ay tutulması allah sonumuzu hayır etsın.

RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - luthi - 07-30-2009 01:22 PM

walla nuray hanım tutula tutula hal olduk beni mahvetti bu tuutlmalar bide merkürün retro olduğu zamanlar hayatım alllak bullak oluyor benim merküryenim diye sanırım .. astrolojiyi anlamaya başladıkça cidden çok şaşıyorum ve bağlantılar beni feci heycanlandırıyor yani bi vay anasını yaa moduna giriyorum çok deli bişi bu walla gülücük

RE: 2009 Haftalık ve Aylık Gökyüzü Hareketleri - SeLiN - 07-30-2009 01:27 PM

benim ailemden birinin bu tutulma ya 9. yada 8.evinde gerçekleşti ve tutulmadan sonra inançlara yöneldi hiç alakası yokken birden hadis kitapları falan okuyor ahmet hulusiye sardı sizce bu tür inanç sorgulama olayını 8.evmi 9.evmi yönetir?