Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Yeniay & Dolunay - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: KLASİK ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Forum: GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI (/forumdisplay.php?fid=168)
+--- Konu: Yeniay & Dolunay (/showthread.php?tid=2523)

RE: Yeniay & Dolunay - ayşe kara - 03-16-2011 12:07 AM

liliht bende şirondan daha aktif.merkür kare venüs 60,gad satürn kavuşumuna 180,kad a 0 derce kavuşum,yükselen yöneticim uranüsle quintil,pluto kare.
19 mart dolunayında tr pluto ,nt liliht ve kad kavuşum
tr uranüs,liliht,güneş ve mars nt güneşime 180, ve işin acı tarafı tr ay nat güneşimle kavuşumdayken bu dolunay olacak.uranüs asc yöneticim.son zamanlarda hep bi ölüm düşüncesi sardı beni.

RE: Yeniay & Dolunay - arzu - 03-16-2011 01:01 AM

19 mart dolunayı tedirgin ediyo beni :(

19 Mart 2011 Dolunay saat : 20.09 - Derin - 03-19-2011 12:49 AM

19 Mart 2011 saat 20.09’da gerçekleşecek olan Dolunay, diğer Dolunay’lardan daha önemli bir özelliğe sahip. Bu Dolunay aynı zamanda Ay’ın dünyaya daha yakın olduğu Ay – Dünya konumlarından birinde gerçekleşiyor. “Supermoon” olarak adlandırılan bu olayla ilgili güzel bir makale hazırlamış olan astrolog arkadaşım Öner Döşer’in makalesini aşağıda sizlerle paylaştığım linkte bulabilirsiniz.

Ben size bireysel anlamda bu Dolunay’da hem kendi, hem de toplumsal birliğin hayrı için neler yapabileceğinize değinmek istiyorum.

Dolunay’da Ay, Güneş’in ışığını tam olarak bize yansıtır ve gecemizi her zaman olduğundan daha çok aydınlatır. Buna bir de “Süper Ay” durumu eklenince gece süresince aldığımız enerji ve aydınlanma her zaman olduğundan daha güçlü olacaktır. Öyleyse bu Dolunay’da bazı çalışmalar yapmak çok yerindedir.

Madem mahremin, gizli ve saklının, üzeri örtülü olanın sembolü olan gece aydınlanıyor, bizde çalışmalarımızın içinde bu konuya ağırlık verebiliriz. Özellikle Başak burcunda gerçekleşen Dolunay, sağlığımız ile ilgili gizli saklı sorunların ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Şifa bulmak için meditasyon yapabilir, dua edebiliriz.

Ayrıca günlük işlerimizde, iş hayatımızda anlayamadığımız sıkıntılarımız varsa bunların anlaşılır ve aydınlık bir hale dönüşmesi için meditasyon ya da dua çalışması yapılabilir.

Bireysel anlamda, gün içerisinde yaptığımız rutin koşuşturmalarda gizli kalan enerji blokajlarının çözülmesi için çalışma yapabiliriz.

Bir önceki Yeni Ay’daki niyetlerimizin ne durumda olduğunu anlamak, niyetimizin gelişimindeki olası sorunları görmek için çalışma yapabiliriz.

Toplumsal anlamda şifa çalışmaları her zaman kinden daha verimli olacaktır. Bu tür toplu dua çalışmaları çok etkili olacaktır, bu yüzden Dolunay saatinde muhakkak toplumsal iyilik, şifa ve ruhsal gelişim için de dualarımızda ya da meditasyon çalışmalarımızda yer ayırmalıyız.

Burç burç ele alacak olursak (hem burcunuza, hem de yükseleninize göre okuyun lütfen!)

Koç’lar sağlık, günlük işler, iş ortamı ve hayatı;

Boğa’lar aşk, çocuklar, hobiler, hayatın keyifli alanları, borsa, spekülasyon;

İkizler aile, ev, yuva, yaşlılık;

Yengeç’ler iletişim, öğrenim, akraba/kardeş/komşular, kısa yolculuklar;

Aslan’lar finans, para kazanma, bireysel değerini artırma;

Başak’lar özgüven, kendini tanıma, kendini ifade etme;

Terazi’ler hayatlarında gizli kalmış bilgilere kavuşma, onlar için sır olan bilgilerin ortaya dökülmesi, düşmanları tanıma;

Akrep’ler dostlar, arkadaşlar, sosyal ilişkiler, işten gelen gelir;

Yay’lar kariyer, yükselme, toplumsal konum;

Oğlak’lar yabancılar ile olan ilişkiler, hukuksal konular, öğrenim, yazma, felsefe, hayat görüşü;

Kova’lar geleceği garanti altına alma, ölüm, geçmişte bıraktıkları insanlar, gizli bilgiler, ezoterik öğretiler;

Balık’lar ikili ilişkiler, ortaklık, başkalarını açıkça anlama

konularında ayrıca bir aydınlanma yaşayacak, gerçekleri daha bir net görecekler. Bu aydınlanma ilk başta olumsuz gibi görünebilir bazı durumlarda, ancak bu aydınlanma sayesinde bu alanlarda var olan sorunların anlaşılması söz konusu olacaktır. Bu yüzden, lütfen burcunuza uygun alanları da meditasyon ve dua çalışmalarınıza dahil edin ve aydınlanmayı, sorunları görüp bir an önce çözümlerin de aydınlığa kavuşmasını seçin.

Bu tür astrolojik etkileri kendi yararımıza çevirmek için, içe dönüp içsel aydınlanmayı yakalamak için çalışma yapmak gerekir.

Bir de unutmayalım, Dolunay’da bedenimizdeki sıvılar da gelgitler gibi etki altında kalırlar. Bu yüzden Dolunay günlerinde oruç tutmak (Dolunay saatini de kapsayacak şekilde) ya da sadece gerekli miktarda sıvıyla beslenmek çok önemlidir.

Ayrıca Dolunay’ın ardından 14 gün süresince bedenimiz enerjiyi kullanmak ve tüketmek ister. Zayıflamaya odaklı oluruz. Eğer kilo probleminiz varsa, Dolunay’ın ertesi günü diyete başlamak çok uygun bir zamanlama olacaktır.

Sevgiler

Yurda Hal

RE: Yeniay & Dolunay - ginka - 03-19-2011 01:04 AM

paylaşım için teşekkürler, dolunay için faydalı bi yazı gülücük

RE: Yeniay & Dolunay - Venüs - 03-19-2011 04:44 PM

Ay burcumun tam üstünde gerçekleşecek olan süper bir ay, hadi bakalım hayırlısı diyelim, yanılmıyorsam ay tutulmasının etkilerinin gerçekleşmes için tetikleyici olacak olan bir durum bu, gerçekçliği ne ölçüde merak ediyorum açıkçası.
Süper ay için felaket senaryoları yazanlar da var, tadını çıkarmamız gerektiğni söyleyenler de, seyran edelim bakalım, sonuçları nasipse analiz ancak edebiliriz. gülücük

RE: Yeniay & Dolunay - yeppe - 03-19-2011 08:53 PM

başak burcunda venüs mars kavuşumum var, 11. evimde, ne anlama geldiği hakkında bi fikri olan varmı acaba arkadaşlar?

RE: Yeniay & Dolunay - astrosohbet - 03-19-2011 09:10 PM

(03-19-2011 08:53 PM)yeppe Yazılan:  başak burcunda venüs mars kavuşumum var, 11. evimde, ne anlama geldiği hakkında bi fikri olan varmı acaba arkadaşlar?

Başak burcundaki venüs-mars kavuşumu ( aynı zamanda ay burcun oğlak sanırım , haritanı açamadım ) ilişkiler konusunda Toprak elementini vurguluyor.

Seçici olmak , kalite ihtiyacı , ilişkilerde mantığın ön planda olması gibi özellikler görülebilir.

İstikrar da toprak elementinin birincil özelliğidir lâkin senin venüs-mars ikilisi Jüpiter-uranüs ikilisiyle kare açı yapıyor.
jüpiter ve uranüs etkisi , ilişkilerinde duygusal ve seksüel ritim değişikliklerine ve beklenmedik gelişmelere sebep olabilir.

RE: Yeniay & Dolunay - yeppe - 03-19-2011 09:16 PM

yıldırım teşekkür ederim yorum için, ayrıca haritamı hatırlamış olman da işime yaradı saol tekrar gülücük)

RE: Yeniay & Dolunay - picachu - 03-30-2011 01:51 AM

arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var...

erkek arkadasimla 21.12.2010 da ay tutulmasinda tartistik ve ayrildik...5 yillik bir iliskiydi... sacma sapan biseyden bitti..

yeniden duzelme ihtimali nedir??? + transitlerde her iki haritada nelere bakmaliyim???? duzelme ihtimali varsada bu ne kadar zamanda olur????? cok yeniyim astrolojide bilmiyorum yani nolur yardim edin...aðla...[/b][/color]

RE: Yeniay & Dolunay - astrosohbet - 03-30-2011 02:00 AM

(03-30-2011 01:51 AM)picachu Yazılan:  arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var...

erkek arkadasimla 21.12.2010 da ay tutulmasinda tartistik ve ayrildik...5 yillik bir iliskiydi... sacma sapan biseyden bitti..

yeniden duzelme ihtimali nedir??? + transitlerde her iki haritada nelere bakmaliyim???? duzelme ihtimali varsada bu ne kadar zamanda olur????? cok yeniyim astrolojide bilmiyorum yani nolur yardim edin...aðla...[/b][/color]

iki taraf arasında sevgi-saygı-elektrik devam ediyorsa ve saçma bir sebepten ayrıldıysanız , yeniden beraber olmanın yolu oturup konuşmanızdan geçiyor bence.

yok eğer sevgi-ilgi-elektrik gibi şeyleri tükettiyseniz zorlamaya gerek yok.