Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Yeniay & Dolunay - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI (/forumdisplay.php?fid=168)
+--- Konu: Yeniay & Dolunay (/showthread.php?tid=2523)

Cvp: RE: Yeniay & Dolunay - astrosohbet - 12-20-2009 12:23 AM

SeLiN Yazılan:yeni ay dolunay vs bu tip etkilerde kaç orb kullanılıyor?

4-5 orbun uygun olacağını düşünüyorum.

RE: Yeniay & Dolunay - ayse - 12-28-2009 01:45 AM

Iyı aksamlar, onumuzdekı dolunay 10 derece yengecte; harıtasında venus 12 derece yengecte olan bırını nasıl etkıler? tesekkur ederim.Bılgılerınızı paylasırsanız sevınırım.

Cvp: RE: Yeniay & Dolunay - Félicé - 12-28-2009 01:54 AM

ayse Yazılan:Iyı aksamlar, onumuzdekı dolunay 10 derece yengecte; harıtasında venus 12 derece yengecte olan bırını nasıl etkıler? tesekkur ederim.Bılgılerınızı paylasırsanız sevınırım.

Bitirmesi gereken ilişkiler varsa, dolunay bitişleri temsil ettiği için iyi bir fırsat.
Parasal ödemelerde bulunabilir. İlişkilerinde gerilim hissedebilir. Aşırı bağımlı olduğu venüsyen bir tadı (abur cubur, tatlı, alkol) bırakmayı deneyebilir. Varsa tabi. Ayrıca venüs yengeci olarak alınganlığını abartabilir. Dolunay yengeçte konumlanmış gezegenleri daha çok etkiler.

RE: Yeniay & Dolunay - astrosohbet - 01-27-2010 12:12 AM

30 Ocakta Aslan burcunda Dolunay gerçekleşecek..

Dolunay tam olarak Marsın üzerinde gerçekleşecek ve Uranüsle 135 derecelik gerilimli bir açı yapacak..

Marsın ve Uranüsün tetiklenmesi , gerek toplumsal gerek bireysel ŞOK edici olaylara işaret edebilir.. huzursuzluk , değişim isteği bir tür içsel patlamaya işaret edebilirki Türkiye'de dışsal patlamalar görme ihtimali olduğunuda söylemeliyim.

Şubat dönemi ( özellikle Ocak ayının şu son günleriyle , Şubat ayının ilk haftası ) huzursuz edici ve değişim için sabırsızlanan bir enerjiye işaret edebilir..

Marsın retro ve yavaş hareketli olması , Dolunayın da SABİT bir burçta olması , Uranüsün elektriğine set çekebilir ki umarım öyle olur.
çünkü Mars-Uranüs bağlantılarında , biriken huzursuz edici elektriğin çarpıcı ve sarsıcı durumlara işaret etmesi olasılığından söz edebiliyoruz..

her konumun olumlu bir yönü olabileceğini düşünme alışkanlığıyla , bu bağlantıların önümüzdeki 10 günlük süreçte bizlere '' işlerimizi hızlı yapma '' potansiyeli verebileceğini yada '' risk alma ve harekete geçme '' potansiyeli verebileceğini söyleyebiliriz.
yani şu 10 günlük sürecin , SONUCA ULAŞMA konusunda bize hız ve cesaret katabilme potansiyeli var gibi görünüyor..

tabii bu hızın araba kullanmak gibi konularda kullanılmamasını umuyorum ;)

Cvp: Yeniay & Dolunay - Simurg - 01-31-2010 12:29 AM

30 Ocak Dolunay

30 Ocak Cumartesi sabahı saat 8:20’de (İstanbul saatiyle) Aslan Burcu’nda bir dolunay olacak. Bu dolunay karar verip harekete geçme zamanı olduğuna işaret ediyor. Aslan Burcu’ndaki Ay, geri giden Mars ile birlikte olduğu için bu kararın eskiden beri sizi meşgul etmekte olduğunu söyleyebilirim. Kararsızlıkların üstesinden gelmenizi kolaylaştıracak küçük bir adım atmak için cesaretinizi toplayıp insiyatif alabilirsiniz. Göz önünde bulundurulması gereken hususlar aceleyle tepkisel olmamaya dikkat etmek, sabit fikirli olmamak ve fazla idealist yaklaşmamak olabilir. Bu dolunayın mevzusu eskiden geldiğine göre şimdi gerçekten ne istediğinizi bulmakla ilgili bir sorumluluğunuz olduğunu söyleyebilirim. Dahası bu isteğinizi kabullenerek değişimi göze almak ve hedeflerinize giden yolda iç dünyanızla dengeli bir uzlaşı sağlayarak adımlar atmak olabilir. Harekete geçmek istediğiniz konunun geçmişi Ağustos ayına kadar geriye uzanabilir. Kişisel isteklerinizle, genel gidişat ve kabul gören arasında bariz bir çelişki oluşmuş olabilir. Dış koşullar veya ait olduğunuz grup sizin isteklerinizi onaylamaya yatkın olmayabilir. Bu durumda kendi kişisel isteklerinizi nasıl ifade edeceğiniz ve bu konuda ne derece ısrarcı olacağınız konusu ilişkilerde gerilim yaratabilir. Eğer bu bir ast-üst ilişkisi içerisindeyse gerilim daha da yüksek olabilir. Belki de çoktan başlamış olan bir güç savaşının içinde bulabilirsiniz kendinizi. Dolunaylar her zaman farkındalık ve bir sonuç getirir. Bu sonuç genellikle duygusal boyuttadır. Böylece içinde bulunduğunuz gerilimin sebeplerinin farkında olarak kendi kararlarınızı ve davranış biçiminizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. En önemlisi duygusal tepkilerinizin farkına varabilirsiniz.

Şu anda Mars geri gittiğine göre taktik değiştirmek ve şimdiye kadar istediğiniz halde bir türlü doğru davranışı sergileyemediğinizi düşündüğünüz konularda, cesaretle denenmemişi denemenizi tavsiye ederim. Bunun için çok büyük adımlarla sonuca hemen varmayı hayal etmek yerine, küçük adımlarla kendiniz için büyük değişimleri hedefleyebilirsiniz. Zaten büyük ihtimalle Aralık ayındaki öncelikler ve gerçekliklerle, şimdi Ocak ayının sonundaki koşullar farklılık gösterdiği için sizin de öncelikleriniz değişmiş olmalı. Bu durumda, yeni koşullara ve gerçekliklere adaptasyon, esneklik ve hedeflerin yeniden belirlenmesi mevzuları gündeme gelmiştir. Bu değişime dikkat etmeniz gelecekteki taahhüttlerinizi belirleyeceği için oldukça önemli bir dönem olduğunu söylemeliyim.

Kasım ayının ortalarındaki mevzular gerilimli bir şekilde tekrar gündeme gelecektir. Ancak şimdi sizin bu konudaki tavrınız ve önceliğiniz değişmiş olmalı. Kendinizi ortaya koyuş biçiminiz farklılık göstermeli. Belki şimdi daha spontan ve risk almaya daha yatkın olabilirsiniz. Diğer yandan kabullenmeye ve bırakmaya da yatkınlık aşırı düzeye gelebilir ve kendini akışa bırakmak bir kaçış veya yılgınlık halini alabilir. Oysaki şimdi dış koşullar farklılık yaratabilmeniz için uygun fırsatlar ve destekler sağlıyor. Bu dolunayı farkındalıklarınıza (kalbiniz, istekleriniz) dikkat etmek ve destek fırsatlarını görebilmek için en önemlisi de hemen burnunuzun ucunda durup sizi çağıran şeyi görmek için kullanın. Hayatınızdaki anlam arayışına ve duygusal tatmini nereden aldığınıza dikkat edin. Sadece yaşadığınız ana odaklanın ve uyumlu olmak yerine gerekirse yalnız kalmayı tercih edin. O zaman hemen önünüzde gideceğiniz yolun açık-seçik durduğunu daha net görebilirsiniz. Ancak bu, tembellik ve boş vermişlik anlamına gelmemeli; tam aksine farkındalık, uyanık ve oyuncu bir yaklaşım gerektirir. Şimdi hayatınıza biraz oyuncu ve şakacı yaklaşmanın yararı düşündüğünüzden daha önemli olabilir. Gerekenlere değil, kendi isteklerinize odaklanın. Böylece yeni oyun arkadaşlarınız kendiliğinden karşınıza çıkacaktır. Bir süreliğine ciddiyeti bırakıp, kalbinizde çocuk kalın ve doyasıya eğlenmenin bir yolunu bulun.

Meltem Ersoy 29 Ocak 2010

RE: Yeniay & Dolunay - nuray esen - 01-31-2010 01:23 AM

paylasım ıcın tesekurler simurg

RE: Yeniay & Dolunay - Venüs - 01-31-2010 03:03 AM

Dolunay aslan burcunda oluyor ve bu aslan- kova aksını etkiliyor, bu etkileşimde illa ki değişim isteniyor ve bu değişim duyguları ele alıyor.
Bakıyorum da hayatımın son dönemlerinde olan tüm gökyüzü hareketleri ciddi değişimler istiyor benden ,değişe değişe kendimi tanımaz oldum son zamanlarda, yakında aynaya bakınca kim bu dersem şaşırmayacam. saskin.w

RE: Yeniay & Dolunay - nuray esen - 01-31-2010 04:08 PM

bende aynen oyleyım venus dolunay 7 evımde gerceklesıyor.marsda orda gerı gıdıyor.bu bende enerjımı azalltı sankı.dolunay olduğu zamn 7 evımde eşim cok ağresıf oluyor .ben olumlu duusnduğum ıcın sankı hersey yolunda gıdıyor.aslında dusuncelerlede alakalı bu iş.

RE: Yeniay & Dolunay - Garavu - 02-04-2010 12:07 AM

memleketi yönetecek daha iyi bir adam göremiyorum şu an, ve yine oyumu erdoğana atıcam..

kavga gelince umrumda bile değil öldürsünler birbirlerini, :D

hatta meclise girişte x-ray cihazını kaldırsınlar silahlar konuşsun, türkiye iran olmasın texas olsun koptum.w

Cvp: RE: Yeniay & Dolunay - Tarihci - 02-04-2010 12:17 AM

(02-04-2010 12:07 AM)Garavu Yazılan:  memleketi yönetecek daha iyi bir adam göremiyorum şu an, ve yine oyumu erdoğana atıcam..

kavga gelince umrumda bile değil öldürsünler birbirlerini, :D

hatta meclise girişte x-ray cihazını kaldırsınlar silahlar konuşsun, türkiye iran olmasın texas olsun koptum.w

vayy nafiz abimin nasılda hemencik kulakları çınlamış gülücük nafiz abi ama cidden komik halleri var yaa onu bunu bırakta hele kamera üstten çekiyor yaa kel kel kafalar parlıyo ben çok güldüm haberleri seyredince burda amacım parti muhabbeti değil halleri idikoptum.w suna-bak