Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Yeniay & Dolunay - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI (/forumdisplay.php?fid=168)
+--- Konu: Yeniay & Dolunay (/showthread.php?tid=2523)

RE: Yeniay & Dolunay - SeRDaL - 10-11-2011 11:02 AM

Bill Carson bana öyle demişti, Arch Stanton un yanında "tanınmayan" yazan mezarda :D

RE: Yeniay & Dolunay - yeppe - 10-20-2011 11:45 PM

arkadaşlar burcum terazi, yükselenim de. Ve 1. evim teraziyle başlıyo , akrebin orta derecelerine kadar devam ediyo. bu durumda 26 ekimde akrepte oluşacak yeniayda, akrep burcu için söylenenler benm için de geçerlimidir acaba?? şimdiden teşekkürler...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=doqfileqc1vi7-u1311885608;gm=a1;nhor=1;nho2=2;btyp=2;mth=gw;sday=20;smon=10;syr=2011;hsy=-1;zod=;orbp=;rs=0;add=19;ast=3%2C4%2C433%2C1221&lang=e&stx2=s=outs=

RE: Yeniay & Dolunay - ELF - 10-21-2011 12:46 AM

(10-20-2011 11:45 PM)yeppe Yazılan:  arkadaşlar burcum terazi, yükselenim de. Ve 1. evim teraziyle başlıyo , akrebin orta derecelerine kadar devam ediyo. bu durumda 26 ekimde akrepte oluşacak yeniayda, akrep burcu için söylenenler benm için de geçerlimidir acaba?? şimdiden teşekkürler...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=doqfileqc1vi7-u1311885608;gm=a1;nhor=1;nho2=2;btyp=2;mth=gw;sday=20;smon=10;syr=2011;hsy=-1;zod=;orbp=;rs=0;add=19;ast=3%2C4%2C433%2C1221&lang=e&stx2=s=outs=

O yorumlar çok enel yapılıyor ancak fikir sahibi olmak adına okuduğunuzda terezi ve akrebi bereber okumanız iyi olur

Akrep Burcu yeni ay - Derin - 10-29-2011 02:32 PM

Akrep burcu Yeni Ay’ı öncelikle ülkemizin haritası üzerinde önemli bir etkiye sahip. Yeni Ay 2 derece orbla Türkiye’nin haritasının Güneş’i üzerinde gerçekleşirken, Yeni ay saati de derecesi tutmasa bile ülkemizin yükselen burcu Yengeç yükselmekte.

Yeni Ay haritası, sükûnetimizi korumamız, sağduyulu olmamız gerektiğini belirgin bir şekilde vurgulamakta. Milliyetçilik duygularının daha da belirgin hale geldiğini göreceğiz.Aynı zamanda astrolojik olarak bakıldığında, ülkemiz için ekonomik olarak zorlanmaların da gündeme geleceği görünmekte. Bu ay gereksiz harcamalardan kaçınmalı, hesabımızı bilmeliyiz.

12 Evde yerleşmiş olan Güney Ay Düğümü Hem birleşmiş olduğu sabit yıldız Rigel’den aldığı, hem de 12. evin verdiği etki ile geçmişten ders almanın önemini ve aynı hataların uygulanmaması gerektiğini vurguluyor. Eski hatalara tekrarlamak yerine, bu hatalardan alınan derslerle ileriye yol almak gerektiğini anlatıyor.
[Resim: ankakusu.jpg?w=350&h=347]
Gelelim bireysel olarak bizlerin nasıl etkileneceğine;

Öncelikle duygusallık hat safhada olacak. Hassas ve alıngan yanımız etki altında, damarımıza basmak önümüzdeki bir ay süresince çok kolay. Ayrıca tüm bu duygulara hırsın da karışması bizleri zorlayacak gibi. Güçlü bir enerji var ortada. Eğer istersek, bu enerjiyi akıllıca kullanmakta mümkün tabii ki. Sükûnetimizi koruyabilmemiz, mantığımızla duygularımızı vicdanımızla harmanlayabilmemiz için, içimizde büyüyen bu potansiyel enerjiyi doğru alanlarda kullanmak aslında çok gerekli diyebilirim.

İçimizdeki bu yoğun enerjiyi özellikle başkalarını anlamak, başkalarının dertlerine ortak olmak için kullanabiliriz. Bizi zorlayacağını düşünüp, sürekli ertelediğimiz işlerin sabırla yapılması ve bitirilmesi için bundan daha iyi bir zaman bulamayız. Ruhsal konularla ilgili çalışmalara yönelebilir, yeni bazı öğretilere kapımızı açabiliriz.

Akrep Yeni Ay’ı özellikle korkularımızla yüzleşmemizi sağlayacaktır. Hayatımızda yok saydığımız, bizi ürküten ve korkutan konular teker teker gündeme gelecektir. Özellikle geçmişe yönelik anıların ortaya çıkacağını söyleyebilirim. Bu söylediklerim sizi ürkütmesin, çünkü bu Yeni Ay Jüpiter’le karşıt açı içerisinde. Bu yüzden korkularımızdan kurtulmak, onlarla yüzleşip hayatımıza pırıl pırıl devam etmek bu Yeni Ay’da kesinlikle yapılması gereken çalışmalar içinde olmalı. Regresyon, aile dizimi, nlp, astroloji gibi alanlarda (geçmişe yönelik temizlik çalışmaları) uzmanlardan şimdi yardım alma zamanı aslında.

Akrep burcu Yeni Ay’ı benim için çok kıymetli, çünkü dilekler gizli kalmalıdır ve hiçbir burcun Yeni Ay’ı dileklerimizi Akrep burcu kadar gizleyebilir.

Akrep burcu Yeni Ay’ı her şeyi dileyebileceğimiz gibi (çünkü Akrep sırdaştır ve onunla her sırrını paylaşabilirsin) Akrep temasına uygun dileklerde de bulunabiliriz. Tutku, cinsel doyum, istikrar, odaklanma, aşk, korkuyu cesarete çevirme, ölüm korkusunu yenme özellikle bu Yeni Ay’ın konuları.
Ayrıca borçların çabucak ödenmesi, finansal anlamda bağımsız olmak da bu alana aittir.

Akrep burcu Yeni Ay’ı bize değişim ve dönüşüm için gerekli cesareti verir. Bırakmamız gereken konuları dostlukları, acısa bile her zamankinden daha kolay bırakabiliriz. Acı çeker, küllendirir ve yeniden doğarız. Haberci rüyalar da bu dönemin olmazsa olmazıdır. Lütfen bilinçaltınızın rüyalarla yolladığı mesajları ciddiye alın!
Bir Olumlama ile ifade etmem gerekirse, bu Yeni Ay’ın olumlaması şöyle olabilir:

“İçimde var olan sonsuz gücün farkındayım. İçimdeki bu potansiyeli hem kendi, hem de çevremin hayrı için kullanmayı seçiyorum. Bedenimi tanıyorum ve beden dilimle kendimi iyi ifade ediyorum. Cinsel hayatım sevgi ve tutku dolu. Özel ilişkilerimde kendimi kolaylıkla ifade ediyorum. Benim kazancım her zaman harcamalarımdan kat kat daha fazla. Geleceğe güvenle bakıyorum. Cesaretim, istikrarım ve hayata iyimser bakışım, isteklerimi elde etmemde bana büyük destek. Ömrümün sonuna kadar hayatın tadını çıkarmayı, keyif içinde yaşamayı seçiyorum.

Ben değişim ve dönüşüme hazırım. Hayatımda değişmesi gereken konuların Dolunay’a kadar farkındalığımla buluşmasını ve Dolunay’dan itibaren hayatımdan çıkmaları için gerekli şartların oluşmasını seçiyorum. Tüm bu süreci kolaylıkla halledeceğimi biliyorum!”
[Resim: horoskop.jpg?w=208&h=300]

Gelelim burçlara göre öne çıkan temalar: (hem burcunuza, hem de yükselen burcunuza göre ön plana çıkan, Olumlama yapabileceğiniz temaları seçebilirsiniz)
Koç veya yükselen Koç’lar: Tutkular, korkular, saplantılar, cinsellik, aşk
Boğa veya yükselen Boğa’lar: ikili ilişkiler, ortaklaşa girişimler, evlilik, açık düşmanlıklar, rekabet ortamları

İkizler veya yükselen İkizler: sağlık, gündelik hayatın huzur içinde akması, iş bulma, iş ortamında huzur, astları ile iyi ilişkiler, iş arkadaşları ile iyi ilişkiler, çalışkanlık, disiplin içinde olma

Yengeç veya yükselen Yengeç: tutkulu aşk, çocuk, hayattan zevk alma, hobiler, tatil, alkış alma, takdir edilme, hobinin işe dönüştürülmesi

Aslan veya yükselen Aslan: Ev sahibi olma, yuvada huzur, uzun bir hayat, ebeveynlerin sağlıklı ve uzun ömür sürmesi, aile içinde birlik ve beraberlik, evlilik

Başak veya yükselen Başaklar: kardeşler ve akrabalarla ilişkiler, satış pazarlama alanında önemli kararlar, zihinsel güç ve hafıza, kısa yolculuklarda belenmedik ruhsal açılmalar, eğitim, öğrenim, iletişim ve ulaşım konuları

Terazi veya yükselen Terazi: finansal bolluk, para kazanmak için gerekli alanlara odaklanabilme, kendine değer katabilecek imkânlarla karşılaşma, bolluk ve bereket

Akrep veya yükselen Akrep: bireysel değişim dönüşüm, ilişki, evlilik, kendini ifade edebilme gücü, tek bir konuya odaklanma ve çözüm bulma, kendi ile ilgili kötü alışkanlıklardan sonsuza dek kurtulma, affetme

Yay veya yükselen Yay: Terk edilmesi gereken alışkanlıklardan kurtulma, ruhsal anlamda açılma, anlamakta zorlandıkları konularda gerekli anlayışa sahip olma, sağlık, zor şartlardan kurtulma, inacın güçlenmesi

Oğlak veya yükselen Oğlak: doğru dostluk ve arkadaşlıklar, iş için gerekli desteği bulmak, işin kazancının artması, önemli kişilerle önemli iş bağlantıları yapmak, aşk

Kova veya yükselen Kova: kariyer yapma, işte yükselme, kendi işini kurmak, toplum tarafından fark edilmek, saygınlık, profesyonel iş hayatında çalışkanlık ve istikrar

Balık veya yükselen Balık: ruhsal konularla ilgili eğitimlere yönelme, yurt dışı seyahati, yabancı dil öğrenme, yabancılarla ortaklaşa projelerde yer alma, kişisel gelişim fırsatları, inancın kuvvetlenmesi, eğitim, öğrenim.
Sevgiler
Yurda Hal

RE: Yeniay & Dolunay - gullusutcu - 12-09-2011 12:38 AM

Ay Tutulması

ÇEŞİTLİLİĞİN PEŞİNDE

10 Aralık akşamüstü İkizler Burcunda bir ay tutulması oluşacak.

2011 yılının Haziran ayından bu yana Güneş ve Ay tutulmalarını İkizler-Yay aksında yaşıyoruz. O zamandan beri bu Ay tutulması İkizler-Yay aksında yaşadığımız 5. tutulma olacak. Ay, 18 derece İkizler burcunda; Güneş ise tam karşısında, 18 derece Yay burcunda.

9 -13 Aralık doğumlu Yay burçları, 8 -12 Haziran doğumlu İkizler burçları bu Ay tutulmasını daha etkili yaşayabilirler. Aynı şekilde Başak ve Balık burçlarının ikinci haftasında doğanlar gerilimi hissedebilirler.

Bu Ay tutulmasında duygusal tepkilerin, merakın ve iletişime geçme ihtiyacının arttığı bir yoğunluk yaşanabilir. Ancak özellikle gerçekçi olmak gerektiren mevzularda ve ilişki problemlerinde genel hoşnutsuzluk ve beklentilerin karşılanmaması durumu ön plana çıkabilir. Eğer 25 Kasım civarında (Güneş tutulması) yeni bir başlangıç yaptıysanız şimdi bunların sonuçlarıyla ilgili ilk işaretleri almaya başladınız demektir. Hatta bazı durumlarda bunu ilk farkındalık olarak yaşayabilirsiniz. Fakat işaretlerin fiziki boyutta gerçekleşmesinden ziyade duygusal etkilerini daha kolay fark edebilirsiniz. Bazıları için bu gerilim dolu bir hayal kırıklığı anlamına gelirken, bazıları için esneklik gerektiren yeni bir yola başlangıç getirebilir. Sonuçta bilinenin değişmesini gerektiren duygusal tepkisellik artacak ve bununla birlikte yaşanan farkındalık bazı kararları daha kolay almanızı sağlayacaktır. Yeterki henüz tam anlamıyla bir kesinlik beklemeyin. İkizler burcunda olan Ay, kendi iç dünyanızı merak etmenizi ve sorgulamanızı gündeme getirecektir. Geçmişe objektif bir şekilde bakabilmeniz geleceğe giden yolun ilk adımını ve başlangıcını bulmanıza yardımcı olabilir. Yay burcundaki Güneş, hayattaki anlam arayışınızı ön plana alacak ve sezgisel vurguyu arttıracaktır. Fakat burada ön plana çıkan konu, yola yalnız çıkmayı göze almak ve eski denenmiş metotlarla da bağlantıda kalarak geçmişle geleceği anlamlı bir şekilde bir araya getirmektir. Bu konu uzun süredir istediğiniz gerçek bir seyahat olabileceği gibi gerçekte yola çıkmadan yeni bir öğrenimle de yolculuğu kendi hayatınıza alabilirsiniz. Yakın kıyılarda elde ettiğiniz tecrübeleri uzaklara taşımakla ilgili bir deneyim olabilir. Sürdürülebilir risk almak ve bunun sebeplerini de kendi hayatınızın değerlerine göre açıklayabilmek veya sebeplendirmek olabilir. Yeni sorular sormanıza yardımcı olabilecek herhangi bir alternatifi denemeye karar verebilirsiniz. Buna ihtiyacınız olduğunu keşfedebilirsiniz. Kendinize daha az sorgulatan ama deneyime katan yeni bir pencere açabilirsiniz. Bu yeni pencere aşina olduğunuz manzaranın gerçekte çok farklı renkleri olduğunu veya yeni-yeni değişmekte olduğunu gösterebilir size. Kapınız açık kalsın, yeni olasılıkları ve dostları bu pencereden çağırırsınız. O zaman yolculuk için yollara dökülmeniz de gerekmez, kendi içinizde yaşarsınız yolculuğunuzu. Kim bilir, belki bir kitap belki bir günlük sizi yeni hikayelerin kahramanı yapar.

Daha önce yola çıkamamanın verdiği öfke ve baskılardan şimdi özgürleşmek için çaba harcanması ve bu öfkenin sebeplerinin bilince çıkarılması zamanı. Bu kendinizle ve dış dünyanızla olan ilişkinizi yeniden yapılandıracak ve hayata yeni bir anlam katacaktır. İşe sormaya cesaret edemediklerinizi sorarak başlayın. Hem kendinize hem de hayatınızı paylaştığınız kişiye. Sorun ve dinleyin. Yorum yapmadan, oluşa bırakarak dinleyin. Sadece dinleme de kalabilir misiniz? Bir sonraki soru için acele etmeden iletişimde kalabilir misiniz? Ne kadar bildiğinizi ıspatlamaya çalışmadan duygularınızda kalabilir misiniz? O zaman kendi kendinize de bunu denemenizi tavsiye ederim. Şimdi bu Ay tutulması önyargıları bırakıp, dinleme zamanı. Yeni anlam arayışı bu süreçten sonra çıkacak. Karşınıza bu dolunay zamanında ne çıkarsa çıksın önce bir durup dinleyin. Aşina olmadığınız şeyler duyacaksınız! O duyduklarınız sizin geçmişten gelen ön yargılarınızın değişmesine sebep olacak. Bu iyi veya kötü değil sadece başka bir perspektif. Yeni bir arayış ve yeni bir oluş biçimi…maceraya davet! Ancak bilet şimdilik tek kişilik.

Ne kadar bildiğiniz değil, arayışa çıkmanız önemli. Sonuç değil, süreç önemli, eğlenin ve sorgulayın, çünkü daha önceki sorularınızın hepsi zaten sadece bu yolculukta kalmak içindi. Belki de uzun zamandır ilk defa aslında hedefinize vardığınızı fark edebilisiniz. Aslında varmak istediğiniz tam o kavşakta durmakta olduğunuzu görebilirsiniz. Gözünüz görmese kalbiniz bilecek. Bırakın sadece o bilsin! Tabelalara bakarak yola devam edin. Hermes size yolu gösterecektir, şimdilerde ileri hareketine dönmeye hazırlanan Hermes, belki yolu birazcık uzatmış hatta görüş mesafesini bile kaybettirmiş olabilir, son ön yargılarınızdan da kurtulun ve kendinizi özgür bırakın diye. Daha toleranslı olup bilmeyin diye ve şükranın size özel anlamını bulun diye.

İyi yolculuklar hepinize, yolunuzda sevgi dolu, destekleyici ve cesaretlendirici yol arkadaşları diliyorum.

Farklı bir soru sorun bu dolunayda, bakalım ne cevap alacaksınız?

Meltem Ersoy

RE: Yeniay & Dolunay - astrosohbet - 12-24-2011 10:35 PM

Şu saatlerde Oğlak burcunun 2. derecesinde Yeniay var.

Yeniay yeni başlangıçlar için uygun enerjiyi barındırır çünkü Yeniay'dan sonrası AY'ın gökyüzünde büyümesi sürecidir ( dolunaya doğru ilerler ve bizlerin göz algılamasına göre Ay büyür )
Dolayısıyla Ay'ın büyümeside Yeniay döneminde başlayacak bir işin büyüyüp gelişmesini temsil eder diyebiliriz.

RE: Yeniay & Dolunay - ginka - 12-24-2011 11:18 PM

(12-24-2011 10:35 PM)Yıldırım Yazılan:  Şu saatlerde Oğlak burcunun 2. derecesinde Yeniay var.

Yeniay yeni başlangıçlar için uygun enerjiyi barındırır çünkü Yeniay'dan sonrası AY'ın gökyüzünde büyümesi sürecidir ( dolunaya doğru ilerler ve bizlerin göz algılamasına göre Ay büyür )
Dolayısıyla Ay'ın büyümeside Yeniay döneminde başlayacak bir işin büyüyüp gelişmesini temsil eder diyebiliriz.

yeni ayın etkisi bugün iyiydi bee dil çýkarma

RE: Yeniay & Dolunay - astrosohbet - 12-24-2011 11:21 PM

(12-24-2011 11:18 PM)ginka Yazılan:  
(12-24-2011 10:35 PM)Yıldırım Yazılan:  Şu saatlerde Oğlak burcunun 2. derecesinde Yeniay var.

yeni ayın etkisi bugün iyiydi bee dil çýkarma

ne oldu , meşenin hediyesi mi geldi gülücük

RE: Yeniay & Dolunay - Félicé - 12-25-2011 03:31 AM

Meşe yaşıyor mu:D

RE: Yeniay & Dolunay - astrosohbet - 12-25-2011 03:38 AM

(12-25-2011 03:31 AM)Félicé Yazılan:  Meşe yaşıyor mu:D

yok bu başka konuyla alakalı bir gelişmeymiş , inşallah iki hafta içinde forum içinde duyuracak ( duyurmam derse ısrar edin ) gülücük