Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Transitler - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu: Transitler (/showthread.php?tid=21)

RE: TRANSİTLER - tiyatral_gitarist - 09-05-2010 10:26 PM

(09-05-2010 10:17 PM)Yonca Yazılan:  Natalda Güneş-Uranüs kavuşumum terazide ve boğada ki Marsa zıt açılanıyorlar, şimdi ki gökyüzü hareketlerinde ise Mars ve Venüs kavuşumu terazinin son derecelerinde, kısacası venüs bile kurtaramaz bu tr nin zorluklarını, çekim verse ne yazar, anormal gelgitlerim var ve aşırı derecede gergin bir haldeyim, enerjim patlama noktasında ama dışa vurumum anca ağlama seansları ile oluyor, neyse olacak olan yaşanılır ancak, cidden tnt gibiyim..karamsar
Transitlerin farkında olup kendimi dizginlemeye çalışmak da ayrı bir gerginlik sebebi oluyor malesef ki..:(

Haddim değil ablacım ama sabah koşuları ; alıp başını kendini yollara ,ağaçlık yeşillik bölgelere vurmalar ; doğayla içiçe enerji harcamaları ile gelen özgürlük ve bağımsızlık hissi tatmini bu dönemin anahtarı olabilir diye düşünüyorum. çiçek

RE: TRANSİTLER - sessizgidiş - 09-05-2010 10:29 PM

(09-05-2010 10:26 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(09-05-2010 10:17 PM)Yonca Yazılan:  Natalda Güneş-Uranüs kavuşumum terazide ve boğada ki Marsa zıt açılanıyorlar, şimdi ki gökyüzü hareketlerinde ise Mars ve Venüs kavuşumu terazinin son derecelerinde, kısacası venüs bile kurtaramaz bu tr nin zorluklarını, çekim verse ne yazar, anormal gelgitlerim var ve aşırı derecede gergin bir haldeyim, enerjim patlama noktasında ama dışa vurumum anca ağlama seansları ile oluyor, neyse olacak olan yaşanılır ancak, cidden tnt gibiyim..karamsar
Transitlerin farkında olup kendimi dizginlemeye çalışmak da ayrı bir gerginlik sebebi oluyor malesef ki..:(

Haddim değil ablacım ama sabah koşuları ; alıp başını kendini yollara ,ağaçlık yeşillik bölgelere vurmalar ; doğayla içiçe enerji harcamaları ile gelen özgürlük ve bağımsızlık hissi tatmini bu dönemin anahtarı olabilir diye düşünüyorum. çiçek

Venüs, tiyatral arkadaşıma katılıyorum..benim mars da 29 derece koç makara bilmiyorum transitleri düşünmemeye çalış.akışa bırak gözkýrpma

RE: TRANSİTLER - Venüs - 09-05-2010 10:36 PM

(09-05-2010 10:29 PM)sessizgidiş Yazılan:  
(09-05-2010 10:26 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  

Venüs, tiyatral arkadaşıma katılıyorum..benim mars da 29 derece koç makara bilmiyorum transitleri düşünmemeye çalış.akışa bırak gözkýrpma

Çok teşekkür ediyorum ikinize de, önerilerinizi dikkate alacağım..çiçek çiçek

RE: TRANSİTLER - simya - 09-06-2010 01:09 PM

Sizlerinde yardımıyla transitlerimi yorumlamak bilgilerimi hatırlamak istiyorum.

Tr Merkür (Retro) Venüs Sextil Hoş ama Merkür'ün geri harekette olması düşündürücü acaba

Tr Merkür (Retro) Mars Üçgen Kendimi çok formda hissedebilirim ama Merkür'ün retro olması işleri biraz aksatabilir. Yeni adımlardan önce Merkür beklenmeli.

Tr Mars Pluto Kavuşum 7. evimde gerçekleşecek bu transit uyuyan devi uyandırır mı bilmem ama 7. evimde baya bir enerji akımı olacağı aşikar.

Tr Satürn Ay-Jüpiter Kavuşum Her ne kadar "Satürn Döngüsünde" kıvransamda bu transite olumlu bakmak istiyorum. Şöyle ki rahatına düşkün Simya'ı biraz olsun disipline edeceği kanaatindeyim. Bu üçlemede 7. ev konuları gündeme gelebilir.

Tr Neptün Uranüs-Merkür Kare Bu açı başa çıkılması en zor olanı sanırım. Herşeyden şüphe duyacağım ve neye inanacağımı şaşıracağım olası. 8. evde gerçekleşmesi ile ortak kaynaklar, sigorta, miras ya da vergilerle ilgili alışılmadık ve gizli koşullar ve kayıplar söz konusu olabilir. Neptün beni sınırları aşmaya zorlarken kendi derinliklerime ruhsal bir yolculuk yapacağım. Gizemli görüneceğim ama utangaç

Tr Pluto Ay Kare Bu stresli açı ise içimde tuttuğum şeytanları ortaya dökecek. Öfkem su yüzüne çıkarken birşeylerden kurtulmak isteyebilirim. Bu açıda kadınlar beni zorlayabilir. 7. evimde olması ilşkiler ve ortaklıklardaki güç savaşları, tutku, hırs tam da Pluton'a göredir.

Yukarıdaki acemi yoruma ekleyebileceğiniz bi'şey varsa sevinirim.
Şimdi soracak olursam Transitlerde neye nasıl bakacağımı tam bilmiyorum önem sırasına göre nasıl değerlendirme yapılmalı? Mesela 7. evde gerçekleşen bir Satürn Transitinde Satürn malum, 7 ev konuları sonrasında Satürn'ün yönettiği burç evine mi, 7. ev yönetici gezegenine mi yoksa transitin gerçekleştiği evdeki gezegenlerin yönettiği burçlarda ki evlere mi bakmalıyım? Umarım sorabildim.. acaba

RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 09-06-2010 11:16 PM

(09-06-2010 01:09 PM)simya Yazılan:  Sizlerinde yardımıyla transitlerimi yorumlamak bilgilerimi hatırlamak istiyorum.

Tr Merkür (Retro) Venüs Sextil Hoş ama Merkür'ün geri harekette olması düşündürücü acaba

Tr Merkür (Retro) Mars Üçgen Kendimi çok formda hissedebilirim ama Merkür'ün retro olması işleri biraz aksatabilir. Yeni adımlardan önce Merkür beklenmeli.

Tr Mars Pluto Kavuşum 7. evimde gerçekleşecek bu transit uyuyan devi uyandırır mı bilmem ama 7. evimde baya bir enerji akımı olacağı aşikar.

Tr Satürn Ay-Jüpiter Kavuşum Her ne kadar "Satürn Döngüsünde" kıvransamda bu transite olumlu bakmak istiyorum. Şöyle ki rahatına düşkün Simya'ı biraz olsun disipline edeceği kanaatindeyim. Bu üçlemede 7. ev konuları gündeme gelebilir.

Tr Neptün Uranüs-Merkür Kare Bu açı başa çıkılması en zor olanı sanırım. Herşeyden şüphe duyacağım ve neye inanacağımı şaşıracağım olası. 8. evde gerçekleşmesi ile ortak kaynaklar, sigorta, miras ya da vergilerle ilgili alışılmadık ve gizli koşullar ve kayıplar söz konusu olabilir. Neptün beni sınırları aşmaya zorlarken kendi derinliklerime ruhsal bir yolculuk yapacağım. Gizemli görüneceğim ama utangaç

Tr Pluto Ay Kare Bu stresli açı ise içimde tuttuğum şeytanları ortaya dökecek. Öfkem su yüzüne çıkarken birşeylerden kurtulmak isteyebilirim. Bu açıda kadınlar beni zorlayabilir. 7. evimde olması ilşkiler ve ortaklıklardaki güç savaşları, tutku, hırs tam da Pluton'a göredir.

Şimdi soracak olursam Transitlerde neye nasıl bakacağımı tam bilmiyorum önem sırasına göre nasıl değerlendirme yapılmalı? Mesela 7. evde gerçekleşen bir Satürn Transitinde Satürn malum, 7 ev konuları sonrasında Satürn'ün yönettiği burç evine mi, 7. ev yönetici gezegenine mi yoksa transitin gerçekleştiği evdeki gezegenlerin yönettiği burçlarda ki evlere mi bakmalıyım? Umarım sorabildim.. acaba

ağır hareketli transit gezegenler ( satürn , plüto gibi ) daha önemlidir ve etkileri daha kalıcı olabilmektedr.
hızlı transitler ise ( merkür , venüs , mars gibi ) kısa süreli etkilere sahiptir.
yani Satürn ve Plüto transitlerine odaklanmanı önerebilirim.

RE: TRANSİTLER - simya - 09-10-2010 04:17 PM

(09-06-2010 11:16 PM)Yıldırım Yazılan:  
(09-06-2010 01:09 PM)simya Yazılan:  Sizlerinde yardımıyla transitlerimi yorumlamak bilgilerimi hatırlamak istiyorum.

ağır hareketli transit gezegenler ( satürn , plüto gibi ) daha önemlidir ve etkileri daha kalıcı olabilmektedr.
hızlı transitler ise ( merkür , venüs , mars gibi ) kısa süreli etkilere sahiptir.
yani Satürn ve Plüto transitlerine odaklanmanı önerebilirim.

Teşekkür ederim Yıldırım biliyorum da odaklanmam gereken şeyi, sen ne dersin Nt Ay, Jüpiter, Satürnüme Tr Satürn için..? sürprizzz

RE: TRANSİTLER - simya - 09-13-2010 03:50 PM

Cvp beklerken yaşayarak öğrenmeye başladım bile.. aðla... Herşey mi kötü gider.. Kasımda biraz nefes alıcam sanırım transitlerden tabi kasıma kadar çıkabilirsem aklım, şuurum yerinde...

RE: TRANSİTLER - ginka - 09-20-2010 03:52 PM

''İleri-geri devinimi nedeniyle tekrar ve son kez Balık burcuna dönecek Jüpiter, 18 Kasım tarihine kadar geri hareketini sürdürecek. Bu tarihten sonra düz seyre geçecek Jüpiter 22 Ocak 2011 tarihinde Koç burcundaki ilerleyişine kaldığı yerden devam edecek. Demek oluyor ki, 9 Eylül-22 Ocak 2011 arasında Balık burcundaki etkinliği devam etmekte. Bu enerjinin burcunuz üzerindeki yansıması, yukarıdaki paragrafta ele alınmıştır. Jüpiterin şu aralarda devam eden geri hareketi ve 19 Eylül tarihinde Uranüsle yapacağı kavuşum, şöyle bir geriye yaslanıp, yaşadıklarımızı gözden geçirmek, durduğumuz noktadaki durumumuzu gerçekçi bir şekilde ele almak kısaca kendimizi tanımak anlamında bana göre harika bir fırsat ve şans dönemidir. Bu dönem bizi 2011 yılındaki gelişmelere hazırlayacaktır. Bu süreci olumlu anlamda değerlendirmenin yolu, gerçekçi hareket etmek, gereksinimleriniz konusunda abartıya kaçmamak veya tam tersine kendinizi boş yere feda etmemektir. Astrolojik olarak Jüpiter geri hareket dönemlerinde abartı, tedirginlik, plansız yayılmanın, büyümenin getirdiği sorunlar ve bağımlılık gibi durumlar yaşanabilir. Özgürleşmek isteyen birey(Jüpiter/Uranüs-Koç) bu geri hareketle özündeki farklılıkları keşfederek kendini yeniliklere hazırlayabilir. Geçmişte yapmış olduğu yanlış seçimlerden ders alarak bundan sonrasında daha düzgün kararlar alarak yola devam etmeyi öğrenebilir.

15 Eylül(saat 01:38)-28 Ekim arasında Mars gezegeni Akrep burcunda ilerlemeye başladığında Merkürün geri hareketi bitmiş olacak(12 Eylül). Ancak gölgeli günler nedeniyle 19 Eylül tarihine kadar temkinli olmamız gerekiyor. Mars bu seyrini sürdürürken son derece güçlü olduğundan Venüs gezegenini dispozite edecek. Bu durum tutkuların yoğunlaşması anlamına geliyor. Ayrıca Mars mücadeleci ve savaşçı yönümüzün göstergesi. Beraberliğinizle ilgili konularda, ilişkinin niteliğine göre, sizin isteklerinizle, partneriniz arasında dengenin mutlaka sağlanması lazım. Tabii ki bu denge, ilişkinizin niteliğine, aranızdaki sevgi alışverişine göre sağlanabilir dersek daha doğru bir tanımlamada bulunuruz. Benim tavsiyem, çatışmak veya birbirinize karşı güç uygulamak yerine problemlerinizi uzlaşmacı bir tutum, olgun ve mantıklı bir bakış açısı ve anlaşmaya gönüllü bir ruh haliyle ele alarak çözümlemeniz.
İlişkisi sağlam zemine oturmuş kişilerde özellikle çekim gücü fazlasıyla etkili. Onlar aralarındaki farklılığı gayet doğal karşıladıkları için büyük bir sorun çıkması ender. Geri hareket boyunca hedeflerini birlikte gözden geçirebilir, bir konu üzerinde ayrı düşünseler dahi ortak bir noktada buluşabilirler. Söz gelimi bir çocuk sahibi olma anlamında karar verebilirler. Cinsel açıdan değişik fanteziler yaşayabilirler. Birbirlerinin derinliklerini keşfedebilirler. Eğer çocukları varsa, onlarla ilgili oturup konuşabilirler. Kısaca birbirleri üzerinde dayatmalarda bulunmadan olan biteni ele alabilir, hayatı doğal akışı içinde değerlendirebilirler.
Şimdi ilişkisinde sorun olan ancak birbirlerini seven çiftler açısından duruma bakalım. Hatırlarsanız Merkür 28 Temmuz tarihinde Başak burcunda ilerlemeye başladığında aşk konusunda belli bir seçicilik, mesafe duygusu, ince eleme sık dokuma tarzı etkiler yaratmıştı. Merkür Başak burcunda gayet güçlü bir enerji olduğundan duygulardan ziyade mantık ön plandaydı. Ardından 20 Ağustos tarihinde geri hareket başladığında oturup ilişkinizi, kendinizi ve neler istediğinizi kafanızın içinde gözden geçirmeye başlamış olmalısınız. Nasıl bir beraberlik yaşamak istiyorsunuz veya aşk konusunda neler düşünüyorsunuz sorularını cevaplamanız için gerçekçi hareket etmeniz, acil kararlar vermeden önce tarafsız olmanız gerekiyordu. Eylül ayına geldiğimizde ise, Venüs ve Mars sırasıyla Akrep burcunda ilerlemeye başladığında, partnerinizin size olan tutkusu nedeniyle bir yandan üzerinizde belli bir hakimiyet kurması diğer yandan ya hep ya hiç tarzı bir tavır içinde olması mümkündür. En başında belirttiğim gibi eğer sevgi birliğinizde bir sorun yoksa, sadece kısa süredir minik problemler yaşanıyorsa ne kadar ayrılmaya yatkın olsaydınız da birbirinize tekrar yönelmeniz, bedensel arzularınızın esiri olmanız mümkündür. Yani aranızdaki çekim gücü, farklı bakış açınız ve sorunlara rağmen sizi birbirinize bir mıknatıs gibi çekebilir. Bu çekim hali ne kadar hoş olursa olsun, 7 Ekim tarihinde Venüs geri hareketi başladığında her iki tarafın da gerçekçi bir şekilde düşünmesi, gelinen son nokta üzerinde veya genel olarak aksayan noktalar üzerinde saptamalarda bulunması gereklidir.
İlişkisi yeni başlayan Boğalar açısından duruma baktığımızda, öncelikle 19 Eylül tarihindeki Merkür gölgeli günlerinin bitimine kadar gayet akıllıca hareket etmek ve temkinli olmak lazımdır. Ancak 8 Eylül ve ardından 15 Eylül tarihinde Venüs ve Mars Akrep burcunda yani karşıt evinizde ilerlediğinde, birbirinizi arzulamanız ve cinsel çekim gücünün etkisi altında bedensel hazların doruklarından dolaşmanız mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ilişkiniz hakkında acil kararlar vermemeniz 7 Ekim tarihinde başlayacak geri harekette oturup sağlıklı bir şekilde partnerinizi ve ilişkinizi gözden geçirmenizdir.
İleri-geri devinimi nedeniyle tekrar ve son kez Balık burcuna dönecek Jüpiter, 18 Kasım tarihine kadar geri hareketini sürdürecek. Bu tarihten sonra düz seyre geçecek Jüpiter 22 Ocak 2011 tarihinde Koç burcundaki ilerleyişine kaldığı yerden devam edecek. Demek oluyor ki, 9 Eylül-22 Ocak 2011 arasında Balık burcundaki etkinliği devam etmekte. Bu enerjinin burcunuz üzerindeki yansıması, yukarıdaki paragrafta ele alınmıştır. Jüpiterin şu aralarda devam eden geri hareketi ve 19 Eylül tarihinde Uranüsle yapacağı kavuşum, şöyle bir geriye yaslanıp, yaşadıklarımızı gözden geçirmek, durduğumuz noktadaki durumumuzu gerçekçi bir şekilde ele almak kısaca kendimizi tanımak anlamında bana göre harika bir fırsat ve şans dönemidir. Bu dönem bizi 2011 yılındaki gelişmelere hazırlayacaktır. Bu süreci olumlu anlamda değerlendirmenin yolu, gerçekçi hareket etmek, gereksinimleriniz konusunda abartıya kaçmamak veya tam tersine kendinizi boş yere feda etmemektir. Astrolojik olarak Jüpiter geri hareket dönemlerinde abartı, tedirginlik, plansız yayılmanın, büyümenin getirdiği sorunlar ve bağımlılık gibi durumlar yaşanabilir. Özgürleşmek isteyen birey(Jüpiter/Uranüs-Koç) bu geri hareketle özündeki farklılıkları keşfederek kendini yeniliklere hazırlayabilir. Geçmişte yapmış olduğu yanlış seçimlerden ders alarak bundan sonrasında daha düzgün kararlar alarak yola devam etmeyi öğrenebilir.
Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, zaaflarımızı, bağımlılıklarımızı, iyi niyetliliğimizi ve zayıf noktalarımızı gerçekçi bir şekilde tespit etmemizdir. Kibir, fanatizm, aşırı güven, tembellik, sorumsuzluk nasıl Jüpiterin tuzağı ise, bilgelik, kanaat, vicdan da onun olumlu yüzüdür. Şimdi hep beraber bu geri hareket dönemini akıllıca değerlendirelim ve 2011 yılında hayatımıza yepyeni bir sayfa açmak için hazır hale gelelim. Bunu yapabileceğimize yürekten inanıyorum. Hepinize bu dönemde bol şans diliyorum.''

alıntıdır... yazı hoşuma gitti çünkü 19 eylülde yani dün hayatım hakkında düşündüm hatalarımdan ders çıkardım bu yazıyı az önce okuduğumda bi geçiş döneminde olduğumu farkettim gülücük

RE: TRANSİTLER - Félicé - 09-26-2010 05:00 PM

Aşağıya ekleyeceğim harita bir yakınımın..Senelerdir diyabet, yüksek tansiyon, hepatit-c, venöz yetmezliği, skolyoz( omurga eğriliği), bel-boyun fıtığı, majör depresyon gibi rahatsızlıklara sahip..Geçen seneden beri, neredeyse 1,5 senedir, bu hastalıkları daha da bi alevlendi..
Oğlağın ilk derecelerindeki stelyumuna dokunan pluto, kare yapan satürn ve jüpiter uranüsün tekrar koça geçeceği dönem tetiklenecek olan stelyum için ne ön görebiliriz? Neyi değiştirmesi gerek bu kadının?
Sanırım sağlık sorunları gün geçtikçe artarak, daha sorunlu bir hal alacak..

Harita

RE: TRANSİTLER - astrosohbet - 09-26-2010 06:03 PM

(09-26-2010 05:00 PM)Félicé Yazılan:  Aşağıya ekleyeceğim harita bir yakınımın..Senelerdir diyabet, yüksek tansiyon, hepatit-c, venöz yetmezliği, skolyoz( omurga eğriliği), bel-boyun fıtığı, majör depresyon gibi rahatsızlıklara sahip..Geçen seneden beri, neredeyse 1,5 senedir, bu hastalıkları daha da bi alevlendi..
Oğlağın ilk derecelerindeki stelyumuna dokunan pluto, kare yapan satürn ve jüpiter uranüsün tekrar koça geçeceği dönem tetiklenecek olan stelyum için ne ön görebiliriz? Neyi değiştirmesi gerek bu kadının?
Sanırım sağlık sorunları gün geçtikçe artarak, daha sorunlu bir hal alacak..

bu hastalıklar ne kadar süredir var , bilgin varmı bu konuda ?

mesela birkaç yıl yada 4-5 yıl yada 8-10 yıl gibi bir zaman yada 2005 gibi 2008 gibi bir tarih söyleyebilirmisin ?