Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Yeniay & Dolunay - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI (/forumdisplay.php?fid=168)
+--- Konu: Yeniay & Dolunay (/showthread.php?tid=2523)

RE: Yeniay & Dolunay - Venüs - 04-13-2011 02:23 PM

(04-13-2011 02:15 AM)pamuk674 Yazılan:  felaket üstüne felaket 3 ay önce dayımın kızımı öldürdüler 19 mart dolunayde kardeşimi kaybettim feci kaza sonuçu o kadar kötü bunalımdayımki dolunay kardeşimin marsına 180 bakıyor transit uranusle güneş nataldaki marsla kavuşumunda dah yeni baktım kardeşimin haritasında uranus ve mars 90 dercesi var natalda dolunay benden kardeşimi aldı götürdü

Yaşamış olduğun acı travma cidden çok zor, zaman herşeyin ilacıdır desem de uzun bir zaman hep acısı hissedilecektir, Allah kardeşinizin taksiratını affetsin, size de büyük sabırlar versin, ben de daha 12 yaşındayken üstüste felaketler ve ölümlerle ailemiz sınandı, herşey insanlar için, kimse bana olmaz deesin, ama atlatılıyor, izi kalsa da herkes en sonunda kendi hayatına dönüyor, dua ve sadaka göçen kişi için en güzel yaptırım olacaktır. Allah sabırlar versin.

RE: Yeniay & Dolunay - Félicé - 04-13-2011 07:46 PM

(04-13-2011 02:15 AM)pamuk674 Yazılan:  felaket üstüne felaket 3 ay önce dayımın kızımı öldürdüler 19 mart dolunayde kardeşimi kaybettim feci kaza sonuçu

Allah sana dayanma gücü versin;(

RE: Yeniay & Dolunay - Derin - 04-13-2011 08:29 PM

:( başınız sağolsun Pamuk

RE: Yeniay & Dolunay - pamuk674 - 04-14-2011 01:43 AM

ben bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor dostlarım sag olsun diyorum allah kimsenin başınada vermesin diyorum çok zormuş arkadaşlar çok hala onu bekliyorum eve gelecek diye sanki böyle bir olay olmamış bir rüya gibi yandıgımda kardeşim yyanımda olacak mış gibi ama gidenler geri dönmüyor

RE: Yeniay & Dolunay - astrosohbet - 04-15-2011 12:28 AM

(04-13-2011 02:15 AM)pamuk674 Yazılan:  felaket üstüne felaket 3 ay önce dayımın kızımı öldürdüler 19 mart dolunayde kardeşimi kaybettim feci kaza sonuçu o kadar kötü bunalımdayımki dolunay kardeşimin marsına 180 bakıyor transit uranusle güneş nataldaki marsla kavuşumunda dah yeni baktım kardeşimin haritasında uranus ve mars 90 dercesi var natalda dolunay benden kardeşimi aldı götürdü

bunu yeni görüyorum , her ikisinin de mekanı cennet olsun.

RE: Yeniay & Dolunay - JoMaJa - 04-15-2011 03:04 PM

Allah rahmet eylesin Pamuk.Sana ve yakınlarına da dayanma gücü versin.

RE: Yeniay & Dolunay - elo - 04-15-2011 10:16 PM

Yollari isik olsun,kalanlara Allah sabir versin,,

RE: Yeniay & Dolunay - pamuk674 - 04-16-2011 01:08 AM

amin arkadaşlar teşekkür ederim inşallah kabirleri ışık ve nur dolsun

Söz yeniden - Derin - 04-18-2011 10:29 PM

Söz’leri yeniden gözden geçirme zamanı:

Bugün İstanbul saatiyle sabah 5:45 de Terazi burcunda (27 derecede) bir dolunay oluştu.

Bunun anlamı şu şekillerde görülebilir: Önümüzdeki günler hem Terazi ve Koç Burcu konuları gündemde olacak, hem de yeniayda (3 Nisan) başlatılanlar sonuç getirecek şekilde bu dönemde şekillenip, yeni taahhüt gerektiren kararlarla gündemde kalacak.

Kısacası bir seçim yapma ve kendi iç dünyamızda da bunun uyumunu sağlama zamanındayız.

Ancak bu seçimler ve iç dünyayla uyum sağlamak göründüğü kadar kolay değil. Eskiden beri devam eden güç savaşları ve üstünlük elde etme stratejileri halen gizliden gizliye devam ediyor. Ayrıca bir olma ve birlik sağlama özlemi de artmışken, aslında pek çok niyetin gerçek sebebi belli değil. Bu, hem kendi iç dünyamızla olan ilişkimiz, hem de dış dünyadaki ilişkilerimiz için geçerli. Dış dünyaya yönelik başarı hedefleyen, farklı ajandalar açık ve net bir şekilde ifade edilemeyebilir. İç dünyamızda da kedimizi hep aşina olduğumuz yerde kalmak için kandırabiliriz. Hep aynı savaş ve mücadele içinde kalmayı tercih edebiliriz. Tepkisel olarak ya hep-ya hiç demek aşina olunan bir sistemse şimdi gene kolay gelebilir. Böylece zaten yokmuş gibi yapmayı tercih edebiliriz. Hiç olmamış gibi, hiç yaşanmamış gibi, yeni sorular hiç oluşmamış gibi…oysa içimizle olan ilişkimiz böyle olmadığını biliyor ve sınırları hatırlatıyor. İşte şimdi bu sınırları yeniden gözden geçirmek ve kendi gitmek istediğiniz yolda yapıcı adımlar atmak için önemli farkındalıkları yaşadığınız bir dolunaydasınız.

Haftanın en dikkat çeken özelliği isteklere özgürce ve fütursuzca ulaşmanın zorlaşmış olması veya gerçekçi bir karşılığının ya da bedelin ödenmesi gerektiği. Bu, genelde eskiden gelen mevzularla veya bir hesaplaşmayla ilgilidir. Büyümekle ilgilidir. Tek başına durabilmek ve yoluna tek başına devam edebilmekle ilgilidir. Aşılamamış bir büyüme süreci, yüzleşmeyi zorlaştırabilir ve olgunlaşmayı veya eşik atlamayı sağlayacak taahhütleri şimdilik geçersiz kılabilir. Kendinize verdiğiniz hangi sözleri tutamadıysanız şimdi bunların üzerinden yeniden geçmek ve değerlendirmek için ideal bir zaman. Bunun için hangi özverileri göze alamıyorsunuz? Bu özveriler hangi hayalinizi besliyor ve o yola yalnız çıkabilir misiniz? Öncelikle buna verdiğiniz cevap eşitlikçi bir ortaklığın ve uyumun yollarını açacaktır. ‘Ben’ in olmadığı yerde ‘Biz’ olabilir mi?

Bu hafta eğer bu konular sizin için bir anlam ifade ediyorsa, o zaman aslında şifre çok açık, yola çıkarken net, direk ve doğru olmak ve birlik – kurtuluş- özleminizin farkında olmak yolunuzu kolaylaştıracaktır. Ama sonucu hemen beklemeyin…

Sevgiler,

Yazan Meltem Ersoy 18 Nisan 2011

RE: Yeniay & Dolunay - gullusutcu - 04-19-2011 12:46 PM

18 NİSAN DOLUNAYINA FARKLI BİR BAKIŞ

Nis 17, 2011 by Arzu Cengiz

İletişim kaynaklı gecikmelerin canınızı sıkacağı ve bunun ortaklıklarla ilişkilere de yansıyacağı bir Dolunay bizi bekliyor. Kendimizi biraz sıkıntıya sokarak ve karşılıklı çatışmalardan kaçınarak sıkıcı durumlardan uzak durabiliriz.

Mars Satürn karşıtlığının sebep olacağı kısıtlamalar gecikmeler buna bağlı olarak kızgınlık ve tepkisel davranışlar. Bugüne kadar süregelen olaylar iyice kaynama noktasında ve artık patlamaya hazır bekliyor. Bu enerji kontrolsüzdür kaba ve acımasız bir şiddeti içerir. Savaş tamtamları göğe yükselir kişisel ve toplumsal anlamda..

Ben bilinciyle biz bilinci arasında kalacağız bu Dolunayda.

Terazi burcundaki Ay, Koç burcundaki Güneşe karşı.

Koç burcundaki Mars ise Terazi burcundaki Satürn’e karşı.

Terazi ve Koçun bu karşıtlığı aslında bir denge unsuru oluşturuyor. Nede olsa doğadaki zıt kutuplar bir bütünü oluşturuyor öyle değil mi?

Bütünlük ise bazen olması gerektiği gibi yok edici bir enerjiyi açığa çıkarıyor.

Koç ben demek için vardır ve bir kıvılcım ile parlamaya hazır bekler. Aklına koyduğunu hemen yapmak ister. Doğum haritalarında Koç burcunun fazlaca etkisinde olanları gözlemlediğimde çoğunun yaşlılığında maddi sıkıntı çektiğini gördüm. Her istediklerine anında sahip olma güdüsü yarını hiç önemsememeleri bir dönem büyük maddi sıkıntıya düşmelerine neden oluyor.

Koç burcunu yöneten Marsın saldırgan enerjisi iyi ayarlanmazsa ortaya kendini korumak adına tahrip etmeye yönelik bir enerji çıkar. Bu tabiki iyi değildir.

Tarot kartlarından İmparator temsil eder Koç burcunu. Maddi otorite ve yeni başlangıçlarla güçlü mevkilere ulaşılmasını anlatır. En kötü tarafı ise irade zayıflığında tüm kontrolü kaybedip ihtiraslarına yenilip kendini yok etmesidir.

Kabalistlerde hâkimiyet ve güzelliğin hikmetidir İmparator kartı.

İmparator aslında Babalık kavramını anlatır; Otoriteyi ve sertliği simgelerken toplumsal kurallara uymayı bekleyen bir yargıç gibi davranır. Anne kavramındaki gibi koruyan besleyen değildir daha mesafeli ve soğuktur.

Toplumsal gelenekler ve inanışların dışına çıkmadan onlara uyarak yaşayabilmeyi de anlatır. Ama önce kim olduğunuz ve kendinizi nasıl ifade ettiğiniz daha önemlidir.

Güneşin ve Mars’ın Koç’ta olması ve Koç burcunda yan yana dizilen planetlerin etkileri Koç burcunun psikolojik fonksiyonlarının dolunayla birlikte ortaya çıkmasını gözle görülür bir biçimde sağlayacak.

İçsel dürtüler kızgınlık, kin, nefret, düşmanlık, sabırsızlık, acelecilik, saldırganlık, tecavüz, yorgunluk, bitkinlik, cinnet ve benmerkezcilik olarak kişilere ve toplumlara yansıyacak.

Terazi ben bilinciyle biz bilincinin temasa geçtiği dönüm noktasıdır.

Burada denge ve uyum vardır. Ya da öyle olması gerekmektedir.

Tarot kartlarından Adalet Terzi burcunun kartıdır.

Doğru yargı zıtların dengelenmesi ebedi adalet denge ve güç anlamını taşır. Tersi durumlarda ise adil olmayan anlaşmalar gerçeklerin çarpıtılması ve yasal tuzaklarla oyunlar oynanmasını anlatır.

Adaletin kılıcı keskindir ve bu kartta görülen, kılıç seçim anlamına gelir. Yaşadığımız hayat ise bizim seçimlerimizden oluşur. Tüm geçmiş eylemlerimizin gerçeği olan şimdiki zamanı yaşadığımızı unutmadan şimdiki eylemlerimizin geleceğimizi şekillendireceğini bilmemiz gerekir. Bu kart her ne olursa olsun dürüstlük anlamındadır.

İmparator kartı Hâkimiyetin ve güzelliğin hikmetini simgelerken Adalet kartı ise Güzelliğin ve Hâkimiyetin hikmetini simgeler. Yollar aynı tarzlar ise farklıdır.

Ortaya çıkan enerjiyi iyi kullandığınızda dürüstlükten ödün vermediğiniz sürece tüm yolların size açık olduğunu,daha önce çabaladığınız emek verdiğiniz her şeyin size olumlu bir şekilde döneceğini göreceksiniz. Dolunay evet maalesef yüksek ve olumsuz bir enerjiyi üzerimize salacak.

İyi, Kötü Ve Çirkin

‘’The Good, the Bad and the Ugly’’ filminin 2011 versiyonunu izleyeceğiz. Hem sinemalarda değil yanı başımızda.

İyinin ve Kötünün Ötesinde’ başlıklı yapıtında Nietzsche adaleti söyle

Tasvir eder;

‘’…doğa gibi bir varlığı düşünün, ölçüsüzce savuran, kayıtsız, amaçsız,

acımasız ve adaletsiz, hem bereketli hem kısır…

Bir güç olarak kayıtsızlığı düşünün…

Buna göre nasıl yasayabilirdiniz? Yaşamak, kesinlikle doğadan başka bir şey olmayı istemek değil mi? Yaşamak, değerlendirmeyi, seçim yapmayı, haksız olmayı, sınırlı olmayı, farklı olmayı istemek değil mi?

Ve yine Nietzsche,

Her canlı kendi gücünü çoğaltmaya,kendi dışındakilere gücünü dayatmaya çalışır.

Güçlü varlık, kendine engel oluşturduğunu düşündüğü ‘Zayıf’ı ele geçirir, kendinin kılar. “…

Bu dünya başı sonu olmayan bir enerji canavarıdır… Bu alem, gücü istemeden başka bir şey değildir.’’ Der.

Kendi içimizdeki zayıflıklara savaş açmak yerine zayıfları yok etmeye çalıştığımız sürece bir gün gelecek tüm kendi zayıflıklarımızın bizi yok ettiğine şahit olacağız.

Hangi burcu nasıl etkiliyor bu Dolunay diğer arkadaşlarım yazdılar.

Beni ilgilendiren tüm insanlığı nasıl etkilediği.

Kişisellikten uzak tüm dünyayı nasıl etkilediği.

Umarım Dolunayda bilinçaltınızdaki güzellikler dile gelir.

Arzu Cengiz

AstroBenefik